Blask fantastyczny

Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Świat Dysku (tom 2) Seria: Nowa Fantastyka [Seria książek] fantastyka, fantasy, science fiction
The Light Fantastic
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr W. Cholewa
Nowa Fantastyka [Seria książek]
fantasy humor parodia Rincewind Świat Dysku

Pierwsza książka mnie mocno rozczarowała, a może było to po prostu pierwsze zderzenie z Pratchetem i jego stylem, może oczekiwałem zbyt wiele? Może.

Blask fantastyczny radzi sobie lepiej, tam gdzie poprzednik zawodził - historia jest bardziej spójna, problemy zdają się wpływać na bohaterów, no i Bagaż. W skrócie 2>1, no kto by pomyślał :D

Widać, że to jedna z pierwszych książek cyklu, nie zmienia to jednak tego, że zawiera wszystko to, czego oczekuje się od tomów z tej serii.

Szalone przygody maga i pierwszego turysty na Dysku. Jak zawsze podobają mi się nawiązania do innych książek i pokręcone poczucie humoru autora.

Uwielbiam ten abstrakcyjny humor.

Trzecia książka pretechta która przeczytałem i znowu te same odczucia, nie mogę się przekonać do tego autora i jego sposobu pisania bo jedno trzeba mu przyznać ze podczas czytania człowiek może czuć sie jak na jakiejś karuzeli te wszystkie nawiązania , tempo jest czymś niezwykły i ma pewnie swój urok ale mi osobiście nie odpowiadało

Ciekawa kontynuacja przygód maga i turysty z pierwszego tomu. Uzupełnienie i zakończenie przygód podróżniczego duetu (z bagażem doświadczeń i nie tylko).

Druga część cyklu Terry'ego Pratchetta opowiada o nierównej (zważywszy na bardzo ubogie zdolności magiczne) walce Rincewinda ze zbliżającą się do Dysku gwiazdą. Nasz bohater ma do pomocy równie fajtłapowatych pomocników- znanego z poprzedniej części Dwukwiata, Cohena, oraz kilku innych.
Luźna książka na rozerwanie się. Czyta się szybko- jest to pozycja na dwa, trzy...

Drugi tom Świata Dysku i kontynuacja urwanych losów niedoszłego maga Rincewinda i obieżyświata Dwukwiata ze swoim magicznym, tuptającym bagażem, z pozoru pełnoprawna kontynuacja o jednej fabule, to tylko kolejne pole do luźnych wątków i zabawnych dygresji. Światu grozi apokaliptyczna zagłada w postaci zderzenia się z nadlatującą kometą i tylko nasz czerwony mag zna...

Świat bardzo ciekawy i wciągający. Mega zabawne żarty i bohaterowie. Szybka akcja. Czego chcieć więcej?

Jak czytałam Blask Fantastyczny, miałam wrażenie, że czegoś mi brakuje, coś ubywa. Książka była zadziwiająco ciężka (chociaż to Terry Pratchett więc się nie zdziwiłam), jak na tak krótką książkę, czytałam ją dłużej. Ciężko było się wgryźć na początku i na pewno gdyby nie...

Świetna i strasznie zagmatwana książka. Robię właśnie drugie podejście do cyklu z Ricewindem i muszę przyznać, że jest lepsze niż wcześniejsze. Poprzednim razem dość mnie wynudziło, jednak teraz główny bohater przypadł mi bardziej do gustu, tak samo jak jego kompan Dwukwiat. Przyjemna lektura, idealna do poczytania dla rozrywki i takiego wyczilowania się :) Polecam!

11 836
    2 442