Warszawa naszej młodości

Helena BoguszewskaMaria Dąbrowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Iskry
Warszawa
biografia, autobiografia, pamiętnik
Warszawa

Opowieść zbiorowa wielu autorów traktująca o mieście, którego już nie ma. O mieście, żyjące jedynie w zapisanych wspomnieniach ludzi, którzy już odeszli lecz byli świadkami starej Warszawy. Ich emocje, pamięć o tych, którzy byli częścią ich życia. Bezcenny dokument, zakupiony przeze mnie na bazarze na Kole.

Na półkach: , , , ,

Młodość ma to do siebie, że wspomina się ją z sentymentem, a im więcej mamy lat, tym jest on większy. Takich właśnie sentymentalnych wycieczek spodziewałam się w książce pt. Warszawa naszej młodości i właśnie takie opowieści dostałam.

"Warszawa naszej młodości" to zbiór dziewięciu esejów, których tematem wspólnym jest tytułowe miasto. Napisali je m.in. Słonimski, Nałkowska...

• Varsaviana
  • Chcę w prezencie
  • "Jak przygoda to tylko w Warszawie.."
  • Twórczość: Nałkowska Zofia
  • Polska
  • Historia

Dodaj cytat z książki Warszawa naszej młodości