Damien

Okładka książki Damien L.A. Casey
Okładka książki Damien
L.A. Casey Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Bracia Slater (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Bracia Slater (tom 5)
Damien
Wydawnictwo Kobiece
2019-08-28
2019-08-28
2018-03-20
Sylwia Chojnacka
uczucia wspomnienia przeszłość zranienie marzenia uwodziciel bracia ucieczka miłość przebaczenie

Biorąc się za serie Braci Slater nie spodziewałam się kompletnie, że tak bardzo przepadnę w przygodach tych nieziemskich przystojniaków.

Fakt, są tu sceny +18 które przyprawiały mnie o wykręcenie gałek ocznych do wnętrza mojej głowy ale wszystko inne jest na plus 😉

No dobra, w Damienie były też sytuacje które w moim odczuciu były nierealne i mocno naciągane ale to i tak nie zmienia faktu, że te książki czyta sie z wielką przyjemnością.
Ile one dają uśmiechu i zapomnienia wie każdy, kto je czytał.

I tak naprawdę nie tylko bracia Slater są tu tacy super. Swoją drogą ostatnio się nad tym zastanawiałam ale chyba nie potrafię wybrać swojego ulubieńca. Każdy z nich ma charakterek zabijaki i słodkie wnętrze misia. Każdy z nich potrafi tak zakręcić kobietę, że myśli tylko o nim.

No i właśnie, Panie w tej serii nie mogą być inne jak zabójczo zwariowane, nie dające sobie w kaszę dmuchać, pyskate, wygadane, mądre i ogromnie uczuciowe.

To wszystko plus fabuła, która mimo że nie jest jakaś niesamowita sprawia, że od tych historii i tak nie da się oderwać.

Bardzo mi przykro, że to już koniec mojej z nimi przygody ale wiem, że jak będę potrzebowała dobrego romansu z niesamowitą dawką bardzo dobrego humoru to zajrzę do nich pewnie jeszcze nie raz.

~ Wstęp ~

Alannah, spokojna dziewczyna, przy której wszyscy czują się dobrze. Pomagająca wszystkim, nie oczekując nic od innych. Zawsze radzi sobie sama. Gdy była młoda znalazła tego, z którym mogła być na dłużej niż jedna szczęśliwa noc...niestety on tego nie docenił.

Damien, brat bliźniak Dominica, przez którego wszystko się zaczęło. Jedna jego decyzja przewróciła wszystkim jego braciom i jemu życia do góry nogami. Żyjący z wielkim poczuciem winny przez to, ale także przez sposób jaki potraktował tą piękną dziewczynę.

Czy jak wróci do domu, będzie potrafił zbudować na nowo relacje z Laną? Czy nastoletnia miłość powróci?

~ Recenzja ~

Ostatni tom niesamowitej części cyklu: Bracia Slater, był… intrygujący. Bardzo oczekiwałam na tą cześć, bo teoretycznie wszystko przez Damiena się zaczęło. Nie wiem czemu, ale myślałam, ze ta cześć będzie najlepsza i niestety się tak nie stało, ale muszę przyznać, że miała coś w sobie. Lana jest moją ulubioną bohaterką ze wszystkich tomów oraz ma talent artystyczny, więc trochę się z nią utożsamiam. Gdy Damien nazywał Alannah pieguskiem moje serce wyło jak wilk do księżyca. Rozpływałam się wtedy, to było po prostu przeurocze. Jestem zakochana w ich relacji. Ten tom potrafił mnie poruszyć do łez, muszę się przyznać ze potrzebowałam chusteczek podczas czytania jej.

Bardzo polecam, bo ta książka jest przepiękna. <3

~ Wstęp ~

Przy tej części najwięcej uroniłam łzy. Historia miłosna dwóch ostatnich osób Damien i Alannah. Główna bohaterka musi zaufać Damienowi by pójść na przód. Damien musi dowieść żeby Alannah mu zaufała i dała szansę. Po przeczytaniu wszystkich braci Slatrr nie potrafię zdecydować, który jest lepszy. Polecam wszystkim. Szkoda że nie ma więcej dalszych losów braci Slater.

Nuda...Wszystko już było w poprzednich częściach. Zwykłe czytadło do pociągu bo sporo dialogów. Naiwna intryga. Kolejna odsłona wyidealizowanej paczki, która jest raczej marzeniem autorki. Nie rozumiem tak wysokich ocen chyba, że to również marzenia czytelniczek. No cóż szkoda czasu.

Cóż płakałam całą końcówkę (może mieć na to wpływ mój obecny stan psychiczny hahs),ale moim zdaniem jest to jedna z lepszych książek tej serii.

Oh, nie wiem który jest to tom tej serii, ale podpisuję się pod nią dwoma rękami. Ta część jest o tyle wyjątkowa, że wątek głównych bohaterów był poruszany w każdej innej części, a co za tym szło napięcie rosło. Jestem pod wrażeniem kunsztu autorki i świata jaki stworzyła w tym utworze. Mogłabym zostać patronem takiej wspaniałej książki.

Podsumowując w tym miejscu całą serię muszę powiedzieć, że książka o Damianie podobała mi się najmniej. A to za sprawą Alannah. Mam wrażenie, że jej charakter nie zgrywa się do końca z wykreowanym we wcześniejszych częściach. Jeszcze wątek Dante. Nie przemówiła do mnie ta książka.
Moją ulubioną częścią pozostanie Kane. Niemniej cała seria mi się podobała. Lubię takie serie, gdzie książki są ze sobą powiązane, ale każda książka generalnie zamyka pojedynczą historię. Jeżeli ktoś ma jakieś podobne serie do polecenia, proszę o kontakt :)

Jedna z lepszych historii braci Slater. Najbardziej pogubiony, najmłodszy Damien jest ostatnim bratem, którego historię poznajemy. Polubiłam go i Alannah.

Damien jest najmłodszym z pięciu braci Slaterów. Od wszystkiego odsuwany i traktowany jak mały chłopczyk Damien buntuje się i szuka swojej drogi. Młody mężczyzna podchodzi do życia bardzo lekko i nie przejmuje się konsekwencjami swoich zachowań. Wszystko zmienia się, gdy w wieku osiemnastu lat spędza upojną noc ze swoją koleżanką z klasy Allanah. Obawiając się konsekwencji związanych ze swoimi uczuciami do dziewczyny, Damien rani ją i odsuwa się od niej. Po pięciu latach postanawia jednak o nią zawalczyć.
„Damien” jest zdecydowanie moją ulubioną powieścią jeśli chodzi o serię „Braci Slater” L.A. Casey. Kobieta, o którą walczy bohater to Allanah, artystka, rysowniczka i zamknięta w sobie dziewczyna, dla której świat kończy się i zaczyna właśnie na Damianie. Żyjąca z duszą na ramieniu kobieta nie zauważa, jak ludzie wokoło ją wykorzystują. Jej dobroć i skromność sprawiają, że Damien nie potrafi o niej zapomnieć i walczy o to, by ona ponownie mu zaufała. Jednak czy tak się stanie?
Allanah to bardzo ciekawa postać. Z jednej strony bardzo nieśmiała i niepewna, a z drugiej potrafiąca walczyć o swoje przekonania. Damian to wrażliwy człowiek skrywający się pod maską beznamiętnego, mającego wszystko gdzieś kolesia. Ich historia to przeplatanka zarówno dobrych jak i złych chwil, których w przypadku tej pary nie brakuje. Świetna pozycja dla lubiących motywy Young Adult.

Damien to pełna emocji piata część serii Bracia Slater która jakby domyka serię
Główny bohater wydaje mi się być nieco inny niż bracia choć przez kolejne tomy wszyscy wydorośleli…
Opowieść zaskakuje jak zresztą i poprzednie tomy i na przemian jest nam smutno by za chwile pękać ze śmiechu
Mnie boli najbardziej że to już ostatnia książka z cyklu Bracia S.
Pozostanie nam jeszcze króciutka Alannah a potem już nic …
Jak żyć …..
I na koniec cytat
„Cechą charakterystyczną dla książek z serii „Bracia Slater” jest to, że czyta się je w błyskawicznym tempie, a po zakończonej lekturze, czuję się niedosyt i zdecydowanie chce się więcej.”

Damien to pełna emocji piata część serii Bracia Slater która jakby domyka serię
Mnie boli najbardziej że to już ostatnia książka z cyklu Bracia S.
Pozostanie nam...

• Romans