Miłość leczy rany

Okładka książki Miłość leczy rany Katarzyna Bonda
Okładka książki Miłość leczy rany
Katarzyna Bonda Wydawnictwo: Muza Cykl: Wiara, Nadzieja, Miłość (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Wiara, Nadzieja, Miłość (tom 1)
Muza
2019-10-30
2019-10-30
emigracja kryminał literatura polska miłość niebezpieczeństwo spotkanie szantaż tajemnica ucieczka zabójstwo zemsta

Pierwsza część Trylogii wiara-nadzieja-miłość. W pierwszej czesc mistrzowsko poprowadzona akcja przeplata świat realny i fantastyczny. Dodatkowo Katarzyna Bonda używa typowego dla siebie pięknego języka dzięki czemu historia opowiedziana w książce zyskuje zupełnie inny wymiar. Polecam serdecznie te serię ponieważ cześć druga -Miłość czyni dobrym oraz trzecia - Miłość pokonuje śmierć w niczym nie ustępują pierwszemu tomowi trylogii.

Książka wywarła na mnie ogromne wrażenie, szczególnie ze względu na charakterystyczny styl autorki, który zawsze uwielbiałam. Jest jedyna w swoim rodzaju i z pewnością pozostanę jej wierną czytelniczką. Fabuła wciąga, a fakt, że bazuje na autentycznych wydarzeniach, dodaje jej dodatkowego uroku. Nie mogę się już doczekać przeczytania kolejnego tomu tej serii!

Rozkręciła się dopiero po czterystu stronach

Rozkręciła się dopiero po czterystu stronach

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mimo, ze nie wiedzialam czego sie spodziewac, to fabula wciagnela mnie od pierwszej strony. Posrod ksiazek Katarzyny Bondy-ta jest dla mnie najlepsza!

Audiobook🤍
Wielowątkowa powieść o walce i nadziei, zbrodni i miłości, przepełniona tajemnicą. Dwa plany czasowe i liczne wątki spaja opowieść o uczuciu Polki do uciekiniera z Kazachstanu. Igor jest znanym na Dolnym Śląsku uzdrowicielem. Skutecznie pomaga ludziom, dlatego tłumnie ciągną do niego, gdy są w potrzebie. Pojawił się w Górach Sowich kilka lat wcześniej i poznał dziewczynę, która została jego narzeczoną. Nikt jednak nie wie, co robił przedtem. Ma sekret, którego nie chce wyjawić nawet ukochanej kobiecie. W kazachskim Uralsku przed laty doszło do krwawej zbrodni. Zginęli szefowie lokalnego gangu ˗ synowie kasty władców. Sąd wydał na sprawcę mordu zaoczny wyrok śmierci. Starszyzna rodowa żąda dodatkowo „zemsty krwi”. Przestępcy na całym świecie szuka Interpol oraz grupa zawodowych zabójców. Czy to możliwe, że uzdrowiciel cieszący się powszechnym szacunkiem i zabójca z Kazachstanu to jedna i ta sama osoba? Czy Polce uda się uratować ukochanego od śmierci? Dziewczyna rusza w niebezpieczną drogę i bezlitośnie odsłania mroczną tajemnicę życia Igora. Polecam 🤍

Audiobook🤍

Strasznie się dłużyła. Skończyłam, bo nie lubię odkładać książek bez poznania zakończenia. Zbyt dużo bohaterów i ogólnie za dużo się działo. Mnie ta książka bardzo zmęczyła.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na początku całkiem przyjemnie i lekko się czytało. Po jakichś 400 stronach byłam już coraz bardziej zmęczona kolejnymi wydarzeniami, intrygami, mnóstwem postaci, z których każda miała swoją historię, swoje powiązania z tym lub innym bohaterem lub z daną sprawą. Nie byłam w stanie przebrnąć przez wszystkie ponad 700 stron, więc w pewnym momencie "przeleciałam" już tylko pobieżnie resztę książki, żeby wiedzieć co się mniej więcej wydarzyło. Powieść z potencjałem, ciekawe fragmenty o ludziach i kulturze Kazachstanu, ale nadmiernie rozwleczona, dużo różnych szczegółów, które niewiele wnoszą do całości i można by się bez nich spokojnie obejść. Cieszę się, że wypożyczyłam tę książkę z biblioteki zamiast ją kupować, bo żałowałabym wydanych pieniędzy.

Ciezki kaliber. Pierwsz mysl to porownanie do Pana Tadeusza, tyle ze Mickiewicz byl wielkim polskim wieszczem, a Bonda? Czas pokaze, na razie probuje przebrnac ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kaśka i jej książka po raz kolejny nie przypadła mi do gustu. 600-stronnicowa cegłówka opowiada historię kazachskiego szamana i polki. To, co zrodziło się między nimi to miłość, ale jakaś taka dziwna. W historię zaplątane jest mnóstwo ludzi. Nie wiadomo kto jest kim. Kiedy sytuacja zaczyna się klarować, to książka się kończy. Dodatkowo, żeby było jeszcze trudniej, skaczemy po różnych latach do przodu i do tyłu i już wszystko zaczyna się mieszać w tym kotle. Opowieści o gangsterach i ich rodzinach rozbudowane do granic możliwości i do granic sensu. Po co to? Bo Bonda nie może wydać cienkiej książki? Jestem zdecydowanie na nie. NIE POLECAM

Za dużo bohaterów i zjawisk paranormalnych. Gdyby nie audiobook, chyba nie dałabym rady dobrnąć do końca😞