Wybaczam ci

Okładka książki Wybaczam ci Remigiusz Mróz Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2021
Okładka książki Wybaczam ci
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Ina Kobryn (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

bestsellery TaniaKsiazka.pl

Wyróżniona opinia i

Wybaczam ci

przeczytanych książek 136 napisanych opinii 125

Czyta się szybko, jak chyba każdą książkę Mroza. Jeśli ktoś przeczytał wcześniej kilka jego książek, stosowane przez niego ‚zabiegi’ mogą być już dobrze znane, przez co łatwiej domyślić się zakończenia.
Zmęczyła mnie trochę zachłanność z jaką autor wrzucał do książki temat za tematem, wątek za wątkiem, by zakończyć się trochę… irracjonalnie?
Niemniej jednak wystawiam 7 bo pióro Mroza jak zwykle ‚dobrze weszło’, historia ciekawa, nie chcę też zaniżać średniej, bo jeśli książka będzie dla kogoś jedną z pierwszych tego autora, z pewnością mu się spodoba.

Niemniej jednak wystawiam 7 bo...

[...]
W okamgnieniu cały związek runął. Całe zaufanie przepadło, przyszłość została bezpowrotnie utracona. A najgorsza w tym wszystkim była świadomość, że nawet jeśli jakoś się poukłada, to już nic nigdy nie będzie takie samo
[...]
.Nie ma drugiego tak potężnego narzędzia jak ludzka wyobraźnia.

Dziękuję Autorowi za kolejną frapującą, czytelniczą podróż 😊

[...]
.Nie ma drugiego tak potężnego narzędzia jak ludzka wyobraźnia.

Dziękuję Autorowi za kolejną frapującą, czytelniczą podróż 😊

Lepsze to niż kolejna seria o Chyłce (są bardzo podobne), fast food do posłuchania.

Lekkie i wciągające pióro Mroza to tym razem wciągająca opowieść Iny, która wiedzie piękne wręcz idealne życie z Rafałem. Jej mąż niespodziewanie zostaje zamieszany w "samobójstwo" nastolatki. Na jaw wychodzą informacje o skrywanej tożsamości mężczyzny. Ina czuje się zagubiona, ale mimo wszystko chce pomóc mężowi wyjść z tej trudnej sytuacji i dowiedzieć się prawdy. Prawda, która miała ja ochronić i dać JEJ nowe życie jest dla niej druzgocząca. A dla czytelnika cała opowieść jest niesamowicie szokująca. Akcja jest płynna, dynamiczna. Znamy uczucia Iny, jej rozterki, jej plany. Nie znamy jedynie jej przeszłości a to ona okazuje się kluczem całej sprawy.

Wciąga, dobra rozrywka :)

Wciąga, dobra rozrywka :)

Czy można wyjść za mąż teoretycznie i to za człowieka, który nie istnieje? A owszem - można.
Ina Kobryn przez przypadek natrafia na wiadomość na Facebooku swojego "męża" o dziwnej treści: "Wybaczam ci". Partner stwierdza, że nie zna nadawczyni, a później okazuje się, że dziewczyna popełniła samobójstwo. Rafał nagle znika pod pretekstem pilnego wezwania do pracy i rozpływa się w powietrzu. Ina próbuje go odnaleźć, ale okazuje się, że w firmie nikt o nazwisku jej męża nigdy nie pracował. Zagadkę próbuje pomóc jej rozwiązać Gracjan - chłopak siostry. Życie bohaterki zbudowane jest na kłamstwie. Prowadząc prywatne dochodzenie odkrywa nie tylko dziwne powiązania Rafała z półświatkiem przestępczym, ale również swoją przeszłość, o której nie miała pojęcia. Człowiek po traumatycznych przejściach nieki dy wypiera wszystkie wydarzenia.
W książce dużo się dzieje, bywa zagadkowo, a autor powoli odkrywa wszystkie karty, dlatego ciężko się oderwać.

Pierwsze 80 stron przeczytałam w sobotę, pozostałą część w niedzielę. Dawno nie przeczytałam książki w dwa dni. To moje pierwsze spotkanie z twórczością Mroza i chętnie sięgnę po kolejne tytuły.

Zaryzykowałem i muszę przyznać, że jedna z lepszych książek Mroza. Problem z tym, że nie do końca wiem, co więcej mam o niej napisać. To tytuł z kategorii "przeczytać i zapomnieć", choć wchodzi jak "BigMac z frytkami i colą". Ot tyle i aż tyle.

To trochę zabawne, ale znając już triki autora właściwie przewidziałam w 90% rozwiązanie, co nie przeszkodziło mi dobrze się bawić przy czytaniu. Powiedziałabym że jedna z lepszych książek pana Mroza, polecam.

Polecam . Wciąga i trzyma w napięciu.

Polecam . Wciąga i trzyma w napięciu.