Raw

Okładka książki Raw Belle Aurora
Okładka książki Raw
Belle Aurora Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Raw Family (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Raw Family (tom 1)
Raw
NieZwykłe
2019-07-10
2019-07-10
Iga Wiśniewska
ucieczka napaść obrońca opiekun obserwator miłość uczucia seks pożądanie namiętność władza narkotyki ratunek nieznajomy sekrety zasady

Okrutna miłość

2061 ocen

Super

Super

Co to k**wa było?
Twitch chce zniszczyć Lexi, bo... tak. Bo dała mu nadzieję, że może być dobrze, więc w zamian zniszczy jej psychikę. Super.
Najlepsi przyjaciele głównej bohaterki bardzo irytujący. Myślałam, że książka będzie ciekawsza, ale niestety się zawiodłam. Sceny seksu bardzo zwyczajne, a bohaterka się zachwycała jakim to typ świrem w łóżku nie jest, bo jej dał klapsa w dupę. Jakiś śmieszny wątek z mafią od czapy.
Jest tu kilka ciekawych cytatów, ale dalej serii czytać nie będę.

Co to k**wa było?

„Raw”

„Wszystko w nim jest szorstkie. I brutalne. I nieskrępowane. Jest jak rozszalały ogień. A ja jestem kruchą ćmą, która ciągnie do płomienia. Prędzej czy później się sparzę. Wiem to.”.

„Raw”… książka przeczytana kilka miesięcy temu, a ja dopiero dzisiaj o niej piszę recenzję. Wybaczcie to drobne opóźnienie :). I wiecie co? Pomimo tego, że tę książkę czytałam jakiś czas temu, to do dzisiaj doskonale ją pamiętam. I tak mi się wydaje, że to świadczy o tym, że jest zdecydowanie warta uwagi! Ta książka idealnie wpasuje się w nasz mroczny maraton, który znajdziecie w wyróżnionej relacji „Alter ego” #mrocznymarzec.

No dobrze, ale co powiesz o tej książce, bo dalej nie przeszliśmy do sedna.

Już, już.

Jakimi słowami mogłabym określić tę książkę?

Hmmm… zachwycająca, ujmująca - oczywiście w tym mrocznym znaczeniu, trzymająca w napięciu i bardzo pobudzająca zmysły. To przy tej książce doświadczyłam emocji, których potrzebuje podczas czytania. A ta historia to coś więcej niż tylko opowieść spisana na kartkach. To jest historia o miłości, przetrwaniu w najsurowszych warunkach, jakich się doświadczyło oraz przeszłości, która stoi tuż za rogiem i nie planuje odejść.

W tej historii mamy dwóch głównych bohaterów, którzy są charakterystyczni.

„Nie wszystkie potwory czają się w ciemnościach. Niektóre kryją się w świetle dnia.”.

Alexa to bohaterka, która nie miała lekko w życiu. Od najmłodszych lat musiała radzić sobie sama, a teraz spełniała się zawodowo i robił coś, co uwielbia - pomaga i troszczy się o innych. Pragnie dla nich takiego życia, jakiego ona nie doświadczyła.

Ale jest też on…

Nasz „uroczy” zakapturzony bohater, który ma pewne plany do zrealizowania. Wie o niej wszystko. On jej potrzebował, pragnął. Miał przeszłość pełną bólu, rozczarowań i braku miłości, aż w końcu zrobił krok w przód i wyrwał się z koszmaru. On z wypisanymi dziełami sztuki na ciele, przesiąknięty tajemnicami, problemami i pragnieniem wyrównania rachunków.

Oczy ją obserwowały.
Dłonie uratowały.
Czuła go wszędzie.
I ten głos.
„Ten nieznajomy mężczyzna jest w mojej podświadomości. Pojawia się w moich snach. Co jest niedorzeczne. Wiem.”.
Ich relacja została świetnie przedstawiona. Relacja pełna zainteresowania, tajemnic i szczerości, która w pewnym momencie może wiele zmienić. Przy nim czuła się bezpiecznie. A ona wiedziała, że jej nie skrzywdzi.
A sceny pomiędzy nimi? God damn. Napiszę tylko tyle:
„Nieczęsto się zdarza, że fantazje się urzeczywistniają. Ale ta fantazja? Cholernie mnie przeraża. Mam wrażenie, że zaraz się obudzę, a to wszystko okaże się snem.”.
Fabuła jest rozplanowana w taki sposób, że każdy jeden najmniejszy element ma swój sens. Ma swój początek i koniec, a akcja? Pędzi i nie pozwala na chwilę wytchnienia, a ja? Muszę w końcu nadrobić ostatni tom i wydaje mi się, że w tym miesiącu nadejdzie pora na dokończenie tej serii.
Historia o niesamowitej sile i walce z demonami przeszłości oraz o poszukiwaniu szczęścia, które jest na wyciągnięcie ręki. O uczuciach, które nie są łatwe do przyswojenia i konfrontacji z przeszłością.
Gorąca, niepokojąca i w pewnej chwili druzgocąca. To jak? Dasz szansę tej historii?
PS Przygotujcie się na cliffhanger.
Miłego,
Ania

„Raw”

Okropna. Czasami wciągająca, jednak w większości nudna, przewidywalna. Nie wiem też, czy to wina autorki czy też osoby, która tłumaczyła, ale jest bardzo dużo błędów językowych, stylistycznych. No po prostu nie. Daje te 4, ale w sumie nie jestem do końca pewna czemu. Może i ma jakiś potencjał, ale ciężko się czyta to. Niczym wypracowanie z gimnazjum.

Spodziewałam się po tej książce o wiele więcej. Ocieka seksem, w pewnych momentach aż nie chce się jej czytać. Co prawda zakończenie posiada fajny plot twist ale tak mnie zmęczyła, że nie wiem czy dokończę serie.

Zakochałam się w tej książce, z przyjemnością sięgnę po 2 tom :)

Zakochałam się w tej książce, z przyjemnością sięgnę po 2 tom :)

Cóż, wow. Nie wiem jak opisać wszystkie emocje, które poczułam przy ostatnich stronach.

Książka dosyć mroczna, ale na pewno warta przeczytania. Zaciekawiła mnie już od pierwszych stron. Zakończenie jednak jest dosyć smutne.

Nie daje zero punktów , bo jest w fabule coś . 90% książki to ordynarne słownictwo, przemoc I zbzony seks. Kolejność odwrotna. Gdyby odrzucić te 90% , które z objawami nudności omijałam, zostaję historia dzieci skrzywdzonych przez rodziców. Piętno przemocy wpływa na życie obojga, na każde z bohaterów inaczej. Świat narkotyków, morderstw i iskierka dobra? No nie wiem. Bez scen seksu, książka miałaby około 20 stron. Nie moja bajka.

Ledwie dotrwałam do końca. Najgorsza z przeczytanych przeze mnie książek w tym roku. Lubię mrocznych bohaterów, mafiosów, prawie psychopatów osaczających swoje kobiety, ale tutaj nic mi się nie kleiło, a koniec jest do bani.