Flora szuka skarbów

Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Okładka książki Flora szuka skarbów
Gabriela Rzepecka-WeissMaciej Szymanowicz Wydawnictwo: Dwukropek literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Dwukropek
2024-04-24
2024-04-24
32 min.

Okładka książki Flora i Machina-lawina Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Flora i Machin... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Ryś miasta Maciej Szymanowicz, Katarzyna Wasilkowska
Ryś miasta Maciej Szymanowicz,...

Czy nudny, deszczowy dzień musi być synonimem monotonii i bezczynności? Nie, kiedy w grę wchodzi ekscytująca zabawa w poszukiwanie skarbów skrytych w zapimnianych zakamarkach domu! To właśnie ta nietuzinkowa propozycja literacka autorstwa Gabrieli Rzepeckiej-Weiss staje się kluczem do odkrycia przepełnionego emocjami świata pełnego zagadek i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

W "Flora szuka skarbów" nie ma miejsca na nudę! Każda strona kryje w sobie nową przygodę oraz nową zagadkę do rozwiązania. Zręczne połączenie elementów detektywistycznych z humorem sprawiają, że czytelnik wpada w wir emocji i śmiechu, towarzysząc Florze i jej rodzinie w ekscytującej wyprawie przez zwykłe, pomieszczenia w domu.
Podążając za wskazówkami pozostawionymi przez mamę dziewczynki, maluchy mają okazję aktywnie uczestniczyć w fabule, wykazując się pomysłowością i kreatywnością. To interaktywna przygoda, która angażuje na wielu płaszczyznach.

Ilustracje autorstwa Macieja Szymanowicza dopełniają tę niezwykłą opowieść, dodając jej uroku i głębi. Kolorowe, pełne detali obrazy przenoszą czytelnika w niezwykły świat Flory, przepełniony humorem oraz dobrą zabawą.

Szukacie nietuzinkowych sposobów na spędzanie czasu w domowym zaciszu? A może zastanawiacie się w jaki sposób zachęcić dzieci do wykonywania obowiązków domowych? "Flora szuka skarbów" sprawdzi się idealnie! Lektura tej książki zapewni godziny wspaniałej zabawy, równocześnie skłaniając do refleksji nad wartością wspólnie spędzanego czasu w rodzinie oraz kreatywnymi sposobami na przezwyciężanie monotonii. To pozycja, która na pewno przypadnie do gustu zarówno młodszym czytelnikom, jak i ich opiekunom.

Nie ma co ukrywać, w domu zawsze jest coś do zrobienia. Nawet, jeśli widok nudzących się jak mops dzieci i drugiej połówki, mógłby wskazywać na coś zupełnie przeciwnego. Wie o tym doskonale mama Flory, która swoim sprytem i kreatywnością zaangażowała rodzinę w domowe obowiązki.

„Wszyscy znudzeni do pracy proszeni!” - powiedziała i wysypała na kanapę stos wypranych skarpetek. Jak się domyślacie, ani Flora, ani jej brat Kacper, ani nawet tata, nie byli tą pracą szczególnie uszczęśliwieni. Ale mama Flory to sprytna istotka i w jednej ze skarpet ukryła… mapę! Mapę poszukiwaczy skarbów, która punkt po punkcie prowadziła bohaterów przez kolejne miejsca w domu. Od skarpetek do biblioteczki, od biblioteczki do kuchni, od kuchni do piwnicy. I dalej na strych, do salonu, łazienki… A w każdym z tych pomieszczeń było zadanie do wykonania. W kuchni należało rozładować zmywarkę (i to w jej głębi znaleźli kolejną wskazówkę). Na strychu czekało pranie do zebrania, za obrazem w salonie ukryta była brudna skarpetka, którą trzeba było wrzucić do pralki (a przy okazji pozostałe brudki). Ogarnianie nie ominęło nawet czupryny Flory. A gdy w końcu mapa doprowadziła ich do skarbu, z zaskoczeniem i radością odkryli, że są nim… Albo nie będę psuć Wam niespodzianki, przekonajcie się sami!

Uprzedzę Was tylko, że przy czytaniu i Wy zostaniecie zaprzęgnięci do pracy, to znaczy… do szukania skarbu. W historię wpleciono bowiem różne zadania dla czytelnika. Będziecie m.in. zaglądać do własnej zmywarki, czytać przy świetle latarki, robić pajacyki, malować sobie wąsy i walczyć z chęcią doklejenia czegoś na obrazie w salonie. Po książce rozbiegły się też świerszcze i trzeba będzie je odszukać (nawet nie pytajcie, jak to się stało i dlaczego Flora zgubiła przy tym mleczaka).

Gorąco zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę! Jest kreatywna, wesoła, interaktywna i rewelacyjnie zilustrowana przez Macieja Szymanowicza!

Zapowiada się nudny, deszczowy dzień. Tata, Flora i Kacper siedzą spali, gdy nagle na horyzoncie pojawia się Mama i zarządza – uwaga – układanie skarpetek z prania. Chyba spodziewacie się, jaka była pierwsze reakcja dzieci. Do czasu, gdy w jednej ze skarpet znajdują kartkę z narysowaną mapą. Domownicy od razu podejmują się zadania i ruszają na poszukiwania skarbów. Podążają za wskazówkami i nieźle się bawią. Ale co z tym skarbem? Czy uda im się go odnaleźć?

„Flora szuka skarbów” to fantastyczna książka, która pokazuje siłę współdziałania, magię wyobraźni oraz to, czym tak naprawdę jest prawdziwy skarb.

Opowiadanie także zachęca czytelnika do włączenia się do wspólnej zabawy. Podążając za kolejnymi wskazówkami z mapy, czytelnik także może wykonywać różne zadania. Jednym z nich jest np. przeczytanie fragmentu książki po ciemku.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać Flory, to bardzo Was do tego zachęcam. Jest to kolejna część o przygodach tej rodziny.

Piękna wiosna, która rozpieściła nas z początkiem kwietnia, zrobiła psikusa i przypomniała, że kwiecień to jednak pogodowy plecień. Aktualnie temperatura za naszymi oknami bliżej odpowiada zimie, więc jeśli szukacie inspiracji do domowych aktywności, spieszę donieść, że wydawnictwo Dwukropek przygotowało nową angażującą publikację, która zachęci do zabawy całą rodzinę.

Propozycja aktywizująca Gabrieli Rzepeckiej-Weiss pozwala wejść czytelnikowi w historię i wczuć się w rolę bohatera.

Za oknem pada deszcz. Jest szaro i ponuro. Flora i Kacper zbijają bąki, smętnie ziewają i spędzają czas na kanapie… ale nuuuda!

Na takie nicnierobienie mama zna świetne sposoby!

Przygotowała karteczki z zadaniami, które umieszczone w każdej części domu, służą za drogowskazy do ukrytego skarbu. Dzieci wraz z tatą jeszcze nie wiedzą, jak fascynująca wyprawa ich czeka i ile zwrotów akcji zafunduje im mama. Szalone przygody tak pochłaniają poszukiwaczy, że nawet nie zauważają, kiedy rozładowują zmywarkę, nastawiają pranie, zbierają suche…W końcu docierają do celu. Jak myślicie, jaki skarb ukryła sprytna mama?

"Flora szuka skarbów" to znakomita książka do rodzinnych zabaw. Autorka przygotowała kilka zadań kierowanych do czytelnika, dzięki którym najmłodsi sprawnie wejdą w fabułę i wraz z Florą i Kacprem wykonają zadania. Przy okazji pomogą w obowiązkach domowych, które w przygodowym wydaniu zdecydowanie zyskają na atrakcyjności.

Opowieść jest dynamiczna, zawiera elementy detektywistyczne i ma świetnie skonstruowaną fabułę. Pisana sprawnie i lekko, rozczula zakończeniem i sprawia, że czytelnik ma ochotę zostać z tą sympatyczną rodzinką na dłużej!

Książka idealna, gdy za oknem pada deszcz. No dobra, przy ładnej pogodzie też się sprawdzi 😉Sama będzie świetną zabawą, ponieważ ma zadania aktywizujace dla czytelnika. A dodatkowo może pobudzić do stworzenia zabawy detektywistycznej we własnym domu.
I to angażując w nią całą rodzinę.

Flora z bratem i tatą poszukują skarbu. Czeka ich długa wyprawa z niespodziewanymi zwrotami akcji. Idąc śladami wskazanami przez mamę przeżywają szalone przygody, a przy okazji, niemal niezauważalnie pomagają w domowych obowiązkach takich jak nastawienie pralki. Czytelnicy również zadbają o swoje mieszanie, ponieważ na przykład jednym z zadań jest rozładowanie zmywarki.
Uwaga spoiler! Skarbem okazują się oni sami - Flora z bratem i tatą są największym cudem dla mamy! Rodzina to najważniejsza rzecz.
Urocze i barwne ilustracje Macieja Szymanowicza są wspaniałym dopełnieniem historii.

Świetny sposób na nudę oraz dynamiczna, wciągająca opowieść - wszystko w jednej książce. Chyba nie muszę Was namawiać, że warto poznać się z Florą? A może już się znacie?

I to angażując w nią całą rodzinę.

Za oknem deszcz, jest szaroburo i ponuro...
Domowników ogarnia senność i znudzenie, wszyscy siedzą smętnie i ziewają. Nuuuuda!

Znacie to?

Mama Flory i Kacpra ma jednak genialne sposoby na przegonienie nudy!

W tym domu nuda nie ma prawa do bytowania! 😁

Na domowników czeka wspaniała przygoda, pełna niezpieczeństw i trudnych zagadek. Wyruszą na szaloną, odkrywczą wyprawę, będę musieli wykazać się odwagą i sprytem, a najlepsze jest to, że... nawet nie będą musieli wyściubiać noska za okno, gdzie leje deszcz. Wszystko zacznie się od mapy schowanej w samotnej skarpetce🤭

Nasi dzielni odkrywcy zbadają dom od piwnicy po sam strych, będą rozwiązywać zadania, przeżywać szalone przygody, a przy okazji rozładują zmywarkę, nakarmią zwierzątko domowe, nastawią pralkę itd.

Podczas czytania tej książki Wasze dzieci będą mogły dowiedzieć się też kim był Salvador Dali i poznać jeden z jego obrazów.

Czy słyszeliście o tym, że ten znany artysta miał w domu... mrówkojada? 😉

Muszę podziękować autorce za genialne pomysły „na nudę” i na zaangażowanie dzieci do prac domowych! Podsunęła nam naprawdę fantastyczne sposoby na połączenie zabawy z wykonywaniem codziennych czynności.
Cała historia jest bardzo wciągająca i niezwykle dynamiczna. Czyta się ją jednym tchem, a przy okazji jest zaproszeniem do świetnej zabawy i kopalnią wspaniałych pomysłów.
Ogromnym atutem tej książki są również wyjątkowo barwne i jedyne w swoim rodzaju ilustracje Macieja Szymanowicza.

To już trzeci tom zwariowanych przygód Flory i reszty rodzinki.

W serii dostępne są jeszcze:
„Magiczna podróż Flory” ➡️Tom 1
„Flora i Machina - Lawina” ➡️Tom 2

Książka bardzo spodobała się moim dzieciom i z pewnością wkrótce pokażemy Wam poprzednie tomy😊

Za oknem deszcz, jest szaroburo i ponuro...

Znacie to?

Mama Flory i Kacpra ma jednak genialne sposoby na przegonienie nudy!

W tym domu nuda nie ma prawa do bytowania! 😁

Dodaj cytat z książki Flora szuka skarbów