Miłość leczy rany

Okładka książki Miłość leczy rany Katarzyna Bonda
Okładka książki Miłość leczy rany
Katarzyna Bonda Wydawnictwo: Muza Cykl: Wiara, Nadzieja, Miłość (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Wiara, Nadzieja, Miłość (tom 1)
Muza
2019-10-30
2019-10-30
emigracja kryminał literatura polska miłość niebezpieczeństwo spotkanie szantaż tajemnica ucieczka zabójstwo zemsta

Audiobook🤍
Wielowątkowa powieść o walce i nadziei, zbrodni i miłości, przepełniona tajemnicą. Dwa plany czasowe i liczne wątki spaja opowieść o uczuciu Polki do uciekiniera z Kazachstanu. Igor jest znanym na Dolnym Śląsku uzdrowicielem. Skutecznie pomaga ludziom, dlatego tłumnie ciągną do niego, gdy są w potrzebie. Pojawił się w Górach Sowich kilka lat wcześniej i poznał dziewczynę, która została jego narzeczoną. Nikt jednak nie wie, co robił przedtem. Ma sekret, którego nie chce wyjawić nawet ukochanej kobiecie. W kazachskim Uralsku przed laty doszło do krwawej zbrodni. Zginęli szefowie lokalnego gangu ˗ synowie kasty władców. Sąd wydał na sprawcę mordu zaoczny wyrok śmierci. Starszyzna rodowa żąda dodatkowo „zemsty krwi”. Przestępcy na całym świecie szuka Interpol oraz grupa zawodowych zabójców. Czy to możliwe, że uzdrowiciel cieszący się powszechnym szacunkiem i zabójca z Kazachstanu to jedna i ta sama osoba? Czy Polce uda się uratować ukochanego od śmierci? Dziewczyna rusza w niebezpieczną drogę i bezlitośnie odsłania mroczną tajemnicę życia Igora. Polecam 🤍

Audiobook🤍

Na początku całkiem przyjemnie i lekko się czytało. Po jakichś 400 stronach byłam już coraz bardziej zmęczona kolejnymi wydarzeniami, intrygami, mnóstwem postaci, z których każda miała swoją historię, swoje powiązania z tym lub innym bohaterem lub z daną sprawą. Nie byłam w stanie przebrnąć przez wszystkie ponad 700 stron, więc w pewnym momencie "przeleciałam" już tylko pobieżnie resztę książki, żeby wiedzieć co się mniej więcej wydarzyło. Powieść z potencjałem, ciekawe fragmenty o ludziach i kulturze Kazachstanu, ale nadmiernie rozwleczona, dużo różnych szczegółów, które niewiele wnoszą do całości i można by się bez nich spokojnie obejść. Cieszę się, że wypożyczyłam tę książkę z biblioteki zamiast ją kupować, bo żałowałabym wydanych pieniędzy.

Ciezki kaliber. Pierwsz mysl to porownanie do Pana Tadeusza, tyle ze Mickiewicz byl wielkim polskim wieszczem, a Bonda? Czas pokaze, na razie probuje przebrnac ;)

Kaśka i jej książka po raz kolejny nie przypadła mi do gustu. 600-stronnicowa cegłówka opowiada historię kazachskiego szamana i polki. To, co zrodziło się między nimi to miłość, ale jakaś taka dziwna. W historię zaplątane jest mnóstwo ludzi. Nie wiadomo kto jest kim. Kiedy sytuacja zaczyna się klarować, to książka się kończy. Dodatkowo, żeby było jeszcze trudniej, skaczemy po różnych latach do przodu i do tyłu i już wszystko zaczyna się mieszać w tym kotle. Opowieści o gangsterach i ich rodzinach rozbudowane do granic możliwości i do granic sensu. Po co to? Bo Bonda nie może wydać cienkiej książki? Jestem zdecydowanie na nie. NIE POLECAM

Za dużo bohaterów i zjawisk paranormalnych. Gdyby nie audiobook, chyba nie dałabym rady dobrnąć do końca😞

Wielowątkowa historia, trudna w odbiorze przez mnogość słów i nazw kazańskich. Dokładne studia tematu i "mrówcza" praca Autorki widoczne w treści powieści. Przeczytałam, doceniam, choć momentami lektura nużyła mnie i odkładałam spotkanie z książką na "za trochę" :)

Nie porywa :)

Nie porywa :)

# Wyzwanie LC na styczeń - przeczytam pierwszy tom serii literackiej.

To pierwsza powieść z nowego cyklu pt. „Powieść inspirowana prawdziwą historią”. To wielowątkowa, obszerna powieść kryminalna, w której wiele się dzieje, a czytając ją nie można się nudzić. Skomplikowana fabuła, wielowątkowość, nieliniowość czasowa i mnóstwo różnych bohaterów z różnych stron świata sprawia, że książkę trzeba przeczytać w krótkim czasie, aby później nie zastanawiać się „co to była za postać i co robiła trzy rozdziały wcześniej i jeszcze 5 lat temu od tego co teraz czytamy”.
Pisarka pisze bardzo dobre i wartościowe powieści, w szczególności te, w których fabułę opiera na faktach historycznych np. „Pochłaniacz”. W pierwszej części cyklu świetnie przedstawiła tygiel kulturowy, religijny i koloryt KAZACHSTANU. Przedstawione informacje na temat tego kraju pochodzą z jej własnych notatek, które sporządziła mieszkając tam przez rok, aby zebrać materiał do książki. Później kiedy chciała napisać i wydać powieść wyraźnie jej przeszkadzano i utrudniano pracę, a nawet grożono. I tak upłynęło od tamtego czasu aż 18 lat.
To doskonała POWIEŚĆ KRYMINALNA, w której fabularna treść inspirowana jest historycznymi, prawdziwymi wydarzeniami, które łatwo dzisiaj zweryfikować.
Jest to kryminał ZNAKOMICIE napisany, przemyślany, z interesującą fabułą i wartką akcją. Równocześnie mimo, że to zwykła beletrystyka wymaga myślenia i skupienia podczas czytania. Lektura wciąga i intryguje już od pierwszych stron.
Pod względem jakości pisarstwa, powieść spełnia najwyższe standardy. Zresztą K. Bonda z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka już nieraz zaskoczyła nas świetnymi tekstami.
POLECAM fanom gatunku i czytelnikom, którzy wymagają od książki czegoś więcej niż bezmyślnego zwykłego zapychacza czasu. Dla miłośników dobrych kryminałów powieść to prawdziwa uczta.

# Wyzwanie LC na styczeń - przeczytam pierwszy tom serii literackiej.

Bardzo dobra książka, wzruszająca i mądra. Rozumiem że nie każdemu spodobały się mistyczne i trochę baśniowe wątki, jednak ja to akceptuję. Dla mnie to jedna z lepszych książek Kasi B.

Strasznie się dłużyła. Skończyłam, bo nie lubię odkładać książek bez poznania zakończenia. Zbyt dużo bohaterów i ogólnie za dużo się działo. Mnie ta książka bardzo zmęczyła.