Devlin

Okładka książki Devlin
Jennifer L. Armentrout Wydawnictwo: Filia Cykl: de Vincent (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2019-09-04
Data 1. wydania:
2019-01-29
Katarzyna Agnieszka Dyrek
spadkobierca diabeł fantazje przeszłość przyjaźń wspomnienia seks klątwa bracia sekrety posiadłość pożądanie namiętność miłość

Oficjalne recenzje i

Najstarszy z przeklętych braci

1471 54 50

Książka „Devlin” Jennifer L. Armentrout to trzeci tom cyklu o braciach de Vincent. Z niecierpliwością czekałam na najstarszego z braci. Jest to najlepsza część z całego cyklu. Wyjaśnia się wiele tajemnic i sekretów. Nowy członek rodziny rozwalił system. Z niej dowiadujemy się kto jest ojcem najstarszych z rodzeństwa.
Poznajemy Rosie Herpin, którą mogliśmy poznać w drugim tomie. Kobieta poluje na duchy, nie pogodziła się Jeszce ze śmiercią męża i pewnego dnia na cmentarzu spotyka Devlin'a de Vincenta (pod koniec książki dowiecie się czegoś nowego o tym spotkaniu). W Nowym Orleanie karzą o nim legendy, niektórych przeraża, a Rosie fascynuje. Niestety nie wszystko układa się doskonale. Padają oskarżenia o próbę wydobycia informacji o rodzinie de Vincentów. Dodatkowo przeszłość puka do ich drzwi ujawniając zagadki o jakich nikt nie wiedział. Devlin otwiera swoją duszę i sekrety dla Rosie. Czy ona go wykorzysta? Czy będą mieli szansę na szczęśliwe zakończenie?
Serdecznie polecam cały cykl o piekielnych braciach.

Poznajemy Rosie Herpin, którą mogliśmy poznać w drugim...

Trylogię o braciach de Vincent przeczytałam właściwie „na raz”, z tego też względu chciałabym ocenić ją jako całość. Bardzo przyjemnie się ją czytało, choć nie jest ona pozbawiona wad, ponieważ jednak trochę się ich spodziewałam, nie zniechęciły mnie one do lektury.

Pierwszy tom rozpoczyna się od tajemniczej śmierci ojca głównych bohaterów i jej sekret ciągnie się aż do niemal ostatniego rozdziału tomu trzeciego. W międzyczasie jednak na jaw wychodzą kolejne sekrety i ukryte motywacje kolejnych postaci, roi się też od zwrotów akcji, mimo tego więc, że każdy z tomów jest równocześnie oddzielną historią romantycznej relacji każdego z braci, uważam, że należy je czytać we właściwej kolejności.

Książki te bowiem są romansami przeznaczonymi zdecydowanie dla dorosłych czytelników. Bohaterami są bracia de Vincent, Devlin, Gabriel i Lucian – dziedzice fortuny i mieszkańcy nawiedzanej przez duchy posiadłości, wokół których krążą legendy. Autorka wykreowała trzech mężczyzn, którzy bardzo się różnią charakterem, nie są nieskazitelni i czasem nawet popełniają poważne błędy, a kolejne ich cechy i poczynania poznajemy wraz z bohaterkami.

Książki te nie są pozbawione wad – nie zawsze podobało mi słownictwo (czasami zbyt wulgarne bez istotnego powodu), części rozwiązania sekretów idzie się domyślić, zanim zostanie to wyjaśnione w fabule, czasami też widać pewne sztuczne „naciągnięcia”, aby scena lub bohater były bardziej złowrogie lub tajemnicze.

Świetnie się jednak bawiłam czytając te książki – czasami śmiałam się w głos, a czasami płakałam i nie raz łamało mi się serce. Bardzo podoba mi się stosunek bohaterów do kobiet – mimo tego, że bracia prezentują „morally grey” typ charakteru, a w książkach jest sporo odważnej erotyki, pewne granice pozostały nietknięte. Osobiście najbardziej polubiłam historię Devlina i Rosie, a następny w kolejności jest związek Luciana i Julii. Wątek Gabriela i Nikki podobał mi się najmniej, ale tylko dlatego, że ich historia zaczęła się tak naprawdę w przeszłości, a nie przepadam za motywem „friends to lovers” ;) Dla zainteresowanych – pojawiają się także motywy „enemies to lovers” oraz „age gap”.

Ogólnie więc bardzo polecam, ale jeszcze raz zaznaczam – książki są dla czytelników 18+.

Na tego brata najbardziej czekałam. W dwóch poprzednich częściach bardzo intrygował mnie jego charakter. Tajemnica która została ujawniona trochę mnie zszokowała, nie spodziewałam się ;).
Autorka wspaniałe nawiązała do kryminału no i też paranormal był :)

Autorka wspaniałe nawiązała do kryminału no i też paranormal był :)

Coś dla wielbicieli nietypowych romansów i hate-love w najlepszym wydaniu. Poprzednie dwa tomy były ok, choć nie powalały na kolana, ale ten jest świetny. Polecam.

Zdecydowanie najlepsza część całej trylogii. Tak naprawdę dopiero w tej części rozpoznałam pióro Jennifer L. Armentrout. Cięty język, humor, od napięcia między głównymi bohaterami aż iskrzy, strony przeskakują jedna za drugą, aż nawet nie wiadomo kiedy koniec.
Od razu polubiłam Devlina i Rosie, to para idealna. Osobno są fantastyczni, a razem po prostu ich uwielbiam. Te ich utarczki, od razu w głowie przypomina mi się inna książkowa para tej autorki, którą pokochałam :)
Klątwa rodzinna, nawiedzona posiadłość, niespodziewany zwrot akcji, po prostu pyszna zabawa podczas czytania.
I choć żałuję, że to już koniec, to zakończenia w takim stylu uwielbiam.
Gorąco polecam. Rozpali zmysły, poprawi humor i zaserwuje dreszczyk emocji.

Wow! Ale zakonczenie trylogii.
Dla takiego efektu trzeba ksiazki czytac w kolejnosci, czyli: Lucyfer, Gabriel i Devlin

Wow! Ale zakonczenie trylogii.

Rzeczywiście ten tom najlepszy ze wszystkich 3, które zostały w tej serii wydane. Nie można się było oderwać, bo oprócz romansu i kwestii erotycznych, dużo było wątków kryminalnych :) polecam mega!

Ostatnia część 😍. Trochę przykro że już koniec, zżyłam się z De Vincentami. Swoją drogą jestem ciekawa historii Pytona. No nic. Jak każda dobra książka szybko się kończy. Na pewno jeszcze nie raz powrócę do tej serii.

Jest to tom w pewien sposób powtarzający schematy poprzednich, ale i różni się od nich znacząco - klimatem, paranormalnymi okolicznościami. Mnie to kupiło, bawiłam się całkiem nieźle. Cieszę się, że sięgnęłam po dokończenie tej trylogii na fali zwiększonej popularności autorki przez "Krew i popiół" ;)

Piękne aczkolwiek brutalne i ciekawe zakończenie trylogii. Naprawdę najbardziej tajemnicza i ekscytująca część, momentami ciarki na plecach były. Devlin najbardziej zagadkowy i zamknięty w sobie z braci, a ty taka niespodzianka! Świetnie się czytało, uwielbiam książki Jennifer! Polecam wszystkie trzy części serii de Vincent z całego serca ♥️