Devlin

2019-09-04
2019-09-04
2019-01-29
Katarzyna Agnieszka Dyrek
spadkobierca diabeł fantazje przeszłość przyjaźń wspomnienia seks klątwa bracia sekrety posiadłość pożądanie namiętność miłość

Najstarszy z przeklętych braci

Trzeci tom książki po prostu przeczytałam jednym tchem, tak bardzo mi się podobało.

Ta część podobała mi się najbardziej. Nie powiem dlaczego - to byłby spojler. Same musicie przeczytać.

Moim zdaniem to najlepsza część serii de Vincent. Polecam każdemu!!!!

Moim zdaniem to najlepsza część serii de Vincent. Polecam każdemu!!!!

Cała seria jest naprawdę świetna. Każdy brat inny. Jednak to Devlina najbardziej byłam ciekawa. No i nie zawiodlam sie. Tylko trochę zaleciało telenowela jak powiedział,że ma brata bliźniaka 🙈 trochę jak dla mnie nieporzebna postać i nie potrzebnie wprowadzona. Tak naprawdę był potrzebny chyba do zastrzelenia Lawrenca (swoja droga to akurat było do przewidzenia i spodobał mi się ten zwrot akcji). Równie dobrze mógł to zrobić Lucian lub Troy jak autorka nie chciała jednak braci obciążać chociaż I tak każdy ma swoje na sumieniu.... ale książka I tak mi się podobała i ja polecam ❤️

Fajna pozycja, dużo lepsza niż poprzedni tom.

Fajna pozycja, dużo lepsza niż poprzedni tom.

Generalnie jest to najciekawcza z trylogia, jednak z tego co pamiętam w "Lucyferze" było napisane, że to tytułowy bohater brał na siebie odpowiedzialność za braci, gdy mieli zostać ukarani. Tu jednak okazuje się, że jednak był to Dev.
Taka mała nieścisłość a trochę uwiera

Taka mała nieścisłość a trochę uwiera

Bardzo dobra część. Jestem pozytywnie zaskoczona po niewypale jakim był tom o Gabrielu. Devlin wydawał mi się najbardziej nijakim bratem, a koniec końców okazał się całkiem złożoną postacią, o której przemianie dobrze się czytało. Na plus również to, że z nich wszystkich najmniej zachowywał się jak świnia na początku relacji z dziewczyną. Bardzo dobrze się bawiłam na tej części i dzięki niej ta seria zyskała w moich oczach.

Intrygująca książka o ciekawej fabule. 'Zawód' Rosie - łapacz duchów to bardzo fajna odmienność w książce. Nie spotkałam się jeszcze z takim wątkiem, więc daje to dość duży plus tej książce. Szkoda tylko, że wątek ten przeplata się w maksymalnie 30-40 stron (ujmując jedynie raz pełen opis sesji, a resztę ich sprawdzanie, czy jakieś strategie powstałe na temat, dlaczego w danym domu może straszyć.) Książka jest dość gruba, bo ma prawie 500 stron, więc pomimo, że nie raz czytałam, czytałam i czytałam - miałam wrażenie, że wcale nie przesuwam się dalej. Rozdziały były podobnej konstrukcji - długie.
To, co wydarzyło się w ostatnich 70-80 stron sprawiło, że dosłownie zbierałam szczękę z książki. W ostatnich 100 stron działo się baaaardzo wiele. Na plus, ale też i lekki minus, ponieważ uważam, że można było trochę wcześniej poruszyć niektóre z tematów, dzięki czemu wszystko nie zostałoby na sam koniec.
Ale mogę polecić tą książkę - była dość ciekawa, dużo się działo i były niespodziewane zwroty akcji.

Chyba najlepsza z tych trzech w serii, ale i tak nie zasługuje na więcej niż 6. Wkurzył mnie brak rozwiązania zagadki nawiedzonego domu.

Najlepsza z całej serii. Devlin jest bezsprzecznie najbardziej intrygującym z braci i również jego postać została najlepiej wykreowana. Niesamowicie złożony i skomplikowany. Rosie, jako główna bohaterka, nie pozostawała w tyle. Według mnie to najfajniejsza i najbardziej wyrazista postać kobieca z serii de Vincent. Rosie zdecydowanie rządzi. W końcu dziewczyna, która nie boi się postawić i powiedzieć prosto w twarz, co myśli.
Byłam bardzo ciekawa tej części i w sumie mogę powiedzieć, że się nie zawiodłam. A wręcz zaskoczyłam! Zupełnie inny klimat i wreszcie paranormalny wątek został rozwinięty - to właśnie mnie zaskoczyło, bo w poprzednich częściach był traktowany bardzo po macoszemu. Na plus też humor (słowne potyczki Devlina i Rosie to momentami złoto!) i wątek kryminalny. Tutaj tajemnica wciąga bardziej, jest ciekawiej poprowadzona i opisana. Niektóre elementy łatwe do przewidzenia, ale podsumowując, widać, że jest lepiej w porównaniu do poprzednich części. Również biorąc pod uwagę opisy. W kulminacyjnych momentach akcji nie było już tak sztywno i niedynamicznie.