Wiejskie gryzmołki Pana Pierdziołki

Katarzyna CerazyJan Grzegorczyk Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pan Pierdziołka (tom 4) literatura dziecięca
Zysk i S-ka
wierszyki rymowanki
Pan Pierdziołka (tom 4)
literatura dziecięca
wierszyki rymowanki

Wulgarne, bezdennie głupie i szkodliwe. Jeśli faktycznie miałyby czytać takie "wierszyki" dzieci, to już jest jasne skąd tyle głupoty i chuligaństwa wśród młodzieży.

Jak można wydawać takie chore książki? I to jeszcze jest kierowane do dzieci. Brak słów, ręce opadają.

Kto to napisał, kto to wydał?! Obrzydliwe, wulgarne, promujące przemoc i znęcanie się nad zwierzętami, pokazujące mieszkańców wsi jako alkoholików. Ta pozycja powinna być wycofana i iść na przemiał, a autorzy powinni puknąć się w głowę.

O co tyle hałasu? Że wierszyki są wulgarne i niestosowne dla dzieci? Bzdura! Niech dzieci się wychowują na rymowankach dotyczących tematów, które tak je śmieszą, jak bączki, pomyłki czy cudaczne przygody zwierząt. Uważam, że normalne dzieci lubią czasem być niegrzeczne, a to przecież nie musi oznaczać, że są źle wychowane.

Pan Pierdziołka znany jest mi nie od dziś i chętnie zaglądam do kolejnych książek, których jest bohaterem. W "Wiejskich gryzmołkach" pan Pierdziołka mniej przypomina znane powtarzanki i śpiewanki, a tworzy własne (m.in. piórek Jana Grzegorczyka). Dla mnie ten tytuł jest o tyle ciekawy, że tytułowy bohater jest wieziony do Kościana.

Nie, nie, nie.
Ani nie jest zabawnie, ani śmiesznie, ani pouczająco. Większość rymowanek jest po prostu kiepska, chwilami żenująca. Zaśmieliśmy się przy nielicznych. Szkoda czasu.

Na półkach: , , , , ,

Na rynku wydawniczym bajek i książeczek skierowanych do najmłodszych czytelników jest coraz więcej. Co zrobić, żeby się wybić, książka odniosła sukces, a dzieci były zadowolone? Konieczny jest dobry pomysł. Jan Grzegorczyk i Tadeusz Zysk na taki pomysł wpadli, tworząc serię książeczek o panu Pierdziołce. Niewątpliwie zdobyli rzeszę fanów. Jak jednak było w moim...

To już czwarty tom serii o panu Pierdziołce jak zwykle z przymrużeniem oka i pełne humoru. Tym razem pan Pierdziołka postanawia, że w raz z dziećmi wyprowadza się na wieś. Wiadomo nie od dziś, że życie na wsi różni się dość od tego w mieście. Pan Pierdziołak podpatruje przez dziurę kurę, poznaje panujące na wsi zwyczaje i wszystkie uroki życia na wsi. Od razu mówię pewne...

• Chcę w prezencie
  • 2016