Nowe fikołki pana Pierdziołki

Katarzyna Cerazypraca zbiorowa Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pan Pierdziołka (tom 2) Seria: Powtarzanki i śpiewanki wierszyki, piosenki
Zysk i S-ka
Pan Pierdziołka (tom 2)
wierszyki, piosenki
Powtarzanki i śpiewanki

Powrót do czasów dzieciństwa, kiedy martwa babcia mogła pływać w stawie, murzyn mógł być biały a Felek pijany. Aż dziw, że w dzisiejszych, do usr**** poprawnych czasach wydano te powtarzanki i śpiewanki.

Pierdziołkowe szaleństwo trwa! I dobrze, bo mi się to szaleństwo szalenie podoba. Ta seria jest wywrotowo fantastyczna a w tym tomie - w tomie 2 - znajdziemy jeszcze więcej odjazdowych rymowanek, które na myśl przywodzą dzikie dzieciństwo.
Tak! Są tu też powtarzanki i śpiewanki nieco hmmmm... ostre, po bandzie, niestosowne, a nawet bywają też odrażające, ale mnie to...

Bardzo fajna książka, zawiera sporo rymowanek znanych i mniej znanych, którym towarzyszą zabawne i kolorowe obrazki. "Wpadła gruszka do fartuszka.." Zgaduj, zgaduj, zgadula, W której ręce złota kula.."
Przyjemnie się ją czyta z dzieckiem, które może się łatwo nauczyć ciekawszych rymowanek:)

Książkę można wypożyczyć w Bibliotece Otwartej w Łodzi - przy ul....

Nie zważajcie na negatywne opinie. Książka jest rewelacyjna i pełna humoru. Znajdziecie tam wiele znanych wierszyków i rymowanek z naszych młodych lat. Jest też część z "niegrzecznymi" wierszykami, która na pewno przypadnie do gustu kilkuletnim łobuziakom ;). Mój synek nauczył się kilku rymowanek na pamięć i chętnie je wszystkim opowiada.

Najlepiej po prostu wypożyczyć z biblioteki i przejrzeć - można sobie przypomnieć kilka rymowanek z dzieciństwa.
Z całej książki wybrałam tylko "Bociana dziobał szpak", "Na zielonej łące", "W chlewiku mieszka świnka" i "Wędrowali szewcy przez zielony las", a to trochę mało.

Książka niekoniecznie dla małych dzieci, ale koniecznie dla dorosłych i to z tych pokoleń, które pamiętają wyliczanki i powtarzanki. Pan Pierdziołka przyciąga i intryguje. Mnie się podobało, chociaż rozumiem tych, którzy czują się dziwnie po lekturze, zwłaszcza "Es o es. Wyliczanki niegrzeczne".

Na książki o Panu Pierdziołce natknęłam się na wielu blogach - szybko doszłam do wniosku, że to świetne lektury, które warto mieć w domowej biblioteczce. Mniej lub bardziej znane rymowanki zebrane w jedną całość? Nic lepszego nie można byłoby wymyślić! Z tego względu zaopatrzyłam się w dwie...

1999

Słaba pozycja z uwagi na treść oraz grafikę, zupełnie nie dla dzieci - przynajmniej wg mnie. Epatowanie śmiercią, niekiedy wulgarnością do mnie nie przemawia. Podobnie jak szkaradne ilustracje.

Moje dzieciaki Panem Pierdziołką zaraziły już całe osiedle, wynoszą książki (a nie tablety!!!) i czytają, po czym wszystkie dzieci zgodnie powtarzają i mają ubaw po pachy :) Bardzo pozytywne, rzadko spotykane zjawisko!

Na półkach: , , , , ,

moje dzieci było chyba słychać w całej okolicy, gdy chichotały, czytając wierszyki pana Pierdziołki :)... musiałam sprawdzić - polecam :)

Dyskusje

• 2014