Żmijowisko

Wojciech Chmielarz Wydawnictwo: Marginesy kryminał, sensacja, thriller
2019-10-16
2018-05-09
Marginesy
literatura polska niebezpieczeństwo nienawiść poszukiwanie prawdy rozpacz thriller trauma zabójstwo zemsta ekranizacja
kryminał, sensacja, thriller
2019-10-16
Inne

Opinie [1 592]

Jakże mi szkoda, że skończyła się już moja przygoda z tą książką. Nastrój, osobowość bohaterów, siła emocji, jakich doświadczają jest tak sugestywna, że czułam się trochę tak, jakbym była częścią opowieści. Czy nie o to chodzi w ogóle w czytaniu powieści? Świetnie się czyta, super rozrywka.

Fantastyczna książka, zarwalam kilka nocy ale trzymała mnie w niepewności do samego końca. Jestem pod wrażeniem stylu i talentu pana Chmielarza. Do tej pory nie miałam kontaktu z polskimi kryminałami i zaskoczyłam się bardzo pozytywnie. Trochę styl pana Chmielarza przypominał mi Charlotte Link jednak wątki były połączone ze sobą w dużo bardziej zrozumiały sposób.

To moja pierwsza pozycja tego autora, jestem zachwycona, historia bardzo ciekawa, tajemnicza. Natomiast zakończenie...petarda, już myślałam że wiem, a tu nagle autor rzuca bombę zaskoczenia...Świetna.

Z początku książka mnie wciągnęła, potem już było coraz trudniej. Dużo opisów, które do niczego nie prowadzą

Tę książkę poleciły mi koleżanki... wciągająca od pierwszej strony aż do ostatniej. Świetnie się czyta.
Koniec książki mnie zszokował, oczywiście pozytywnie.

Mam ambiwalentny stosunek do tej powieści. Z jednej strony podoba mi się aura pewnej tajemniczości, nieoczywistość, z drugiej drażni prostackie zachowanie niektórych bohaterów. Być może w zamyśle autora tacy mają być, bo nie twierdzę, że są jakoś źle przedstawieni i to nie jest żaden zarzut. Aczkolwiek męczyło mnie czytanie o osobach, które są dla mnie denerwujące i których...

9 na 10, za emocje, płynny przebieg akcji, wątki które zupełnie mnie zaskoczyły no i oczywiście za styl. Cudo!

Czyta się naprawdę szybko, bo historia wciąga i byłam ciekawa jakie jest rozwiązanie zagadki zaginięcia Ady. Bogaterowie niezbyt sympatyczni. Nie chciałabym mieć takich znajomych. Zakończenie według mnie przekombinowane, niemniej jednak zaskakujące. Być może dam jeszcze szansę autorowi i przeczytam coś jego autorstwa.

Według mnie książka jest przereklamowana. Zbyt wielu bohaterów, których pojawienie się nie prowadzi do wyjaśnienia zagadki zniknięcia Ady. Właściwie to nie mamy tam nawet próby rozwiązania tej sprawy . Za to bardzo dużą ilość wątków obyczajowych, problemów w relacjach między bohaterami . Sami bohaterowie bardzo stereotypowi, przez co nieciekawi. Trochę emocji autor...

Taka sobie. Dopiero końcówka ciekawa.

Dyskusje

11 873