Obcy: Trzy

Alan Dean Foster Wydawnictwo: ALFA Cykl: Obcy (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Aliens 3
Obcy (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Jakuszewski
Ellen Ripley Nostromo Alien Obcy

Porucznik Ripley w tomie drugim wydawało się,że uchroniła przed śmiercią małą Newt, porucznika Hicksa i androida Bishopa. Obcy był jednak czujny i zdeterminowany przetrwać. Nie pozwolił im przeżyć, a Ripley zainfekował, robiąc z niej inkubator dla nowej królowej.
Genialny stwór, błyskawicznie rozwijający się w ciele człowieka, reagujący na najmniejsze bodźce, szybszy od...

dzieło odtwórcze

Całkiem fajna książka. Lepiej czytało mi się te lekture, niz ogladalo film.
Pomysł na odciętą od swiata grupę ludzi, skonfrontowaną z Obcym - lubie takie klimaty.

Ciekawa pozycja, wciągająca. W szczególności że lubię książki gdy cos (najlepiej jakiś stwór tak jak w tym wypadku) likwiduje po kolei bohaterów. Lepsza od swoich poprzedników. I śmierć tylu ludzi jest przedstawiona w bardzo realistyczny sposób i pokazuje zarazem jak groźnym i niebezpiecznym przeciwnikiem jest obcy i większość (nawet wyszkoleni żołnierze jakimi byli...

W 1979 r. „Obcy” się narodził. W 1986r. zaginął. W 1992r. powrócił. Ksenomorficzny byt pojawił się zatem ponownie.

Porucznik Ellen Ripley, po koszmarze na galaktycznym frachtowcu handlowym klasy ,,M” należącym do Towarzystwa Weyland – Yutani i ponownej wyprawie ratowniczej, poszukującej kolonistów na Acheronie: LV-426, musiała po raz trzeci stawić czoła jakże...

Jak dla mnie najgorsza z książek o Obcym napisana przez Fostera. zabrakło mi klimatu serii ( sam film zresztą też mi się nie do końca podobał ). Obcy wydaje się schodzić tutaj na dalszy plan, a przeżyć wewnętrznych bohaterów autorowi nie udało się poprawnie odtworzyć.

Głównie dla fanów :)

Zdecydowanie najgorsza część. Fabuła ledwo trzyma się kupy, a obcy nie budzi już we mnie strachu jak przy pierwszej książce, jedynie politowanie podczas czytania kolejnej sceny przedstawiającej wielką jatkę i fruwające flaki. 5/10.

Książki o obcym trochę mnie rozczarowały! Dobra kopia filmu, ale nie lepsza. ;) Dla fanów!

1984

Chociaż film lepszy !