Policjant. Seria: Romans z Yakuzą. Tom II

Okładka książki Policjant. Seria: Romans z Yakuzą. Tom II Anna Crevan
Okładka książki Policjant. Seria: Romans z Yakuzą. Tom II
Anna Crevan Wydawnictwo: Amare Cykl: Romans z Yakuzą (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Romans z Yakuzą (tom 2)
Amare
2024-03-28
2024-03-28

Okładka książki Grzeszny rok Anna Crevan, Małgorzata Falkowska, D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Iza Maciejewska, Marta Matulewicz, Daria Skiba, Alicja Skirgajłło, Paulina Świst, Aniela Wilk
Grzeszny rok Anna Crevan, Małgor...

„Przeszłość stawała mi kością w gardle i była moją przyszłością. Kładła się cieniem na całym moim życiu”.

„(…) wiedziałam zbyt dobrze, że nie da się już wrócić do tego, co było”.

Zaraz po skończeniu pierwszego tomu serii „Romans z Yakuzą” miałam ogromny niedosyt i przemożną chęć dowiedzenia się co dalej. Na szczęście wydawnictwo i autorka nie kazali mi zbyt długo czekać, i w ten oto sposób w moje ręce trafiła powieść „Policjant”, który jest bezpośrednią kontynuacją „Reporterki”.

Po wszystkim, co wydarzyło się w Japonii, Joan musiała uciekać. Opuszczając kraj, miała nadzieję, że na dobre zamknie za sobą przeszłość i odetnie się od wszystkich złych rzeczy, jakie ją spotkały. Jednak wyjazd łączył się też z rozstaniem z mężczyzną, który wbrew jej przekonaniu wiele dla niej znaczył.

Joan nie wiedziała wtedy jeszcze, że ucieczka nie będzie żadnym wyjściem. Przeszłość w końcu ją dopadła, a ona stała się kartą przetargową w sprawie, o której nie miała pojęcia. Bo przeszłość kryje tajemnice, które mogą zmienić całe jej życie…

***

Anna Crevan już w poprzedniej części dała mi okazję poznać się jako autorka pisząca bardzo lekkim, ale też dojrzałym i przede wszystkim dopracowanym stylem. Widać, że kolejny raz włożyła w tę powieść mnóstwo pracy, kierując fabułą tak, bym nie miała nawet chwili na odpoczynek. Bo gdy już była chwila spokoju, zaraz wydarzyło się coś, co podkręcało atmosferę.

W tej części poznajemy dalsze losy Joan, ale też mamy szansę cofnąć się siedem lat wstecz, i odkryć dużo więcej z relacji, jaka łączyła ją kiedyś z Seijuro. Co takiego wydarzyło się lata temu i jakie odcisnęło to na niej piętno? Czy jest coś, co wytłumaczy zachowanie Seijuro? I gdzie w tym wszystkim miejsce dla agenta Kazuhiro?

Ta książka to dużo pytań i wiele odpowiedzi, ale nie wszystkie. Dowiedziałam się naprawdę dużo, niektóre zdarzenia powodowały aż ciarki na moim ciele, i wyciskały łzy z oczu.

Jednym słowem czytanie tej książki wzbudziło we mnie ogrom emocji! Czytałam z zapartym tchem, chcąc jak najwięcej wyciągnąć z czasu, jaki spędzam z bohaterami i jednocześnie ciesząc się tymi chwilami.

I choć wydawało mi się, że po zakończeniu pierwszej części czułam niedosyt, to jednak było to nic, w porównaniu z tym, co czuje obecnie! Na już potrzebuje kontynuacji! Jestem niesamowicie ciekawa ciągu dalszego i tego, jak ostatecznie potoczą się losy Joan. Czy odnajdzie się w sytuacji, z jaką przyszło jej się zmierzyć?

Tego na pewno dowiemy się w kolejnej części, na którą z niecierpliwością będę czekać!

A wam jak najbardziej polecam zapoznać się z dwoma już tomami serii „Romans z Yakuza”. To obowiązkowa lektura dla osób, które lubią wątki, w których znajdziemy świat przestępczy i gorącą namiętność!

„(…) wiedziałam zbyt dobrze, że nie da się już wrócić do tego, co było”.

Drogi Czytelniku...

Na wstępie chcę zaznaczyć, iż jest to książka skierowana głównie do pełnoletnich miłośników literatury, ponieważ zawiera między innymi sceny erotyczne.

Yakuza? Oczywiście.
Policjant? Obecny.
Porwanie? Tak.
Poszukiwania? Pewnie.
Pewne szaleństwo? Znajdzie się.
Zabójstwa? Cóż...
Duże pieniądze? Niestety.
Codzienne życie, kultura (i słownictwo) w Japonii? Będzie.
Chęć ucieczki przed przeszłością? Jasne.
Właśnie to, i kilka innych aspektów oczywiście, serwuje nam tym razem Anna Crevan w swojej najnowszej powieści pod tytułem „Policjant. Seria: Romans z Yakuzą II”.
Z jakim efektem? By poznać odpowiedź na to pytanie, jak zawsze odsyłam do lektury, książki oczywiście.
To to tom drugi wyżej wspomnianej serii Romans z Yakuzą.

Miło było po raz drugi przenieść się do świata Joan, Junichiego, Shiro, Seijuro, Kenta, Beniamina, Hanae, Lin, Iasao, Mimi (mam nadzieję, że nie przekręciłam żadnego imienia) i innych.

Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia po lekturze.
Już odpowiadam.

Po pierwsze, bohaterowie. Po raz drugi są dobrze wykreowani i zróżnicowani, są 'realni' i 'namacalni', nie sztuczni jak marionetki. Autorka w tej kwestii ponownie się postarała. Tym razem niczego mi w nich nie brakowało.
Muszę przyznać, że polubiłam tu Joan (nareszcie, czekałam na ten moment) i Junichiego. Cóż, jeśli chodzi o innych, różnie to bywało. Niemal każdy mnie czymś zdenerwował, zirytował czy wręcz wkur... (cenzura). Jednak w przypadku tego typu powieści to plus.
Dobra, nie piszę nic więcej, nie chcę zdradzać za wiele.

Po drugie, fabuła. Nie chcę nikomu zdradzać tu szczegółów, jednak powiem, że nie do końca jest to prawdziwy rollercoaster, przynajmniej dla mnie (jest lepiej niż w tomie pierwszym). Akcja rozkręca się swoim tempem, mimo to ciągle coś się dzieje. Tym razem nie brakowało mi tu zaskakujących zwrotów akcji oraz problemów, którymi autorka na każdym kroku obarcza nasze persony, zwłaszcza Joan.

Po trzecie, styl. Książka, tak jak jej poprzedniczka, napisana jest lekkim językiem, przystępnym dla każdego, czyta się ją dość szybko i dość przyjemnie. Za to muszę przyznać plusika.

Po czwarte, zakończenie. Warto do niego dotrzeć. Tym razem było nieco zaskakujące. Podobało mi się to, że bohaterowie znów postąpili inaczej niż postąpiłabym ja. To pokazuje jak ludzie są różni, to jest fajne. Poza tym myślę, że co niektórzy zasłużyli na taki a nie inny koniec. Oczywiście nie wszystkie wątki zostały dokończone, nie wszystko zostało jeszcze do końca wyjaśnione, więc finał tej części zachęca do sięgnięcia po kolejną. Leci za to kolejny plusik.

Po piąte, sceny erotyczne. Po raz kolejny nie są zbyt wulgarne, można bez problemów przez nie przebrnąć. Szczerze? liczę, że w tomie trzecim dostaniemy coś jeszcze bardziej hot...

Po szóste, ponownie bezwzględny świat Yakuzy. Autorka po raz drugi ciekawie i dość barwnie (i szczegółowo) nam go opisuje. Bardzo mi się to podobało. Nie mam tu nic do zarzucenia pisarce. Było nawet lepiej niż poprzednio. Daję za to kolejnego plusika.

Powieść nie do końca jest to lekką lekturą do poduszki.

Opowieść pokazuje, że ucieczka przed własną przeszłością jest trudna i często niemożliwa oraz to, że władza to potęga, nie każdy powinien ją posiadać.

Książka praktycznie czyta się sama, dość szybko dotarłam do końca. Historia wciąga, tym razem sprawiła też, że chciałam być częścią życia naszych bohaterów, tym razem również nie chciałam opuszczać go aż do ostatniej kropki, przynajmniej w tym tomie.

Autorce bardzo dziękuję za kolejną historię.
Przy tej części również fajnie spędziłam czas, oczywiście czekam na ciąg dalszy, chętnie poznam kolejne przygody Joan i 'zobaczę' jak następne niewiadome się wyjaśniają (oby).

Ogólna ocena - 9/10. :)

Yakuza? Oczywiście.
Policjant? Obecny.
Porwanie? Tak.
Poszukiwania? Pewnie.
Pewne szaleństwo? Znajdzie się.
Zabójstwa? Cóż...
Duże pieniądze? Niestety.
Codzienne życie, kultura (i słownictwo) w Japonii?...

"W jego ra­mio­nach po­zna­łam smak praw­dzi­wej mi­ło­ści. Nie wy­łącz­nie fi­zycz­nej, ale i emo­cjo­nal­nej. Choć za­brał mnie na sam skraj prze­pa­ści, by razem ze mną rzu­cić się w nią i spa­dać, a potem wzno­sić się do nieba."

Druga część serii #romanszyakuzą od pierwszych stron trzyma w napięciu. Joan uciekając od problemów krok za krokiem pakuje się w nowe. Nie daje nam wątpliwości, że jest niebezpieczną kobietą, gotową zrealizować swój cel, a my z drżącą ręką przerzucamy kartki, by dowiedzieć się czy wszystko się uda. Czy chodź na chwilę oddali się od zagrożenia.

Poznajemy jej tajemnice z przeszłości i sekrety rodzinne, o których nikt miał się nigdy nie dowiedzieć. Co raz bardziej wpadamy wir wydarzeń, namiętnych uniesień i adrenaliny, których Autorka dużo nam serwowała. 💞🖤💞

Czuć, ze nadal jesteśmy w Japonii i w ich tradycjach. Przepięknie została wpleciona kultura tego kraju, obyczaje, rytuały czy sposób bycia. Dla wielu mogłoby to wydawać się banalnie, ale dla mnie- CUDOWNE!

Historia w której koszmary stają się rzeczywistością, zapach zemsty wisi w powietrzu, a stawką w której wygraną jest władza i pieniądze nadal się toczy... tylko czy poznamy jej ostateczny wynik już teraz?

Ja z całego serca #piekielniepolecam ta seria jest romansem mafijnym z wątkiem sensacyjnym i w szybkim tempie zagościła w moim sercu swoją nietuzinkowością.

• Seria - czekam
  • Przeczytane 2024