Rodzina

Burda Publishing Polska
2019-09-18
2019-09-18
Ewa Kleszcz
manipulacja niebezpieczeństwo samotność sekta szantaż śmierć w rodzinie tajemnica thriller

Rodzinne tajemnice

Lekki thriller ale nie podobało mi się zbyt dużo zbiegów okoliczności po koniec

Lekki thriller ale nie podobało mi się zbyt dużo zbiegów okoliczności po koniec

Taka sobie. Do połowy całkiem dynamiczna i spójna, dobrze się czytało. Jednak potem przyszło załamanie. Historia stała się strasznie naciągana, ciężko było uwierzyć w niektóre wątki - szczególnie powiązań rodzinnych. Zwroty akcji ani mnie nie zaskoczyły ani nie zainteresowały jakoś szczególnie. A już ostatnie rozdziały strasznie rozwleczone, które mam wrażenie, że nie zakańczają tak naprawdę tej historii.

Tajemnice, tajemnice... każdy z nas je skrywa. To książka o tym, jak potrafią one zdominować nasze życie oraz o tym, jak bardzo pozory potrafią mylić. "W fikcji, podobnie jak w życiu, sprawy rzadko mają się tak, jak to wygląda na pierwszy rzut oka" - jak pisze w posłowiu Autorka.

Do połowy książkę bardzo fajnie się czytało - naprawdę mnie wciągnęła. Później to była droga przez mękę. Rozdziały z nagłówkiem: "Alex" męczące. Zwroty akcji, które nie zrobiły na mnie wrażenia.
Nie polecam.

Nie polecam.

Totalny niewypał. Przeczytałam kilka książek tej autorki i ta była najgorsza. Zero napięcia , ciągle to samo.
Nie polecam

Nie polecam

Powiedziałabym, że książka taka sobie. Szybko się czyta, ale mnie jakoś nie porwała.

Wciągnęła. Dobra.

Wciągnęła. Dobra.

Mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony historia jest ciekawa, ale mocno naciągana, zwłaszcza te związki rodzinne i nie-rodzinne nie są kompletnie wiarygodne. Każdy zna każdego, jakby akcja toczyła się w głuszy z trzema domami na krzyż. Totalnie naciągnięty wątek ciotki i jej relacji z różnymi ludźmi. A ten sms do głównej bohaterki od matki chorej córki (nie pamiętam imion)... przypomina powieść napisaną przez amatorkę, której nie bardzo wątki się kleją i potem łapie je na takie prymitywne nitki.

Trochę przewidywalna, ale przyjemnie się ją czytało, wzbudziła kilka skrajnych emocji.

Z początku ciężko mi się czytało tę książkę, ze względu na to, że dotykała moich problemów, ale właśnie podobało mi się to, bo mogłam się dobrze wczuć w treść książki. I po tym właśnie stwierdziłam, że to będzie świetna książka. Jednak później akcja szła tak okropnie mozolnie, że nie wiedziałam czy będzie w ogóle jakikolwiek plot twist w tym thrillerze i przez to ciągnęłam tę książkę strasznie długo..

Dopiero jakieś 100 stron przed końcem akcja zaczęła się rozkręcać. I największym zaskoczeniem było to, że ci którzy wydawali mi się źli okazali się być tymi dobrymi, a ci dobrzy okazali się być złymi bohaterami. Jednak samo zakończenie i punkt kulminacyjny były dla mnie zbyt abstrakcyjne, więc ten cały thriller był taki mocno średni, a szkoda, bo 2 inne thrillery tej autorki wprost ubóstwiam.