Blask fantastyczny

Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Świat Dysku (tom 2) Seria: Nowa Fantastyka [Seria książek] fantastyka, fantasy, science fiction
The Light Fantastic
Piotr W. Cholewa
Nowa Fantastyka [Seria książek]
fantasy humor parodia Rincewind Świat Dysku

+ Humor
+ Inny sposób patrzenia na przedmioty i zjawiska, na które istnieje już utarty przepis
- Nie jestem w stanie przeczytać więcej niż jednej książki na raz, potrzebuję odpoczynku przed kolejnym tomem

Zmęczyłem (podkreślmy..) 3/4 książki. Nie mam zielonego pojęcia o czym jest. Od połowy zasadniczo jest to pisanina wyłącznie dla samego faktu.

Jak to w poprzednim tomie..."MESS". Bałagan, historyjki z dykty posklejane papierową taśmą. Postacie poboczne są MOCNO POBOCZNE. Spodziewałem się tego jednak po przeczytaniu poprzedniego tomu więc zawód jest mniejszy niż za pierwszym razem. Coś jednak ten Sir Pratchett w sobie ma i myślę, że sięgnę po kolejną część.

Uwielbiam. Niesamowicie zabawna książka.

Na odstresowanie przygody Rincewinda polecam jak najbardziej. Jako oderwanie się od ciężkich hard scifi, długich serii kosmicznych przygód - przerywnik w postaci Terry'ego Pratchetta jest niemal doskonały.
Takiej dawki absurdalnego humoru nie spotka się chyba w żadnej innej książce. Świetna.

Ta opowieść jest w sumie absurdalna. Ale sposób, w jaki ją napisano, sprawia, że jej czytanie jest jedną wielką frajdą. Zwariowane zwroty akcji, zupełnie niesztampowi bohaterowie, no i specyficzny humor - wszystko to sprawia, że książkę się po prostu łyka.

Świat zmierza ku zagładzie (przynajmniej pozornie), a cała nadzieja na jego uratowanie spoczywa na barkach magika,...

Druga część przygód Rincwinda i Dwukwiata. W mojej ocenie nieco gorsza niż część pierwsza, choć może to kwestia tego, że książka nie była podzielona na mniejsze historyjki tylko stanowiła jedną całość. Myślę, że tego rodzaju humor sprawdza się jednak najlepiej w mniejszych, bardziej skupionych dawkach. Niemniej na pewno będę kontynuować cykl.

Kolejna z zaplanowanych do przeczytania książek z serii "Świat Dysku". Brnąc przez powieść łapałem się za głowę czego to jeszcze autor nie wymyśli. I myślicie pewnie, że to dobrze - bo to fantasy i o to w tym gatunku chodzi. A wcale nie! Nieustanne podsuwanie mi pod wyobraźnię nowych obrazów (z naciskiem na "nieustanne") powoduje, że mózg mi się spalał i przestawałem...

Dobra i bardzo zabawna, ale również zaskakująco klasyczna powieść fantasy.

no i pojawiła się magia, Rincewind okazał się lepszym magiem niż się ktokolwiek spodziewał, Śmierć nauczyła się grać w brydża, Dwukwiat uznał, że zobaczył już wszystko, a Bagaż przestał się boczyć; no i już ciutkę lepiej z fabułą... zapowiada się, że każda następna część będzie czytana jednym tchem

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

11 353