Rozjemca

Brandon Sanderson Wydawnictwo: Mag Cykl: Siewca Wojny (tom 1) Seria: Cosmere fantastyka, fantasy, science fiction
Warbreaker
2016-10-26
2010-04-30
Data 1. wydania:
2009-06-09
Grzegorz Komerski
Mag
czary fantasy literatura amerykańska magia niebezpieczeństwo odwaga podstęp powieść amerykańska tajemnica uczucie
Warbreaker
Siewca Wojny (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-10-26
Grzegorz Komerski
Cosmere

Oficjalne recenzje i

Magia kolorów i sieć spisków

Link do recenzji

Akcja Rozjemcy dzieje się w układzie Nalthis w Cosmere. Jest to pierwsza powieść autora z tego świata, dlatego poznajemy go praktycznie od zera. Autor przedstawia nam bohaterów, świat, magię i uwarunkowania polityczne, które determinują tutaj życie, a dodatkowo w tym świecie umieścił historię jakich mało :)

Od początku powieści autor kreuje konflikt między dwoma narodami:...

Kapitalna książka – nie mogłam się oderwać od czytania. Cała historia mieści się w jednym tomie, a przy tym jest spójna i świetnie skonstruowana, oraz nader zaskakująca. I co lubię najbardziej - wyjaśniają się wszystkie wątki. Ciężko po czymś takim wrócić do codzienności!

Po słabszym Elantris Sanderson wraca do formy. "Rozjemca" to dla mnie książka, która wiele rzeczy robi dobrze, niektóre nawet bardzo, a jednocześnie ciężko wytknąć jej jakieś błędy.

Zazwyczaj mam do książek wiele uwag i raczej powstrzymuję się przed nadmiernym biadoleniem, ale tutaj na prawdę ciężko mi się na cokolwiek oburzyć. Jeśli już na prawdę mam na coś ponarzekać,...

W ramach uzupełniania Cosmere przed Rytmem Wojny. W Rozjemcy są bowiem pewne, warte poznania (choć nie obowiązkowo), szczegóły dotyczące zrozumienia świata z Drogi Królów.

To nie jest zła książka, ale to Sanderson, więc oczekiwania mam wysokie. No i jest lekki zawód. Jest znowu nowy, bardzo ciekawy system magii, są intrygujący, ulegający przemianom, bohaterowie. Ale jednak...

Moja 4 książka Sandersona w uniwersum Cosmere i 2 związana (może nie tak mocno, ale jednak) z Archiwum Burzowego Światła.
Tym razem poznajemy losy królestwa Hallandren, żyjących w nim bogów, króla-boga Suseborna, oraz z pozoru zwykłych ludzi - siostry księżniczki Siri i Vivennę oraz Vashera tajemniczego zabójcę. Hallandren to królestwo kolorów (w przeciwieństwie do szarej...

Takie fantasy uwielbiam. Brandon Sanderson posiada niepowtarzalny styl, który stał się już jego znakiem firmowym. To co pisze odznacza się zawsze wysokim poziomem a tworzone przez niego historie budzą zachwyt i podziw dla jego kunsztu pisarskiego . Nie inaczej jest i tym razem. „Rozjemca” to kawał porządnej literatury fantasy, gdzie co rusz zostajemy zaskakiwani kolejnymi...

Fajnie i ciekawie poprowadzona fabuła - choć z lekko przewidywalnym kierunkiem zakończenia. Duży plus - jak to u Sandersona - za ewolucję postaci i w ogóle ich kreację + za "pomysł" na magię i stworzony świat. B. przyjemna lektura!

Świetna opowieść, z wieloma morałami, wzruszająca, trzymająca w napięciu. Świetna odskocznia po Słowach Światłości dla ciekawych pochodzenia miecza-nimi ;)

Dobra książka, im dalej w las tym ciekawsza. Zakończenie bardzo dobre

Oj, spodziewalem sie czegos lepszego.

2 702
    1 993