Chrzest ognia

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
wiedźmin
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
wiedźmin

Lepszej ekipy do podróżowania to chyba nie było :D

Geralt opuszcza Brokilon w pogoni za swym przeznaczeniem.
Wyrusza wraz z barwną, ciekawą i nietuzinkowa kompanią:
Trubadurem Jaskrem, łuczniczką Milvą, krasnoludami (pod wodzą Zoltana Chivaya), cyrulikiem Regisem, a nawet z Nilfgaardczykiem, który podąża za nimi jak cieć i wcale nie jest Nilfgaardczykiem :)

W międzyczasie jesteśmy świadkami powstania nowej organizacji...

Kolejna część przygód Geralta i jego przyjaciół (i wrogów) nie zawiodła. Ciekawe przygody, przerażające wydarzenia, wojna, pot, krew i łzy a w to wszystko wmieszane zabawne sytuacje i pieśni mistrza Jaskra. Podoba mi się wieloliniowość opowieści i opowiadanie jej z perspektywy różnych bohaterów. Historia bardzo zakorzeniła się we mnie. To jedna z tych serii, które chce...

Kolejny tom, w którym akcja toczy się bardzo wolno. Nie ma potworów, a jest ciągła droga i momentami spora nuda. Dostajemy życiowe dylematy zamiast walk i przygód.

Nie zmieniło się jedno: Książkę czyta się bardzo dobrze :) No i duży plus za Regisa :) Bardzo ciekawa postać.

Ode mnie 7 gwiazdek i lecę do następnego tomu. Oby tam było więcej akcji, a mniej "ciągle idę"...

Następna w kolejności, pochłonięta w kilka tygodni, po latach przerwy opinia bez zmian: rewelacja. Historia wyprawy Geralta i jego drużyny, po drodze napotykającej różne trudności i perypetie. Czyta się jednym tchem, co chwila ciarki na plecach np. gdy Geralt skończył z bezczynnością i wpadł na polanę z maruderami, albo podczas "spływu kajakowego" po Jarudze :-)

Mam za sobą już pięć tomów, a nadal nie mogę się nadziwić nad stylem Sapkowskiego. Jest on mistrzowski i to chyba musi przyznać każdy czytelnik bez względu na swoją opinię na temat całości. Gdy czytałam, miałam przed oczami całą opowieść. Taki pełnowymiarowy film ze wszystkimi możliwymi efektami, w którym brałam czynny udział. Bez problemu wyobrażałam sobie zdarzenia,...

Tak jak poprzednie części czytało się to bardzo dobrze, jednak przypominało mi to bardziej opowiadania złożone w koncepcję powieści drogi, ponieważ główna fabuła nie posunęła się za bardzo do przodu. Z jednej strony szkoda, że tak mało się wydarzyło, z drugiej tym ciekawiej, bo odsuwa to dalsze losy bohaterów, zostawia niewyjaśnione i kusi żeby brać się za kolejny tom.

No czyta się to przyjemnie ale fabuła posuwa się tak wolno, że momentami się nudziłam. Najbardziej podobało mi się zakończenie.

"Chrzest ognia" - wciągnął mnie niesłychanie. Według mnie najbardziej interesująca część cyklu, chyba dzięki nieodpartemu urokowi kompanii Geralta:)
Zdecydowanie więcej na blogu:

Rozkręca się powoli, ale końcówka jest rewelacyjna. W końcu poznajemy trochę nowych bohaterów i losów krainy. Warto przeczytać!

Dyskusje

39 137