Gentleman numer dziewięć

Okładka książki Gentleman numer dziewięć Penelope Ward
Okładka książki Gentleman numer dziewięć
Penelope Ward Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Editio Red
Gentleman Nine
Editio
2019-07-09
2019-07-09
2018-02-19
Marcin Machnik

Okładka książki Zasady randkowania Vi Keeland, Penelope Ward
Zasady randkow... Vi Keeland, Penelop...
Okładka książki Well Played. Zakład o więcej niż wszystko Vi Keeland, Penelope Ward
Well Played. Z... Vi Keeland, Penelop...

Całkiem dobrze bawiłam się przy tej książce. Jest mocno przewidywalna do momentu, aż nie zjawia się Rory, były chłopak. Wydawać by się mogło, że standardowo wszystko się potoczy. Ale nie. Nie toczy się. A wolałabym, by się potoczyło. Bo od tego momentu dostajemy Amber, która kompletnie nie wie, co czuje. I strasznie tym denerwuje. No bo jak można tak zwodzić? Może to dlatego, że ja tak nigdy nie miałam, ale mnie to mocno zirytowało.
Bardzo polubiłam Channinga i za niego plusik do oceny. Za Amber minusik, więc w sumie się zeruje. Ogólnie całkiem dobra lektura na relaks, ale raczej nie zostanie na długo w pamięci.

Kolejna świetna książka tej autorki

Kolejna świetna książka tej autorki

Uwielbiam książki tej autorki, ale ta mnie nie porwała. Przyjemna historia na jeden wieczór, jednak nie wywołała we mnie takich emocji jak inne opowieści.

2064

Penelope po raz kolejny nie zawodzi, a nawet zaskakuje, bo nie spodziewałam się, że tytułowy Gentelman numer dziewięć będzie panem do towarzystwa i serio szkoda, że ten wątek nie został pociągnięty dalej, bo byłoby to coś oryginalnego w repertuale autorki. Wiadomo - jest dość przewidywalnie, ale ja sobie tą przewidywalność ogromnie cenię, bo doskonale wiem, co dostanę sięgając po jej książki.

Plus za trudne tematy - spektrum autyzmu u dorosłych, alzheimer i bezpłodność.

Było to moje kolejne spotkanie z autorką i należało do udanych. Polubiłam oboje głównych bohaterów, nie były nijakie, każdy z nich miał przeszłość i był dobrą osobą. Książka opowiada o różnych etapach miłości w życiu. Mimo, że była to przewidywalna lektura, mi się ona spodobała i szybko ją pochłonęłam. Spędziłam przy niej bardzo miło czas, polecam!

Książka o tym jak przyjaźń przeradza się w miłość. Wzruszająca, pełna pasji i pożądania historia.

Rewelacyjna książka, pełna emocji, skłaniająca do refleksji i zastanowienia się nad życiem i miłością do drugiej osoby jak i do samego siebie.

GENTLEMAN NUMER DZIEWIĘĆ - PENELOPE WARD
🤎Moja ocena: 6/10

🤎Wydawnictwo: Editio Red

„Gentleman numer dziewięć” to kolejna książka, którą czytam w ramach swojego małego wyzwania. Na koniec zeszłego roku wylosowałam książki do #TBR2022 i właśnie przyszła kolej na tę pozycję. Niestety czuję się nieco rozczarowana i niestety nie do końca usatysfakcjonowana. Liczyłam na coś naprawdę fajnego, a niestety nie końca dostałam to czego oczekiwałam. Muszę to powiedzieć, ale Penelope ma w swoim dorobku dużo lepsze książki niż ta. Mamy tutaj motyw spotkania po latach i od przyjaźni do miłości. Mimo, zdecydowanie autorka wplotła tutaj nieco tajemnicy i rozdarcia pod między dwoma mężczyznami to nie jest to lektura w której dzieje się niewiadomo ile. Jest lekka i niezobowiązująca, w stan raz na jeden wieczór, ale do przeczytania i zapomnienia. Szczerze powiedziawszy to cieszę się, że mam ją już za sobą i niestety stwierdzam, że dno niej nie wrócę. Jeśli szukacie lektury, która pozwoli Wam odpocząć od czegoś bardziej wymagającego to polecam.

~Zaczytana Anielka~

GENTLEMAN NUMER DZIEWIĘĆ - PENELOPE WARD
🤎Moja ocena: 6/10

🤎Wydawnictwo: Editio Red

Do tej pory czytałam książki, które Penelope Ward napisała w duecie z Vi Keeland. Przy tej dobrze się bawiłam, czułam chemię między bohaterami i dosyć szybko wciągnęłam się w życie trójki bohaterów.
Amber trawi rozstanie z długoletnim partnerem. Liczyła na zaręczyny, a doszło do zerwania. Razem z Rorym i Channingiem od dzieciństwa tworzyli paczkę trojga przyjaciół. Wszystko się zaczęło zmieniać jak Channing wyjechał do college. Amber nie wie, że za jej plecami chłopaki zawarli pakt. Żaden z nich nie będzie starał się o związek z Amber. Więc jak to się stało, że Rory jednak został jej chłopakiem? Czy Channing wyjawi Amber tajemnicę o układzie i co kierowało Rorym, że jednak zerwał z Amber? Musicie to przeczytać.

Bardzo fajna książka. Pomysł na bohaterów i fabułę jak zawsze niespotykany. Napisane bardzo dobrze. Z dowcipem, na luzie. Chociaż nie lubię tych sytuacji, kiedy ktoś musi wybierać. Ale to nie zmienia faktu, że to moje ulubione autorki.