Dwór koszmarów

Okładka książki Dwór koszmarów Adrianna Senger
Okładka książki Dwór koszmarów
Adrianna Senger Wydawnictwo: Novae Res fantasy, science fiction
Novae Res
2024-01-31
2024-01-31

„Dwór koszmarów” autorstwa Adrianny Senger zaintrygował mnie nie tylko okładką, ale także opisem fabuły. Po powieść zdecydowałam się sięgnąć z powodu znajomej, która bardzo ją polecała. Lubię świat snów, chciałam poznać wizję autorki i sprawdzić, czy uda mi się w nią wpasować. Nie mogłam się doczekać, kiedy będę mogła wziąć ją w dłonie i oddać się lekturze. Rzeczywistość, do której zaprasza nas autorka nie jest różowa, coraz trudniej jest w niej przetrwać kolejny dzień. Bieda i ubóstwo dają o sobie znać mieszkańcom Cyntii, a zarobić parę groszy jest coraz trudniej. Czy będzie to udana lektura? Czy uda mi się wyjść cało z tego spotkania ze stworzeniami nocy?
Główną bohaterką książki autorstwa Adrianny Senger pod tytułem „Dwór koszmarów” jest Kira, dziewczyna zamieszkuje Cyntię, która pogrąża się w coraz większej biedzie. Jako sierota dziewczyna nie ma lekkiego życia, dlatego też codziennie wyrusza na targ, gdzie pracuje, aby móc się z czegoś utrzymać. W takim miejscu o pracę także nie jest łatwo, co z pewnością skomplikuje i tak napiętą relację z ciotką, która zdecydowała się ją przygarnąć po śmierci matki Kiry. Dziewczyna jest wychudzona, pomimo starań traci źródło zarobku nie otrzymując należnej zapłaty za wykonaną do tej pory pracę. Ciotka dziewczyny postanowiła sprzedać ją pewnemu mężczyźnie, przez co trafia do Królestwa Mroku. Nie jest to miejsce, w którym chciałoby się przebywać, można tam natrafić na strzygi, sukuby, czy też wampiry. Co ją spotka u króla Oriona? Zamknięta w pokoju pogrąża się w rozpaczy, nie wie, co ją czeka, w jakim nastroju będzie władca. Czy będzie miała szansę na ucieczkę i czy ma właściwie, do czego wracać? Pod czujnym okiem Ronana podstępnie planuje ucieczkę, nie ma zamiaru się poddać, nie, kiedy w jej posiadaniu jest magiczny sztylet, a z nim sprawa jest znacznie łatwiejsza. Czy uda jej się uniknąć zdrady?
„Dwór koszmarów” to niezwykle przyjemna w odbiorze książka, byłam zaskoczona, kiedy okazało się, że jest to debiut literacki. Adrianna Senger miała ciekawy pomysł i poprowadziła go skrupulatnie, ciekawiło mnie Królestwo Mroku, a także Dwór Koszmarów, na który trafiła bohaterka. Świat przedstawiony jest niezwykle różnorodny, co sprawia, że chce się go lepiej poznać. Autorka zaakcentowała tutaj zestawienie kontrastowe, w Królestwie Światła jest dobrobyt, nie ma niewolnictwa, lęku, u zwykłych ludzi bywa ciężko. Uważam, że autorka w pełni wykorzystała swój pomysł, dobrze zrealizowała tą wizję. Miejsce, do którego trafiła Kira jest ciężkie, zawsze trzeba mieć się tam na baczności, w końcu nie trudno natknąć się na krwiopijcę. „Dwór koszmarów” zaskoczy was pozytywnie, wciągnie między swoje stronnice i nie pozwoli zbyt szybko się z tego wygrzebać. Akcja jest dość dynamiczna, nie ma tutaj miejsca na nudę, każde wydarzenie zostało przedstawione z rozwagą. Kreacja bohaterów została dobrze przedstawiona, są autentyczni, różnorodni, wzbudzają w czytelniku emocje.

Początkowo sądziłam, że to kolejna kiepska pozycja i szkoda mojego czasu, jednak w raz z upływem stron robiło się coraz lepiej. Było mroczno i intrygująco mimo, że napisane prostym językiem.

Zdumiewająco dobra. Dlaczego zdumiewająco? Cóż, Novae Res ma pewną renomę na rynku iczasem ciężko się przemóc i spojrzeć ponad to. Tym razem jednak jestem bardzo zadowolona, że zamiast na wydawcę, popatrzyłam... na okładkę :D

Oryginalna, mroczna i ze świetnym zakończeniem. Jestem bardzo ciekawa kolejnej części.

Kiedyś słyszałam, że polskie autorki piszą złą fantastykę, a potem przeczytałam "Dwór koszmarów" i zrozumiałam, że żyłam w głębokim i okropnym błędzie. Jakie to cudo było niesamowite! Nieprzespane noce były nieuniknione, gdy tylko mój słodki koszmar pojawiał się na stronach papieru. Uwielbiam i polecam każdemu czytelnikowi żądnemu przygód, mroku i nielegalnie idealnych mężczyzn.

Recenzja książki „Dwór Koszmarów” autorstwa Senger Adrianna

Życie. Czym tak naprawdę ono jest? Czy potrafimy je wykorzystać według własnych planów, a może ślepo podążamy za wytyczonymi przez kogoś punktami, godząc się z tym, co zostało nam zapisane? Czy to możliwe, że każdy wykonany krok i czyn jest z góry zaplanowany? A może to przypadek włada naszym życiem i od naszych decyzji zależy mgliście zarysowana przyszłość?
Już od pierwszych słów powieści, czytelnik zostaje wprowadzony w interakcję z główną bohaterką, która poprzez zadawane pytania, skłania zainteresowanego do rozmyśleń nad problemami życia i w pewien sposób zmusza do uświadomienia sobie, czym tak naprawdę jest los wiszący nad naszymi głowami. Jednocześnie krok po kroku wprowadza nas w ramy opowiadanej przez nią historii i robi to w dość osobliwy, wręcz traumatyczny sposób. Kira, której towarzyszymy, jest młodą dziewczyną zmuszoną do walki z trudami codziennego życia. Głód, bieda i bój o utrzymanie posady - a co za tym idzie – otrzymanie zarobku są podstawą egzystencji w Cyntii – ojczyźnie ludzi. Historia ukazuje świat opanowany przez mityczne i baśniowe stworzenia. Silne, niebezpieczne, pełne ukrytych motywów i wykorzystujące swoją wysoką pozycję dla własnych uciech. Żyją w czterech królestwach, odgrodzone magią i utrzymujące kruchą nić porozumienia zawartą wiele lat wcześniej. Gnomy, syreny, banshee, wróżki i wampiry to tylko nieliczne stworzenia należące do Królestwa Światła, Mroku, Wody i Podziemi. Śmiertelne istoty, trzymając się prawa, robią wszystko by nie trafić w ręce niebezpiecznych istot. Kira, niestety, przez błąd jaki popełnia, zostaje wydana na sprzedaż. Oszukana, nie mogąc liczyć na pomoc swojego przyjaciela, jak również okrutnej ciotki, trafia do miejsca z którego się nie wraca. Obolała, poraniona, zmęczona i wystawiona na oczy mrocznego świata musi poradzić sobie z niebezpieczeństwem i nauczyć się bronić, udowadniając wszystkim, że jest w stanie o siebie zadbać. Wplątana w plan odzyskania tajemniczego przedmiotu, zmuszona ryzykować własnym życiem w starciu z Królem, zaczyna rozumieć, że Dwór Koszmarów jest dla niej pułapką bez wyjścia. Na jej drodze stają przeróżne istoty i tylko intuicja może jej podpowie, którym powinna zaufać.
Od pierwszej przeczytanej strony wiedziałam już, że pokocham tę opowieść. Styl opowiadanej historii i pióro autorki, bardzo łatwo trafiły w mój gust czytelniczy. Wzrokiem wręcz płynęłam po zdaniach, pochłaniając każdą nową informację i z zapartym tchem wyczekiwałam rozwiązania wszystkich tajemnic jakie na drodze przede mną stawiał tytułowy Dwór Koszmarów. Książka otwiera szeroko furtkę do poznania świata istot nieśmiertelnych z zupełnie innej strony. Niekiedy brutalna, przedstawiająca trudy życia takimi jakie są naprawdę, urealniała świat spisany przez autorkę na papierze. Wiele emocji wzbudziła we mnie wędrówka jaką musiała przejść główna bohaterka. Jej przemiana ze słabej, zlęknionej dziewczyny w silną, odważną młodą kobietę, budowała we mnie nadzieję na dobre zakończenie całej opowieści. Wytrwale towarzyszyłam jej w nauce walki, każdym pchnięciu, upadku i wykopie, przy okazji ucząc się ciekawych metod samoobrony. Trzymałam mocno kciuki, gdy przyszło jej walczyć o siebie; a gdy ponosiła porażkę martwiłam się o jej stan psychiki , drżąc w obawie, że podda się swojemu losowi.
Autorka zbudowała genialną fabułę, tworząc magiczny świat i zapełniając go postaciami, które w swoim jestestwie są realne i mocno dopracowane. Tu wszystko ma swoje miejsce, każda intryga ma swój skutek, a dialogi prowadzone są z sensem. Nie ma niepotrzebnych wątków, a budowane napięcie wzrasta w dostosowanym do fabuły tempie. Cała historia skupia się głównie na Kirze i towarzyszących jej istotach. Jej osobowość nie została wzbogacona nadludzką siłą, to zwyczajna dziewczyna zaopatrzona w inteligencję i spryt, potrafiąca myśleć logicznie, dzięki czemu nie ma się odbioru przesadzonej kreacji jej postaci. Dzięki temu jej przemiana i wewnętrzne dojrzewanie staje się realne i bardziej wiarygodne. Kiełkujące uczucia między bohaterami, braterstwo i miłość pogłębiające się w miarę przeżytych przez nich sytuacji, nie przeszkadzają w odbiorze lektury – wręcz przeciwnie – dodają jej delikatności, wzbogacając całokształt historii. Doskonale dobrane poczucie humoru, użyte w odpowiednich sytuacjach wzmacnia więź jaka powstaje między czytelnikiem a bohaterami. Autorka znakomicie zbudowała tajemnice, które z każdą stroną pozwalały zbliżyć się do ich rozwiązana, jednak atakowały zaraz nowymi sekretami nie pozwalając odpocząć czytelniczej ciekawości. Fabuła niebanalna, zachwycająca i utrzymująca emocje na wysokich obrotach. To świat, który z łatwością można sobie wyobrazić i który można pokochać.
Książka przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, nie bez powodu okładka zawiera informację z oznaczeniem 18+. Niektóre relacje, sytuacje i problemy ukazane zostały w sposób brutalny, agresywny i dosadny, przez co historia nie jest kierowana do młodszych czytelników. Jak na tak obszerną zawartość, doszukałam się jedynie kilku błędów, które nie przeszkadzają w odbiorze treści. Historia stworzona przez Adriannę Senger zawiera w sobie wszystkie elementy jakie potrzebuje dobrze zbudowana fantastyka. Każdy kto lubi tajemnice, walkę pomiędzy dobrem a złem, intrygujące postaci, czarne charaktery i budowane w odpowiedni sposób napięcie, powinien zapoznać się z tą pozycją. Bardzo się cieszę, że moja intuicja mnie nie zwiodła przy wyborze tej literatury. Mroczna okładka książki bardzo trafnie oddaje tajemniczość i niebezpieczeństwo jakie czyhają na czytelnika, który sięgnie po jej zawartość. Polecam każdemu fanowi nadnaturalnych istot, magii i walki. Myślę, że to literatura, która nie zawiedzie czytelnika swoją treścią. Na pewno pozostanie ona w zbiorze moich książek.
Książkę oceniam wysoko. Oby więcej takich historii pojawiało się w świecie literatury.

owl_bookcase

Recenzja książki „Dwór Koszmarów” autorstwa Senger Adrianna

Kira mieszka wraz ze swoją ciotką w Cyntii, mieście pełnym ludzi zakłamanych
i biednych. Dziewczyna ledwie wiąże koniec z końcem, jednak gdy traci pracę, jej los zostaje przesądzony. Ciotka sprzedaje ją obcemu mężczyźnie, który zabiera Kirę do Królestwa Mroku.
Kira musi przetrwać pośród wampirów, sukkubów, strzyg i innych istot mroku. Ma do wyboru dwie opcje: uciec albo dostosować się do sytuacji. W podjęciu decyzji nie pomaga jej to, że oficer Ronan okazuje się kimś zupełnie innym, niż myślała…
Wkrocz na Dwór Koszmarów i przekonaj się, jak potoczą się losy jego mieszkańców…

Decydując się na przeczytanie tej książki, nie miałam pojęcia o tym, że autorka publikuje na platformie Wattpad. Ta informacja na pewno w jakiś sposób wpłynęłaby na mój odbiór, bo wśród czytelników narodziło się swojego rodzaju przekonanie, że „książki wattpadziar” są zazwyczaj słabe, źle poprowadzone, nielogiczne itd. Nie ukrywam, że
w pewnych przypadkach to prawda, ale absolutnie nie w tym omawianym.
„Dwór Koszmarów” Senger Adrianny to fantastyka, która angażuje od pierwszego rozdziału. Pisarka wplata dużo tajemnic w życie bohaterki, którą łatwo można polubić.
Kira jest rozsądna, obserwuje i planuje swoje następne kroki, ale nie jest też idealna. Popełnia błędy, za które później przychodzi jej płacić; przede wszystkim jednak jej determinacja sprawia, że dobrze się śledzi jej perypetie. To nie jest bohaterka z rodzaju tych, które pokonają mężczyznę jedną ręką; nie jest jednak przesadnie słabowita i wrażliwa. Moim zdaniem jej postać została dobrze wykreowana, a ścieżka jej rozwoju jest logicznie, realistycznie poprowadzona.
Co do samej fabuły, to nie należy ona do szczególnie skomplikowanych. Mamy tu tego tajemniczego faceta z przeszłością i typowego przyjaciela z dzieciństwa, których serca na widok Kiry biją trochę szybciej… Postacie drugoplanowe występują w „Dworze Koszmarów”, ale brakowało mi nieco szerszego spojrzenia na ich charakterystyczne cechy, cele życiowe i marzenia. Autorka wyraźnie skupiła się na budowaniu relacji pomiędzy główną bohaterką a postaciami męskimi, co mogłoby być irytujące, ale takie nie jest.
Seneger Adrianna wprowadza w tej historii delikatny romans, który rozwija się bardzo powoli i naturalnie. Mimo to książka przeznaczona jest dla osób dorosłych nie bez powodu; może zdradzę tym trochę za dużo, ale warto wiedzieć, że występuje w niej scena gw@łtu. I to taka dość obrazowo pokazana, dlatego też ostrzegam: potraktujcie ostrzeżenie od wydawcy poważnie.
„Dwór Koszmarów” to świetnie napisana historia, którą mogę polecić fanom fantasy i moralnie szarych bohaterów. Chociaż kreacja świata, a także treść nie należą do bardzo złożonych, to książka ta niesamowicie wciąga. Mam nadzieję, że pojawi się jej drugi tom. A autorce gratuluję udanego debiutu!

Książka otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu @nakanapie.pl

Kira mieszka wraz ze swoją ciotką w Cyntii, mieście pełnym ludzi zakłamanych

"Dwór koszmarów" to debiutancka powieść autorstwa Senger Adrianny. Muszę przyznać, że sięgnęłam po nią przez @j.k.komuda, która jest jedna z patronek tej książki.

Kira zostaje sprzedana w niewolę przez swoją ciotkę. Trafia na owiany złą sławą Dwór Koszmarów. Zostaje oddana Ronanowi, demonowi, który ma co do niej swoje własne plany. To on pomoże jej przetrwać i nauczy ją walczyć. Dziewczyna zrobi wszystko, by przeżyć i wrócić do domu, a raczej do jedynego przyjaciela jakiego ma, Xaviera. Czy jej się to uda? Jak bardzo zmieni ją dwór, pełen przemocy i niegodziwości?

Kira, to bohaterka, która nie miała łatwo. Świat w jakim żyje jest zniszczony przez konflikty, każdy klepie biedę. Zostaje sprzedana i trafia w świat koszmarów, gdzie strach będzie ciągłym jej towarzyszem. Ale nie poddaje się, ciągle walczy z przeciwnikami o wiele bardziej silniejszymi i bezwzględnymi od niej. Stawia się na każdym kroku i prze do przodu. Dawno nie spotkałam tak twardej bohaterami. Nic nie jest w stanie złamać jej ducha. Nawet wydarzenie, które niejednego, by złamało. Ale nie nią. Trochę mi to nie pasowało, bo po takiej krzywdzie, powinna coś czuć, a ona nic. Jakby wyparła to wydarzenie i żyła dalej. Jakoś niestety mnie to trochę nie kupiło. Rozumiem, że można być twardym, ale każdy ma jakieś granice. Polubiłam za to Ronana, nie patyczkuje się z nią, chce jej pomóc ucząc ją jak przetrwać w tym świecie. Co z tego, że to demon, jak ma więcej uczuć i człowieczeństwa niż niejeden człowiek. Tylko musi to robić w tajemnicy, by niczym się nie zdradzić przed królem, który obrał za cel Kirę. Pociąga go jej waleczność i opór. Czy Kirze uda jej się uciec z Dworu Koszmarów? To już musicie przekonać się sami.

Książkę czyta się ekspresowo. Jak tylko zaczęłam czytać, poczułam się wciągnięta w fabułę i od razu musiałam przeczytać do końca. Ta historia wciąga i to jak. Jest mrocznie i krwawo. Na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo, ale nasza bohaterka nie daje się. Będzie walczyć, do końca. Wątek romantyczny jest tylko miłym dodatkiem. To książka o przetrwaniu, walce, nie poddawaniu się. Zupełnie nie czuć, że to debiut, a zakończenie bardzo miło mnie zaskoczyło. Nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji. Za to należą się wielkie brawa😁😊. Jeżeli lubicie debiuty, to polecam wam zapoznać się z tą książką. Przeczytałam w jeden wieczór, a to już dużo mówi. Bardzo chętnie sięgnę po dalsze książki autorki, a wam polecam poznać Kirę i jej przygody na Dworze koszmarów.

Opis dobrze książce wróżył,jednak czuję rozczarowanie.Niedostatecznie mroczna,niepoważna,płytka.Scena napaści Oriona na dziewczynę,nie pasuje do klimatu tej książki.Zresztą ten temat potraktowano tu zbyt lekko i mało emocjonalnie.Słabo scharakteryzowani bohaterowie i powierzchowne relacje.Nie pasowało mi też użycie pewnych wulgaryzmów czy choćby te stringi,nijak to niewspółgrało z tym światem.Oczekiwałam czegoś lepszego i stąd moja krytyczna ocena.Książka tragiczna nie jest,sam pomysł na historię ciekawy, jednak trochę zmarnowany.Czytania nie odradzam,choć lepiej obniżyć oczekiwania.

Znacie to uczucie, gdy książka tak mocno Was wciąga, że świat wokoło przestaje istnieć❓️🤩 Adrianna Senger doskonale wie, jak zbudować taką atmosferę i dokładnie to zrobiła w swojej książce "Dwór Koszmarów". Zapraszam na recenzję❗️☺️

Kira, osierocona dziewczyna, trafia pod opiekę swojej ciotki. Kraj, w którym żyje, popada w coraz większą biedę, 😔 a ktoś, kto nie potrafi sam się utrzymać, zostaje sprzedany na targu. Tak właśnie kończy Kira - oddana za parę groszy obcemu mężczyźnie. 😖 Dziewczyna trafia do Królestwa Mroku, budzącego grozę miejsca zamieszkałego przez wampiry, strzygi, sukkuby i inne bestie. 😱 Więziona, zdana na łaskę i niełaskę króla Oriona, marzy tylko o jednym - ucieczce z tego okropnego miejsca. Czy pomoże jej w tym znaleziony przypadkiem tajemniczy magiczny sztylet❓️🗡

Świat pełen magii, wampirów, strzyg i innych krwiożerczych istot oraz zwykła dziewczyna, która musi stawić czoła przerażającej rzeczywistości, w której się znalazła. Prawda, że brzmi znakomicie❓️😍 Autorka rzuca nas w sam środek tego mrocznego uniwersum, malując przed nami barwny, ale i brutalny świat, który rządzi się swoimi prawami. Klimat tego miejsca od chwili jego poznania budzi ciarki na plecach. 🫣 Bohaterowie są wielowymiarowi i świetnie nakreśleni - z każdą stroną poznajemy kolejne fragmenty ich życia, ich motywacje i tajemnice. Kira to odważna i zdeterminowana dziewczyna, która nie boi się podjąć wyzwania, 💪 zaś dwie główne postacie męskie dodają historii smaczku, tworząc mieszankę mroku i światła, która jest nie tylko intrygująca, 😏 ale i przemyślana. Jedną z najmocniejszych stron tej książki są zaskakujące zwroty akcji, które serwuje nam Senger. 🤩 Sprawiają one, że książka niesamowicie trzyma w napięciu.

Podsumowując, jeśli szukacie dobrego fantasy pełnego niesamowitych przygód, magii i niebezpieczeństw, to "Dwór Koszmarów" będzie strzałem w dziesiątkę. 👌 Gwarantuję Wam, że wyprawa do tego mrocznego świata, tak zręcznie wykreowanego przez autorkę, będzie niezapomniana. Gorąco polecam❗️☺️

Fabuła ciekawa, jednak brakuje mi dopracowania świata przedstawionego.

Fabuła ciekawa, jednak brakuje mi dopracowania świata przedstawionego.

• Fantastyka | Fantasy | Science Fiction
  • Ewentualnie
  • Do przemyślenia
  • Wydawnictwo Novae Res

Dodaj cytat z książki Dwór koszmarów