Powrót Króla

J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Muza Cykl: Władca Pierścieni (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Lord of the Rings: The Return of the King
837319455X
Maria Skibniewska
Muza
tolkien władca pierścieni powrót króla fantasy
The Lord of the Rings: The Return of the King
Władca Pierścieni (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
837319455X
Maria Skibniewska
tolkien władca pierścieni powrót króla fantasy

Książki które w moim mniemaniu zasługują na wielokrotne czytanie jest bardzo mało ta jest jedna z nich.

Końcówka zaskakująca nawet dla mnie - osoby, która oglądała filmy milion razy. Niestety większość wątków mnie nudziła, ale niektóre zachwycały. Trudno mi więc ocenić książkę całościowo, aby uczynić zadość różnym fragmentom.

Zakończenie trylogii, w którym dochodzi do rozstrzygnięcia konfliktu między Sauronem i wolnymi ludami Śródziemia. Frodo i Sam brną przez jałowe pustkowia Mordoru, a pod Minas Tirith dochodzi do starcia sił Rohanu i Gondoru z hordami Saurona. Epicka historia dobiega końca i w Śródziemiu rozpoczyna się Czwarta Era. Władca Pierścieni od wielu, wielu lat niezmiennie fascynuje...

dalej nie rozumiem fenomenu Tolkiena

Byłem ciekaw, w jaki sposób Tolkien rozwiąże w ostatniej części trylogii swój sposób dzielenia książki na pół, tak jak w Dwóch Wieżach, skupiając się najpierw na przygodach Aragorna i jego kompanów a później dopiero wracając do Froda i Sama. I nie zawiodłem się, autor urwał swoją pierwszą połowę w idealnym momencie bitwy pod Morannonem nie zdradzając w żaden sposób jaki był...

Arcydzieło! Bardzo ciekawa, pobudzająca wyobraźnię książka! Jedna z najlepszych jakie czytałam!

Dwadzieścia lat temu po raz pierwszy przeczytałem ,,Władcę pierścieni" w tłumaczeniu J. Łozińskiego. Później była adaptacja filmowa w reż. P. Jacksona. W tym roku sięgnąłem po to arcydzieło w przekładzie M. Skiebniewskiej. Cóż to była za piękna kilkutygodniowa podróż!!!

Cudne zakończenie trylogii. Cieszę się, że w końcu przeczytałam te ksiazki mimo że tak długo zwlekałam :) gorąco polecam

No cóż, przyszedł moment na godne zwieńczenie trylogii Tolkiena. Ten tom minął szybciej, niż-żem się spodziewał, co pozostawia ze sobą malutki niedosyt. Z wieloma postaciami rzeczywiście udało się zżyć, polubić je. Jednak dosyć rozciągnięty epilog bardzo mi się podobał. Niektóre wątki były po części zbędne w moim odczuciu, jak te związane z Shire, a o niektórych bardzo...

Lisioł Pierścieni część 3 - Powrót Lisioła

Po wielkich sukcesach drużyny Lisiołów – szkody natury pobocznej były ogromne – przyszedł czas na wielki finał tej długiej wędrówki.
Liski spod Helmowego Jaru i Isengardu spotkały się w końcu na naradzie. Po długich dywagacjach, polegających na wymianie pisków o różnym natężeniu niezadowolenia, uzgodniono wspólnie, że drużyna jest...

36 773
    9 334