Wizjoner

Diana Brzezińska Wydawnictwo: Otwarte kryminał, sensacja, thriller
Otwarte
2024-04-24
2024-04-24

Polscy czy zagraniczni autorzy?

U mnie zdecydowanie wygrywa rodzime podwórko.
Diana Brzezińska i bohaterowie zupełnie nowej serii, ależ ja jestem jej ciekawa.
Profiler Aleksander Lewis, niezwykle tajemnicza i pewna siebie postać. Człowiek, który widzi więcej, wie więcej, łączy fakty i wyciąga wnioski o wiele szybciej niż inni, ale nawet jemu nie będzie łatwo w tym śledztwie, w którym towarzyszyć mu będzie komisarz Agata Skibińska ze swoim zespołem.
Szczecinem wstrząsa seria tajemniczych zbrodni, bezwzględny morderca perfekcyjnie zaciera ślady, zostawia na ofiarach jedynie swój symbol – niewielki i prawie niewidoczny. Jest sprytny i dość długo nieuchwytny. Jest przekonany, że czeka na niego projekt do wykonania, tudzież misja do zrealizowania. Wizjoner z misją czy misjonarz z wizją?Paranoja czy dokładnie obmyślony plan? To musisz odkryć sam. Uwielbiam mroczne umysły bohaterów, im mroczniejsze, tym fajniejsze. Goszczę się w nich z największą przyjemnością, poznaję myśli i próbuję odkryć i zrozumieć motywy. Ten proces to zawsze fantastyczna przygoda. Nie inaczej było i tym razem, ponieważ niezwykle ciekawie robi się już od początku i nie tylko w kryminalnym wątku. Z początkami nowych serii bywa różnie, ale w tym przypadku czytajcie bez obaw, to jest naprawdę dobre. Co najbardziej, według mojej opinii przemawia na korzyść tej historii? Napięcie, ekscytacja, fantastycznie wykreowani bohaterowie, niepewność, dynamiczna fabuła i spora dawka humoru, to połączenie, które gwarantuje niesłabnące zainteresowanie i zaangażowanie, a warstwa psychologiczna to dla mnie zawsze wartość dodana. Lubię, kiedy autor bawi się z czytelnikiem i podsyła mu mylne tropy, ja dałam się nabrać. Jeśli jesteście ciekawi, jak skończy się pościg za nieuchwytnym mordercą, koniecznie sięgnijcie po tę historię, która wciąga i zaskakuje. Naprawdę warto. Ja zdecydowanie mam ochotę na więcej, tym bardziej że komisarz Prochot naprawdę potrafi zrobić człowiekowi dobry dzień.

Polscy czy zagraniczni autorzy?

U mnie zdecydowanie wygrywa rodzime podwórko.

"Wizjoner" to naprawdę porywający kryminał!
Jest to świetna historia z akcją trzymającą w napięciu od pierwszych stron.
W Szczecinie dochodzi do serii dziwnych zabójstw. Morderca pozostawia na ciele ofiar kropki i wierzy w swoją misję - ratowania świata.
Książka przepełniona jest intrygami, zwrotami akcji, tajemnicami i psychologicznymi grami.
Przyznam, że jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Diany Brzezińskiej, ale na pewno nie ostatnie.
Kryminał napisany jest przyjemnym językiem, rozdziały są krótkie, bohaterowie- bardzo dobrze wykreowani. To wszystko powoduje, że lekturę pochłania się szybko. Przeczytałam ją w dwa dni i trudno mi było się od niej oderwać.
Z niecierpliwością będę oczekiwała dalszych losów bohaterów. Tym bardziej, że każdy z nich skrywa jakieś tajemnice. Oprócz wątku śledztwa znajdziemy w książce elementy romansu. Jednakże najbardziej kupiło mnie wgłębianie się w ludzką psychikę. Uwielbiam takie tematy.
Jednym słowem gorąco polecam ten sensacyjny kryminał, który pozbawiony jest krwawych i brutalnych scen, a jednak trzymający w napięciu.
Za możliwość poznania tej świetnej książki dziękuję Wydawnictwu Otwarte.

"Wizjoner" to naprawdę porywający kryminał!
Jest to świetna historia z akcją trzymającą w napięciu od pierwszych stron.
Przyznam, że jest to moje...

Wczoraj skończyłam czytać świetny kryminał polskiej pisarki Diany Brzezińskiej. Panią Dianę miałam okazję poznać osobiście na Targach Książki w Warszawie i było to dawno temu. Wtedy jeszcze nie była autorką, a po prostu miłośniczką literatury i recenzentką. Dziś jest autorką 13! świetnie przyjętych przez czytelników książek.

Ucieszyłam się ogromnie, kiedy wydawnictwo Otwarte przysłało mi egzemplarz powieści! Uwielbiam książki, od których nie mogę się oderwać, a "Wizjoner" to właśnie taka książka.

Fabuła skupia się na morderstwach, które łączy niepokojące podobieństwo obrażeń. Mieszkańcy Szczecina są wstrząśnięci i przerażeni.

"Wizjoner" to książka bardzo emocjonalna i wielowątkowa. Tak naprawdę mamy tu do czynienia z dwiema różnymi historiami morderstw. Jedna zostaje wyjaśniona, natomiast druga właściwie dopiero się rozpoczyna. Mnogość bohaterów sprawia, że czytelnik do końca nie wie, który z nich mógł mieć motyw, aby zabić, szczególnie jeśli chodzi o ten niewyjaśniony w powieści przypadek.

Diana Brzezińska naprawdę dobrze wykreowała bohaterów, są bardzo wyraziści - można by pomyśleć, że istnieją naprawdę. Ciekawym przypadkiem jest doktor Aleksander Lewis. Człowiek wykształcony, kulturalny, z ogromną wiedzą. W przyszłości popełnił jednak straszny czyn i zarówno czytelnik jak i współpracownicy z kart książki nie wiedzą co o nim myśleć. Ja oczywiście też zaliczam się do tego grona dlatego czekam niecierpliwie na kolejny tom!

Ucieszyłam się ogromnie, kiedy wydawnictwo...

Niby nowa seria a czułem się jakby nic się nie zmieniło ,ten sam schemat te same zachowania bohaterów.....spodziewałem się czegoś innego.

Czy lubisz serie kryminalne?🔥

Gdy tylko wypatrzyłam najnowszą zapowiedź książki autorki Diany Brzezińskiej, poczułam nieodpartą chęć jej przeczytania. Zwłaszcza, że moje zachwyty nad poprzednią serią z Prokurator Sawicką trwają do dziś 😁

Szczecin. Dochodzi do serii zabójstw. Schemat zbrodni we wszystkich przypadkach jest bardzo podobny. Rana kłuta na ciele, charakterystyczny znak na przedramieniu w kształcie trójkąta a poza tym brak innych śladów. Tym razem do akcji wkraczają policjanci Agata Skibińska oraz Łukasz Prochot. Dodatkowym nabytkiem szczecińskiej policji jest słynny londyński profiler Aleksander Lewis, który ma pomóc w prowadzeniu dochodzeń i zagłębiać się w psychikę ludzkich zachowań. Męzczyzna pokusi się nawet o wysnucie teorii, że za zbrodniami stoi wizjoner, który być może realizuje swój lub czyjś ściśle określony plan. Sprawy nie ułatwia fakt, że ofiarami są przypadkowe osoby. Śledztwo koordynuje prokurator Nabożny, który marzy o szybkim awansie i jeszcze szybszym rozwiązaniu sprawy. Kto stoi za okrutnymi zbrodniami? Kim tak naprawdę okaże się słynny profiler Lewis?

"Wizjoner", to kolejny niesamowicie wciągający kryminał autorki. Śmiało mogę napisać, że jej książki trafiają na moją TOP listę. Jest zagadkowo, intrygująco, wciągająco, momentami bardzo mrocznie. Kreacja sylwetek bohaterów jest fenomenalna. Każde z nich stanowi charyzmatyczne indywiduum, dzięki czemu znakomicie uzupełniają się w wielu aspektach. Pomysł na fabułę genialny. Bardzo spodobało mi się przybliżenie profilu zabójcy, analiza motywów jego działań i zachowań. Poza sprawą wizjonera, występuje także kilka innych wątków pobocznych do rozwikłania. To sprawia, że emocje z każdą przeczytaną stroną wzrazstają do niebywałych rozmiarów 😁 Czekam na kolejny tom.

Czy lubisz serie kryminalne?🔥

Świetna!

Świetna!

W Szczecinie co kilka dni w wyniku ataku nożownika, giną przypadkowi ludzie, których nic nie łączy. Na ich ciele, morderca , pozostawia trzy kropki, które tworzą znak trójkąta.
Sprawę prowadzą Agata Skibińska, Prochot ponad nadzorem prokuratora Nabożnego.

Do Polski wraca Aleksander Lewis, który jest psychologiem i specjalizuje się także w profilowaniu, dołącza on do ekipy policyjnej by pomóc w ujęciu seryjnego. Aleksander, również w między czasie, planuje wszcząć własne śledztwo dotyczące znalezienia swojej zaginionej siostry, choć uważa on, że została ona zamordowana...

Nowa seria Diany Brzezińskiej, ciekawy wątek z choroba psychiczna. Natomiast mnie najbardziej wciągnął wątek przeszłości Aleksandra.

Zabrakło mi czegoś w wątku kryminalnym, tak naprawdę od razu znamy zabójcę, stopniowo dowiadujemy się o jego chorobie i pobudkach, co nie było jakimś wielkim zaskoczeniem.

Budzący się romas między policjantka a prokuratorem i mieszający w tym Lewis, ten wątek fajnie przełamuje kryminał.

Oczywiście dla mnie dodatkowym atutem jest pojawienie się postaci z poprzedniej serii Diany.

Czekam na kontynuację, która mam nadzieję bardziej mnie porwie.

Sprawę prowadzą Agata Skibińska, Prochot ponad nadzorem prokuratora Nabożnego.

Znacie serię kryminalną z Gabrielą Sawicką? 🙃
Jeśli tak, to koniecznie musicie przeczytać "Wizjonera"! Jeśli nie, to... Także musicie przeczytać, bo to kawał dobrego kryminału. Diana Brzezińska posiada lekkie pióro i z przyjemnością płynie się przez historię, którą chce opowiedzieć czytelnikowi.
Seryjny morderca pozostawiający po sobie symbol, dzięki któremu można powiązać ofiary. Pani komisarz, jej partner i prokurator, którzy prowadzą jednocześnie dwa śledztwa - oficjalne i nieoficjalne, na własne potrzeby. Powrót profilera do ojczyzny i sprawa, do której zostaje od razu przydzielony. Z każdą stroną napięta atmosfera i niepewność co do osób, z którymi się współpracuje, potęgują swoją wartość. Autorka umiejętnie operuje faktami, motywami i emocjami tak, aby czytelnik miał trudności w odłożeniu lektury na później.
Z początkami nowych serii bywa różnie, ale w tym przypadku muszę napisać, że nie ma obaw. Fani pióra Diany Brzezińskiej mogą spać spokojnie i sięgać po najnowszą książkę autorki. Za sprawą krótkich rozdziałów "Wizjonera" czyta się w ekspresowym tempie, co ma swoje zalety, ale i wady. Pozostaje czekać na kolejny tom, po który sięgnę z przyjemnością. Polecam!

Znacie serię kryminalną z Gabrielą Sawicką? 🙃

💀🧐 Wizjoner to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Diany Brzezińskiej. Mimo wszystko doszły do mnie jednak słuchy, że książki tej autorki są bardzo popularne i intrygujące. Z tego powodu, kiedy zaczęłam tą lekturę muszę przyznać że byłam mile zaintrygowana - mimo faktu, że moje czytelnicze doświadczenie trochę podpowiadało mi czego się spodziewać.

💀🧐 Wizjoner jest tym typem książki, że jeżeli przed nią przeczytaliście, chociaż kilka kryminałów z pewnością bez pudła dosyć prosto rozwikłacie zagadki, które ta historia spróbuje przed wami postawić. Z drugiej jednak strony niezależnie od tego historia jest opowiedziana z takim sznytem, że zwyczajnie nie sposób się przy niej nudzić — Na terenie Szczecina swoje żniwa zbiera krwawy zabójca. Morderca jest perfekcjonistą, idealnie zaciera ślady swoich działań a niewielki symbol, który można znaleźć przy jego ofiarach z pewnością nie jest błędem przy pracy a celowym działaniem. Zwyczajnie nasz antagonista jest na tyle pewny siebie, że bezczelnie wręcz podpisuje się na swoich dziełach. Śledztwa, które ma doprowadzić do schwytania mordercy podejmuje się komisarz Skibińska. Na szczęście kobieta nie będzie na placu boju sama, ponieważ decyduje się zaprosić do współpracy Aleksandra Lewisa. Profilera, który nie jedno chowa za uszami a co ważniejsze ma na głowie swoje własne poszukiwania.. Czy tej dwójce uda się złapać mordercę?

💀🧐 Bardzo spodobał mi się pomysł, że wizjoner to nie tylko pościg za mordercą, zdecydowanie na drugim planie mamy tutaj bardzo delikatny wątek romantyczny. Dzięki temu książka nabiera fajnego tempa, nie przynudza — zwyczajnie tam, gdzie musi przełamuje tą bańkę powagi i mroku, przez co jest mile odświeżająca. Rozdziały nie są przeciągnięte, perspektywy tam, gdzie jest to potrzebne zamieniają się. Ewidentnie widać, że autorka złożyła tutaj bardzo inteligentną kostkę rubika, przy której rozkładaniu można się naprawdę dobrze bawić.

💀🧐 Warto wspomnieć również o tym ze Wizjoner nie jest jednotomówką. Zdecydowanie jest to otwarcie większej historii dlatego, jeżeli lubicie serie kryminalne gdzie warto przysiąść na dłużej - warto z tą historią zapoznać się na własną rękę. Czy wątek kryminalny jest przewidywalny? Z perspektywy czytelnika, który sporo już przeczytał wydaje mi się że nieco tak - lecz to naprawdę nie odejmuje nic z przepysznej zabawy.

💀🧐 Wizjoner jest...

To moja pierwsza styczność z twórczością Diany Brzezińskiej. Autorka w kryminale „Wizjoner” zabiera nas w wciągającą historię. Z opisu dowiadujemy się, że akcja ma miejsce w Szczecinie. To tam dochodzi do serii zabójstw, ale nie tak łatwo jest znaleźć winnego.

Morderca jest bezwzględny i perfekcyjnie zaciera ślady. Jest wizjonerem, który patrzy na swoje makabryczne działania długofalowo. Jak to bywa w tym gatunku literackim oprawca jest obsesyjnie skupiony na tym co sobie założył. Sprawą namierzenia wizjonera zajmuje się Aleksander Lewis i komisarz Agata Skibińska. W książce nie brakuje opisów jak doszło do zabójstw co jeszcze bardziej przybliża czytelnika do świata przedstawionego. Szczegóły są bardzo dokładne, dzięki temu fani kryminału będą zadowoleni.

Lektura wciąga od pierwszych rozdziałów i z każdą kolejną stroną sprawia, że nie da się o tej historii szybko zapomnieć. Autorka w mistrzowski sposób operuje piórem i nie przedłuża scen. Jej doświadczenie z pracą kryminalną odzwierciedlona jest właśnie w „Wizjonerze”. Przez napięcie, które jest dobrze budowane będziecie mieć gęsią skórę. Nowa seria od razu przypadła mi do gustu i już nie mogę się doczekać kolejnych tomów. Jestem ciekawa co jeszcze przedstawi nam Diana Brzezińska.

• Recenzenckie
  • Egzemplarz recenzencki 🖊️