Okładka książki Eleanor & Grey Brittainy C. Cherry
2019-04-09
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Inne

Okładka książki Nieidealnie dopasowani Melanie Harlow, Corinne Michaels
Nieidealnie do... Melanie Harlow, Cor...
Okładka książki Niedopasowani Kristen Callihan, Samantha Young
Niedopasowani Kristen Callihan, S...

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 933 napisanych opinii 613

“Eleanor & Grey” autorstwa Brittainy C. Cherry to rollercoaster emocji. Autorka pokazuje ile warta potrafi być przyjaźń i wsparcie drugiego człowieka w trudnych chwilach.

📚📱 Tytułowi bohaterowie to dwoje młodych ludzi, których poznajemy, kiedy jeszcze chodzą do liceum.

📚 Ona - Ellie to nieśmiała dziewczyna z nosem w książkach.

📱On - Greyson to popularny chłopak z bogatego domu.

📚 📱 Pomimo różnic potrafią znaleźć wspólny język. Matka Eleanor zmaga się z rakiem, co bardzo smuci jej córkę. Greyson pomaga Ellie przejść przez trudne chwile. Wspiera ją i wypełnia jej dni pozytywnymi myślami. Była to piękna pierwsza miłość w ich przypadku.

📱 Mija kilkanaście lat, ich drogi się rozeszły, aby znów ponownie się połączyć. Greyson, ale jak woli go nazywać Ellie “Grey” jest teraz szanowanym biznesmenem, który ma dwie córki i zmaga się ze smutkiem po stracie ukochanej żony.

📚 📱 W tak trudnym dla tej rodziny momencie pojawia się promyk słońca, uśmiechnięta Ellie. Zostaje ona ich nianią. Ze względu na zażyłości z przeszłości z obecnym pracodawcą Eleanor i Greyson decydują się pozostać w formalnych stosunkach.

📚 📱 Dziewczynki nie od razu zaakceptowały nową nianię, ale z czasem zaczynają się do niej przekonywać. Nawet Greyson zaczyna się otwierać na światło Ellie. Pomaga im przeżyć żałobę po stracie bliskiej osoby.

Książka dostarcza tak wielu emocji, że dla czytelników o słabych nerwach polecam zaopatrzyć się w pudełko chusteczek. Sama uroniłam kilka łez podczas lektury.

Ta historia pokazuje, że po burzy zawsze wychodzi słońce. Udowadnia, że nie jesteśmy sami na świecie i nawet pomimo ogromnego smutku możemy się jeszcze uśmiechać.

📚 Ona - Ellie to nieśmiała dziewczyna z nosem w książkach.

📱On - Greyson to popularny chłopak z...

Ellie i Greyson to bohaterowie tej książki. Poznali się w szkole, nieco za pośrednictwem przypadku, a stanowili swoje całkowite przeciwieństwa. Eleanor była kompletnym introwertykiem, najchętniej spędzała czas w swoim pokoju, zatopiona w ukochanych lekturach. Nie była popularna, nosiła aparat na zęby i aż nazbyt dobrze znała swoje miejsce w szeregu licealnych hierarchii. Grey pochodził z bogatego domu, był świetnym koszykarzem, a jego krzywy uśmieszek sprawiał, że mógłby mieć każdą dziewczynę. Popularność nie była dla niego niczym niezwykłym, choć tak naprawdę miał tylko jednego oddanego przyjaciela. Ta dwójka teoretycznie odległych sobie osób znalazła w sobie ukojenie w najtrudniejszych momentach nastoletniego życia. Jednak nie wtedy potoczyła się ich historia. Na swój ciąg dalszy musieli zaczekać wiele lat.

Sięgając po tę książkę wiedziałam, że nie będzie to zwykły romans- w końcu mając do czynienia z Cherry trzeba się spodziewać czegoś więcej. I o wiele więcej dostałam. To powieść przede wszystkim o stracie i o tym jak zetknięcie się ze śmiercią bliskiej osoby zmienia tych, których pozostali przy życiu. Jak brak jednego człowieka potrafi zniszczyć rodziny, wykreować zupełnie odmienne osoby i zburzyć cały poukładany świat. I choć historia ma pokazać, że są takie rodzaje miłości, które tkwią uśpione przez wiele lat i nigdy nie znikną, to w mojej ocenie jest to tylko wątek poboczny tej pozycji. Bo przede wszystkim ona pokazuje siłę człowieka, moc bezinteresownego wsparcia, wiarę w to, że bliscy nigdy nie opuszczają nas na zawsze- nawet gdy nie jesteśmy w stanie już ich zobaczyć oraz magię miłości i to nie zawsze w wersji romantycznej. To kolejna pozycja Autorki, którą polecam z czystym sumieniem, bo choć złamała mi serce to także potrafiła poskładać je na nowo- tak jak życie.

Piękna i zarazem smutna powieść. Pierwsza miłość i przyjaźń szesnastoletniej Eleanor do Greya,potem Grey jest dużym wsparciem dla Elli z powodu śmierci mamy,niestety ich drogi sie rozchodzą i kazdy żyję swoim życiem . Po latach powrót I poszukiwania pracy jako niania trafią do domu Greysona .......Czy uczucie ożyje?Polecam ❤️

polecam

polecam

Miała swoje momenty, w których było mi smutno. Ale niestety, przez większość czasu mnie nudziła :( Książka w porządku, ale bez rewelacji.

Eleanor i Greya poznajemy na początku książki jako nastolatków. Dziewczyna przechodzi trudny czas, gdyż jest świadkiem walki matki z rakiem. Rokowania nie są najlepsze, a ogromnym wsparciem okazuje się dla niej Greyson, chłopak, który okazał się jej kołem ratunkowym, czego wcześniej by się w ogóle nie spodziewała. Niestety w pewnym momencie ich drogi się rozchodzą. Oboje układają sobie życie i nic nie wskazuje na to, by ich drogi ponownie się zeszły. Do czasu kiedy Eleanor ubiega się o stanowisko niani dwóch dziewczynek, których ojcem okazuje się właśnie... Grey. Co z tego spotkania wyniknie? Czy uśpione uczucie znów ożyje?

Piękna powieść. Pióro autorki jest mi znane i jak zwykle jestem zachwycona. Okładka absolutnie nie przyciąga... Gdybym nie znała twórczości autorki, zapewne bym ten tytuł ominęła szerokim łukiem. A powieść jest zdecydowanie warta tego, by pozwolić się ponieść historii dwójki bohaterów. Czy jest to opowieść o miłości? Tak. Ale jest to miłość trudna, od początku bardzo dojrzała, niezwykle emocjonalna, której towarzyszy widmo straty, niezwykłej potrzeby wsparcia i podnoszenia drugiego człowieka po upadku. Nie ma tu tęczy, jednorożców i słodyczy. Nie jest to miłość jak z bajki. Tu mamy mnóstwo emocji, żalu, cierpienia... Wylałam trochę łez, ale była to naprawdę piękna powieść. Zdecydowanie warto! Takie opowieści o miłości lubię. Są prawdziwe. Ukazują miłość nie tylko w tęczowych barwach, a jednocześnie uwidaczniają jej moc i siłę. Uwielbiam

Super książka, pochłonęła mnie całkowicie

Super książka, pochłonęła mnie całkowicie

Nastoletnia przyjaźń, która pozwala uporać się ze śmiercią matki bohaterki. Po 15 latach rewanż gdy on traci ukochaną żonę. Trauma po stracie i dodająca otuchy opowieść o wsparciu dzięki któremu można wrócić do życia. Polecam.

Eleanor & Grey ⭐⭐⭐⭐⭐
🦟
Opowiada jak odrzucona przez rówieśników szesnastoletnia Ellie poznaje chłopca, który swoim towarzystwem pomaga jej zapomnieć o chorobie mamy.
Jak śmierć rozdzieli młodych zakochanych a połączy dorosłych?
(streszczenie)
Eleanor w dzieciństwie była samotniczką o wielkim sercu i miłości do powieści o Harrym Potterze. Kiedy na pewnej imprezie dosiada się do niej przyjaciel byłego chłopaka jej kuzynki, który próbuje rozpocząć rozmowę, Ellie pragnie zniknąć . Grey początkowo miał cel w poznaniu dziewczyny, jednak z czasem, ze strony chłopaka było to szczere zainteresowanie i chęć troski o Ellie. Spotykają się by mieć wzajemne wsparcie, w życiu pełnym śmierci i samotności.

Ellie jest zmuszona do wyjazdu na Florydę, przez co przyjaciele tracą kontakt.

Po latach Eleanor szukając pracy trafia na ofertę dobrze płatną z wieloma szczególnymi kryteriami. Pracodawcą i ojcem dwóch dziewczynek okazuje się Greyson East, jej pierwsza miłość. Mężczyzna odcina przeszłość od teraźniejszości i zatapia się w smutku.
🦟
Poruszająca od pierwszych stron historia nastoletniej miłości, która mimo rozłąki złączyła kochanków po latach. Wiele razy miałam łzy w oczach, gdy czytałam o chorobie Paige oraz kiedy zakochani musieli się rozstać. Jestem niezwykle zaskoczona jakością stylu pisma i zadowolona z przebiegu historii. Wiadomo po przeczytaniu opisu z tyłu książki jaki motyw będzie prezentować książka, ale bez zastanowienia można po nią sięgnąć, gdyż nie jest bezbarwna. Jest przepełniona emocjami, które oddziałują na czytelnika przy czytaniu bardzo mocno.
Sięgnęłam po tę książkę przez przypadek, gdyż okładka nie zachęciła mnie, ale widząc jednego z tiktoków zdecydowałam się zaryzykować.
Jest to one-stand new adult romans, więc nie ma czasu na namysły, tylko należy czytać "Eleanor &Grey" i przeżywać radość i śmierć, smutek i przebaczenie razem z bohaterami.
🦟
#wydawnictwofilia #filia #romans #eleanor&Grey #onestandbook #ellie #eleanor #greysoneast #grey #polecam #brittainyccherry #newadult #wzruszajaca #legimi #liceum #highschoolromans #fivestarsbooks #recomandation

Eleanor & Grey ⭐⭐⭐⭐⭐
🦟
Jak śmierć rozdzieli młodych zakochanych a połączy dorosłych?
(streszczenie)

Kiedy zaczęłam czytać tą książkę, pomyślałam sobie "Ona brzydkie kaczątko, on szkolna gwiazda  pewnie się w sobie zakochają i będą żyli długo i szczęśliwie ".
Jednak tak bardzo się pomyliłam...
Książka przedstawia ból po stracie bliskich osób...
Po stracie po której powstają blizny...
Ale zarazem daje nadzieję, że kiedyś znów zaświeci słońce

Jednak tak bardzo się pomyliłam...
Książka przedstawia ból po stracie bliskich osób...
Po stracie po której powstają blizny...
Ale zarazem daje nadzieję, że kiedyś znów zaświeci słońce