Miłość leczy rany

Katarzyna Bonda Cykl: Wiara, Nadzieja, Miłość (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller 742 str.
Muza
kryminał, sensacja, thriller
emigracja kryminał literatura polska miłość niebezpieczeństwo spotkanie szantaż tajemnica ucieczka zabójstwo zemsta

Muza
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Książka jest bardzo mocno przegadana. Przede wszystkim nie jest ot kryminał a z takim zamiarem sięgnęłam po nią by przeczytać.

Zainteresowałem się tą książką, bo sam spędziłem 3 lata w Kazachstanie i wiem co nieco o tym kraju. Rozumiem, że to jest literatura pisana wyłącznie dla zysku i ma to swoje prawa, mimo wszystko jednak pani Bonda zawiodła na całej linii, jeśli chodzi o budowę świata przedstawionego. Kiedyś tak to bywało, że szanujący się pisarz wykonywał podróż do miejsca, w którym chciał...

Bonda dla mnie to jakiś fenomen. Właściwie to marketingowiec Bondy. Ten tajemniczy ktoś powinien zabrać się za kreowanie wizerunku Banasia, a zapewne zrobiłby z niego niezłomnego bojownika o wolność i demokrację. Książki Bondy, pomimo przebłysków talentu i z pewnością dużej dozy pracy włożonej w pisanie, są przeciętne. Wszystkiego jest w nich za dużo. Ludzi, opisów,...

Jak na Bondę idealnie dograne ramy czasowe.
Wielki szacun za ilość wiedzy o Kazachstanie, która przedstawiona jest w sposób bardzo przystępny.
Książka na tyle rozbudowana, że mogłabym się ciągnąć przez kolejne 100 stron ale zakończona w idealnym momencie z jasnym wyjaśnieniem.
Na początku trochę mnie bolało, że jest tak gruba i tak wolno posuwam się do przodu ale dość...

Coś tu nie wyszło. Dla mnie za duży bałagan, tak wiele wątków i postaci, że trudno to wszystko uporządkować.
Zaciekawiły mnie tylko zwyczaje i życie Kazachów.
Może czas wrócić do Meyera? Na spotkaniu autorskim Pani Kasia obiecała, że Meyer się pojawi. Czekam.
A tymczasem tylko dobrze.

Powieścią „Miłość leczy rany” autorka rozpoczyna nowy, świetnie się zapowiadający cykl „Wiara, nadzieja, miłość”.

Przenosi nas w świat inny pod każdym względem. Z jednej strony mamy klimatyczne kazachskie stepy, lokalny folklor, szamanów i dawne wierzenia. Z drugiej, w zupełnej opozycji do sfery duchowej, gangsterów dzierżących w swych rękach władzę w państwie i...

Czytałam lepsze książki Pani Katarzyny, ale mimo wszystko po przeczytaniu tej pozycji czekam na kolejny tom.

Najbardziej męcząca książka, jaką przeczytałam w tym roku. Ponad 700 stron mordęgi. Nie wciąga, nie intryguje, tylko irytuje i nuży. Właściwie już po pierwszych kilkunastu stronach miałam ochotę ją odłożyć. Długo się zastanawiałam, czy w ogóle zamieścić opinię o "Miłość leczy rany", bo odnoszę wrażenie, że czym gorsze recenzje, tym więcej osób sięga po powieść i tak się...

Bardzo męczyłam tę książkę, nie miałam z niej żadnej przyjemności. Ale szacunek dla Pani Katarzyny za włożoną pracę.

"Miłość leczy rany" to wielowątkowa powieść pani Katarzyny Bondy. Akcja toczy się w Polsce i w Kazachstanie na przestrzeni kilku lat.
Ukazana jest wielka miłość i to co może zrobić zakochana kobieta dla swojego partnera. W książce ukazany jest Kazachstan jakiego nie znamy. Mamy tu przedstawioną sytuację polityczną i zawiłości rodzinne.
Pojawiają się wątki " o duchach,...

• 2019
  • Literatura polska
  • Chcę w prezencie
  • Przeczytane 2019
  • Legimi
  • E-book

Dodaj cytat z książki Miłość leczy rany