Władca Pierścieni

Okładka książki Władca Pierścieni
J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Władca Pierścieni (tom 1-3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Władca Pierścieni (tom 1-3)
The Lord of the Rings
Zysk i S-ka
2002-01-01
2002-01-01
83-7298-108-6
Jerzy Łoziński
Śródziemie hobbit Gandalf Gollum elfy krasnoludy

więcej Więcej

Od tej powieści rozpoczęła się moja przygoda z fantastyką. Świat stworzony przez Tolkiena jest magiczny i pełen przygód oraz walki dobra ze złem.

Trylogia Władcy Pierścieni obok Złodziejki Książek jest moją ulubioną pozycją książkową. Jej główne zalety to niezwykle ciekawy i rozbudowany świat oraz mnóstwo akcji.

Absolutne arcydzieło. Nie ma słów, żeby opisać mistrzostwo Tolkiena. Ponadczasowe dzieło.

Pewnie się narażę, ale nie przebrnęłam przez pierwszych 50 kartek, choć lubię fantastykę. Może kiedyś wrócę do tej książki i zmienię zdanie. Ale jeśli jest tak jak na filmie, czyli cały czas ktoś uciekał, bo ktoś gonił tego, kto uciekał a potem ten, co gonił zabijał tego kogo gonił albo zabijał ten którego goniono to nie dam rady. Ale efekty super.

Książka mojego dzieciństwa, kunszt budowy świata niedościgniony, zanurzenie się w owoc wyobraźni twórcy daje niezapomniane wrażenia. Polecam każdemu, tom opasły, ale cóż za intelektualna rozkosz.

Tyle lat od premiery, a cykl ten na stałe wszedł do kanonu fantasy. Zupełnie słusznie.

Uwielbiam czytać książki Tolkiena. Nigdy wcześniej nie interesowałam się fantastyka, ale ekranizacja Hobbita zlapalam przynętę. Władca Pierścieni to dalsze losy Pierścienia zdobytego przez jednego z Hobbitów, Bilbo Baginsa. W tej części to jego niegdyś podopieczny, Frodo, kontynuuje historię i zmierza do miejsca przeznaczenia. Mi się czytało ją bardzo łatwo, szybko i z...

I i II to 10/10
Niestety III tom mnie zawiódł swoim zakończeniem do którego autor doprowadza czytelnika znudzonego dłużącymi się opisami. Szczerze udało mi się doczytać ją do końca dopiero po powrocie do niej, po kilku latach. Jest to jeden z niewielu przypadków, gdzie, w mojej opinii, ekranizacja jest lepsza niż powieść.

Zdecydowanie nie mój styl. Ledwo przebrnęłam przez te wszystkie piosenki. Nigdy nie sięgnęłam po kolejne części.

Wiele powiedziano i napisano na temat Władcy Pierścieni - o jego szczegółowo skonstruowanym świecie, o roli prekursora nowego gatunku literackiego. Dla mnie jest to przede wszystkim opowieść - wciągająca i inspirująca, mówiąca o rzeczach wielkich, lecz usty ludków małych i prostych. Opowieść uwrażliwia, uczy kochać i brać odpowiedzialność, będąc jednocześnie napisaną z...

23 194
    6 356