Wybaczam ci

Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Wybaczam ci
Remigiusz Mróz
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2021
Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Ina Kobryn (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Ina Kobryn (tom 1)
Inne

Wyróżniona opinia i

Wybaczam ci

przeczytanych książek 161 napisanych opinii 149

Bardzo fajna , trzymająca w napięciu książka , przeczytałam ją w 2 dni , nie żałuję , że po nią sięgnęłam

Hmm, wciągająca pozycja, dzieje się, zakończenie zaskakujące (nie spodziewałam się takiego; uprzedzę: druga część jest lepsza). Choć mam zastrzeżenie do jednego momentu: wspomniane jest, że Ina trafiła do psycholog jako mała dziewczynka, a chwilę później dowiadujemy się że trauma wydarzyła się gdy ewidentnie była starsza (bo grała już w drużynie) - tego nie ogarniam :-/. Ale miło było poznać Inę, jej siostrę i Gracjana.

Niestety, moje pierwsze (i być może ostatnie) spotkanie z twórczością p. Mroza nie obiecuje, że inne jego powieści zachwycą mnie na tyle, bym chciała je przeczytać. Ale do rzeczy. Początek ciekawy, dużo obiecujący, ale im dalej w las, to coraz gorzej, co czyni z powieści totalny bełkot i gniot najwyższych lotów. A końcówka rozwala czytelnika, tak, że szczęka opada. Ze śmiechu. Żal, bo mogło być fajnie...

Książkę czyta się bardzo szybko, jest wciągająca, ale zakończenie bardzo mnie zawiodło.... Nie wiem czego do końca się spodziewałam, ale na pewno nie tego. Zawiało trochę brakiem pomysłu na zakończenie lub chęć wprowadzenia na siłę dużego zwrotu akcji, a szkoda bo praktycznie przez większość czasu mieliśmy do czynienia z ciekawymi zwrotami akcji, a to zakończenie psuje mi wszystko. Gdyby wymazać fatalną końcówkę, oceniłabym książkę na 9 lub 10.

Sięgnę oczywiście po drugi tom tej historii, ale z lekką rezerwą.

Jeszcze nie zawiodłam się na twórczości Pana Mroza. Tutaj historia bardzo fajnie płynie, bez monotonii. Jest ciekawa a na samym końcu wszystko układa się w jedną kupę. Jak zwykle dużo zaskoczeń.

Miało być fajne a wyszedł dramat, nigdy więcej powieści tego autora

Miało być fajne a wyszedł dramat, nigdy więcej powieści tego autora

Świetna i bardzo wciągająca, od początku do końca cały czas coś się dzieję, całkiem ciekawa historia, rozwiązanie mocno naciągane jak dla mnie, choć dokładnie takie samo przeszło mi przez myśl w trakcie czytania ;) . Polecam.

Bardzo ciekawa książka. Nieprzewidywalna, z ciągłymi zwrotami akcji. Polecam każdemu kto szuka ciekawej, zaskakującej lektury.

Podeszłam z pewną rezerwą do książki p. Mroza. Moja fascynacja Chyłką już minęła, a inne serie tego autora nie przypadły mi do gustu. I nagle czytam czytam... i czyta się zaskakująco dobrze - książka wciąga, a tajemnice są intrygujące. Mniej więcej w połowie książki miałam jedną myśl - oby książka nie została zakończona jakimiś absurdalnymi wymysłami i niech naprawdę poskleja elementy układanki. Znając autora już wiedziałam, że Ina pożałuje swojego wystąpienia w sądzie, bo wszystko okaże się inne niż logika przewiduje. I zaczęło się... końcówka to już równia pochyła. Nie zaprzeczam, że autor ma lekkość pióra i dobrze się go czyta, ale... chyba nie potrafi spójnie i ciekawie zakończyć książki. "Amnezja psychogenna" - i już po prostu nie chciało mi się czytać dalej... To co autor dodał w epilogu to niestety prawda - nawet najlepszy pomysł i fabułę trzeba umieć rozegrać, a nie... zabić oparami absurdu i braku logiki. To nie jest książka, w której możemy coś sami skleić, czegoś się domyślić - to jest ten typ, który na końcu przedstawi nam nowe fakty i zadrwi, że czytelnik nie miał prawa się domyślić... Ogólnie nie ocenię książki źle. Czytało mi się ją naprawdę dobrze, ale rozczarowanie zakończeniem było ogromne...

Przeczytałam kilka książek autora i zawsze byłam zadowolona. Tym razem też. Chwyciłam za serię, która na tą chwilę ma dwa tomy. Nie brnęłam w Chyłkę. Na to przyjdzie czas.🤣

#wybaczamci to świetna i wciągająca pozycja. Tak bardzo polubiłam główna bohaterkę Inę Kobryn, że od razu sięgnęłam po drugą część.

Pełna tajemnic, niedomówień, kłamstw. Życie Iny wywraca się do góry nogami. Po wiadomości, która przeczytała na laptopie swojego męża wszystko się zmienia. On znika a dziewczyna, która wysłała mu wiadomość popełnia samobójstwo. Za co odpowiedzialny jest jej mąż? Kim w ogóle jest ten człowiek? Całe jej życie okazuje się kłamstwem a Ina dąży do prawdy. Kocha go nad życie ale coraz bardziej wątpi czy on ja też.

Skomplikowana intryga, z doskonałym zakończeniem. Byłam w 100% pewna, że ono będzie inne. Dla mnie najbardziej podejrzaną osobą jest przyjaciel Iny... zobaczymy co będzie w drugiej części.

W odrywaniu prawdy Inie o swoim dotychczasowym życiu pomaga Gracjan, chłopak jej siostry. To przyjaciel, który wychowywał się z dziewczynami na jednym podwórku. Od zawsze razem, we troje. Zachowanie Gracjana wzbudzało we mnie mieszane uczucia. Od początku czułam, że pomaga i przeszkadza. Jestem ciekawa co będzie w drugiej części 😱

Autor porusza temat molestowania seksualnego, traumy, amnezji psychogennej a także pokazuje kawałek świata mafijnego. Dla mnie świetna.

Polecam 💪💪💪

Pełna tajemnic, niedomówień, kłamstw. Życie Iny wywraca się do góry...

• Remigiusz Mróz