Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą

Okładka książki Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą Katarzyna Cerazy, Adam Mirek
Logo plebiscytu Książka Roku Książka Roku 2023
Okładka książki Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą
Katarzyna CerazyAdam Mirek
2023-09-27
2023-09-27
Inne

Okładka książki Abecadło Pierdziołki Katarzyna Cerazy, praca zbiorowa
Abecadło Pierd... Katarzyna Cerazy, p...
Okładka książki Wiejskie gryzmołki Pana Pierdziołki Katarzyna Cerazy, Jan Grzegorczyk
Wiejskie gryzm... Katarzyna Cerazy, J...
Okładka książki Sny i tobołki pana Pierdziołki Katarzyna Cerazy, praca zbiorowa
Sny i tobołki ... Katarzyna Cerazy, p...
Okładka książki Nowe fikołki pana Pierdziołki Katarzyna Cerazy, praca zbiorowa
Nowe fikołki p... Katarzyna Cerazy, p...

Na półkach: , , , , , ,

Dla dzieciaków pewnie 9/10,ale dla mnie było zbyt obrzydliwie. Tak jak autor zapowiadał na początku - pojawiały się obleśne fragmenty, niestety za połową miałam już ich tak dość, że pożyczyłam te książkę chrześniakowi. Pewnie jemu bardziej spasuje.
Poziom wiedzy jest całkiem zaawansowany. Nie spodziewałam się tak rzetelnej porcji wiedzy.
Napisana bardzo dobrze, wciągająco, zapamiętywalnie. Wplecenie treści w rutynę dnia było genialnym pomysłem.

Napisana bardzo dobrze, wciągająco,...

To najwspanialsza książka dla dzieci, którą miałam możliwość przeczytać w tym roku! Niesamowita ilość wiedzy, napisana i zilustrowana w ten sposób by móc być skupionym cały czas. Prawdziwe sytuacje, zabawne anegdoty i prosty język to wszystko łączy się w arcydzieło. Adam chcemy więcej takich książek, robisz to doskonale :D

32/180/2024
Bardzo udana. W inny niż zwykle sposób opowiada o budowie, a przede wszystkim o funkcjonowaniu ludzkiego ciała. Nie lecimy bowiem poszczególnymi układami, tylko od rana do wieczora. Co dzieje się, gdy znienacka drynda budzik? Albo gdy boimy się odpytywania w szkole? Albo gdy po kolacji i po myciu odpływamy w sen?
Jakoś nigdy nie zastanawiałam się, dlaczego psy i koty muszą się podpierać przednimi łapami przy siedzeniu. A teraz wiem! Bo nie mają pośladków jak my!
Wiem też, dlaczego marszczą nam się paluszki przy długim moczeniu. Żebyśmy się na mokrych stopach nie ślizgali ani nie upuszczali tego, co trzymamy w mokrych rękach!
Ziewamy po to, żeby schłodzić mózg. Zmęczony się przegrzewa. Gdy łykniemy dużo powietrza, dostaje się ono do krwi, schładza ją, a ona ochładza mózg. Może trzeba spróbować w ten sposób wytłumaczyć się, gdy nam się ziewnie w towarzystwie? Z kolei łzawienie przy ziewaniu bierze się stąd, że gdy tak rozdziawimy paszczę na całą szerokość, to mięśniami ściskamy skórę wokół oczu i wylatują łzy.
W tej książce każdy znajdzie odpowiedzi na mnóstwo pytań, które w ogóle mu nie przyszły do głowy!

32/180/2024
Jakoś nigdy nie zastanawiałam się, dlaczego psy i...

Nasze ciała są prawdziwą zagadką. Wydzielają dziwne płyny, czasem brzydko pachną. Coś nas kłuje, coś bulgoce. Kiedyś śpimy nasze ciało wciąż pracuje. Trawi, wydala, odbudowuje. Jak te wszystkie procesy wyglądają od środka? Dlaczego czasem nasz oddech pachnie jak oddech zombiaka? Jak nasze pyszne posiłki przerabiane zostają na … coś innego? A inne sprawiają, że nasz brzuch wygląda jak balon? Kupa zabawy, ogrom wiedzy i fantastycznych rysunków. Świetna lektura, która bawiąc uczy.

Ciąg dalszy recenzji na:

Najgłupsza rzecz, jaką przeczytałam o książce "Bebechy" to, że została napisana infantylnym językiem. Brednie. Adam Mirek doskonale wiedział, dla kogo ją pisze i jak tego czytelnika zainteresować. Znajdziecie tu wiedzę przekazaną na cudownym luzie i z humorem.

Bakterie puszczając bąki po udanej imprezie, jako wytłumaczenie porannego smrodku z buzi.
Wróżenie z siuśków, jako wyznacznik wiedzy o naszym zdrowiu.
Te - nieco niesmaczne - porównania zostaną w pamięci na długo.

Adam Mirek opowiada o ludzkim ciele z pasją. Nawiązuje do codziennych sytuacji, co każe nam przyjrzeć się sobie bliżej.

Wróżenie z siuśków, jako...

"BEBECHOWE WYZWANIE
Stań w rozkroku bokiem do ściany. Niech Twoja prawa stopa i prawe ramię jej dotykają. Podnieś lewą nogę. Wytrzymaj w tej pozycji 5 sekund".

Panie Adamie, wkręcił mnie pan. Było już po północy, gdy podjęłam rzuconą rękawicę.
Sprawdzałam, czy mogę dotknąć językiem do nosa i podejmowałam inne bebechowe wyzwania.
Książka opowiada o tym, co dzieje się z ciałem nastolatka (bohaterem jest dziecko ok. 11-12-letnie) od rannej pobudki do położenia się spać.

Z innych, bebechowych ciekawostek
- Im większe zwierzę, tym wolniej bije jego serce. Trzeba zapamiętać, a nuż kiedyś wystąpię w Milionerach?
- I nie wiedziałam, że mocz może mieć kolor niebieski.
- I naprawdę istnieje taka nauka, jak gelotologia.

Więcej ciekawostek w książce.

"BEBECHOWE WYZWANIE

Książka opowiada o tym, co dzieje się z...

Bawiłam się przednio :)

Bawiłam się przednio :)

"Bebechy" mają podobny klimat do starego, animowanego serialu "Było sobie życie". Adam Mirek z podobną lekkością, ale i dokładnością tłumaczy czytelnikom, co dzieje się w ich ciałach od rana do nocy; kiedy się budzą, jedzą, ćwiczą na wfie, skaleczą, bawią na placu zabaw, uczą, myją się, czy śpią. Całość uatrakcyjniają ilustracje.
Czekam na kolejną książkę. Jest jeszcze trochę nieporuszonych tu tematów, które w końcu także trzeba dzieciom wyjaśnić.

P.S. Całość można przeczytać w max 5h

Czekam na kolejną książkę. Jest jeszcze...

2041

Adam Mirek wydał świetną książkę „Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą”. Siegnęłam po nią w ramach nominacji Książka roku 2023.
Autor w rewelacyjny sposób przedstawił młodym czytelnikom jak działa organizm człowieka. Książka idealna dla dzieci w wieku 7-9 lat, która odkrywa tajemnice ludzkiego ciała.
W książce znajdziemy treści dotyczące wszystkiego, co jest związane z ludzkim ciałem, czyli o płucach, nerwach, mięśniach, jelitach, glutach, sikach, pocie, cuchnącym oddechu, łaskotkach, gęsiej skórce, dojrzewaniu, stresie, mdłościach i odpoczynku.
Książka idealna na prezent. Powinna znaleźć się na pólkach w domach, gdzie rodzice nie wiedzą jak w przystępny sposób wytłumaczyć funkcjonowanie organizmu człowieka.

W książce znajdziemy treści dotyczące wszystkiego, co jest związane z...

Świetna książka nie tylko dla małych i średnich ale i dla dorosłych!! Super jest poznać jak działa Twój organizm bez tego szkolnego bełkotu

• Dla dzieci
  • Dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą