Chrzest ognia

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
fantasy wiedźmin saga Geralt Ciri
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
fantasy wiedźmin saga Geralt Ciri

Po prostu piękna książeczka, sięgnijcie jeśli jeszcze nie mieliście okazji ;)

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

Książka mi się podobała tym tomie obserwujemy wojnę i poszukiwania Ciri i Czarodziejki poznajemy kolejnych bohaterów Wampira i elfa Książkę czytało mi się bardzo dobrze ogólnie choć momentami mi się dłużyła ale jak zaczęłam to już skończę serie

Na półkach: , , , , , ,

Luźne przemyślenia tworzone na bieżąco podczas lektury:

Rozdział 1
Poznajemy Milvę, jak czytałam pierwszy raz to nie wiedziałam, ile będzie tej postaci, ale od początku ją polubiłam.
Geralt w lesie, ranny, leczony przez driady, Ciri wciąż poszukiwana, a teraz jako Falka w bandzie Szczurów. A czarodziejki robią tajemny zjazd.
Powoli się rozkręca.

Rozdział 2
Zawsze...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trzeci tom historii wiedźmińskich z pozoru nie wnosi zbyt wiele do historii o Geralcie. Tylko z pozoru, bo chociaż akcji nie ma w 'Chrzcie ognia' prawie wcale to autor serwuje nam niesamowicie potrzebne szczegóły dotyczące bohaterów cyklu.
Jednak od początku. Książka zaczyna się wprowadzeniem nowej postaci - Milvy - łuczniki, która pomaga rannym Wiewiórkom i Driadom z...

Akcja zaczyna się w Brokilionie, gdzie Geralt leczy rany po walce na Thanned. Akcja dość wolna i cała książka opiera się na podróżach. W tym tomie jest mało Ciri - za co bardzo dziękuję. Nie jestem jej fanką. Dzięki temu tomowi do sagi wprowadzono dużo nowych bohaterów - Milva, Cahir, Zoltan i jego cała dróżyna oraz Regis. Mimo ich liczby mamy pokazane zupełnie różne...

Najlepszy tom z cyklu, dużo w nim Geralta co jest bez wątpienia (jak dla mnie) największym plusem. Czytając omawiany cześć sagi, miałem wrażenie, że czytam Hobbita — znacząca część tomu "Chrzest Ognia" skupia się na podróży grupy bohaterów podobnie jak w przytoczonym dziele J.R.R. Tolkiena. Wprowadzenie motywu podróży umożliwiło autorowi, skonfrontowanie bohaterów z różnymi...

Chrzest Ognia to jedna z przyjemniejszych w lekturze części Sagi. Trochę taka cisze przed burzą, a właściwie interludium. Czas dany czytelnikowi, by poznać, polubić i pokochać bohaterów. Fabuła konsekwentnie idzie do przodu, ale ważniejsze są relacje, dialogi i emocje.
Bardzo podziwiam sposób, w jaki Sapkowski zawiązał drużynę Wiedźmina, wszystko odbywa się tak życiowo,...

Postać Regisa... mnie zaskoczyłą, pozytywnie oczywiście. Tę część też czytałam z wielką przyjemnością. Postać Wiedźmina jest wyjątkowa, jego charakter i osobowość, cokolwiek o sobie mówi, nie do końca jest prawdą. Jest lepszy i cieplejszy niż wierzy że jest :)

Po prostu:8/10

Bardzo dobra czesc.