rozwińzwiń

Miłość leczy rany

Okładka książki Miłość leczy rany Katarzyna Bonda
Okładka książki Miłość leczy rany
Katarzyna Bonda Wydawnictwo: Muza Cykl: Wiara, Nadzieja, Miłość (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Wiara, Nadzieja, Miłość (tom 1)
Muza
2019-10-30
2019-10-30
emigracja kryminał literatura polska miłość niebezpieczeństwo spotkanie szantaż tajemnica ucieczka zabójstwo zemsta

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Na początku całkiem przyjemnie i lekko się czytało. Po jakichś 400 stronach byłam już coraz bardziej zmęczona kolejnymi wydarzeniami, intrygami, mnóstwem postaci, z których każda miała swoją historię, swoje powiązania z tym lub innym bohaterem lub z daną sprawą. Nie byłam w stanie przebrnąć przez wszystkie ponad 700 stron, więc w pewnym momencie "przeleciałam" już tylko pobieżnie resztę książki, żeby wiedzieć co się mniej więcej wydarzyło. Powieść z potencjałem, ciekawe fragmenty o ludziach i kulturze Kazachstanu, ale nadmiernie rozwleczona, dużo różnych szczegółów, które niewiele wnoszą do całości i można by się bez nich spokojnie obejść. Cieszę się, że wypożyczyłam tę książkę z biblioteki zamiast ją kupować, bo żałowałabym wydanych pieniędzy.

Ciezki kaliber. Pierwsz mysl to porownanie do Pana Tadeusza, tyle ze Mickiewicz byl wielkim polskim wieszczem, a Bonda? Czas pokaze, na razie probuje przebrnac ;)

Kaśka i jej książka po raz kolejny nie przypadła mi do gustu. 600-stronnicowa cegłówka opowiada historię kazachskiego szamana i polki. To, co zrodziło się między nimi to miłość, ale jakaś taka dziwna. W historię zaplątane jest mnóstwo ludzi. Nie wiadomo kto jest kim. Kiedy sytuacja zaczyna się klarować, to książka się kończy. Dodatkowo, żeby było jeszcze trudniej, skaczemy po różnych latach do przodu i do tyłu i już wszystko zaczyna się mieszać w tym kotle. Opowieści o gangsterach i ich rodzinach rozbudowane do granic możliwości i do granic sensu. Po co to? Bo Bonda nie może wydać cienkiej książki? Jestem zdecydowanie na nie. NIE POLECAM

Za dużo bohaterów i zjawisk paranormalnych. Gdyby nie audiobook, chyba nie dałabym rady dobrnąć do końca😞

Bardzo dobra książka, wzruszająca i mądra. Rozumiem że nie każdemu spodobały się mistyczne i trochę baśniowe wątki, jednak ja to akceptuję. Dla mnie to jedna z lepszych książek Kasi B.

Wielowątkowa historia, trudna w odbiorze przez mnogość słów i nazw kazańskich. Dokładne studia tematu i "mrówcza" praca Autorki widoczne w treści powieści. Przeczytałam, doceniam, choć momentami lektura nużyła mnie i odkładałam spotkanie z książką na "za trochę" :)

Nie porywa :)

Nie porywa :)

Na półkach: , , , , ,

# Wyzwanie LC na styczeń - przeczytam pierwszy tom serii literackiej.

To pierwsza powieść z nowego cyklu pt. „Powieść inspirowana prawdziwą historią”. To wielowątkowa, obszerna powieść kryminalna, w której wiele się dzieje, a czytając ją nie można się nudzić. Skomplikowana fabuła, wielowątkowość, nieliniowość czasowa i mnóstwo różnych bohaterów z różnych stron świata sprawia, że książkę trzeba przeczytać w krótkim czasie, aby później nie zastanawiać się „co to była za postać i co robiła trzy rozdziały wcześniej i jeszcze 5 lat temu od tego co teraz czytamy”.
Pisarka pisze bardzo dobre i wartościowe powieści, w szczególności te, w których fabułę opiera na faktach historycznych np. „Pochłaniacz”. W pierwszej części cyklu świetnie przedstawiła tygiel kulturowy, religijny i koloryt KAZACHSTANU. Przedstawione informacje na temat tego kraju pochodzą z jej własnych notatek, które sporządziła mieszkając tam przez rok, aby zebrać materiał do książki. Później kiedy chciała napisać i wydać powieść wyraźnie jej przeszkadzano i utrudniano pracę, a nawet grożono. I tak upłynęło od tamtego czasu aż 18 lat.
To doskonała POWIEŚĆ KRYMINALNA, w której fabularna treść inspirowana jest historycznymi, prawdziwymi wydarzeniami, które łatwo dzisiaj zweryfikować.
Jest to kryminał ZNAKOMICIE napisany, przemyślany, z interesującą fabułą i wartką akcją. Równocześnie mimo, że to zwykła beletrystyka wymaga myślenia i skupienia podczas czytania. Lektura wciąga i intryguje już od pierwszych stron.
Pod względem jakości pisarstwa, powieść spełnia najwyższe standardy. Zresztą K. Bonda z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka już nieraz zaskoczyła nas świetnymi tekstami.
POLECAM fanom gatunku i czytelnikom, którzy wymagają od książki czegoś więcej niż bezmyślnego zwykłego zapychacza czasu. Dla miłośników dobrych kryminałów powieść to prawdziwa uczta.

# Wyzwanie LC na styczeń - przeczytam pierwszy tom serii literackiej.

W skrócie, zalety tej książki to poetyckie opisy, giętki język, plastyczność i dynamizm akcji(miejscami). Wady? 1. Stereotypowi bohatrowie-kobiety uległe damy, które gną się na widok szerokich barów, mężczyźni wojownicy dominujący płeć przeciwną. Nie są realni, nie wydają się żywi. Przy niektórych seksualnych wstawkach poprostu przewracałam oczami. 2. Momentami akcja się dłuższy 3. Od początku wiadomo, jak się skończy.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciężko ocenić tę pozycję. Na pewno niełatwo jest wciągnąć się w lekturę. Dużo różnych wątków, używanie kazachskich słów, które są kompletnie nieznane w Polsce, odniesienia do obcej kultury i wierzeń...
Jednak jeśli da się autorce szansę, to lektura staje się interesująca. Dodatkowo, smaku dodaje fakt, że częściowo historia opiera się na prawdziwych wydarzeniach.
Gdyby powieść była trochę krótsza, to zyskałaby na pozytywnych ocenach.

Gdyby...

1 236