Okładka książki NIKT Natalia Popławska
Natalia Popławska
2024-01-26
2024-01-26
fantasy romans

Książkę do recenzji otrzymałam od autorki w formie pdf w ramach współpracy barterowej. Książka obecnie jest dostępna tylko w wersji elektronicznej jako e-book między innymi w abonamencie na Legimi.

Na początku odrobina o gatunku. Będzie to prawdziwy miks gatunkowy od romansu dla dorosłych czytelników, poprzez powieść sensacyjną z mocno zarysowanym wątkiem fantastycznym, gdzie śmiem twierdzić, że możemy podpiąć to pod science-fiction - tajemniczy tatuaż, który daje niezwykłe umiejętności osobie, która go posiada. Równowaga między gatunkami jest zachowana choć najwięcej mamy tu jednak sensacji i romansu.

Mi osobiście podoba się wątek science-fiction i to głównie on zachęcił mnie by sięgnąć po tą książkę. Fabuła z nim związana i to jak została poprowadzona historia jest bardzo ciekawa i ma ogromny potencjał. Jedynie do czego mogę się tu przyczepić to, że działo się kilka rzeczy zbyt szybko, zbyt intensywnie, ale jednak nie jest to obszerna lektura więc coś kosztem czegoś. Mam kilka zarzutów co do zachowania postaci, ale po przemyśleniu wszystkiego i lepszej analizie pod względem całości to mogę przyznać, że autorce udało się pewne rzeczy bardzo logicznie wyjaśnić i mimo trudnego początku z tą książką ostatecznie dotarłam do ostatniej strony. Historia jest bądź co bądź wciągająca.

Bardzo podobało mi się zaglądanie w przeszłość bohaterów i poznawanie ich również na podstawie tego co doświadczyli. Powiązania i relacje między bohaterami autorka wyjaśnia stopniowo i odkrywa przed nami wszystkie tajemnice w odpowiednim momencie.

Jest kilka scen, które mi się podobały, a kilka, które przeraziły i bardzo zniesmaczyły, ale mam wrażenie, że właśnie taki miały wywołać efekt u czytelnika - ale to musicie sprawdzić sami.

Zakończenie być może sugeruje, że to nie koniec, ale dla mnie jest to zamknięta historia, która ma potencjał na większą opowieść.

📚 RECENZJA PATRONACKA ! 🎉

"NIKT" to niezwykle intrygująca powieść, której fabuła skupia się wokół spokojnego miasteczka, tajemniczej substancji o nazwie NIKT oraz dwóch głównych bohaterów - Golden i Nikolai'a. Autorce udało się stworzyć mroczny świat, gdzie granica między rzeczywistością a nadprzyrodzonymi zjawiskami zaczyna zacierać się, co w efekcie prowadzi do wielu tajemniczych wydarzeń.

Fabuła książki obraca się wokół tajemniczej substancji NIKT, która płynie w żyłach wybranych mężczyzn. Ta substancja jest zarówno darem, jak i przekleństwem, nadającym niesamowite umiejętności, ale także przynoszącym wieczne cierpienie. Główna bohaterka, Golden, zostaje wplątana w mroczne intrygi Nikolai'a, który wykorzystuje kobiece osoby, kontrolując je za pomocą tejże substancji. Wraz z nią czytelnik wkracza do świata ludzi o nadprzyrodzonych zdolnościach, gdzie granica między dobrem a złem staje się coraz bardziej mglista.

Natalii Popławskiej udaje się doskonale ukazać kontrast między pozornie spokojnym miasteczkiem a brutalnymi zbrodniami, które zdają się być spowodowane tajemniczą substancją NIKT. Poprzez elementy grozy, mroku i intrygi, książka wciąga czytelnika od pierwszych stron, trzymając go w napięciu aż do zakończenia.

Jednym z najmocniejszych aspektów powieści jest rozwijająca się relacja między Golden a Nikolai'em. Autentyczność uczuć, jakie przenoszą się między nimi, dodaje głębi fabule, ukazując, że świat nie jest taki, jakim się pozornie wydaje. Stopniowo odkrywane tajemnice rzucają nowe światło na rzeczywistość, a granica między dobrem a złem staje się coraz bardziej płynna.

NIKT to dar, ale też wieczne cierpienie.

"NIKT" to lektura dla miłośników dark fantasy, którzy cenią intrygującą fabułę, nieoczekiwane zwroty akcji i postaci, których losy trzymają w napięciu. Autorce udaje się wspaniale balansować między elementami grozy a głęboką psychologią postaci, tworząc opowieść, której trudno się oprzeć. Ponadto, książka "NIKT" nie skupia się jedynie na głównych wątkach, ale sięga także po dodatkowe historie i zawiłości. Poprzez charakterystyczne opisy, autorka tworzy zarówno spokojne miasteczko, jak i jego mieszkańców, dodając im życia i głębi. Poznajemy Golden, kochającą kwiaty młodą kobietę, która prowadzi kwiaciarnię, ale również nosi ze sobą własne tajemnice i przeżycia. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy pojawia się tajemniczy Nikolai, który wplątuje ją w swoje mroczne intrygi.

Nikolai, z pozoru zamknięty w sobie mężczyzna, ukrywa wiele sekretów, które stopniowo odkrywane są przez czytelnika wraz z postępem akcji. Jego związek z tajemniczą substancją NIKT, a także jego przeszłość i przekonania, stają się kluczowymi elementami fabuły.

Opowieść skupia się również na interakcjach między bohaterami a ich stopniowym rozwojem, zarówno indywidualnym, jak i w relacji ze sobą. Ta dynamiczna ewolucja postaci przyczynia się do trzymania czytelnika wciągniętego w historię, z każdą stroną pragnącego poznać kolejne tajemnice i przeżycia bohaterów.

Mimo że "NIKT" to powieść fantasy, zawierająca elementy grozy i napięcia, nie brakuje w niej także romansu i emocji. Autorka doskonale balansuje między różnorodnymi wątkami, tworząc opowieść, która z jednej strony trzyma w napięciu, a z drugiej porusza serce czytelnika. Warto również zwrócić uwagę na styl narracji Natalii Popławskiej, który cechuje się lekkością, płynnością i plastycznością opisów. Dzięki temu czytelnik ma możliwość przeniesienia się w świat powieści i wczucia się w emocje oraz doznania bohaterów.

Podsumowując:

"NIKT" to książka, która zapewni czytelnikowi wiele emocji, zaskakujących zwrotów akcji i tajemniczych wątków. Pani Natalii udało się stworzyć opowieść, która trzyma w napięciu od pierwszych stron i zostaje w pamięci na długo po jej zakończeniu. Dla miłośników dark fantasy i intrygujących historii, "NIKT" będzie prawdziwą gratką.

📚 RECENZJA PATRONACKA ! 🎉

Golden żyje w swoim małym świecie, prowadzi własną kwiaciarnie i stara się wpasować w otoczenie. Od lat czuje, że coś jest z nią nie tak, jest nierozumienia i nie pasuje do tego miejsca. Wszystko zmienia się gdy poznaje Nikolaja. Przybywa on wraz z grupą tajemniczych mężczyzn do miasteczka. Muszą wykonać zadnie. Mają schwytać seryjnego mordercę, który od lat dokonuje makabrycznych morderstw.
Od tej chwili już nic w ich życiu nie będzie takie samo. Na jaw wyjdą tajemnice skrywane przez lata.

Książka w żaden sposób nie jest przewidywalna. Mogę nawet stwierdzić, że czegoś takiego jeszcze nie było. Autorka ma niesamowicie lekki styl, wspaniałe pomysły i w zniewalający sposób potrafi to wszystko połączyć. Czyta się lekko z wielkim zainteresowaniem. Książka ma wiele nietuzinkowych zwrotów akcji, które śledziłam z wypiekami na twarzy. Autorka połączyła dużo rozbieżnych wątków stworzyła niepowtarzalną fabułę i ciekawe postacie.
Niecierpliwie czekam na kontynuację i mam nadzieję, że książka ukaże się w wersji papierowej. Gratuluję autorce.

Macie jakieś tatuaże?😍

A co, gdyby kiedyś zaczęły się Wam ruszać pod skórą?😁
Dzisiaj zapraszam na recenzję nowej powieści Natalii Popławskiej, w której poznacie pewną dziwną substancję krążącą w żyłach bohaterów.🤭

Małe miasteczko, okropne zbrodnie i makabryczny hotel.
Grupka mężczyzn przyjeżdża do Bloomsburg z pewnym zadaniem i na zawsze odmieni jego mieszkańców, a przynajmniej mieszkanki...
Wśród nich będzie Golden, wybrana (i porwana) przez Nikolaia, szantażem zmuszona do pewnych czynności.
Jej nowa rzeczywistość wydaje się jakimś koszmarem, ale z każdym dniem i z każdym nowym faktem na temat grupy mężczyzn, Golden zacznie patrzeć na wszystko z szerszej perspektywy.
Czy to możliwe, że świat kryje w sobie tyle tajemnic?
Jaki ona ma z tym wszystkim związek?

Ta historia to jakiś kosmos!😁
Baaardzo dobry i bardzo nietuzinkowy pomysł na fabułę! Wprost uwielbiam, kiedy bohaterowie mają jakieś wyjątkowe moce czy umiejętności, a tu w dodatku połączone jest z to z obecnością pewnego "pasożyta" pod skórą, fajnie! 😁
Autorka stworzyła świetny klimat, pełen tajemnic, napięcia, może lekkiego strachu, wciągając czytelnika w tę historię głębiej i głębiej.
Byłam bardzo ciekawa, jak potoczy się to swego rodzaju śledztwo, czy uda się bohaterom osiągnąć to, co chcieli i czy wyjdą z tego cało. Czy tak będzie? Musicie przekonać się sami!😊
Drugą stroną tej książki jest romans. I ten romans może brzmieć kontrowersyjnie, bo zaczyna się od gw@łtu. Jeśli więc jesteście wrażliwi na takie tematy, to zwróćcie na to uwagę.
Ja osobiście mam mieszane uczucia co do zachowania bohaterki na początku i po tej sytuacji. Mogę zrozumieć Golden w dalszej części, kiedy już znała prawdę i NIKT, ale wcześniej jakoś mnie nie przekonała.
Ogólnie, uważam, że historia jej i Nikolaia w tej książce to fajny początek, bo choć można tę książkę traktować jako jednotomówkę, to czuję, że przed bohaterami jeszcze wiele przygód! No właśnie, po tym zakończeniu nie mogę się ich doczekać! Mam nadzieję, że prędko dostaniemy kontynuację, bo jestem ciekawa nie tylko dalszych losów bohaterów, ale przede wszystkim tych wszystkich rzeczy związanych z NIKT.😊

Bardzo mi się podobało, nie mogłam się oderwać od tej lektury, naprawdę wciąga! Pojawia się tu kilku interesujących bohaterów, nie tylko głównych, ale też pobocznych, pojawiają się ciekawe historie rodzinne i ciekawe historie z przeszłości, a to wszystko wplecione w (z pozoru) normalną codzienność małego miasteczka.
W gratisie będzie też nieco namiętności, nieco brutalności i sensacji!
Gorąco polecam, 8/10!
Książka wydana jest w formie e-booka, znajdziecie ją na Legimi, Empik Go lub zakupicie na innych stronach z ebookami.😊

Macie jakieś tatuaże?😍

A co, gdyby kiedyś zaczęły się Wam ruszać pod skórą?😁

NIKT to dar, ale też cierpienie. Jego "nosiciele" mają niezwykłe zdolności, ale wystarczy chwila nieuwagi, aby ta zagadkowa substancja stała się śmiercionośna....

NIKT

Zapraszam Was do miasteczka które nie jest zbyt obszerne ale za to dużo sie w nim dzieje.
Poznajemy piękna młodą Golden która ma zamiłowanie do kwiatów i prowadzi swoją kwiaciarnie. Jej życie jest spokojne nie wliczając wiecznych dyskusji w domu między jej matka i babką,ale ogółem mamy bardzo przyjemna okolicę i wręcz sielankowe życie.. Wszystko zmienia się z dniem kiedy nieoczekiwanie pojawia sie Nikolai.. Jej życie wywraca sie o 180% wybudzona w obcym miejscu z obcym facetem i o zgrozo w dwuznacznej sytuacji czy kobieta może jeszcze bardziej sie przerazić daną sytuacją.. Ucieka, wściekła pełna frustracji i nienawiści ale to dopiero początek przewrotu w jej życiu.
Nikolai to bardzo zamknięty w sobie facet który niestety nie tłumaczy jej wszystkiego co doprowadza naszego nerwusa do furii. Żeby okiełznać temperament dziewczyny Nikolai zdradza jej sekret czym jest istota która nim kieruje i jakie są jego potrzeby...zakłopotanie, niedowierzanie i jeszcze więcej pytań bez odpowiedzi. Z czasem dowiadujemy sie ze nasz tajemniczy jegomość należy do tajnej organizacji która wykorzystuje jego moce w celu likwidacji problemów czy łapania złych bardzo złych ludzi. Właśnie w mieście Golden zaczaił sie groźny psychopata który zostawia za sobą ciała i stanowi dalej zagrożenie a dziewczyna nie zdaje sobie sprawy jak blisko niebezpieczeństwa się znajduje. Z biegiem czasu uparciuchy poznają sie coraz bliżej, Nikolai zdradza swoje sekrety a Golden szaleje bez reszty za tajemniczym Nikt nie zdając sobie sprawy jak bardzo sa sobie bliscy. Rodzinne tajemnice, wielkie nieznane moce i ogromne niebezpieczeństwo tworzą mieszankę ekstremalna i dadzą Wam istny rollercoaster emocji. Można kochać można nienawidzić można sie oszukiwać zamykać przed światem ale Nikt i tak nas znajdzie, dopadnie wciagnie w swoje macki, przytloczyly nadmiarem emocji otuli i zdobędzie mimo wszystkich przeciwności losu..
To bylo po postu świetne 🤩 Ogromnie Wam ja polecam jest tez juz dostępna na Legimi 🤩kto czyta ze mną?

NIKT

Golden prowadzi kwiaciarnię w małym miasteczku. Pewnego dnia pojawiają się w nim grupa tajemniczych mężczyzn z czarnymi tatuażami na ręce. Jeden z nich wybiera sobie Golden? Czego chce od niej nieznajomy? Jaki los czeka dziewczynę? Przekonajcie się sami...
Bardzo lubię książki, które łączą w sobie różne gatunki. Tak było I w przypadku tej. Mamy tu elementy fantastyki, odrobinę romansu i pikanterii, a do tego mroczną zagadkè brutalnych zabójstw. A wszystko zgrabnie połączone w jedną wciągającą historię. Główni bohaterowie - Nikolai i Golden, są dobrze wykreowani, intrygują, byłam bardzo ciekawa, jak to wszystko potoczy się. Kilku rzeczy się domyśliłam, inne były dla mnie zaskoczeniem. Bardzo podoba mi się też wątek z NIKT-em, świetny pomysł.
Autorka ma lekkie i przyjemne pióro, więc książkę czyta się bardzo szybko. Może przy końcówce akcja trochę zbyt przyspieszyła, ale to tylko moje odczucie... Bardzo jestem ciekawa dalszych losów bohaterów I niecierpliwie czekam na kontynuację...

"NIKT " to historia dwóch osób Nikolaia i Golden. On to mężczyzna, w którego żyłach płynie substancja o nazwie NIKT. Przekazywana jest ona zawsze z ojca na syna. Jest ona zarówno darem jak i przekleństwem. Ona to zdolna kwiaciarka, która mieszka z mamą i babcia.
Pewnego dnia w małym miasteczku pojawia się dziwne towarzystwo, aby wykonać swoje zadanie. Niestety cierpią na tym kobiety. Golden zostaje szantażowana i wykorzystana, a później zmuszona do codziennych spotkań przez Nikolaia. Po czasie zaczyna rodzić się między nimi więź, a z czasem dowiadują się jak bliscy są sobie i co ich łączy. Jakie zagadki kryją się w tej historii? Co tych dwoje tak naprawdę łączy? Czy uda się Nikolaidowi prowadzić normalne życie tak jak kiedyś o tym marzył?Jakie zadanie miała do wykonania ta zorganizowana grup?Tego i wiele innych ciekawych szczegółów dowiecie się z e-booka.

"NIKT" to książka, która łączy w sobie kilka gatunków, także każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Jednak muszę was ostrzec jest tam sporo scen erotycznych, a także makabrycznych zbrodni. Książka zaliczana jest do low fantasy. Znacie? Jeśli, nigdy nie czytaliście historii z takim motywem to właśnie jest okazja. Nie pożałujecie! Ja nie byłam w stanie jej odłożyć, na szczęście jest to e-book i miałam go cały czas pod ręką, także mogłam czytać w każdej wolnej chwili, nawet w pracy 🤭 Podczas czytania towarzysko mi mnóstwo emocji. Siedziałam z wypiekami na twarzy, z ciarkami na plecach oraz w pełnym napięciem i ciekawością co wydarzy się dalej.
Mam nadzieję, że książka zostanie wydana w papierze (pięknie by się prezentowała na półeczce) i oczywiście, że będzie kolejna część. Po takim epilogu nawet nie chce myśleć, że autorka nie napisze kontynuacji.

RECENZJA

„NIKT”

AUTOR: Natalia Popławska

„NIKT to dar, ale też wieczne cierpienie”.

„Przechodził mnie dreszcz od dłoni aż po krańce ciała. Moje włosy podnosiły się i czułam lekkie ukłucia wychodzące ze skroni, obejmujące całą głowę. Moje serce zaczęło szybciej bić. To było jak spacer po linie. Strach cię przepełnia, ale widok i doznania zapierają dech w piersiach. Doznania emocjonalne, transcendentne, zmysłowe”.

„Nikt” to nietuzinkowa książka z gatunku fantasy, przepełniona emocjami, tajemnicami, makabrycznymi zbrodniami, zaskakującymi zwrotami akcji,  rodzącymi się uczuciami i wzajemną fascynującą.
Niesamowity romans z elementami fantasy.
Niebanalna, oryginalna fabuła książki, która niesamowicie wciąga, została dynamicznie poprowadzona, w której dzieje się bardzo dużo i czuć ciągłe napięcie trzymając czytelnika w niepewności. To było tak dobre, pomimo dość kontrowersyjnego wątku, wciąga i intryguje jednocześnie.
Poznamy, czym jest i do czego zdolny jest Nikt.  Trafimy do świata mężczyzn o niesamowitych umiejętnościach.

Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów Nikolaia i Golden, dzięki czemu możemy poznać ich dokładniej, zobaczyć kim są, z czym przyjdzie im się zmierzyć. W ten sposób możemy lepiej  zrozumieć ich postępowanie.

Bohaterzy świetnie wykreowani, wyraziści, różnorodni, intrygujący, każde z bagażem przeżyć. Czuć między nimi przyciąganie, które ciągnie ich ku sobie, i widzimy tę niewidzialną nić porozumienia, która tworzy się między nimi.

Nikolai urodził się z nietypową genetyczną mutacją i nosi w sobie intruza o nazwie Nikt, który stał się jego największym przekleństwem.
Nienawidził chorego systemu, w którym się znalazł, w dodatku stał się jego silnym filarem. Wykonywał wszystkie rozkazy bez zastanowienia, co uczyniło go jednym z najlepszych w dziedzinie zabijania. Jednak jedną z kontrowersyjnych rzeczy, którą musiał robić to wybór kobiety, która miała mu pomóc w pozbyciu się za dużej ilości nikt w swoim organizmie.

Golden McQueen to wysoka blondynka, o złocistych drugich włosach, jednak miały, pewną skazę w jednym miejscu były białe, Nieśmiała dziewczyna, która prowadzi kwiaciarnię, niby zwykła ogrodniczka, specjalista od kwiatów, mieszkająca razem z matką i babcią w małym miasteczku o nazwie Bloomsburg, a jednak okazuje się, że dziewczyna nie jest do końca zwyczajna. Zawsze wiedziała, że nie pasuje do tego świata, chowając się za swoimi roślinami. Odpychała mężczyzn od siebie i nie wiedziała dlaczego.  Odkąd na jej drodze pojawił się, Nikolai wszystko się zmieniło, nawet przestało mieć znaczenie, że zrobił jej wielką krzywdę.

„– Życie to suma krótkich chwil. Radości, smutku, rozpaczy.
Ja czuję, jakbym oglądała swoje z perspektywy postronnego widza – mamrotała, z czego większość wyczytałem z jej ruchu warg niż ze słuchu. – Masz szansę doświadczyć miłości i świadomie z tego rezygnujesz”.

W Bloomsburg pojawiają się tajemniczy mężczyźni, którzy mają do wykonania pewną misję. Ich celem jest pomaganie ludziom, jednak mają i swoją ciemną stronę, w której czują się bezkarni, i chronieni przez rząd.
Golden zostaje porwana, zgwałcona a do tego za szantażowana i musi zjawiać się u swojego oprawcy przez kilka kolejnych nocy. Mężczyzna z każdym dniem zaczyna ją coraz bardziej intrygować.
Golden staje się częścią czegoś poważniejszego i jej świat już nigdy nie będzie taki sam. Z każdym dniem odkrywa świat, w którym granice między dobrem a złem się zacierają, a ona staje się kimś innym.

-Kim jest Nikt?
-Czy Golden wybaczy swojemu oprawcy?
-Czy dziewczyna odkryje prawdę i kim tak naprawdę jest?
-Co czeka Golden, gdy okaże się, że jest wyjątkowa?
-Czy Nikolaiowi uda się rozwiązać zagadkę brutalnych morderstw i dorwać zabójcę?
-Czy przeżyją stracie z niewidzialny wrogiem?
-Czy czeka ich wspólną przyszłość?

Polecam.

RECENZJA

„NIKT”

AUTOR: Natalia Popławska

„NIKT to dar, ale też wieczne cierpienie”.

Uwielbiacie fantasy? Ja tak to gatunek literacki, który jest mi najbliższy. Ale jak to bywa z tym gatunkiem nie każda książka jest dobra. Kiedy zgłaszam się do patronatu "NIKT" zaintrygowała mnie opis i okładka. Nie jestem osoba, która kupuje książki po okładkach, ale niektóre przyciągają jak magnes. Jesteście gotowi na niesamowitą historię?

Nikolai to mężczyzna, który ma we krwi coś, co nawyzywają NIKT. Tajemnicza substancja, która sprawia, że posiada pewne umiejętności. Jednak NIKT to jednocześnie dar jak i przekleństwo. Ten dar przekazywany jest z ojca na syna, nie wiadomo czym dokładnie jest bo symbolizują go znaki na ciele. Coś jak naturalny tatuaż, a te pojawia się już na malunkach sprzed wieków. Nikolai wie jedno poziom substancji daje mu nadprzyrodzone umiejętności ale może być dla niego zabójczy. Od lat wie, co musi zrobić i jak się pozbyć nadmiaru substancji z organizmu. Tylko jedynym sposobem na to jest coś nie zawsze jest dobre dla "wybranych" przez NIKT partnerek. Kiedy wraz z grupą kolegów ma do wykonania zadanie w małym miasteczku jego partnerką zostaje Golden. Jednak tym razem coś jest nie tak. Kobieta jest nie tylko "pomocą" w pozbyciu się nadmiaru NIKT. Jest coś w niej co przyciąga go jak magnes. Coś innego niż fascynacja. Czy Nikolai odkryje co to? Jakie to będzie miało konsekwencje?

Golden to młoda kobieta, która mieszka wraz z matką i babcią w małym miasteczku. Kocha kwiaty i tym zajmuje się na co dzień, pracując w kwiaciarni. Pewnego razu poznaje mężczyznę z tatuażami na ręce. Wszystko się zmienia gdy poznaje przyczynę, dla jakiej zainteresował się nią. W dodatku ma problem z adoratorem, który nie przyjmuje odmowy. To, co początkowa jest dla niej dramatyczne szybko zmienia się w fascynację. Poznaje prawdę nie tylko o tym kim jest Nikolai ale i prawdę o sobie. Kim tak naprawdę jest jej ojciec? Jaką tajemnicę skrywa babcia? Jakie to niesie dla niej konsekwencje? Czy świat, jaki znała do tej pory to ten prawdziwy?

Ta historia jest tak niesamowita, że aż wprost czyta się jak z wypiekami na twarzy. I choć może ktoś uzna, że jest po części kontrowersyjna w niektórych motywach, to jednak całość wciąga od pierwszych stron. Fabuła genialna, nietuzinkowa z motywem, jakim jeszcze się nie spotkałam. Czytałam różne książki z gatunku fantasy ale motyw tajemniczej substancji to dla mnie nowość. Styl autorki jest lekki, przyjemny i to, co lubię wszystko wyważone. Opisy, których tu nie mało idealnie równoważą się z dialogami. Jest napięcie, emocje dużo tajemnic i to, co dla czytelnika najważniejsze akcja na tyle dynamiczna, że pochłaniamy ją szybko, chcąc poznać zakończenie.

Postacie są tu idealnie wykreowane, tajemnicze, fascynujące i wyraziste. Każda ma swój udział w tej historii i muszę przyznać, ze nie raz byłam zaskoczona. Głowna bohaterka z pozoru słaba okazuje się kimś, kto ma w sobie taką siłę. Ma charakter i potrafi twardo obstawać przy swoim zdaniu. Kiedy odkrywa prawdę i musi zmierzyć się z czymś dla niej nowym, niemożliwym do wyjaśnienia nie poddaje się. Udowodnia innym, że ma w sobie coś więcej determinacji niż niejeden facet. Nikolai i jego historia gdy odkrył w sobie swój "dar" pokazuje nam, że ma za sobą trudną przeszłość. Czy Golden będzie lekarstwem dla niego? Czy tylko połączy ich NIKT?

Zakończenie mega dynamiczne, z zaskakującym zwrotem akcji. Epilog również zaskakuje i jednocześnie pokazuje nam wstępnie, że kontynuacja będzie równie zaskakująca. Mam nadzieje, że będzie kontynuacja, bo ta historia musi mieć ciąg dalszy. Gotowi na coś, o czym jeszcze nie mieliście okazji czytać? Kim jest tajemniczy NIKT? To tylko substancja czy może coś więcej? Chcecie poznać historie Golden i Nikolaia? Jeśli tak to zapraszam do poszukania e-booka w księgarniach internetowych. Dostępny na Legimi, empik go i wielu innych. Ja ta historie uwielbiam, polecam i czekam na cd.

Nikolai to mężczyzna, który ma...

⚜️⚜️⚜️ Recenzja Patronacka ⚜️⚜️⚜️

Natalia Popławska " NIKT " #1
@n_poplawska_strona_autorska

Wydawnictwo : Natalia Popławska

Premiera książki 26/01 /2024r ⚜️⚜️

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

"– NIKT to ja… – powiedziałam i dumnie podniosłam głowę, by spojrzeć po raz ostatni w te przesycone złem oczy, po czym pociągnęłam za chłodny spust mojej nowej złotej broni..."

"NIKT" to powieść, która od samego początku wciąga czytelnika w mroczny świat pełen tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji..
Autorka doskonale balansuje między elementami thrilleru, fantastyki i romansu, tworząc unikalne połączenie gatunków..
Opisuje spokojne miasteczko, które staje się areną dla makabrycznych zbrodni, które są powiązane z tajemniczymi mężczyznami o znamieniu na lewej ręce..

Styl autorki jest pełen obrazowych opisów i emocjonalnych przeżyć..
Również ciekawie jest przedstawiony świat bohaterów oraz ich niezwykłe umiejętności..

Czytając tę powieść, można się poczuć, jakby się tam było, obserwując każdą scenę i odczuwając każde emocje bohaterów..
Książka jest pełen napięcia i emocji, które trzymają czytelnika w nieustannym napięciu..
Autorka doskonale buduje atmosferę tajemnicy i zagadki, nie dając zbyt wiele wskazówek na początku, co tylko zwiększa ciekawość czytelnika..

Bohaterowie są niezwykle interesujący i dobrze wykreowani.. Autorka umiejętnie buduje ich relacje i rozwija ich charaktery w trakcie fabuły.. To dodaje powiesci głębi i sprawia, że stajemy się jeszcze bardziej zainteresowani tym, co się dzieje..

Książka jest napisana z perspektywy głównych bohaterów Nikolaja i Golden, co oznacza, że czytelnik może zobaczyć świat z ich oczu..
To daje nam możliwość lepszego zrozumienia ich myśli, uczuć i motywacji.. Możemy się wczuć w postacie i zobaczyć, jakie mają doświadczenia i jak reagują na różne sytuacje..
To sprawia, że czytanie staje się bardziej emocjonujące i angażujące..

Jednak warto zauważyć, że tekst porusza również tematy takie jak wykorzystywanie i szantaż.. Niektóre sceny mogą być trudne do przełknięcia dla niektórych czytelników..

" Za kilkanaście minut odbędą się kolejne łowy, w których rezultacie w moim mrocznym pokoju pojawi się niczego niepodejrzewająca bezbronna kobieta. Satysfakcja płynąca z zadawania śmierci byłaby większa, gdyby nie fakt, w jaki sposób później muszę odreagować tę supermoc... "

Historia rozgrywa się w spokojnym miasteczku, gdzie dochodzi do makabrycznych zbrodni.. Niespodziewanie pojawiają się mężczyźni z tajemniczym znamieniem na lewej ręce.. Mają oni pewne zadanie do wykonania..

Golden, zostaje wybrana przez mrocznego Nikolaia i staje się jego własnością.. Jej życie zmienia się całkowicie, gdy wkracza do świata ludzi o niesamowitych umiejętnościach, które są wynikiem obecności tajemniczej substancji zwaną "NIKT"..
Ta substancja płynie w ich żyłach i daje im niezwykłe zdolności.
Jednak w miarę jak poznaje historię życia Nikolaia, odkrywa, że świat, w którym się znalazła, nie jest taki, jak sobie wyobrażała..

Granica między dobrem a złem staje się coraz bardziej niejasna, a tajemnice, które odkrywa, mogą zmienić wszystko..

⚜️⚜️⚜️ Recenzja Patronacka ⚜️⚜️⚜️

Natalia Popławska " NIKT " #1