Bestia i Bestia

Self Publishing
2024-04-08
2024-04-08
9788367822077

Bardzo fajnie się czytało. Pewnie są tutaj rzeczy do których mogłabym się przyczepić tylko po co;)? (nie napisze jakich żeby nie spoilerować;) Gdybym chciala cos z powaznym podejsciem do tematu wzielabym thriller z romansem w tle. Tak mam udana ksiazke na 1, 2 wieczory. Nie będę się rozpisywać tylko polecę, mi przypadła do gustu, ale nie wszystkim może się podobać.

Co tu dużo pisać... Książka rewelacyjna, pochłania od pierwszej strony. Bohaterowie cudowni. Zmagają się z problemami, o których normalny człowiek nawet nie pomyśli. Polecam z całego serca.

➡️Historia Hanny i Daniela to niezwykła podróż przez ludzkie emocje, zmagania z własnymi demonami i walkę o akceptację siebie i drugiego człowieka. Hanka, dziewczyna oszpecona przez traumatyczne wydarzenie, walczy o powrót do normalności w świecie, który wydaje się być przeciwko niej. Jej  walka z przeszłością, złożone relacje rodzinne i pragnienie znalezienia miejsca, gdzie będzie mogła poczuć się akceptowana jest bardzo poruszająco przedstawione.

➡️Z drugiej strony mamy Daniela, mężczyznę urodzonego z fizyczną odmiennością, który nauczył się pogodzić ze swoim wyglądem i czerpać radość z życia pomimo trudności. Jego postawa i determinacja sprawiają, że szybko staje się bohaterem, którego można pokochać i podziwiać.

➡️Jednak to nie tylko historia dwóch bohaterów, to także opowieść o społeczeństwie, które często ocenia innych przez pryzmat ich wyglądu zewnętrznego. Autorka w sposób subtelny, ale jednocześnie przekonujący, prowokuje czytelnika do refleksji nad własnymi uprzedzeniami i sposobem postrzegania innych. Przez pryzmat Daniela i Hanki autor ukazuje nam, że prawdziwe piękno tkwi głęboko wewnątrz człowieka, a wygląd zewnętrzny nie jest miarą jego wartości.

➡️Przekonująco przedstawia także dynamikę relacji między bohaterami, budując napięcie emocjonalne i wzruszającymi momentami, które trudno oderwać się od lektury. Autorka umiejętnie miesza dramat z nutą romantyzmu, tworząc historię, która porusza i pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury.

➡️"Bestia i Bestia" to nie tylko książka, to także prawdziwa lekcja życia. Polecam ją każdemu, kto szuka głębokiej, poruszającej historii pełnej emocji i niezapomnianych bohaterów. Zagłębiając się w świat Hanny i Daniela, znajdziesz nie tylko rozrywkę, ale także inspirację do refleksji nad własnym życiem i relacjami z innymi.

"- Ja swoją ułomność... (...) ...mam od urodzenia (...) miałem tylko krótkotrwały okres buntu (...) Ty uznałaś, że Twój świat się skończył..."

Zastanawialiście się czasem, jak to jest czuć się odrzuconym przez społeczeństwo?
A może właśnie Ty musisz borykać się z tym problemem?
Choć uważamy się za tolerancyjnych, nierzadko razi nas czyjś nieatrakcyjny wygląd. I nie mam tu na myśli osób o przeciętnej urodzie, ale ludzi, których defekty są wręcz odstręczające. Często nie wiemy jak zachować się w towarzystwie kogoś takiego, z jednej strony nie wypada patrzeć, a z drugiej ciężko nam pohamować naturalną ciekawość.
A czy pomyśleliśmy kiedyś, jakby to było znaleźć się na miejscu tej osoby - wzbudzającej zainteresowanie, wytykanej palcami, często poddawanej krzywdzącej ocenie?
Czu umielibyśmy sobie z tym poradzić?

Niestety rzadko zastanawiamy się nad tym jak wyglądałoby nasze życie w innej, niekorzystnej dla nas sytuacji. Choć często narzekamy na swój wygląd, to jednak tylko niewielka część populacji ma ku temu podstawy. I choć osoby takie nie mają większego wpływu na swoją aparycję, z biegiem czasu uczą się akceptować swoje ułomności, żyć wśród normalnych ludzi z piętnem bestii. Wielu z nich przyzwyczaja się do takiego stanu rzeczy, jednak natarczywe spojrzenia i dosadne słowa wciąż sprawiają przykrość.
W najnowszej książce Nathalie K. Flower mamy możliwość przyjrzeć się dwójce ludzi o nieatrakcyjnym wyglądzie. Jedno z nich żyje z tym piętnem od urodzenia, drugie nabyło tę ułomność w przykrych okolicznościach. Na podstawie zachowań bohaterów możemy ocenić jak radzą sobie ludzie z podobnymi problemami na różnym etapie życia i w jakim stopniu czas ich powstania ma wpływ na postępowanie jednostki.

Jednak "Bestia i Bestia" to nie tylko książka o konsekwencjach nieatrakcyjnego wyglądu, to także powieść, w której znajdujemy odpowiedź na pytanie jaki wpływ na życie człowieka mają traumatyczne wydarzenia, które stały się jego udziałem. Niestety bardzo często obniżają jego poczucie własnej wartości, odbierają pewność siebie i zmuszają do wycofania. Potrzeba wiele pracy, by ponownie wyjść do ludzi, wyzbyć się niepewności i strachu, po prostu zacząć żyć. Terapia w takich przypadkach może trwać nawet kilka lat, zwłaszcza jeśli osoba pokrzywdzona nie może liczyć na wsparcie bliskich osób.

W swojej najnowszej książce Nathalie K. Flower zaskakuje nas głębią treści. To już nie jest pobudzający romans, po którego lekturze szybciej bije serce. Owszem, wątek romansowy odgrywa tu duże znaczenie, jednak w powieści znajdujemy też próbę odpowiedzi na ważne pytania dotyczące natury życia. Widać, że warsztat autorki się rozwinął, dzięki czemu jej twórczość zdecydowanie zyskała na wartości. Co więcej, tego typu książki mocniej angażują i zmuszają nas - czytelników, do zastanowienia się nad fundamentalnymi kwestiami.

W "Bestii i Bestii" Nathalie K. Flower zwraca również uwagę na fakt, jak niewiele trzeba, by przegapić w życiu swój moment. Niestety w obawie przed wyśmianiem i krytyką, bardzo często boimy się odkryć swoje prawdziwe uczucia. Wolimy wycofać się w bezpieczne miejsce niż zaryzykować, przez co szansa na prawdziwą miłość może nam przejść koło nosa. A przecież warto walczyć o swoje. Jak to mówią: lepiej żałować, że się coś zrobiło, niż żałować, że się czegoś nie zrobiło. Nie można chować głowy w piasek i rezygnować z siebie, ze swoich marzeń i planów.

Celem podsumowania chciałabym dodać jeszcze jeden, ostatni akapit.
Bestią można być z wyglądu, jednak dużo bardziej niebezpieczne są te, które kryją się za atrakcyjną aparycją. Przyczajone, czekają tylko na dogodny moment, by zaatakować.
Takie bestie są najgorsze, gdyż bez uprzedzenia zabierają wszystko to, co mamy najcenniejsze.

Moja cena 9/10.

A może właśnie Ty musisz borykać się z tym problemem?

Świetna, cudowna, wspaniała. 😍
Nie mogłam odłożyć.

Świetna, cudowna, wspaniała. 😍
Nie mogłam odłożyć.

@nathalie.k.flower.writer jest jedną z tych autorów, którzy zajmują specjalnie miejsce w moim sercu. Miałam zaszczyt objąć patronatem jej cztery poprzednie książki, przy tej pozycji nasze drogi się rozeszły, czego żałuję, jednak wiem, że bez dwóch zdań ta pozycja trafiłaby pod moje skrzydła, bo jest tak samo dobra, a nawet lepsza niż poprzednie. Natalka znowu to zrobiła, napsiała cudowną historię i na ten moment mam ogromny problem, żeby wybrać swoją ulubioną historię, bo mam wrażenie, że jej każda kolejna książka jest lepsza od poprzedniej. Tak, poprzeczka jest postawiona wysoko.

Kiedy tylko doszła do mnie informacja, że „Bestia i Bestia” jest już na @czytamzlegimi , rzucałam wszystko i zaczęłam czytać. Wiecie co? Nie mogłam się od niej oderwać przez kilka godzin.

To nie jest łatwa, cukierkowa historia. Autorka porusza tutaj ciężkie tematy. Jest jednak coś, co jest znakiem rozpoznawczym @nathalie.k.flower.writer … Potrafi tworzyć absolutnie cudowne męskie postaci i tym razem także to zrobiła. Daniel pomimo swojej zewnętrznej brzydoty okazał się świetnym mężczyzną, który wyciągnął dame z opresji. Niczym rycerz na białym koniu uratował ukochaną, która nie miała pojęcia o jego uczuciach. Ale zapomniałam wspomnieć wam o najważniejszym! Ta owa dama to Hanna. Dziewczyna, które w przeszłości została dotkliwie zraniona, która nosi na twarzy blizny, po wydarzeniach, które zmieniły ją bezpowrotnie.

@nathalie.k.flower.writer porusza tu ciężkie tematy, takie jak gwałt, okaleczenie, a także niezrozumienie rodziny, czy trauma. Nie jest to łatwa historia. Jest pełna emocji. To istny rollercoaster emocjonalny. Podczas lektury byłam zła, rozgoryczona, szczęśliwa. Uroniłam także łezkę. Tak, Natalka umie w emocje.

Oprócz głównych bohaterów, mamy postaci poboczne, które są różne. Mamy ojca Hanki, który początkowo nie wzbudził mojej sympatii, jednak z czasem ją zyskał. Mamy też matkę kobiety i jej siostrę, które działały mi na nerwy. One do końca historii się nie zmieniły, dzięki czemu końcówka tej książki nie zrobiła się przesłodzona. Jest także wujek, który… A zresztą, sami musicie go poznać, bo budzi on różne emocje w czytelniku.
Podoba mi się to, że @nathalie.k.flower.writer nie rzuca od razu bohaterów w swoje ramiona. Tutaj wszystko jest powolne, tak jak lubię najbardziej. Nic nie jest tu na siłę, nic nie jest pospieszne. Mamy powolnie rozkwitające uczucie, które nie przyćmiło fabuły. Autorce należą się wielkie brawa za to, że stworzyła coś tak pięknego i pokazała, że nie liczy się to, co widzimy, najważniejsze jest to, co mamy w środku. Czytajcie! To jedna z tych pozycji, które powinny znaleźć się na waszych półkach. Książka dostępna jest także na @czytamzlegimi ❤️

Od początku historii zostajemy brutalnie wrzuceni w świat Hani, możemy dowiedzieć jak została uszkodzona jej twarz. Kobieta nie może pogodzić się z tym co ją spotkało, rodzina nie daje jej żadnego wsparcia, a przez ludzi jest wytykana palcami "to ta która została zgwałcona".
Daniel natomiast urodził się "brzydki" - dzieci od zawsze się z niego wyśmiewały, dorośli robili to samo. Jednak on pogodził się z tym.
Znacie powiedzenie "z ładnej miski się nie najesz"? To właśnie tutaj idealnie mi pasuje. Autorka bezbłędnie pokazała nam na co powinniśmy tak naprawdę patrzeć. Na gesty, słowa, wobec drugiej osoby. Pokazuje nam, że wygląd zewnętrzny nie jest tak naprawdę najważniejszy. Nathalie ma dar pisania książek, w których jest taka nasza codzienność. Są to ludzie, których mijamy. Którzy żyją wśród nas, czasem nawet nie zauważeni. Pokazuje nam jak warto odnosić się do drugiego człowieka, nawet jeśli przez przypadek o tym zapomnieliśmy.
Dopóki sami nie pokochamy siebie, będzie nam trudno otworzyć się na innych. Nie bójmy się prosić o pomoc, o terapię. Bohaterowie niczym Shrek i Fiona musieli zaakceptować swój stan.
Dodam jeszcze, że zyskałam kolejnego męża książkowego. Ale jeśli znacie twórczość autorki, to będziecie wiedzieć, że chyba z każdej jej książki można takiego wyciągnąć 🫢 ❤️
W książce autorki nie zabraknie również dobrego humoru.
Ja polecę Wam tę książkę. Z ręką na sercu, jest ona rewelacyjna !

*Post patronacki*

„Zawsze dostajemy czas. Pytanie, czy zdążymy otworzyć oczy. Każdego dnia zapominamy o tym, co ważne”.

O Hance można powiedzieć wiele ale na pewno nie to, że jest piękna. Ot zwykła, niczym niewyróżniająca się szara myszka mieszkająca na wsi. Ma plany i marzenia jak każdy z nas. Jednak, gdy pewnego razu zostaje napadnięta i zgwałcona przez pijanych mężczyzn wszystko traci sens. Nie dość, że skrzywdzili ją w najokrutniejszy sposób to jeszcze w ramach dzikiego szału pocięli jej twarz. Od tego zdarzenia minęły dwa lata ale patrząc w lustro Hanka już zawsze będzie miała przed oczami tą pamiętną noc.
W wiosce na długo zostanie „tą zgwałconą” i „tą straszącą swoim wyglądem nie tylko dzieci”.

Daniel od dawna podkochiwał się w Hance, lecz nigdy nie miał odwagi, aby do niej podejść i „zagadać”. Powód był prosty- był uważany za „wiejskiego brzydala”. Od zawsze drwiono z jego wyglądu, był pośmiewiskiem nie tylko dla dzieciaków ze szkoły.
W końcu zaakceptował swój wygląd, bo jakie miał wyjście?
Gdy nadażyła się okazja, aby zbliżyć się do Hanki, nie zastanawiał się długo. Tylko czy to, co wymyślił było dobrym rozwiązaniem? Czy to był sposób na problemy Hanki? Czy dwa „brzydale” mają szansę na coś pięknego?

Nie pamiętam kiedy wylałam tyle łez podczas czytania książki! I były to różne łzy. Te z żalu, bezsilności, niesprawiedliwości ale też takie ze wzruszenia i radości. Kolejna książka autorki, która wywołała we mnie tyle emocji!! Ta historia jest inna niż wszystkie! Daniel, niby miał być taki brzydki,tak też był opisany. No samo patrzenie na niego już bolało. Ale jego charakter był tak cudowny,że szybko przestałam zwracać uwagę na jego wygląd! Widziałam w nim wyłącznie pięknego człowieka! No cóż! Ja go pokochałam całym czytelniczym sercem! Jeśli chodzi o Hankę to tragedia jaka ją spotkała łamie serce na tysiąc drobnych kawałków. Ciężko się pozbierać po czymś takim. Szczególnie jak się nie ma wsparcia, nawet u najbliższych.
Historia Hanki i Daniela pokazuje co tak naprawdę powinno liczyć się. To nie wygląd jest ważny ale to jakimi ludźmi jesteśmy. To w naszym sercu kryje się prawdziwe piękno. Historia ta pokazuje też jak ważne jest wsparcie, pomoc i rozmowa. Ile zła wyrządza „zamiatanie pod dywan” trudnych problemów. To również opowieść o tym jacy próżni jesteśmy. Owszem, wygląd jest ważny ale tak naprawdę liczy się coś więcej.
Książka o ludziach brzydkich, bestiach. Tylko czy tak naprawdę Hanka i Daniel nimi byli???

"Jeszcze raz" to od niej zaczęła się moja przygoda z twórczością autorki i czekam na kolejne historię.

Hanna to młoda dziewczyna, która mieszka na wsi z rodzicami, siostrą jej mężem i córeczką. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia na jej drodze staje 5 młodych chłopaków. Gdy się budzi w szpitalu jej życie już nigdy nie będzie takie samo. Trauma, jaka przeżyła jest tym większa, że na twarzy ma widoczna po niej "pamiątkę". Nie potrafi się pogodzić z tym co ja spotkało, zwłaszcza że nie ma oparcia ani w matce, ani w siostrze. Kiedy powoli zaczyna wychodzić ze swojej skorupy, układać sobie życie jej siostra zachodzi w ciążę. Obie z matką mają plan dla Hanki ale niekoniecznie jej się to podoba. Nieoczekiwanie otrzymuje pomoc ze strony Daniela, mężczyzny mającego własną firmę ale mierzącego się ze swoimi demonami. Czy to będzie dobre wyjście z sytuacji?

Daniel to mężczyzna, który urodził się z pewną "wadą"twarzy. To u nich w rodzinie genetyczne. Pogodził się z tym za sprawą rodziców, którzy nauczyli go doceniać własna wartość. Ma firmę, która zajmuje się wycinka drzew. Dobrze mu się wiedzie i do szczęścia brakuje mu tylko rodziny. Kiedy dostaje zlecenie wycięcia drzewa w gospodarstwie u rodziców Hanny nie przypuszczał, że to odmieni jego życie. Przypadkiem stał się świadkiem rozmowy między Hanną a je matka i siostrą. To wtedy zaproponował Hance pomoc. Tylko czy dobrze przemyślał to wszystko? Jakie konsekwencje wynikną z propozycji?

Historia jest piękna. Porusza wiele trudnych tematów. Czyta się ja rewelacyjni, choć nie należy do łatwych lektur. Od samego początku autorka rzuca nas na głęboką wodę za sprawą traumy, jaka przeżyła Hanka. Pokazuje nam jak ważne jest wsparcie rodziny, przepracowanie wszystkiego. Jaką konsekwencja jest brak wsparcia i zamiatanie uczuć i tego co przezywa Hanka pod dywan. Bo najlepsza terapia jest zapomnienie i praca. Postacie są świetnie wykreowane. Mamy tu kilka różnych typów, które są diametralnie od siebie różne. Matka i siostra Hanki to postacie, których nie byłam w stanie polubić. Zwłaszcza matki, która nie potrafiła okazać córce wsparcia i serdeczności. Siostra, która miała swój plan, w którym nie uwzględniała potrzeb i zdania innych osób. Z jednej strony można by ją zrozumieć, bo chciał najlepiej dla swojej rodziny, ale z drugiej liczył się tylko jej komfort.

Oprócz niej mamy także dwójkę głównych bohaterów, którzy muszą się uporać ze swoimi demonami. O ile Daniel ma to jakoś przepracowane, o tyle Hanka musi nauczyć się walczyć o siebie, swoje marzenia i odnaleźć swoje miejsce w świecie. Na swojej drodze spotyka osoby, które są dla niej wsparciem. To dzięki nim zdobywa odwagę, by walczyć o sprawiedliwość. To dzięki nim zrozumie co w życiu najważniejsze.

Zakończenie rewelacyjnie, pełne radości ale jednocześnie smutku. Jak potoczy się życie Hanki? Czy jej rodzina zrozumie swój błąd? Czy Hania znajdzie swój patent na życie? Kto będzie dla niej oparciem? Kto zaskoczy ją czymś, czego się nie spodziewała? Chcecie poznać historie Hanki i Daniela? Ciekawi kim są dobre duszki Hanki? Jeśli tak to musicie przeczytać tą książkę. Polecam

Niesamowita historia. Napisana w bajeczny sposób. Wcześniej nie znałam twórczości autorki, ale przyciągnął mnie niecodzienny tytuł. Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony. Historia tragiczna i pełna nadziei zarazem. Nie często spotyka się tak dobre książki. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Książka była dopracowana pod każdym możliwym względem, a to się teraz zdarza bardzo rzadko.
Jestem oczarowana i napewno skuszę się na kolejne książki autorki.

• Literatura obyczajowa romans
  • Brak Legimi A