Beautiful Sacrifice. Piękne Poświęcenie

Okładka książki Beautiful Sacrifice. Piękne Poświęcenie Jamie McGuire
Okładka książki Beautiful Sacrifice. Piękne Poświęcenie
Jamie McGuire Wydawnictwo: Albatros Cykl: Bracia Maddox (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Bracia Maddox (tom 3)
Beautiful Sacrifice
Albatros
2024-04-10
2015-05-31

Szybka, latwa i przyjemna

Szybka, latwa i przyjemna

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Falyn ucieka przed wygodnym życiem w roli córki kandydata na gubernatora. Jej apodyktyczni rodzice w przeszłości wymusili na niej decyzję, z którą pomimo upływu lat nadal nie może się pogodzić. Z napiwków zebranych jako kelnerka stara się odłożyć na swojej długoletnie marzenie, które pozwoli jej zamknąć za sobą przeszłość - podróż do Eakins w Illinois.
Taylor jest strażakiem leśnym, któremu uparta i niedostępna Falyn wpada w oko. Celem mężczyzny początkowo jest niezobowiązujący romans, jednak sytuacja diametralnie się zmienia, gdy dziewczyna dowiaduje się, skąd pochodzi jeden z braci Maddoxów. Z pozycji łowcy mężczyzna staje się “ofiarą”. Czy takie połączenie może stanowić podstawę udanego związku? I czy tajemnica z przeszłości, skrywana przez Falyn umożliwi jej kiedykolwiek głębszą relację?
“Piękne poświęcenie” to według wskazań wydawcy pozycja dedykowana starszemu odbiorcy. Autorka w rozbudowany wątek miłosny wplotła liczne dramaty rodzinne.

Ciąg dalszy recenzji na:

Taylor jest...

„Nie można kochać naprawdę, jeśli nie jest się choć trochę szalonym”.

Beautiful Sacrifice. Piękne Poświęcenie to trzeci tom serii ,,Maddox Brothers” pokazująca historię jednego z bliźniaków Taylora, który jest strażakiem. Poznajemy także dziewczynę, która uciekła daleko od swoich bogatych rodziców i w nowym miejscu zarabia na swoje utrzymanie. Oboje mają swoje tajemnice, które tylko czekają, żeby wyjść na jaw. A kiedy to się już wydarzy, to wszystko może się zdarzyć.

Autorka w swojej powieści pokazuje nam, że pieniądze to nie wszystko i wcale one szczęścia nie dają, jeśli się nie ma miłości od najbliższych. Bo przecież każdy z nas tak w głębi serca, chce być kochany, czy się do tego przyznaje, czy nie. A żeby ruszyć z miejsca i iść do przodu, trzeba pogodzić się z przeszłością i zacząć żyć teraźniejszością.

Książka pełna tajemnic, ukrytych lęków, cierpienia, walki z przeszłością, wzlotów i upadków, niebezpieczeństwa, trudnych decyzji, problemach rodzinnych, podejmowaniu ryzyka, namiętności, pożądania oraz niespodziewanych zwrotów akcji.

Ten tom zdecydowanie czytało mi się najlepiej, jest lepszy od dwóch poprzednich. Miły, lekki i przyjemny, gdzie bohaterowie mimo swoich lęków, starają się znaleźć światełko w tunelu i odmienić swoje życie. A oprawa graficzna jest przepiękna, tak jak w przypadku pierwszej części to tak każda następna też prezentuje się uroczo, przez to idealnie do siebie pasują.

Polecam wam sięgnąć po tę historię, która umili wam ciepłe popołudnie lub troszkę chłodniejsze wieczory. Jeśli nie znacie historii poprzednich braci, to koniecznie nadróbcie Beautiful Oblivion. Piękne zapomnienie oraz Beautiful Redemption. Piękne odkupienie. A ja czekam na kolejnego z braci Maddox, a będzie nim Tyler.

Całość opinii na blogu Świat książkowy Mali 💙

„Nie można kochać naprawdę, jeśli nie jest się choć trochę szalonym”.

Taylor Maddox jest strażakiem i wraz ze swoim zespołem został wysłany do kolejnej miejscowości, by wspomóc w walce z żywiołem. Falyn Fairchild jest córką kandydata na gubernatora Kolorado, ale to nie powstrzymuje jej, by to wszystko rzucić. Zatrudnia się w lokalnym barze jako kelnerka i odkłada pieniądze na bilet lotniczy do miejsca, w którym może szukać przebaczenia. Czy ta dwójka się połączy? Co każde z nich ukrywa?

To już trzecia część historii o braciach Maddox i już mniej więcej można przewidzieć przebieg wydarzeń. Jednak autorka zaskakuje, bo nie jedna a dwie postacie mają swoje tajemnice, swoje rany do uleczenia i cierpią w samotności. Już nie ma tego schematu, że kobieta jest tą słabą a mężczyzna będzie ją ratować. W tym przypadku oni nawzajem siebie mogą uratować i dać szanse na naprawę swoje życia. To jest chyba tyle, jeżeli chodzi o plusy tej książki. Nie chcę wyliczać tego co mi przeszkadzało, bo po lekturze już dwóch książek wiem jakie rzeczy są niezmienne np. proste dialogi, mało uwagi na szczegóły. To jest książka, którą się czyta bardzo szybko i co najważniejsze trzeba znać już historię braci Maddox, bo bardzo często do niej powraca autorka.

Autorka w prostej historii zwraca uwagę na to, że pieniądze, oczekiwania czy pozycja społeczna to nie wszystko. By cały czas utrzymywać się na piedestale trzeba poświęceń, które czasem przekraczają pewne granice. Dla mnie ta książka jest dobra i z przyjemnością poznam kolejne części o braciach Maddox. Może jeszcze autorka mnie zaskoczy.

Za egzemplarz dziękuje Wydawnictwu Albatros.

#reklama @wydawnictwoalbatros

Nie mogłam się doczekać poznania losów kolejnego chłopaka od Maddoxów. I nie zawiodłam się.

Taylor pracuje, jako strażak leśny. Jego niezwykle wymagająca praca czyni z niego bohatera w oczach większości ludzi. Niestety wśród mieszkańców Springs to zawód owiany złą sławą związaną z szybkimi romansami i porzuconymi kobietami. Mimo heroicznych czynów mężczyźni stanowili obawę.

Tajemnica Falyn i jej ogromna potrzeba udania się do miasteczka w Illinois była zaskakująca. Rozdział 16 był niezwykle wzruszający, a ja dawno się tak nie spłakałam.

Taylor był ratunkiem dla Falyn. Wszystko było takie na miejscu, pasujące idealnie i chwytające za serducho. Ich relacja była wypełniona niemal wyczuwalną tęsknotą. Niezwykle, jak z pozoru prosta historia okazała się dla mnie tak emocjonalna. Była wypełniona wzlotami i upadkami, uprzedzeniami, błędami i obawami.

"Nie można kochać naprawdę, jeśli nie jest się choć trochę szalonym."

Autorka w fenomenalny wręcz sposób, przedstawia jak doświadczenia determinują rzeczywistość. Jak wiele szans jesteśmy w stanie zaprzepaścić z obawy przed powtórką wydarzeń. Jak wiele osób jesteśmy w stanie odtrącić, bo wydaje nam się, że wiemy lepiej, co dla nich najlepsze.

"(...) nie możesz ciągle zmuszać mnie do dokonywania wyborów, które nie są moje."

To zdecydowanie mój ulubiony tom serii. Mocno polecam! Nie musisz znać historii pozostałych chłopaków od Maddoxów, żeby przeczytać o losach Taylora i Falyn.

[materiał reklamowy we współpracy barterowej]

#reklama @wydawnictwoalbatros

Gotowi na kolejną porcję przygód od Jamie McGuire? Autorka nie zwalnia tempa i po raz kolejny otwiera przed nami drzwi do romantycznego świata. Nie oczekujcie jednak banalnej historii o słodkim wykończeniu, na bohaterów bowiem czeka wiele przeciwności.

Autorka w cyklu Bracia Maddox każdy tom opiera na losach innych pierwszoplanowych postaci. Dzięki temu znamy świat w którym żyją a jednak za każdym razem możemy liczyć na nową porcję wrażeń, gdy przyglądamy się charyzmatycznym postaciom i obserwujemy jak zmieniają się pod wpływem doświadczeń. McGuire pisze lekko i obrazowo, skupia się na plastycznym przekazie a także nawiązuje do silnych emocji zatem fabuła odbija się mocno w naszej wyobraźni, angażuje i nie pozostawia obojętnym. Płynnie przechodzimy od jednego wątku do drugiego, poznajemy przeszłość postaci a później lepiej rozumiemy ich wybory podyktowane strachem przed niepewnym jutrem. Dużo w tym wszystkim współczesnych wartości i bazowania na prozie życia, więc wszystko utrzymane jest w przemyślanych ramach lektury, od której nie można się oderwać.

Falyn postawiła na nowy start. Porzuciła szkołę, odcięła się od rodziców i wróciła w rodzinne strony. Zatrudniła się w Bucksaw Café, aby jakoś wiązać koniec z końcem. Miała w życiu jeden cel, ale wydawało się, że lot do Eakins w stanie Illinoi był poza jej zasięgiem. Nie spodziewała się, że wszystkie jej plany pokrzyżuje Taylor Maddox, czarujący strażak, który zwiastował pewne kłopoty. Im dalej ona od niego uciekała, tym bardziej on wydawał się zainteresowany, nie wiedząc jaką tajemnicę skrywa dziewczyna.

Ten kto lubi romantyczne opowieści, ani przez moment nie poczuje się rozczarowany. Autorka postawiła na miłość, która otacza bohaterów z każdej strony i dyktuje własne warunki. Jednak poza powoli rodzącym się głębokim uczuciem jest tak że coś więcej – obyczajowe tło opisujące trudne doświadczenia oraz niełatwą przeszłość. Czytamy o rodzinnych problemach, poszukiwaniu własnego miejsca w świecie a także determinacji do realizacji założonych celów. Autorka postawiła na złożoną opowieść, nie oszczędzała swoich bohaterów i wciąż komplikowała akcję, żonglowała emocjami, tworzyła niebezpieczne sceny a także w zaskakujący sposób splatała i rozplatała losy bohaterów, abyśmy drżeli nad ich wątłym szczęściem i do samego końca nie wiedzieli w jakim kierunku to wszystko się potoczy.

"Beautiful Sacrifice. Piękne Poświęcenie" to historia pełna wrażeń, zaskoczeń oraz przyspieszonego bicia serca. Lektura w której wszystko może się wydarzyć. Opowieść o wielkiej miłości a także podstępnym życiu. Lektura trzymająca poziom swoich poprzedniczek, prowadząca nas przez chaos wywołany konfrontacją serca oraz rozumu. Dużo emocji, zaskoczeń oraz tajemnic z przeszłości wpłynie na naszą wyobraźnię i zapewni kilka godzin niezapomnianej przygody. Nie musicie martwić się chronologią, ale osobiście polecam Wam wszystkie książki autorki.

Jamie McGuire - Beautiful sacrifice. Piękne poświęcenie
🔥🔥🔥
Bracia Maddox powracają. Tym razem czas na Taylora Maddox, który jest strażakiem biorącym udział w różnych akcjach gaśniczych.
Falyn pracuje jako kelnerka w Bucksaw Café, ich przypadkowe spotkanie zmienia ich dotychczasowe życie.
Oboje mają swoje sekrety, oboje nie chcą aby ich przeszłość mieszała w teraźniejszości. Jednak sekrety, te najmocniej skrywane muszą ujrzeć światło dzienne.
Z każdą kolejną częścią, mocniej przepadam w serii o braciach Maddox. Polubiłam te historie. Trzecia część staje się na dzień dzisiejszy moją ulubioną.
Nie brakuje zabawnych momentów jak i takich, które chwytają mocno za serce. Jest jeden wątek, który trafił mnie najbardziej. Pikanterii i zwrotów akcji nie brakuje. Jestem ogromnie ciekawa, co czeka mnie w kolejnych częściach. Zostało dwóch braci. Mam nadzieję, że najlepsze jeszcze przede mną.

Jamie McGuire - Beautiful sacrifice. Piękne poświęcenie
🔥🔥🔥
Oboje mają swoje sekrety, oboje nie chcą aby ich przeszłość mieszała w...

“Beautiful sacrifice. Piękne poświęcenie” autorstwa Jamie McGuire to trzeci tom z serii o braciach Maddox. W sumie braci jest pięciu, a kolejne dwa tomy zostaną wydane w najbliższym czasie (a dokładnie to zostaną wznowione).

Taylor i Tyler to bracia bliźniacy. Obydwaj są strażakami a trzeci tom jest o Taylerze i Falyn.
Ona odcinając się od bogatych rodziców zarabia na swoje utrzymanie będąc kelnerką w lokalnym barze. On z dala od rodzinnego miasta gasi pożary tam, gdzie jest potrzebny. Czy związek z góry skazany na porażkę ma szansę przetrwać?

Trzeci z piątki braci okazał się tym mądrym, serdecznym i upartym. Pomimo niechęci Falyn, nie dawał za wygraną. Jego nie dało się nie lubić, za to co do dziewczyny miałam mieszane uczucia. Musiałam sobie przypomnieć wcześniejszych braci, na szczęście kilka słów opisu szybko wciągnęły mnie w zawiłe relacje rodziny Maddoxów. W pewnym momencie miałam problem z imionami, ponieważ wszyscy bracia są na “T”, a pomiędzy Taylorem i Tylorem jest na prawdę minimalna różnica. Całość czytało się przyjemnie i szybko. Z niecierpliwością czekam na dwa ostatnie tomy. Polecam bardzo, koniecznie w kolejności.

Ona odcinając się od bogatych rodziców zarabia na...

Jamie McGuire potrafi pisać romanse. Wychodzą spod jej pióra całkiem lekko i przyjemnie, gorzej jednak z filmem, który okazał się totalną porażką pod względem scenariusza, fabuły, ale też wyboru aktorów. Całe szczęście jednak, dziś o książce, a nie o tym filmowym paskudztwie.

Kolejna część historii o braciach Maddox, opowiada o Taylorze, który jest strażakiem i bierze udział w akcjach gaśniczych w Kolorado oraz o Falyn, dziewczynie z bagażem doświadczeń, która stanowczo odcina się od bogatych i snobistycznych rodziców, ciężko pracuje jako kelnerka i odkłada każdy grosz, by móc dokończyć sprawę z przeszłości. Dziewczyna nie szuka miłości, ale na jej drodze stanął mężczyzna z rodziny Maddox, który nigdy się nie poddaje. Nawet wtedy, kiedy się sparzy.

Niby historia jest sztampowa i przewidywalna, ale to, w jaki sposób jest przedstawiona, powoduje, że trudno odkleić się od tej opowieści. Jak to u McGuire bywa, i tutaj mamy przesłodką i arcyromantyczną historię. Wspaniały, troskliwy i wielki jak góra mężczyzna, który ma wysoce rozbudowany instynkt opiekuńczy oraz zraniona i nieufna dziewczyna, która boi się zakochać w obawie przed porażką. I mimo, że to historia znana, to czerpałam z niej ogromną przyjemność. Właśnie dlatego, że autorka tak dobrze umie pokazać relację między dwojgiem ludzi.

Mamy tu cały wachlarz uczuć. Czytelnik i wzruszy się, i zaśmieje w głos, ale też poczuje szybsze bicie serca, albo irracjonalną złość, którą spowodują oczywiście bohaterowie.

Poza tym, reszta się zgadza. Jest ognisty romans z fajnym zakończeniem, są emocje i gorące sceny łóżkowe, które zawsze się sprawdzają w romansach, no i są bohaterowie, którzy na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie nie pasują. To przyjemna lektura na raz.

Kto ma ochotę na spotkanie z kolejnym bratem Maddox? To kolejna świetna propozycja na letni odpoczynek z książką.
Tym razem będziemy gościć u Taylora i Faylyn. Jak może się domyślić – jeśli czytaliście pierwsze dwie części- ta dwójka na początku nie bardzo się dogadywała. Kiedy jednak okazuje się, że ten mieszka w Eakins w Illinos, postrzeganie jego osoby zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Dziewczyna ma bowiem od dawna plan, żeby odwiedzić to miasteczko. W jakim celu? Oczywiście, że nie zdradzę, musicie sami przeczytać, żeby się tego dowiedzieć.
Czy tych dwoje będzie razem? Jak myślicie?
Oczywiście jak to u braci Maddox związek jest burzliwy, choć nie tak jak u jego braci. Już myślałam, że tym razem obejdzie się bez kłótni. Nie wiem, czy to co się tu zadziało można nazwać kłótnią, ale było grubo.
Oczywiście, że nie powiem wam więcej na temat fabuły. Mogę jednak zdradzić, że bardzo polubiłam bohaterów tej części. Czytało mi się bardzo szybko. Akcja fanie się toczy, fabuła, może nie jest zbyt zaskakująca, ale to romans, więc raczej nie ma się tu co spodziewać nie wiadomo czego.
Bardzo fajna i przyjemna powieść do zabrania na wakacje, do przeczytania w weekend.
Ja jestem zdecydowanie na tak. Polecam.

• Do kupienia
  • Szukam