Nowe fikołki pana Pierdziołki

Katarzyna Cerazypraca zbiorowa Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pan Pierdziołka (tom 2) Seria: Powtarzanki i śpiewanki wierszyki, piosenki
Zysk i S-ka
Pan Pierdziołka (tom 2)
wierszyki, piosenki
Powtarzanki i śpiewanki

Bardzo fajna książka, zawiera sporo rymowanek znanych i mniej znanych, którym towarzyszą zabawne i kolorowe obrazki. "Wpadła gruszka do fartuszka.." Zgaduj, zgaduj, zgadula, W której ręce złota kula.."
Przyjemnie się ją czyta z dzieckiem, które może się łatwo nauczyć ciekawszych rymowanek:)

Książkę można wypożyczyć w Bibliotece Otwartej w Łodzi - przy ul....

Nie zważajcie na negatywne opinie. Książka jest rewelacyjna i pełna humoru. Znajdziecie tam wiele znanych wierszyków i rymowanek z naszych młodych lat. Jest też część z "niegrzecznymi" wierszykami, która na pewno przypadnie do gustu kilkuletnim łobuziakom ;). Mój synek nauczył się kilku rymowanek na pamięć i chętnie je wszystkim opowiada.

Najlepiej po prostu wypożyczyć z biblioteki i przejrzeć - można sobie przypomnieć kilka rymowanek z dzieciństwa.
Z całej książki wybrałam tylko "Bociana dziobał szpak", "Na zielonej łące", "W chlewiku mieszka świnka" i "Wędrowali szewcy przez zielony las", a to trochę mało.

Książka niekoniecznie dla małych dzieci, ale koniecznie dla dorosłych i to z tych pokoleń, które pamiętają wyliczanki i powtarzanki. Pan Pierdziołka przyciąga i intryguje. Mnie się podobało, chociaż rozumiem tych, którzy czują się dziwnie po lekturze, zwłaszcza "Es o es. Wyliczanki niegrzeczne".

Na książki o Panu Pierdziołce natknęłam się na wielu blogach - szybko doszłam do wniosku, że to świetne lektury, które warto mieć w domowej biblioteczce. Mniej lub bardziej znane rymowanki zebrane w jedną całość? Nic lepszego nie można byłoby wymyślić! Z tego względu zaopatrzyłam się w dwie...

Słaba pozycja z uwagi na treść oraz grafikę, zupełnie nie dla dzieci - przynajmniej wg mnie. Epatowanie śmiercią, niekiedy wulgarnością do mnie nie przemawia. Podobnie jak szkaradne ilustracje.

Moje dzieciaki Panem Pierdziołką zaraziły już całe osiedle, wynoszą książki (a nie tablety!!!) i czytają, po czym wszystkie dzieci zgodnie powtarzają i mają ubaw po pachy :) Bardzo pozytywne, rzadko spotykane zjawisko!

Na półkach: , , , , ,

moje dzieci było chyba słychać w całej okolicy, gdy chichotały, czytając wierszyki pana Pierdziołki :)... musiałam sprawdzić - polecam :)

Kupiłam wszystkie trzy części ze względu na opinie w internecie. Niestety zawiodłam się. Uważam, że są to książki bardziej dla dorosłych, którzy mogą sobie przypomnieć czasy dzieciństwa niż dla dzieci. Ilustracje też nie przypadły mi do gustu. Myślę, że dla dzieci powinny być bardziej wesołe i kolorowe, a nie takie turpistyczne. Wiem, że przed pewnymi tzw....

Wspomnienie dzieciństwa, masa śmiechu i zabawy.
I synowi tez się bardzo podobała.
Polecam!

• 2014