Kształt nocy

Albatros
The Shape of Night
kryminał, sensacja, thriller
Jerzy Żebrowski

Mimo w większości niefajnych recenzji jakie czytałam, mnie się podobała. Może dlatego, że wierzę w nawiedzone miejsca. Fajnie, lekko się czyta

Książka jest wciągająca. Szybko się ją czyta. Napisana fajnym językiem, to pierwsza książka tej autorki którą przeczytałam, podobno lepsze ma thrillery o tematyce medycznej, na pewno po nie sięgnę.

Chyba najsłabsza książka autorki. Stylem podobna do tych pierwszych, z początków pisarskiej kariery.

Bardziej książka młodzieżowa
Średnia

Książka trzyma w napięciu, historia jest dość ciekawa :) jest to zupełnie coś innego od autorki ale wyszło okej. Byłam ciekawa zakończenia :)

Jestem zdziwiona tak niską opinią, jaką ta książka posiada. Jest przyjemna, szybko się czyta, mi bardzo podobało się połączenie fantasy i kryminału, jednak można było z niego wycisnąć jeszcze więcej.

Bardzo się starałam zapałać sympatią do lektury, ale nie udało mi się. Jestem na nie, połączeniu kryminału z fantasy w takiej formie. Przykro mi stwierdzić, że autorka nie podołała zadaniu.

Książka zapowiadała się ciekawie, ale przez większą część była nudna. Bohaterowie ujdą jeszcze jako tako, chociaż nie wiem skąd takie zachowanie u głównej bohaterki. Jej sekret mnie rozczarował, ponieważ spodziewałam się czegoś innego niż tego co dostała.

Fabuła rozkręca się dopiero na jakieś 200 czy 250 stronie, a to zdecydowanie za późno. Samo zakończenie także mnie nie...

Książkę przede wszystkim czyta się lekko i szybko, jest ciekawa, ale powoli nabiera tempa. Jest mroczna i intrygująca, nie mogłam się oderwać. Dzięki tej ksiązce zwalczyłam kryzys czytelniczy ;) Choć to nie do końca moje klimaty, to lubię książki autorki i czytając byłam bardzo ciekawa co może się wydarzyć. Spodziewałam się innego zakończenia, ale to też mnie zaskoczyło....

Książka mnie zaskoczyła. Myślałam, ze to kryminał, a to „książka grozy”. Przeniosłam się w świat duchów i upiorów, ale nie żałuję. Jako lektura na urlop, czytana w samochodzie- była MIŁYM zakończeniem ;)

Dyskusje

• 2019