rozwiń zwiń
GeekPiotr

Profil użytkownika: GeekPiotr

Jastrzębie-Zdrój Mężczyzna
Status Czytelnik
Aktywność 16 godzin temu
252
Przeczytanych
książek
302
Książek
w biblioteczce
75
Opinii
148
Polubień
opinii
Jastrzębie-Zdrój Mężczyzna
Dodane| 3 cytaty
📚🎉 Odkrywca literackich skarbów: książek, mang i komiksów 📖🖌️ Recenzje dostępne też na TikToku ❤️ 👇👇 TikTok: @GeekPiotr 📩 geekpiotr@gmail.com

Opinie

Okładka książki Thor i rękawice mocy Julio Fajardo, Juan Carlos Moreno
Ocena 7,3
Thor i rękawic... Julio Fajardo, Juan...

Na półkach: ,

"Thor i rękawice mocy" to dziewiąty tom serii "Mitologia Nordycka" wydawnictwa Hachette Polska. Książka opowiada o Thorze, który zmaga się z kontrolą nad mocą swojego młota Mjollnira, i Lokim, który jest zafascynowany magią Jotunheimu. Lokiego prowadzą sny, które sugerują, że zostanie władcą olbrzymów. Wyrusza więc w podróż do Jotunheimu, gdzie popełnia poważny błąd, stawiając Thora w obliczu trudnego wyzwania, które pozwoli mu wykazać się siłą i odwagą.

W tym tomie najbardziej podoba mi się to, że Thor pokazuje znaczny rozwój jako postać, dojrzewa i uczy się panować nad swoimi emocjami. Relacja między Thorem, Lokim i Odynem jest jednym z najciekawszych elementów tej opowieści, pokazując ich dynamikę w bardzo ludzkim świetle.

Podobały mi się również opisy organizacji społeczności wikingów, które dodają realistyczny kontekst do mitologicznej historii. Chociaż informacje o budownictwie i życiu codziennym w czasach wikingów mogą nie być interesujące dla każdego, doceniam to tło historyczne.

Ogólnie uważam, że to przyzwoita książka, choć poprzednie tomy serii były bardziej porywające. Mimo to warto ją przeczytać dla ważnych wątków rozwoju postaci i dynamicznych relacji między bohaterami. Moja ocena to 7/10.

Podsumowując, "Thor i rękawice mocy" to wciągająca opowieść pełna mitologicznych przygód, która oferuje czytelnikom głębszy wgląd w relacje między bogami Asgardu. Mimo że książka nie osiąga poziomu wcześniejszych tomów serii, to wciąż stanowi wartą uwagi lekturę dla miłośników mitologii nordyckiej i fanów dynamicznej akcji. Zakończenie pozostawia nas z przemyśleniami nad tym, jak historia Thora i Lokiego rozwinie się w przyszłości, a jednocześnie inspiruje do dalszego odkrywania tego fascynującego świata.

"Thor i rękawice mocy" to dziewiąty tom serii "Mitologia Nordycka" wydawnictwa Hachette Polska. Książka opowiada o Thorze, który zmaga się z kontrolą nad mocą swojego młota Mjollnira, i Lokim, który jest zafascynowany magią Jotunheimu. Lokiego prowadzą sny, które sugerują, że zostanie władcą olbrzymów. Wyrusza więc w podróż do Jotunheimu, gdzie popełnia poważny błąd,...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Książka Michała Narożniaka, "Niewolnicy Modernizacji. Między pańszczyzną a kapitalizmem", jest prawdziwą hybrydą nowoczesności i tradycji, która w głęboki i przemyślany sposób analizuje złożoność zmian społeczno-ekonomicznych na przestrzeni XIX wieku. Autor zabiera nas w podróż do kieleckich osad górniczych, gdzie tradycyjne metody pracy pańszczyźnianej mieszają się z narastającym kapitalizmem, co stwarza unikalny i dynamiczny krajobraz społeczny.

Narożniak skupia się na codziennym życiu chłopów, które pełne jest pracy na roli, trudów i nieustającej walki o przetrwanie. Chłopi, zmagający się z pańszczyzną, chorobami i głodem, są przedstawieni z niesamowitą dokładnością i empatią. Książka rzuca światło na ich zmagania i sposoby, w jakie próbują oni stawić czoła narzuconym im warunkom, często poprzez bunt, który bywa zarówno indywidualny, jak i zorganizowany.

W tle tych wszystkich zdarzeń pojawia się również postać księdza Piotra Ściegiennego, który swoją utopijną wizją idealnego społeczeństwa dodaje książce filozoficznej głębi. Autor zadaje trudne pytania o sprawiedliwość i równość, sugerując, że odpowiedzi mogą znajdować się w trudno dostępnych archiwach zagranicznych.

Narożniak podkreśla także znaczenie źródeł historycznych, takich jak dokumenty z Archiwum Kieleckiego, co jest nie tylko dowodem na ogromne zaangażowanie autora w temat, ale także zapewnia solidną podstawę dla jego narracji. Bogata bibliografia i przypisy dodatkowo wzbogacają tekst, oferując czytelnikom możliwość dalszego zgłębiania tematu.

Co interesujące, książka ta, mimo swojej bogatej treści, ma zaskakująco skromną objętość. Czytelnicy mogą czuć niedosyt, pragnąc więcej informacji i głębszej analizy opisanych procesów. Niewątpliwie, jest to lektura wymagająca skupienia i refleksji, jednak jak pokazują opinie użytkowników, jej wartość edukacyjna i społeczna jest nieoceniona.

"Niewolnicy Modernizacji" to książka, która zmusza do myślenia i pozwala spojrzeć na historię z innej perspektywy. Michał Narożniak udowadnia, że zrozumienie przeszłości jest kluczowe dla interpretacji teraźniejszości i przyszłości. Dla każdego, kto interesuje się historią społeczną Polski, ta publikacja będzie cennym i inspirującym źródłem wiedzy.

Książka Michała Narożniaka, "Niewolnicy Modernizacji. Między pańszczyzną a kapitalizmem", jest prawdziwą hybrydą nowoczesności i tradycji, która w głęboki i przemyślany sposób analizuje złożoność zmian społeczno-ekonomicznych na przestrzeni XIX wieku. Autor zabiera nas w podróż do kieleckich osad górniczych, gdzie tradycyjne metody pracy pańszczyźnianej mieszają się z...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Kiedy bierzesz do ręki „W sidłach diabła” wydawnictwa Replika, od razu czujesz, że masz do czynienia z książką niecodzienną. To dzieło, które nie tyle co wpada w ręce, co raczej chwyta za gardło i pociąga w mroczną głębię historii, z której trudno się wydostać. To historia pełna krwi, potu, łez i brudu, ale także niezwykle ludzka i realna. Jest to opowieść, gdzie każdy detal ma swoje znaczenie, a atmosfera dawnych lat tętni w każdej zdań.

Początkowo możemy odnieść wrażenie, że w „W sidłach diabła” autor podąża wydeptanymi ścieżkami gatunku, oferując nam kolejną historię o rywalizacji, zemście i walkach o władzę. Jednak szybko okazuje się, że książka ta ma znacznie więcej do zaoferowania. Fabuła, choć zakorzeniona w historii Polski, przenosi nas w miejsce uniwersalne, gdzie dobro i zło nie są już tak łatwo rozróżnialne.

Bohaterowie książki, Stanisław Stadnicki i Łukasz Opaliński, są jak magnesy, które przyciągają uwagę czytelnika swoją charyzmą i złożonością. Stadnicki, zwany „Diabłem”, to postać, którą można by nazwać szekspirowską – jest w nim coś z Makbeta, coś z Ryszarda III. To człowiek, który jest równocześnie fascynujący i odrażający, jego działania są przesiąknięte mroczną aurą fatalizmu. Z drugiej strony Opaliński, choć przedstawiony jako antagonista, w wielu momentach budzi sympatię, co sprawia, że konflikt nabiera głębi i staje się bardziej wielowymiarowy.

Narracja w „W sidłach diabła” jest intensywna i dynamiczna. Autor z umiejętnością mistrza operuje językiem, tworząc obrazy, które są zarazem brutalne, jak i piękne. Opisy palonych wiosek, dymiących ruin, krwawych potyczek są tak plastyczne, że aż można poczuć zapach spalenizny i krwi. Równocześnie jednak, książka oferuje momenty refleksji, pokazując wewnętrzne rozterki bohaterów, ich lęki i nadzieje.

Dialogi w książce są szorstkie, pełne życia i autentyczności. Skontrastowane z wysublimowanymi opisami, dodają one dynamiki narracji, a miejscami są jak cięcia szabli – krótkie, ostre i kończące sporą przed jego prawdziwym rozpoczęciem. Mocno oddziałują na wyobraźnię i pozwalają lepiej zrozumieć motywacje postaci.

Książka jest również studium psychologicznym. Pokazuje, jak daleko można się posunąć w imię zemsty, ambicji czy po prostu przetrwania w brutalnym świecie. Autor nie unika trudnych tematów, takich jak moralność w czasach konfliktu, trudność dokonywania wyborów i ich konsekwencje. Ta głębia moralna i etyczna to coś, co wyróżnia „W sidłach diabła” na tle innych powieści historycznych.

Reasumując, „W sidłach diabła” to książka dla tych, którzy lubią literackie wyzwania. Nie jest to łatwa czy lekka lektura, ale z pewnością jest wartą uwagi. Zanurzenie się w jej strony to jak podróż w czasie

Kiedy bierzesz do ręki „W sidłach diabła” wydawnictwa Replika, od razu czujesz, że masz do czynienia z książką niecodzienną. To dzieło, które nie tyle co wpada w ręce, co raczej chwyta za gardło i pociąga w mroczną głębię historii, z której trudno się wydostać. To historia pełna krwi, potu, łez i brudu, ale także niezwykle ludzka i realna. Jest to opowieść, gdzie każdy...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika GeekPiotr

z ostatnich 3 m-cy
GeekPiotr
2024-04-28 20:37:26
GeekPiotr ocenił książkę Harry Potter i więzień Azkabanu na
10 / 10
2024-04-28 20:37:26
GeekPiotr ocenił książkę Harry Potter i więzień Azkabanu na
10 / 10
Harry Potter i więzień Azkabanu J.K. Rowling
Cykl: Harry Potter (tom 3)
Średnia ocena:
8.3 / 10
66102 ocen
GeekPiotr
2024-04-22 21:51:31
GeekPiotr ocenił książkę Niewolnicy modernizacji. Między pańszczyzną a kapitalizmem na
8 / 10
i dodał opinię:
2024-04-22 21:51:31
GeekPiotr ocenił książkę Niewolnicy modernizacji. Między pańszczyzną a kapitalizmem na
8 / 10
i dodał opinię:

Książka Michała Narożniaka, "Niewolnicy Modernizacji. Między pańszczyzną a kapitalizmem", jest prawdziwą hybrydą nowoczesności i tradycji, która w głęboki i przemyślany sposób analizuje złożoność zmian społeczno-ekonomicznych na przestrzeni XIX wieku. Autor zabiera nas w podróż d...

Rozwiń Rozwiń
2024-04-22 19:08:41

Wojna jest to wzajemne mordowanie się ludzi młodych i zdrowych, nieznających się i niewinnych, pracowitych i poczciwych, rolników i rzemieślników jednego kraju z ludźmi także zdrowymi, ...

Rozwiń Rozwiń
2024-04-22 19:07:16

Wojna jest to wzajemne mordowanie się ludzi młodych i zdrowych, nieznających się i niewinnych, pracowitych i poczciwych, rolników i rzemieślników jednego kraju z ludźmi także zdrowymi, ...

Rozwiń Rozwiń
GeekPiotr
2024-04-15 20:40:02
GeekPiotr ocenił książkę W sidłach diabła na
7 / 10
i dodał opinię:
2024-04-15 20:40:02
GeekPiotr ocenił książkę W sidłach diabła na
7 / 10
i dodał opinię:

Kiedy bierzesz do ręki „W sidłach diabła” wydawnictwa Replika, od razu czujesz, że masz do czynienia z książką niecodzienną. To dzieło, które nie tyle co wpada w ręce, co raczej chwyta za gardło i pociąga w mroczną głębię historii, z której trudno się wydostać. To historia pełna krwi, potu...

Rozwiń Rozwiń
W sidłach diabła Włodzimierz Sulima Popiel
Cykl: Szabla i miecz (tom 1)
Średnia ocena:
7.2 / 10
6 ocen
2024-04-14 19:56:03
GeekPiotr dodał cytat z książki W sidłach diabła
2024-04-14 19:56:03
GeekPiotr dodał cytat z książki W sidłach diabła

Wierzę, że szczęście dla nas zaświta jak światło dnia wschodzącego, które z czarnej nicości nocy stwarza cuda niewypowiedziane i najpiękniejsze czary wydobywa.

GeekPiotr
2024-04-10 10:24:08
GeekPiotr ocenił książkę Pieśń o Achillesie na
9 / 10
i dodał opinię:
2024-04-10 10:24:08
GeekPiotr ocenił książkę Pieśń o Achillesie na
9 / 10
i dodał opinię:

"Pieśń o Achillesie" autorstwa Madeline Miller to wyjątkowe spojrzenie na jedną z najbardziej epickich historii starożytności, które odmalowuje znane wydarzenia wojny trojańskiej w niezwykle osobisty sposób. Ta powieść, będąca debiutem Miller, zaskakuje głębią emocjonalną i śwież...

Rozwiń Rozwiń
Pieśń o Achillesie Madeline Miller
Średnia ocena:
7.7 / 10
5544 ocen
GeekPiotr
2024-03-29 07:03:44
GeekPiotr ocenił książkę Nauczyciele. Wielki zawód na
7 / 10
i dodał opinię:
2024-03-29 07:03:44
GeekPiotr ocenił książkę Nauczyciele. Wielki zawód na
7 / 10
i dodał opinię:

"Nauczyciele. Wielki zawód" to bezkompromisowy reportaż, który z dużą dozą wnikliwości oraz staranności wciąga nas w świat polskiego nauczania. Autorka, Joanna Sokolińska, przeprowadziła kilkadziesiąt rozmów z nauczycielami, którzy bez owijania w bawełnę opowiadają o swoich doświ...

Rozwiń Rozwiń
Nauczyciele. Wielki zawód Joanna Sokolińska
Średnia ocena:
6.1 / 10
96 ocen
GeekPiotr
2024-03-26 15:37:37
GeekPiotr ocenił książkę Furia wikingów na
8 / 10
i dodał opinię:
2024-03-26 15:37:37
GeekPiotr ocenił książkę Furia wikingów na
8 / 10
i dodał opinię:

Jako pasjonat opowieści wzbogaconych o elementy mitologiczne, z dużym zainteresowaniem sięgnąłem po ten tytuł, szukając zarówno rozrywki, jak i wiedzy o świecie nordyckich legend.

Książka zabiera nas w surowe i mroźne krainy Skandynawii, gdzie życie codzienne splata się z pragnieniem wiec...

Rozwiń Rozwiń
Furia wikingów Daniel Komorowski
Cykl: Furia wikingów (tom 1)
Średnia ocena:
7.4 / 10
400 ocen
GeekPiotr
2024-03-19 07:06:39
GeekPiotr i _och_man_ są teraz znajomymi
2024-03-19 07:06:39
GeekPiotr i _och_man_ są teraz znajomymi

ulubieni autorzy [3]

Stephen King
Ocena książek:
7,0 / 10
169 książek
14 cykli
15902 fanów
Elżbieta Cherezińska
Ocena książek:
7,5 / 10
19 książek
3 cykle
1134 fanów
Terry Pratchett
Ocena książek:
7,3 / 10
137 książek
8 cykli
Pisze książki z:
5288 fanów
Włodzimierz Sulima Popiel W sidłach diabła Zobacz więcej
Michał Narożniak Niewolnicy modernizacji. Między pańszczyzną a kapitalizmem Zobacz więcej
Michał Narożniak Niewolnicy modernizacji. Między pańszczyzną a kapitalizmem Zobacz więcej
Włodzimierz Sulima Popiel W sidłach diabła Zobacz więcej
Michał Narożniak Niewolnicy modernizacji. Między pańszczyzną a kapitalizmem Zobacz więcej
Michał Narożniak Niewolnicy modernizacji. Między pańszczyzną a kapitalizmem Zobacz więcej

statystyki

W sumie
przeczytano
252
książki
Średnio w roku
przeczytane
28
książek
Opinie były
pomocne
148
razy
W sumie
wystawione
251
ocen ze średnią 7,7

Spędzone
na czytaniu
1 372
godziny
Dziennie poświęcane
na czytanie
28
minut
W sumie
dodane
3
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]