Co się skrywa między nami?

Okładka książki Co się skrywa między nami? John Marrs Patronat LC
Okładka książki Co się skrywa między nami?
John Marrs Wydawnictwo: Burda Media Polska kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2020-05-15
Ewa Kleszcz

Wyróżniona opinia i

Co się skrywa między nami?

przeczytanych książek 120 napisanych opinii 33

Silna nienawiść czy szaleństwo?

Autor od samego początku sprawił, że czytelnikowi wręcz się spieszy, aby jak najszybciej skończyć tę książkę. Odkrycie zakończenia i profilu psychologicznego dwóch głównych bohaterek jest zdecydowanie silniejsze niż czerpanie przyjemności z czytania. Jedyne uczucie jakie nam towarzyszy to chęć dowiedzenia się jak i dlaczego.

Świetny początek, od pierwszych kilku zdań wiemy, że to nie będzie byle jaka historia. To będzie jednak wielka uczuciowa sinusoida. Idealnie skonstruowana, dialogi, przemyślenia jak i sami bohaterowie dobrze wykreowani. Ma się wrażenie, że coś takiego mogłoby się wydarzyć tuż obok nas.

W tej historii nie da się czy zżyć z bohaterami. Każdy z nich ma jakąś rolę do odegrania tak aby na końcu można było dopiero ocenić, kto tak naprawdę był czarnym charakterem.

Zakończenie świetne, cała ta gra, którą prowadził z nami autor w podrzucanie nam faktów, która z kobiet była bardziej niezrównoważona, została rozwiązana w najlepszy możliwy sposób. Może nie jest to najszczęśliwsze zakończenie i po lekturze nadal ma się chaos w głowie, ale jest ono po prostu zwieńczeniem tego o czym dowiadujemy się z całej lektury.

Czytajcie!

Silna nienawiść czy szaleństwo?

Świetny...

Matka i córka. Dwie kobiety, które łączy nienawiść. Maggie zrobiła w życiu wiele złych rzeczy, których żałuje i, z których nie jest dumna. Nina, jej córka nie jest w stanie jej wybaczyć, dlatego postanawia uwięzić swoją matkę na poddaszu, aby ta spłaciła swój dług z przeszłości. Maggie nie zamierza protestować, bowiem dla córki zrobi wszystko. Zrobi wszystko, aby ją chronić. W ich wspólnej przeszłości są sytuacje, o których jej córka nie ma zielonego pojęcia. Jak się okazuje, obie skrywają sekrety, które stopniowo wychodzą na światło dzienne. Która z nich, jest tą złą?

„Co się skrywa między nami” to świetnie skonstruowany, mroczny, niemalże groteskowy, pełen tajemnic, dynamiczny, zawiły i nieoczywisty thriller psychologiczny, od którego ciężko się oderwać. Historia ta została przedstawiona z perspektywy dwóch bohaterek na przestrzeni kilku ram czasowych, co okazało się świetnym pomysłem, bowiem zabieg ten prowadzi niemałą grę z czytelnikiem, oraz zapewnia ogromną plątaninę umysłu, więc momenty zaskoczenia i dezorientacji, stanowią nieodłączny element tej opowieści. Profile psychologiczne bohaterek zostały nakreślone z ogromną precyzją. Mamy zatem przed sobą dwie świetnie wykreowane osobowości, które już od pierwszych stron tak pogrywają z czytelnikiem, że w trakcie czytania ciężko określić, która z nich jest tą dobrą, a która ma złe intencje. Kiedy pojawiają się lekkie podejrzenia, autor tak obraca kota ogonem, że czytelnik nie wie już nic, a połączenie wszystkich faktów ze strony na stronę staje się coraz to trudniejsze. Książka od samego początku wywołuje dreszcze, momenty napięcia i zapewnia ogromną ilość niespodziewanych zwrotów akcji. Daje wszystko, czego czytelnik oczekuje od tego gatunku.

„Co się skrywa między nami” to powieść o sekretach, nienawiści, trudach rodzinnych, demonach przeszłości, kłamstwach i manipulacji. Powieść o ciężkiej relacji matka-córka. Istny rollercoaster emocji, zmuszający czytelnika do pewnych refleksji. Samo zakończenie okazało się nad wyraz zaskakujące, choć nie ukrywam - jako typowy wyjadacz thrillerów już pod koniec zaczęłam się domyślać, jak to wszystko się skończy, także sam finał nie był dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Nie zmienia to faktu, że i tak świetnie się bawiłam podczas czytania, bowiem autor wodził mnie za nos niemalże do samego końca, przez co mega ciężko było mi połączyć wszystkie fakty. Książkę czyta się również bardzo szybko. Po jej skończeniu żałowałam, że to już koniec! Były momenty, gdzie mi się trochę dłużyła (na szczęście nie było ich też aż tak dużo) stąd 8/10 gwiazdek. Mimo wszystko bardzo polecam ten tytuł! Wierzę, że się nie zawiedziecie!

"Co się skrywa między nami" John Marrs to absolutnie mocny i wstrząsający thriller, który dosłownie przyprawiał mnie o ciarki! Niewiarygodne jak miłość matki do córki może pogmatwać całe życie. Więź, która wydaje się być najmocniejsza ze wszystkich, może przerodzić się w niesłychanie silną nienawiść. Pełna bólu, cierpienia i toksycznych relacji.

Historia matki i córki, które zamiast darzyć się miłością pod wpływem skrywanych przez nich tajemnic przeradza się w nienawiść. Czytając zastanawiałam się, czy warto za wszelką cenę chronić dzieci przed tym co nieuniknione? Bądź, czy warto chronić dzieci przed konsekwencjami ich własnych czynów? Autor w genialny sposób przedstawia nam dwie narratorki, które są bohaterkami tej powieści. Maggi i jej córkę Ninę, która obwinia matkę za odejście ojca. Każda z nich opowiada jedną wspólną historię, ale z własnej perspektywy. Dogłębnie poznajemy ich emocje, myśli i dylematy, a także okrucieństwo, którego można się dopuścić wobec najbliższego człowieka. Sieć tajemnic oplata ich jak bluszcz, z której w żaden sposób nie potrafią się wydostać. Autor stopniowo prowadzi nas przez aktualne życie bohaterek, przeplatając je wydarzeniami z przeszłości, by naprowadzić nas na motywy ich postępowania.

@johnmarrs to mistrz manipulacji! Tyle zwrotów akcji przyprawiało mnie o szok i niemały zawrót głowy. Nie sposób połapać się kto zawinił. Gorąco polecam!

Za egzemplarz dziękuję @wydawnictwoburda

Historia matki i córki,...

To moja druga książka tego autora.
Powieść pełna tajemnic i niedopowiedzeń. Taka, której nie można przerwać, bo koniecznie trzeba się dowiedzieć - co, gdzie, jak? Podczas lektury miałam nieodparte wrażenie, że podobny rodzaj literatury już czytałam, na myśl przychodziła mi książka "Za zamkniętymi drzwiami" i "Kobieta w oknie".

Podobała mi się, polecam.

To moja druga książka tego autora.

Podobała mi się, polecam.

Matka i córka- dwie kobiety mieszkające pod jednym dachem.
Skazane na siebie przez przeszłość.
🔸️
Maggie sama zmagała się z wychowaniem nastoletniej zbuntowanej córki. Pogorszenie ich wzajemnej relacji nastąpiło po zniknięciu ojca Niny, która winą za to obarczyła matkę.
W życiu Niny zaczyna się wiele dziać, imprezy, alkohol, narkotyki, dorosły chłopak i …ciąża, a przy tym wszystkim bunt czternastolatki i nienawiść skierowana ku rodzicielce.
Rodzicielce, która jest gotowa na wszystko, jeśli to miałoby być ceną za bezpieczeństwo jej córki.
I tu zaczyna się życie w sieci kłamstw i manipulacji.
🔸️
Dwadzieścia pięć lat później miłość Maggie do dziecka zaprowadza ją na poddasze własnego domu, gdzie żyje przykuta łańcuchem do podłogi.
Nienawiść córki do matki zamienia ją w strażniczkę domowego więzienia. To ona teraz ustala zasady. A kary muszą być dotkliwe.
Matka musi zapłacić.

Mnóstwo nawarstwiających się sekretów i konsekwencje, które ponieść muszą obie. Która z nich poniesie większe?
🔸️
Książka spełnia wszystkie kryteria, by określić ją fantastycznym thrillerem. To nie jest pozycja, którą po przeczytaniu wyrzuca się z głowy.
Historia pokazana jest z perspektywy obu kobiet i rozłożona na kilka przestrzeni czasowych, co podnosi walory całej fabuły.
Z każdym rozdziałem mamy mętlik w głowie i nie wiemy po której stronie się opowiedzieć. Jak na meczu tenisowym śledzimy akcję z jednej strony kortu na drugą, coraz bardziej wytrzeszczając oczy i gubiąc się w tym gdzie leży zło, a gdzie znajduje jeszcze większe zło.
Jedynie czego mi tu zabrakło, to rozwinięcie wątku dziewczynki z sąsiedztwa. Skoro był już poruszony, to mógłby być jakoś dokończony, lub w ogóle pominięty. Intrygował, ale autor go porzucił, a nas zostawił z domysłami i obawą.

Myślę, że miłośnikom thrillerów przypadnie ta książka do gustu. Jest klimat, napięcie, są emocje. I jest koniec, który jest tak wielkim huknięciem, że aż chciało mi się krzyczeć NIE.
Polecam z jak najczystszym sumieniem.

Matka i córka- dwie kobiety mieszkające pod jednym dachem.
Skazane na siebie przez przeszłość.
🔸️

„Co się skrywa między nami?” Johna Marrsa między stronami skrywa wiele tajemnic. Jeden dom, dwie kobiety i prawda gorsza od kłamstw.

Fabułę w książce poznajemy z dwóch perspektyw: matki i córki, oraz w kilku przestrzeniach czasowych: teraz, dwa lata temu i ponad dwadzieścia lat temu. To ciekawy zabieg, który pozwala głębiej wejść w powieść, lepiej wszystko poznać, a przede wszystkim odkrywać wszystko stopniowo, co budziło moją ciekawość. Od początku nie wiadomo komu kibicować, kto jest dobry, a kto zły, a raczej kto jest zły, a kto gorszy. Niektórych rzeczy domyślałam się wraz z kolejnymi rozdziałami, a i tak niejednokrotnie byłam zaskakiwana. Książkę czytało mi się bardzo szybko i z dużym zainteresowaniem. Całość przemyślana i ciekawie łącząca wszystkie wątki. Ta książka ma w sobie ogrom bólu i cierpienia, a jednocześnie ogrom miłości i więzi.

Jeśli się zastanawiacie, co kryje się w książce „Co się skrywa między nami?”, to nie zwlekajcie i sprawdźcie sami.

Kolejna ocena na ciut ciut wyższą ocenę niż być powinna, ale muszę przyznać, że to pierwsza od dawnego czasu książka, która dostarczyła mi tyle emocji. Jazda bez trzymanki. Opowieść nie jest powierzchowna, ale wchodzi głęboko w motywy i uczucia głównych bohaterów. Toksyczna relacja między matką a córką pełna napięcia, pasji, podskórnych emocji i zadawnionych krzywd. Nie ma się co zastanawiać, kto jest tu winien, bo autor zrobił wszystko, aby zaskoczyć i sprawić, że nie ma tu łatwych odpowiedzi.
Znakomita książka.

Muszę przyznać, że z każdą przeczytaną stroną, co raz bardziej żałowałam, że książka ta nie posiada ich więcej. To moje pierwsze spotkanie z J. Marrs, jednak jestem pewna, że nie ostatnie. Tak świetnie utrzymanego wątku w połączeniu ze zwrotami akcji, dawno nie czytałam. W niejednej, innej książce akcja toczy się od rozdziału do rozdziału; tutaj w "Co się skrywa między nami", w każdym rozdziałów jesteśmy zaskakiwani zwrotem akcji po kilka razy, a w niektórych miejscach czas zwalnia na moment otwiera się szeroko oczy i myśli się: -"tego się nie spodziewalem\lam"... Dziękuję słownie a zarazem mentalnie autorowi i jego wyobraźni za stworzenie książki, która potrafiła przenieść mnie do domu pełnego miłości a jednocześnie nienawiści, za to, że skłoniła mnie do wielu przemyśleń, zarówno w trakcie czytania jak i jeszcze długo po. Lubię być zaskakiwana w taki sposób. Świetna pozycja godna polecenia.

Rewelacja! Thriller trzyma w napięciu, świetnie napisany!

Rewelacja! Thriller trzyma w napięciu, świetnie napisany!

#1/52 #cosięskrywamiędzynami #johnmarrs
Co to była za książka! Petarda, sztos i nie wiem jak jeszcze mogłabym ją opisać. Czytałam zaciekawiona do 4 nad ranem i czułam jakbym stała zaraz obok bohaterów. Poruszyła mnie tak bardzo jak książka Virginii C. Andrews Kwiaty na poddaszu... Smutna, pełna podejmowanych decyzji, które nie zawsze są dobre. Nie da rady uszczęśliwić ludzi na siłę, ani ich uchronić przed pewnymi konsekwencjam. O miłości i nienawiści między matką a córką. Nie mogłam po niej zasnąć i skoro tak zaczęłam wyzwanie książkowe to mam nadzieję, że tylko takie książki będę czytać w tym roku.

#1/52 #cosięskrywamiędzynami #johnmarrs