Teraz mogę wszystko

Okładka książki Teraz mogę wszystko Natalia Popławska
Okładka książki Teraz mogę wszystko
Natalia Popławska Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Teraz mogę wszystko (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Teraz mogę wszystko (tom 1)
Novae Res
2021-09-30
2021-09-30
9788382195033

Ciekawa, jednak nie powodująca nieustanny bieg w kąt celem jej studiowania. Trochę się ciągnie, sprawa umowy dość banalna i powtórzona z innej historii.

Czy zastanawialiście się kiedyś jak by to było wziąć rozwód? Ja osobiście nigdy ,ale myślę, że na pewno inaczej patrzyłabym na świat niż nasza bohaterka bo tak naprawdę cały czas robię to na co mam ochotę. Główna bohaterkę postrzegałam jak ptaszka, który uciekł z uwiezi i kosztuje wszystko co tylko może. Przez całą książkę miałam wrażenie, że autorka miała na nią pomysł od pierwszej do ostatniej strony. Lekkie pióro, przyjemny styl sprawiają, że czyta się ją szybko i z zaangażowaniem. Książka przyciągła mnie nie tylko tytułem ale i okładka i bardzo się cieszę, że się nie zawiodłam. Odnajdziecie tutaj kobietę, która grubą linią odcina przeszłość i nie chcąc być zdrzedliwa rozwódka bierze życie garściami. Osobiście książka jestem zachwycona ,to taki wyważony erotyk ,który umili ci jesienny wieczór. Oczywiście zakończenie rozsadza mózg , ale spokojnie na półce już czeka druga część, dzięki której mogę posklejać to co pierwsza rozwaliła. 🤣

Jak dla mnie bardzo wciągająca. Dla 18+

Jak dla mnie bardzo wciągająca. Dla 18+

"Najbardziej skomplikowane węzły da się rozwiązać jednym przecięciem miecza."

Madelaine ma trzydzieści lat, czteroletnią córkę i właśnie się rozwiodła. Jednak nie będzie jak inne stereotypowe samotne matki! Ma zamiar korzystać z życia, ustalać reguły i spełniać swoje marzenia. A pierwsze z nich to tatuaż.
Za namową przyjaciółki zaczyna umawiać się na randki. Na swojej drodze spotyka dwóch mężczyzn. Jeden z nich to zarozumiały, małomówny tatuażysta a drugi to pewny siebie, władczy biznesmen.

Który z nich skradnie serce Mady? Czy kobieta dokona dobrego wyboru?

Muszę przyznać, że książka mnie zaskoczyła! Nie wiem dlaczego ale myślałam, że to będzie taka spokojna opowieść o poszukiwaniu własnego ja, które gdzieś tam w trakcie nieudanego małżeństwa uleciało. I po części tak było. Jednak rywalizacja o względy Mady jak i sami panowie mocno podgrzali atmosferę! Prawie od początku książki miałam swojego faworyta jednak to co zrobił na koniec było okropne 😱
Wszyscy bohaterowie zostali dobrze wykreowani a fabuła choć lekka to przyjemna, przemyślana i wciągająca. Nie miałam wrażenia, że autorkę zbyt poniosła wyobraźnia i serwuje nam historię rodem z science-fiction.
Ja z książką bardzo dobrze spędziłam czas, śmiejąc się i zastanawiając jak potoczą się dalsze losy bohaterów więc jak najbardziej polecam!!

"Najbardziej skomplikowane węzły da się rozwiązać jednym przecięciem miecza."

Za namową przyjaciółki zaczyna umawiać się na randki. Na swojej...

No bohaterka rzeczywiscie po rozwodzie mogła wszystko. I to robiła. O ile tatuaże były spoko, tak jej rozwiązłość i bycie chorągiewką już nie bardzo.
Historia pisana fajnym, prostym językiem.
Podobała mi się 😏

Historia pisana fajnym, prostym językiem.
Podobała mi się 😏

„Teraz mogę wszystko” #T1 to wciągająca opowieść obyczajowa ze szczyptą pikanterii. 😘 Historia życia bohaterki, która po rozwodzie - wreszcie zaczyna żyć wedle upragnionego scenariusza. Obsesyjna potrzeba poczucia kontroli, kontra niesforność i szczypta szaleństwa. 😍 Ku mojej wielkiej radości autorka wprowadziła w powieść - intrygująca nutkę tajemniczości, która dosłownie przykuwa czytelnika do powieści. 🙈 Opowieść ukazuje cienie i blaski, wynikające z niedopowiedzeń w relacjach, jak i podkreśla niebezpieczeństwo płynące z niesfornej namiętności duszy. 😁 Pisarka stworzyła oryginalne i charakterne postacie (są oni od siebie tak różni, a jednocześnie tak spragnieni swojego towarzystwa). Niezaprzeczalnie Mandy to pozytywne tsunami tej powieści. Energetyczna, zabawna, inteligentna i spragniona życia młoda mama. Z jednej strony odpowiedzialna i rozsądna, gdy z drugiej szalenie nieprzewidywalna w swoich decyzjach. 🤩 Gdy jednak chodzi o mężczyzn, mamy tutaj prawdziwe smaczki. Na pierwszy rzut oka jeden z nich to zimny jak głaz biznesmenem, z kolei drugi to głównie uparty i niedojrzały kobieciarz. 😈 Lecz spokojnie… to tylko ich powierzchowna zbroja. Otóż panowie skrywają w sobie wiele pozytywnych cech, które mogą omamić nawet najbardziej niedostępne kobiece serce. 💥 Bezapelacyjnie Mandy swoją osobą fascynuje i wzbudza szerokie zainteresowanie, pobudzając do rywalizacji męskie rozbujane ego. 🔥

Zawiłość relacji międzyludzkich, niewinny flirt przeradzający się w lubieżną fascynację, kiełkująca przyjaźń, rozczarowania, pokonywanie własnych traum oraz mrożąca krew w żyłach niewiedza, pt. „co z tego wyniknie”. 😱 Autorka postawiła na niedomówienia i elektryzujące zmysły namiętności bohaterów, w formie oryginalnego uwodzenia i testowania własnych granic. Podsumowując, pisarka uplotła fascynującą historię, która swoją naturalnością napędza „kołowrotek” czytelniczych niedomówień. Dodatkowo estetyka językowa umila czas, a sama lektura tak rozbudza ciekawość, jak rozpala ogień, miotający pomiędzy zalotnikami. ❤

Rozwód to bardzo duża zmiana w życiu tym bardziej kiedy rozstajesz się z osobą z którą spędziłeś długą część swojego życia.
Wydaje się że świat wali się wtedy nam głowę. Jednak może to być początek czegoś nowego, czegoś co nas oczyści ale i tchnie wiarę w to że może być pięknie!
Nasza główna bohaterka właśnie rozpoczyna nowe życie. Początkowo podoba się jej niezależność ale zaczyna jej brakować bliskości.
Tatuaż staje się jej nowym kaprysem lecz tatuażysta który go wykonywał także nie staje się obojętny dla kobiety...
Czy istnieje mężczyzna idealny ? Jak wyglądają takie poszukiwania?
Takie poszukiwania mam za sobą jednak bardzo miło było mi czytać książkę o dojrzałej kobiecie po przejściach, która zaczyna szukać szczęścia u boku mężczyzny który da jej uczucie ale i poczucie bezpieczeństwa.
Owa lektura stała się dla mnie miłą odskocznią od dotychczasowych książek. Choć jej fabuła jest łatwa do przewidzenia i nie powoduje zaskoczenia to sprawia że bohater potrafi się z nią utożsamić. Całość jest bardzo realna, wywołuje prawdziwe emocje i reakcje dlatego też świetnie się przy niej bawiłam. Zdarzały się momenty w których " dogadywałam" w myślach głównej bohaterce a czasem nawet śmiałam się z jej wyborów. Zdecydowanie jest to lektura lekka i przyjemna. Prosty styl autorki zachwyca czytelnika ale i przejrzystość wydarzeń powoduje że czujemy się tak jakby ktoś opowiadał nam prawdziwą historię z życia wziętą. Jak najbardziej polecam! Spędziłam z nią bardzo miło czas:)

Lubię sięgać po książki, w których główną rolę odgrywają bohaterowie w okolicach trzydziestki. Mamy wówczas do czynienia z postaciami młodymi, ale już w jakiś sposób naznaczonymi przez życie, które mają poukładane w głowie i cały świat przed sobą. Dlatego z przyjemnością zdecydowałam się na propozycję od Natalii Popławskiej, która w romantyczny sposób pokazała jak przewrotny bywa los dla ludzi, którzy nie boją się marzyć.

Madelaine sporo przeszła. Nieudane małżeństwo zakończyło się z wielkim przytupem a kobieta nie do końca wiedziała którą drogę obrać ku przyszłości. Nie chciała popadać w stereotypy, nie chciała być zrozpaczoną matką małej Cheryl, więc chwyciła wiatr w żagle i postanowiła działać. Jak? Trochę na oślep, trochę na opak, realizując swoje skryte marzenia i szukając mężczyzny, który będzie nie tylko kochankiem, ale i przyjacielem a jak się okaże, będzie to droga trudna, wyboista a czasami nawet zaskakująca o czym przekonacie się sięgając po pierwszy tom przygód tej sympatycznej bohaterki.

Bardzo podoba mi się zaangażowanie autorki co do tła wydarzeń. Otrzymałam historię dopracowaną, opartą na prozie życia, która na każdym etapie miała coś do powiedzenia. Z jednej strony śledzimy bowiem losy młodej kobiety, która szuka akceptacji i zrozumienia, z drugiej matki cudownej, rezolutnej dziewczynki zauroczonej klimatem dziewiętnastoletniej Anglii. Cheryl skradła niemal całe show i okazała się moją zdecydowaną ulubienicą, ale prawda jest taka, że cała historia okazała się zaskakująco wciągająca, życiowa i jednocześnie porządnie romantyczna, ponieważ w życiu Madeline pojawił się nie jeden a dwóch kandydatów na potencjalny związek.

Główna bohaterka miała swoje lepsze i gorsze momenty. Mocno zakompleksiona czasami męczyła mnie swoim brakiem odwagi, choć z drugiej strony rozumiałam jej obawy przed pokazywaniem się światu. Było w tym wszystkim sporo skrajności, ale jednocześnie nie wadziło to w sposób zniechęcający mnie do lektury. Wręcz przeciwnie - bawiłam się dobrze, chętnie śledziłam kolejne wyzwania na drodze bohaterów i już w pogotowiu mam drugi tom, by jak najszybciej dowiedzieć się co będzie dalej.

"Teraz mogę wszystko" to idealna propozycja na leniwe popołudnie, która kusi prostotą i zaskakuje dopracowaniem. Opowieść o kobiecie, która pozostawia za sobą przeszłość, by zacząć wszystko od nowa i w subtelny sposób motywuje bohaterki do przewartościowania swoich postanowień. Natalia Popławska oddała w nasze dłonie lekką, przyjemną historię z którą utożsami się wielu czytelników.

Zawsze miło jest zapoznawać się z cyklem, którego chociaż ze dwie części są już dostępne na polskim rynku. Na pewno o wiele milej jest zapoznawać się z cyklem, który nie pozostawi odbiorcę z niewiadomą na kolejne miesiące, czy lata. Z tego też powodu nie mogłam przejść obojętnie obok wydania, jakim jest ,,Teraz mogę wszystko" Natalii Popławskiej. Od razu postanowiłam mieć pod ręką także drugi tom. Przyjemniej zapoznaje mi się z daną serią jeden tom za drugim, gdy oczywiście jest taka możliwość. W tym przypadku była.

Zazwyczaj rozwód dla kobiet wiąże się ze smutkiem i jest przykrym wydarzeniem z tego powodu, że coś już zakończyło się w ich życiu. Po rozwodzie była także Madelaine, jednak ona cieszyła się ze swojego statusu singielki. Została bez męża, z córką, ale nie było to dla niej problemem. O wiele bardziej zawiła sytuacja zrobiła się w chwili, gdy w życiu kobiety pojawili się zarówno Bastien, jak i Ozy. Czy któryś z nich miał zostać jej przyszłym partnerem?

Na pewno nie zaszkodzi zapoznać się z tym wydaniem, gdyż jest naprawdę ciekawe i dosyć niesztampowe pod względem treści. Podobała mi się bardzo dobrze wykreowana postać Madelaine. Do tego uwielbiam zabieg narracyjny z kilku punktów widzenia i w tym przypadku również miał on miejsce. ,,Teraz mogę wszystko" Natalii Popławskiej jest stosunkowo obszerną lekturą, jednak ze spokojem można się z nią zapoznać w dłuższy wieczór (i może też część nocy). Tego typu lektura była mi bardzo potrzebna, więc cieszę się, że akurat teraz trafiła w moje ręce.

Wiecie co lubię w BookTour? To, że ryzykuję i sięgam po pozycję po które pewnie bym nie sięgnęła. A co często okazuje się błędne.

"Teraz mogę wszystko" nie zachęca mnie ani tytułem, ani okładką, ani opisem. Moje pierwsze skojarzenia to nie było - O, CIEKAWA HISTORIA! I dobrze, że się na nią skusiłam, bo nie ukrywam, nie pierwszy raz pierwsze wrażenie względem książki jest mylne. Nie bez powodu mówi się by nie oceniać książki po okładce.

Mady to trzydziestoletnia rozwódka z czteroletnią córeczką. Kobieta, która od lat wzbrania się od zbliżeń, napełniona kompleksami dotyczącymi jej ciała po porodzie. Bardzo podoba mi się takie przedstawienie bohaterki, bowiem nie mamy idealnej laski jak w większości pozycjach. Mamy prawdziwą trzydziestolatkę, której ciało naznaczyła ciąża. Mamy też kobietę, która ponad własne romanse stawia dobro dziecka i rodziny.

Na stronie Mady staje dwóch przystojnych mężczyzn, Ozy i Bastien. Oboje bardzo od siebie różni, jednak coś ich łączy i nie jest to tylko Mady.

Książkę czyta się lekko i szybko, krótka lektura na wieczór może dwa, która zainteresuje czytelnika i pochłonie we własny świat.

Jednak zakończenie to cios poniżej pasa razy dziesięć. Jeśli powstanie drugi tom to zdecydowanie po niego sięgnę. Nie wiem jak można zostawić czytelnika w takim momencie! Mało tego, za nic bym się nie spodziewała takiego obrotu spraw.

POLECAM!

#TeamOzy