Bramy w piasku

Okładka książki Bramy w piasku
Roger Zelazny Wydawnictwo: Alkazar Seria: Science Fiction (Alkazar) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Science Fiction (Alkazar)
Doorways in the Sand
Alkazar
1993-01-01
1993-01-01
Agnieszka Sylwanowicz
sf obcy kamień terroryści wspinaczka

więcej Więcej

Żałuję, że wziąłem się za tę książkę w wakacje, kiedy masa innych zajęć nie pozwala na pełne skupienie się na czytaniu, a jedynie dorywcze chlipanie po kilkanaście stron. Z tego powodu odbiór książki byłby znacznie lepszy.

To, co jest świetne w tej książce, to komediowy charakter. Zarówno dialogi, jak i postacie oraz otaczające ich miejsca są nacechowane dozą groteski i...

Z braku laku można przeczytać, ale ogólnie książka jest średnia. Jest akcja, dzieje się miejscami nawet dużo, ale niestety nie wciąga ona za bardzo czytelnika. Czasami trudno się połapać, co się aktualnie dzieje w wydarzeniach plus jest trochę literówek.

Książka jest gruba, lecz czcionka tak duża, że szybko się czyta.

Science Fiction w starym dobrym stylu. Klasyka. Choć akurat tą pozycję czyta się ciężko. Po pierwsze: autor przedstawił wydarzenia w powieści niechronologicznie i czasem trudno połapać się w akcji. Po drugie: odniosłam wrażenie, że książka została niechlujnie przetłumaczona.

Średnia, nie potrafiłem w ogóle odnaleźć się w akcji, dopiero pod koniec coś tam zaczynałem rozumieć.

Zawiodłem się na tej książce. Nie polecam.

W zasadzie opowiadanie. Trochę rozciągnięte, ale jednak opowiadanie.
Podążamy za Fredem, wiecznym studentem, który zaplątany w kradzież "kosmicznych" kamieni, poddaje się biegowi zdarzeń i ... właśnie co?
Choć ksiązka jest dobrze napisana (warsztatowo), to nie ma w sobie nic pociągającego, żadnej ciekawej historii. Niby krymiał, ale tylko trochę...
Można przeczytać, potem...

Ma swój urok, ale szału nie ma...

Nuda, są lepsze książki tego autora.

Troszeczkę się zawiodłem spodziewałem się czegoś lepszego, ale książka fajna.

• Fantastyka
  • Science Fiction
  • Audiobooki
  • Audiobook
  • Sci-Fi
  • Polskie akcenty

Dodaj cytat z książki Bramy w piasku