Czarny Pryzmat

Brent Weeks Cykl: Saga Powiernika Światła (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 733 str.
The Black Prism

Mag
fantastyka, fantasy, science fiction
czarny pryzmat brent weeks

Kup książkę

Po przeczytaniu prawie wszystkich powiesci i opowiadan Brandona Sandersona czulem, ze bedzie trudno znalezc innego autora, ktory moglby tworzyc swiat i magie z takim rozmachem i logika. Brent Weeks i Czarny Pryzmat nie zawodzi.

Na poczatku moze sie wydawac, ze system magii oparty o kolory jest zaczerpniety z Rozjemcy Sandersona, chociaz mechanika dzialania magii jest...

Mocno "Sandersonowe" podejście do zagadnienia magii aż bije w oczy, ale wykonane jest na tyle dobrze że traktuję to jako +. Minusem jest nawał uber-kompetentnych postaci, które dokonują nadzwyczajnych wyczynów kompletnie nie wiadomo "jak i skąd". W takim towarzystwie nawet Honor Harrington wyglądałaby na przeciętniaka. Szablonowość większości bohaterów również rzuca się w...

Oto "Czarny Pryzmat". W światku fantastycznym zapachniało nowością, bo o ile magię już doskonale znamy, to z rozbudowaną magią opartą o kolory nie mieliśmy do tej pory do czynienia. Brent Weeks miał wnieść nie tylko sam zamysł, ale towarzyszącą mu wspaniałą historię oraz nowych, wielkich bohaterów. Co jednak udało się w tej części skonstruować, a co zawiodło - bo niestety...

Wiele lat temu przeczytałem tę książkę, chcę wrócić do tej historii ponieważ była bardzo dobra, zaskakująca i przewrotna.

Dobrze się czyta.Polecam!

Początek fantastycznej przygody. System magiczny niemal powala i fascynuje od pierwszej strony. Odkrywanie świata jest powolne i odbywa się w trakcie szaleńczej podróży, w której nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Jeśli masz 15 lat, to śmiało sięgaj, będziesz miał/a kawał dobrej lektury. Jeśli masz trochę więcej, to sobie odpuść, bo nuda.

Za opinię niech świadczy fakt, że usnąłem przy czytaniu, co mi się dawno nie zdarzyło.

Plusy:
+ Ciekawa i pełna niespodziewanych zwrotów akcji
+ Krótkie rozdziały dzięki którym nie jesteśmy w stanie znudzić się postacią

Minusy:
- Polskie wydanie zawiera błędy ortograficzne XD

Bardzo gruba, ale też bardzo interesująca książka. Wszyscy bohaterowie z głębią, charakterem i swoją historią. Tylko Liv zawodzi.

Magia kolorów, zwroty akcji, barwne opisy i dość ciekawe kreacje postaci. Podobne do twórczości Brandona Sandersona. Sam system magii jest też podobny do kompozycji Brandona, wspaniale działa na wyobraźnię. Chciałbym zobaczyć to na wielkim ekranie ;)

Dyskusje

2 492