Co się skrywa między nami?

Okładka książki Co się skrywa między nami? John Marrs
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Co się skrywa między nami?
John Marrs Wydawnictwo: Burda Media Polska kryminał, sensacja, thriller
What Lies Between Us
Burda Media Polska
2021-03-24
2021-03-24
2020-05-15
Ewa Kleszcz

Wyróżniona opinia i

Co się skrywa między nami?

przeczytanych książek 177 napisanych opinii 90

Powieść przedstawia niełatwą relacje Niny i Maggie - matki i córki, które łączy mroczną przeszłość i z trudem utrzymywane tajemnice. Nina obwinia matkę za życiowe niepowodzenia, a Maggie wierzy, że wszystko robiła po to, by ochronić córkę. Ale czy na pewno?

„Co się skrywa między nami?” jest wciągającym thrillerem, z interesującymi postaciami i rozbudowana warstwą psychologiczną. Czegoś mi jednak zabrakło… W książce nie ma żadnych twistów, prawda o przeszłości Niny i Maggie dość szybko staje się dość oczywista. Z tego powodu czytałam powieść bez większego zaangażowania. Zabrakło mi emocji, podejrzeń, że jedna z pań nie mówi prawdy. Od początku było wiadomo, że jedna jest OK, druga nie, a postać tej „złej” jest dość jednowymiarowa. Miałam nadzieję, że relacja z inną bliską osoba pokaże inne oblicze bohaterki, ale niestety.

Może książka nie wzbudziła mojego entuzjazmu, bo nie przepadam za wątkiem przemocy domowej pokazanej w taki właśnie sposób. Wydaje się dość mało prawdopodobne, by coś podobnego mogło się wydarzyć, a jednak wolę historię, które pozornie mogłyby się przytrafić każdemu.

„Co się skrywa między nami?” jest niezłym thrillerem, ale w moich oczach nie wyróżnia się niczym szczególnym. Może podeszłam do niego z nieodpowiednim nastawieniem? Nie wiem.

Niezła muszę przyznać. Można było się nieźle pogubić w całej historii, sama do jakiegoś momentu nie byłam pewna, po której stronie jestem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Taka sobie. Z początku nieco nudna, a później mnie wciągnęła, ale końcowo nie sądzę żebym o niej pamiętała. 🤷🏻‍♀️

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rewelacyjna książka! Trzyma w napięciu, zaskakujące zwroty akcji, nie można się od niej oderwać. Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wow, choć muszę przyznać że początki z tą książką nie były obiecujące, bo nie mogłam się w nią wczuć, złapać jej klimatu. Ale z czasem zaczęłam się do niej przekonywać, bo relacja Maggie i Niny była intrygująca, dość trudna, a nawet toksyczna i ciekawiło mnie co się wydarzyło w ich życiu, że ich relacja jest aż tak skomplikowana.
Gdy poznajemy co wydarzyło się w przeszłości zaczynamy to wszystko bardzo dobrze rozumieć, bo dokładnie są wyjaśnione motywy bohaterek, co nie znaczy że któraś z nich miała dobre powody by ich los potoczył się właśnie tak.
Bardzo zaskakująca książka.

Gdy poznajemy co wydarzyło się w przeszłości...

2004

Po prostu ŚWIETNY!
Thriller z gatunku ,który lubię najbardziej.
Jest napięcię ,są tajemnice,zwroty akcji,wiele niewiadomych, skomplikowani bohaterowie i toksyczna relacja matka -córka.
Pomysł na fabułę świetny-wciąga i zaskakuje.Dwie narracje i trzy przestrzenie czasowe powodują ,że wszystko odkrywamy stopniowo,a to dodaje dodatkowego napięcia i dreszczyka.
Kto tu jest ofiarą?Czy matka uwięziona na poddaszu przez córkę,czy nieszczęśliwa córka ,której matka złamała życie?
Co tak na prawdę dzieje się w umysłach naszych bohaterek?
Gwarantuję,nie odłożysz książki na półkę zanim nie dowiesz się o co tu w tym wszystkim chodzi.
Kupina na wyprzedaży,a jakie zaskoczenie.

Po prostu ŚWIETNY!
Thriller z gatunku ,który lubię najbardziej.
Kto tu jest...

Gdy doszłam do momentu że książka jest o przetrzymywaniu pomyślałam sobie oho następna Paris … ale książka mnie zaskoczyła, nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lekki thriller, któremu brakuje dreszczyku, ponieważ większość zwrotów akcji jest dość oczywista i lektura nie pozostawia czytelnikowi zbyt dużo do myślenia. Natomiast bardzo dobrze poprowadzone motywacje bohaterek. Dzięki temu ich decyzje mają sens, co samo w sobie jest przerażające.

Bardzo wciągająca książka!

Wpadła w moje ręce przypadkowo, ale nie zawiodła mnie! Świetny thriller psychologiczny trzymający w napięciu. Czytelnik jest pełen chęci zrozumienia sytuacji. "Dlaczego?" - to pytanie zadajemy sobie cały czas patrząc na to, co córka robi matce i złoszcząc się na nią za niesprawiedliwość, której dziewczyna przez nią doświadczyła. Z drugiej strony, poznajemy motywację matki i... sprawa nabiera innego kolorytu. Ostatecznie, gdy do gry włącza się ktoś, kogo istnienie poróżniło obie kobiety, wiemy, jaka jest odpowiedź, tj. wiemy "dlaczego".

Nie spojlerując chciałabym wyrazić swoje zdanie na temat sytuacji przedstawionej w powieści. W mojej ocenie matka, gdy córka była dzieckiem i nastąpił ten przełomowy dla ich życia moment (trzeba koniecznie przeczytać książkę, by wiedzieć, który to!) powinna była zrobić to, przed czym chciała je obie uchronić i dlatego zrobiła tak, jak pokazuje książka. Dlaczego tak postąpiła? Odpowiedź w książce, a nie zamierzam zdradzać fabuły ;) Dlaczego jednak ja uważam, że powinna była postąpić inaczej? Odpowiedzią ponownie są przedstawione wydarzenia w omawianej literaturze. Uważam, że inna decyzja z przeszłości, chociaż bolesna (w pełni rozumiem dlaczego matka postąpiła, jak postąpiła) byłaby zmieniła bieg wydarzeń. Niestety podjęta decyzja doprowadziła do tragedii przez ogromne T. Właśnie w momencie, gdy Maggie "widzi prawdę" odnośnie do Niny powinna była obrać inny kurs w życiu (mówię o przejrzeniu na oczy, nie o tym momencie z przeszłości, który zmienił ich relację),ponieważ jej czyny są tak okropne, że choć są w dobrej wierze, z dobroci serca, to jednak nie sposób nie mieć do niej żalu, a ten nawarstwiał się i potęgował w i tak skomplikowanym umyśle Niny. Postępowania Maggie są dla mnie niejednokrotnie niezrozumiałe i podzielam złość i niesprawiedliwość, jaką żywiła do niej córka. Niemniej, Nina... Nina to temat na osobną książkę ;) (może ktoś się tego podejmie?)

Czy warto przeczytać? Tak! Nie spodziewałam się takiej fabuły, chociaż pewne momenty w niej były dla mnie dość przewidywalne, to i tak summa summarum czytało mi się dobrze, czym jestem trochę zaskoczona, gdyż się tego nie spodziewałam.

Ode mnie 10/10.
Polecam!