Rozjemca

Brandon Sanderson Wydawnictwo: Mag Cykl: Siewca Wojny (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Warbreaker
2016-10-26
2010-04-30
Data 1. wydania:
2009-06-09
Grzegorz Komerski
Mag
czary fantasy literatura amerykańska magia niebezpieczeństwo odwaga podstęp powieść amerykańska fantasy tajemnica uczucie
Warbreaker
Siewca Wojny (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-10-26
Grzegorz Komerski

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Magia kolorów i sieć spisków

16 Link do recenzji

Solidny tytuł Sandersona ale po kilku jego książkach pod rząd daje się zauważyć pewną powtarzalność motywów, jednakże pokazuje po raz kolejny świeży świat z nowym systemem magicznym.

To (zaraz po serii Stormlight) moja ulubiona książka od Sandersona <3

Przyjemna, ale trochę mnie nudziła w porównaniu do innych tytułów autora

Mam ogromny sentyment do Sandersona ze względu na 'Z mgły zrodzonego' dlatego nie zawsze jestem w stanie obiektywnie ocenić jego książki. W przypadku 'Rozjemcy' historia jest ciekawa, świat barwnie przedstawiony, postaci (niektóre) intrygujace i wielowymiarowe. Chociaż muszę przyznać, że niesamowicie denerwowała mnie Vivenna..
Było nawet kilka zwrotów akcji mniej lub...

Długa i wyczerpująca opowieść, utrzymana w klimacie Sandersona. Polecam!

Bardzo ciekawy pomysł świata. Fabuła jak dla mnie trochę zbyt płytka, choć pod koniec zdecydowanie nabiera rumieńców. Książka bardziej dla młodzieży niż dziadków :)

Szybka recenzja:
Jeśli nie wiesz kim jest Brandon Sanderson lub nie czytałeś/aś niczego innego spod jego pióra, to zajrzyj do długiej recenzji..
Jeśli lubisz Brandona Sandersona to po prostu weź się za czytanie. Dostaniesz to, co zawsze. Jeśli Brandona Sandersona nie lubisz, to odpuść sobie czytanie.
Jeśli Brandona Sandersona skreśliłeś/skreśliłaś przez „Drogę Królów”, to...

Świetna, ale czegoś mi brakowało. Za mało Idris, końcówka zbyt szybka i JAK NA SANDERSONA! niechlujna bo nie wszystko zostało wyjaśnione, czy chociaż rozjaśnione. Część postaci aż nadto tajemnicza.

Oczywiście w przypadku Sandersona moje niedopatrzenia to jak czepianie się błędu ortograficznego w jednym słowie w całej książce, to już poziom samolotu jeśli chodzi o fantastykę.

mistrzostwo

Brandon Sanderson robi się nudny. I nie dlatego, że powtarza jakieś swoje schematy bądź kreuje takich samych bohaterów. Po prostu każda kolejna jego lektura sprawia mi identycznie niesamowitą przyjemność podczas czytania. Będąc fanem fantastyki chyba trudno być odpornym na czar jego pióra.

Trochę będę się tutaj powtarzać, bo cóż, Sanderson znowu to zrobił - wykreował...

Dyskusje

2 300