Kasztanowy ludzik

Oficjalne recenzje i

Jesień przynosi śmierć

Link do recenzji

841 1 238

Ktoś morduje w bardzo brutalny sposób kobiety. Na miejscu zbrodni zostawia ludzika z kasztanów.

Sprawą zajmuje się silna, wredna i niezależna policjantka, której za bardzo nie zależy, ale potem się wkręca w sprawę i policjant, który jest mądry i wredny, ale też mu nie zależy, ale potem się wkręca w sprawę. Oni się nie lubią, ale potem lubią coraz bardziej.

W tle jest...

Lubuję się w klimacie szwedzkich (lub ogólnie skandynawskich) kryminałów.. Książkę czyta się bardzo szybko, bo wciąga od samego początku. Dosłownie pochłonęłam tę pozycję! Polecam

Była to dla mnie bardzo ciężką książka - do trzymania w rękach he A tak na poważnie miło spędziłam z nią czas. Polecam

Świetna. Akcja wciąga, zagadka kryminalna jest nieoczywista, bohaterowie wyraziści. Dobrze spędzony czas.

Tyle pozytywnych opinii... i totalna klapa. Tak jak kocham kryminały, tak literatura północy mnie mierzi. Miałam wrażenie że książka ma 2000 stron. Strasznie rozwleczona i bardzo długo zajęło mi zrozumienie kto jest kim.

Książka jak dla mnie taka średnia. Literatura skandynawska zdecydowanie nie dla mnie.
Ogólnie kryminał czyta się szybko, jest pisany lekkim, prostym językiem. Jego fabuła ciekawa z zaskakującym zakończenie.

Czytałam tę powieść z zapartym tchem, bo chyba inaczej się nie da. Gęsta, naszpikowana wieloma wydarzeniami fabuła gna, a autor w mistrzowski sposób tka opowieść, pozostawiając bezradnego czytelnika, zwiedzionego na manowce. Konia z rzędem temu, kto domyślił się rozwiązania zagadki!

Wyborny, mroczny kryminał w skandynawskim stylu jest doskonałą rozrywką i książkę tę można...

Dawno żaden kryminał tak mnie nie wciągnął . W swoim gatunku - rewelacja.

Bardzo przyzwoity kryminał. Autor opowiada historię śledztwa w sprawie psychopatycznego mordercy, który okalecza i brutalnie zabija młode kobiety. Książka napisana jest z perspektywy wielu bohaterów, a akcja często przeskakuje z jednego miejsca w inne. Akcja toczy sie dość szybko i jak przystało na ten gatunek literacji, autor próbuje zwodzić czytelnika podsuwając mylne...

Dobry kryminał, fabuła wciągająca, charakterystyczni bohaterowie. Zdecydowanie polecam najpierw książkę dopiero serial.

3 838
    2 150