Kolacja z Tiffanym

Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2020
Okładka książki Kolacja z Tiffanym
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2020
Wydawnictwo: Burda Książki Cykl: Kolacja z Tiffany''m (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Kolacja z Tiffany''m (tom 1)
Burda Książki
2020-06-03
2020-06-03
Inne

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

Wyróżniona opinia i

Kolacja z Tiffanym

przeczytanych książek 1479 napisanych opinii 1394

Książka "Kolacja z Tiffanym" autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej to propozycja dla miłośników lekkich, zabawnych i nieco zwariowanych komedii romantycznych. Lingas-Łoniewska wplata elementy humoru, romansu i drobnych kryminalnych zagadek, tworząc opowieść, która bawi i intryguje równocześnie.

Główna bohaterka, Natalia Lisek, jest postacią, z którą łatwo się identyfikować. Jej roztrzepanie, cięty język i niezawodny instynkt sprawiają, że nie sposób nie kibicować jej w dążeniu do samodzielności i szczęścia. Lingas-Łoniewska pokazuje, że życie, podobnie jak filmy, czasami rządzi się własnymi prawami, a przypadkowe i zaskakujące wydarzenia mogą prowadzić do najbardziej spektakularnych zakończeń.

Intryga romansowa pomiędzy Natalią a jej przystojnym szefem, Maciejem Garnickim, jest pełna napięcia i zabawnych nieporozumień, które są kluczowe dla dynamiki ich relacji. Autorka buduje romantyczne napięcie pomiędzy postaciami, co sprawia, że czytelnik z zainteresowaniem śledzi rozwój ich stosunków. Lingas-Łoniewska nie tylko pisze o miłości i przygodach, ale również subtelnie porusza tematykę samorealizacji i poszukiwania własnej drogi w życiu.

Mimo wielu zalet "Kolacja z Tiffanym" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej nie jest pozbawiona pewnych mankamentów, które mogą umniejszyć przyjemność z lektury dla niektórych czytelników. Choć książka ma wiele zabawnych i ciepłych momentów, jej główne wady tkwią w naiwności bohaterów, oraz pewnej banalności fabuły.

Bohaterowie, w tym przede wszystkim Natalia Lisek,wydają się nieco naiwni w swoich oczekiwaniach i działaniach. Ich decyzjom czasami brakują głębszego namysłu, co może irytować czytelników poszukujących bardziej złożonych i realistycznych postaci. Ta naiwność jest szczególnie widoczna w scenach romantycznych i w podejściu do życiowych problemów, co może sprawiać wrażenie, że bohaterowie są niewystarczająco rozwinięci emocjonalnie.

Język używany w powieści jest prosty i bezpretensjonalny, co z jednej strony czyni książkę łatwą i przyjemną w czytaniu, ale z drugiej pozostawia wrażenie braku literackiej głębi. Dialogi choć błyskotliwe, bywają zbyt przewidywalne i pozbawione subtelności, co potęguje wrażenie prostoty.

Fabuła książki, choć pełna zabawnych zwrotów akcji, wydaje się banalna i przewidywalna. Często opiera się na schematach typowych dla gatunku komedii romantycznych, co może nużyć bardziej wymagających czytelników poszukujących nowości i oryginalności. Elementy kryminalne, choć dodają książce nieco pikanterii, są rozwiązane w sposób, który wydaje się zbyt uproszczony i niewymagający.

Podsumowując, choć "Kolacja z Tiffanym" jest książką, która z pewnością znajdzie swoich fanów ceniących lekką i przyjemną rozrywkę, może nie spełnić oczekiwań tych czytelników, którzy szukają w literaturze głębszych emocji, bardziej wyrafinowanego stylu i bardziej złożonych fabuł. Jako dzieło rozrywkowe sprawdza się dobrze, ale jako dzieło aspirujące do miana poważnej literatury już mniej.

Główna bohaterka, Natalia Lisek, jest postacią, z którą łatwo się...

Książka taka mocno średnia, historia ma potencjał, ale zdecydowanie zabrakło mi czegos "pomiędzy".

Bohaterowie bezbarwni - jedyny zarys głównej bohaterki to jej poczucie humoru, Macieja nie potrafie określić. Brak etapu rozwoju relacji jest jednym z większych minusów - nagle dziwnie zaczęli sie kochać? Gdzie te motylki i etap od iskry do plomienia? Niestety
totalny brak chemi, odczuwałam wszystko sztywno i sztucznie.
Mało romansu w romansie.
Zabrakło mi również "zaznaczenie" narratora, gubiłam się często kto w danym momencie opowiada swój punkt widzenia.

Żeby nie było aż tak ponuro to na plus dodam, ze ksiazke czyta się w miarę sprawnie i ma zabawne momenty.

totalny brak...

Bardzo słabiutko. Wszystko, dosłownie wszystko jest tak naciągane, sztuczne i sztywne, że czytanie tego było męczarnią (tak samo jak opinie o tej książce. Kto je pisze? Nawet sprawdzić tego za bardzo się nie da bo profile są poukrywane. SERIO Coś tu jest mocno nie tak).
A tak zupełnie poważnie to chyba wrócę do czytania starych wydać "Bravo girl" - tamtejsze historie są bardziej wciągające ;)

1964

Ona - w mniej lub bardziej zaskakujący sposób, wpada wciąż w tarapaty i wychodzi z nich obronną ręką. Nieco roztrzepana, sympatyczna, chwilami uparta i zadziorna, chcąca pokazać swoją niezależność. On - w stylu tych "niegrzecznych", którzy dają się lubić. Akcja, fabuła - szczypta romansu i sensacji z dużą dawką humoru. W sam ram na relaks po intensywnym dniu.

No cóż... to chyba nie jest typ książki, którą mogłabym polubić i znaleźć coś podobnego. Ale chociaż spróbowałam! Była całkiem w porządku, ale jakoś tak... Przy niektórych tekstach mnie wykręcało wewnętrznie i zewnętrznie w sumie też. No nie wiem, jednak te kryminały czy książki dla dzieci są dla mnie lepszym wyborem. Wiem, że są tu dwie części i może się za nie kiedyś wezmę, ale jeszcze nie teraz, muszę zrobić przerwę od tego typu lektur, przetrawić. ╮⁠(⁠.⁠ ⁠❛⁠ ⁠ᴗ⁠ ⁠❛⁠.⁠)⁠╭

Uśmiałam się. Tyle.! Książka znakomita.

Uśmiałam się. Tyle.! Książka znakomita.

"Kolacja z Tiffanym" została napisana przez Agnieszkę Lingas-Łoniewską. Natalia Lisek, główna bohaterka powieści, pochodzi z Wrocławia. Jest osobą roztrzepaną, ale wzbudzającą sympatię - inteligentną, błyskotliwą i mającą wiele uroku osobistego. Ciągle wpada na przeróżne pomysły, które wciągają ją w zabawne, choć czasem problematyczne sytuacje, jednak ze swoim charakterem zawsze wychodzi z nich cało. Po utracie pracy natychmiast zaczyna szukać nowej, aby udowodnić rodzicom, że potrafi sama sobie poradzić.

Witam was serdecznie. Obecna historia opisana w książce jest ciekawa. Czyta się ją jednym them. Bardzo szybko. Moja ocena to: 1000/1000 punktów. Jest super. Polecam czytać.
Pozdrawiam wszystkich. 💗

Dajcie mi kolejną część! Świetna historia. Czytałam z zapartym tchem.

Dajcie mi kolejną część! Świetna historia. Czytałam z zapartym tchem.

Polubiłam bohatorów mysle że jak wiekszosc. Ksiazka nie przesłodzona i ma rece i nogi. Polecam

Mało wymagające seria, przy której spędzić można miło wieczór i nieco odpocząć od codzienności. Choć fabuły poprowadzone są dosyć prosto, dialogi między bohaterami pozostawiają wiele do życzenia to książki czytało się przyjemnie. Było momentami zabawnie, pojawiły się jakieś zagadki i tajemnice skrywane przed czytelnikiem. Nie ma ciężkich tematów, dużo w nich luksusu, pieniędzy więc można dość dobrze przenieść się do świata zamożnych ludzi, który rządzi się swoimi prawami i zasadami.