Żmijowisko

Wojciech Chmielarz Wydawnictwo: Marginesy kryminał, sensacja, thriller
Marginesy
2019-10-16
2018-05-09
literatura polska niebezpieczeństwo nienawiść poszukiwanie prawdy rozpacz thriller trauma zabójstwo zemsta ekranizacja
Inne

Chwilami trochę się dłużyła, ale koniec bardzo dynamiczny i zaskakujący.

Chwilami trochę się dłużyła, ale koniec bardzo dynamiczny i zaskakujący.

Faktycznie ciekawa ale czy dałabym ją na nr 1 wśród książek tego autora? Hmm raczej nie. Mnie bardzo urzekła seria o Bezimiennym.
Zakonczenie nie spodziewałam się.

Zakonczenie nie spodziewałam się.

To było tak dobre, zakończenie rozwaliło mi głowę:)

To było tak dobre, zakończenie rozwaliło mi głowę:)

Świetna historia i opowieść o tym, że nasze wybory wpływają nie tylko na nas samych. Zaskakujące zakończenie.

Świetny thriller, dobrze się czyta.

Świetny thriller, dobrze się czyta.

Panie Chmielarz, zabicie wlasnej córki przez pomyłkę i zamiatanie pod dywan? Zawiódł mnie pan.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pan Chmielarz pisze tak, że nie chce się tej historii odkładać dopóki nie dobrnie sie do jej końca. Polecam, serial również niezły.

Książka dość trudna do oceny. Wątek z Merry mocno naciągnięty. Rozwiązanie akcji za to całkiem ciekawe. Niektóre fragmenty książki (dialogi, zachowania) nieco ją obrzydzały, ale psychologicznie też całkiem ciekawa.
Przyznam, że zakończenie mnie zaciekawiło, a książka nie nudziła, stąd pozytywna ocena.

Wg mnie rewelacja! Wartka akcja, pokręcone charaktery, zakończenie petarda. Sztos

Zaskakujący thriller o tym jak nasze wybory z przeszłości, nieprzemyślane decyzję, buzujące emocje czy niezakończone sprawy mogą mieć nawet tragiczny wpływ na przyszłość. Jest to historia, która zostaje człowiekowi w głowie i skłania do przemyśleń czy warto czasami zachowywać się "zgodnie z zasadami" poświęcając tym samym własne życie, czy aby na pewno jest to dobre rozwiązanie. Cała akcja toczy się z pozoru bardzo spokojnie jednak zakończenie książki może przyprawić czytelnika o dreszcze.
Przyznam się, że po tą pozycję sięgnęłam dopiero po obejrzeniu serialu na platformie Netflix. Nie polecam takiej kolejności, gdyż serial jest dość wiernym odzwierciedleniem książki (z małymi wyjątkami, ale są to głównie tylko szczegóły) i niestety w ten sposób miałam trochę inne odczucia niż gdybym najpierw ją przeczytała.

Video

Video