Klub Porzuconych Narzeczonych 3

Okładka książki Klub Porzuconych Narzeczonych 3 Joanna Nowak
Okładka książki Klub Porzuconych Narzeczonych 3
Joanna Nowak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro Cykl: Klub Porzuconych Narzeczonych (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Klub Porzuconych Narzeczonych (tom 3)
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2022-05-01
2022-05-01

Niestety, ostatni tom z serii, i to jedyna przykra wiadomość jak dotąd bo zdążyłam się zżyć z paniami.
W tej części po zawirowaniach, wzlotach i upadkach, wielkich powrotach i ciekawych zwrotach akcji kapeenki – jak same się nazywają mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji. Każda z nich przeżyła rozczarowanie, jednak siła i determinacja jaką w sobie mają nie pozwalają im na poddawanie się bez walki. Margo z racji odmiennego stanu zmienia swoje zachowanie i daje się poznać od tej „drugiej strony”. Ania nie pozwala pomóc szczęściu a wręcz odpycha dawnego partnera, aby ten mógł zrozumieć jej nagłe zerwanie kontaktów. Julia po usłyszeniu zarzutów wobec ukochanego stara się pogodzić życie rodzinne z wizytami w więzieniu. Ponad to najwięcej przykrości sprawia jej własna matka, ciągłym wtrącaniem się w jej życie.
Kamila, pomimo, iż winy zostały jej odpuszczone a przyjaciółki próbują na nowo jej zaufać sprawy, które ciągle się rozwijają rzutują na to, że znowu rozbudza w sobie żyłkę dziennikarską. Tym razem jednak jej pobudki nie są egoistyczne i pragnie pomóc przyjaciółce. Czy aby nie wpakuje się przez to w jeszcze większe kłopoty niż dotychczas?
W jaki sposób te cztery bohaterki poradzą sobie z tym co los im przygotował. Czy będą samotne? Czy jednak znajdą szczęście w ramionach ukochanej osoby? – Czy uda im się dostrzec coś co jest zbyt blisko aby się zorientować?
I ostatnie. Kim okażę się jeden z bohaterów pobocznych, który przewija się podczas wszystkich tomów a nie każdy czytelnik zwróci na niego swoją uwagę?
To wszystko znajdzie się w ostatnim jak wspomniałam tomie o sympatycznych Ani, Margo, Julii oraz Kamili.
Polecam serdecznie te pozycję oraz ze swojej strony na pewno sięgnę po inne pozycje pani Joanny.

Najlepsza ze wszystkich części.

Najlepsza ze wszystkich części.

👨‍👩‍👧‍👧RECENZJA PATRONACKA👫

Są takie książki, które po prostu same się czytają. Zaczynasz i po prostu nie możesz się oderwać. Są lekkie, przyjemne i pełne humoru ;) tym bardziej, się cieszę, że mogłam sięgnąć po ostatnią część serii o Porzuconych Narzeczonych, bo zdążyłam się stęsknić 😍 mam ostatnio rękę do dobrych patronatów, a ten zdecydowanie przypadł mi do gustu ;) co znajdziemy w tej części? O tym słów kilka poniżej. ;) ⬇️⬇️⬇️

4 dziewczyny zwane kapeenkami, mogą polegać na sobie wzajemnie. Każda z nich przeżyła rozczarowanie. Jednak nie poddają się i próbują poskładać swoje pomałane serduszka. Każda z nich bowiem,marzy o spokojnym i szczęśliwym życiu, zwanym happy endem ;)
Ania cały czas wynajduje wymówki, by nie dopuścić do swojego szczęścia. Miota się i jest pewna, że to znowu ukochany zawinił a ona nie ma sobie nic do zarzucenia. Margo, która niespodziewanie zachodzi w ciążę, jest zaskoczona swoim zachowaniem. Nie może okiełznać hormonów oraz na wiele rzeczy zaczyna patrzeć zupełnie inaczej. Julia to matka dwóch bliźniaczek, która musi z całym światem walczyć o wolność ukochanego. Dodatkowo, ma jeszcze na głowie mamę, która nie potrafi jej zrozumieć i wbija jej szpile na każdym kroku. No i jest Kamila. Choć mocno naraziła się swoim przyjaciółkom, jej winy zostały odpuszczone. Jednak sprawy, które cały czas się rozwijają, sprawiają, że w Kamili znowu budzi się nos dziennikarski. Tym razem, chce pomóc przyjaciółce, jednak czy znowu nie wpakuje się przez to w kłopoty? Jak porzucone narzeczone odnajdą się w nowej sytuacji? Czy już zawsze będą samotne? Czy dostrzegą to, co mają na wyciągnięcie ręki? Czy dla nich też nastąpi w końcu upragniony happy end? No i najważniejsze - kim okaże się narzeczony porzucający swoje partnerki na krótko przed ślubem? ;) odpowiedzi na te wszystkie pytania, znajdziecie podczas czytania tej jakże wciągające lektury!! ;)

Przyznam Wam się szczerze, że nie myślałam, że ta historia aż tak mnie porwie ;) zakładałam, że będzie fajna jak poprzednie dwa tomy, jednak ten tom dosłownie połknęłam. Czytało się rewelacyjnie i szybciutko. Choć książka liczy zaledwie troszkę ponad 300 stron, to tej ilości absolutnie się nie odczuwa. Ciężko jest się oderwać. Cały czas my czytelnicy, jesteśmy ciekawi, co będzie dalej i jaki będzie finał. Powiem Wam, że na początku miałam swoje podejrzenia, które finalnie były zgodne z tym, co podejrzewałam. ;) co nie zmienia faktu, że cały odbiór był bardzo pozytywny. Każdy z nas ma w sobie duszę romantyka i lubi, kiedy wszystko układa się jak w bajkach. Potrzebujemy historii, które aleją w nasze serca otuchę i ciepło. Ta powieść jak i cała seria właśnie taka jest ;) ❤ dlatego doskonale spędziłam z nią czas ;) cieszę się bardzo, że mogłam znowu znaleźć się wśród Porzuconych Narzeczonych i w ich towarzystwie spędzić miło i przyjemnie czas ;) 🧡 Pisarka ma lekkie pióro i prosty, zrozumiały styl. Pisze prostym językiem, dzięki czemu jest nam jeszcze łatwiej wczuć się w daną powieść ;) Dziękuję pięknie Autorce oraz Wydawnictwo Literackie Białe Pióro za zaufanie, możliwość patronatu oraz egzemplarz do recenzji ;) to była wspaniała przygoda 😍 bardzo Wam polecam ten tom jak i całą serię, bo gwarantuję, że się zrelaksujecie i miło spędzicie czas z bohaterkami powieści 😍😍 polecam Wam gorąco tę powieść i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!!! 😍😍

👨‍👩‍👧‍👧RECENZJA PATRONACKA👫

“Klub porzuconych narzeczonych 3” jest książką idealną na poprawę humoru. I mimo że autorka porusza trudne, ale jakże życiowe problemy, to powieść czyta się lekko i przyjemnie. Perypetie przyjaciółek pokazują, że z każdej sytuacji można wyjść obronną ręką. Czasami ta droga jest trudniejsza, powoduje zniechęcenie, jednak zawsze warto walczyć o swoje szczęście. Pierwszym krokiem jest szczera rozmowa, bez snucia domysłów i dorabiania swojej interpretacji, o czym przekonała się Ania. Przez jej upór doprowadziła do rozpadu jej związku z Adrianem. Była głucha na dobre rady babci i przyjaciółek.

Autorka zwraca też uwagę czytelnika na manipulację nie tylko w związku damsko -męskim, ale też w środowisku pracy. Pokazuje do czego może prowadzić uległość i bezrefleksyjne pomaganie osobom, które wykorzystują naszą naiwność. Dlatego uważnie przyglądajmy się i nie pozwólmy im na szantaż emocjonalny.

Oczywiście polecam wam całą serię Klub porzuconych narzeczonych, by nie umknęła wam żadna informacja z życia Kamili, Julii, Ani i Margo. Jest to historia z dużą dawką humoru, która została okraszona refleksjami na temat życia. Wbrew pozorom nie wszystko jest tak kolorowe jak sugerują okładki książek.

• Patronat medialny
  • Prapremiery, recenzje