Najszczęśliwsza

Nominacja w plebiscycie 2018
Max Czornyj Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Filia
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

(Nie)najszczęśliwsza lektura...

21 Link do recenzji

Jakoś mnie nie porwała. Co prawda przez cały czas byłam ciekawa co się tak naprawdę wydarzyło ale samo zakończenie do mnie nie przemówiło. Książka z tych co się przeczyta ale raczej nie wróci ponownie.

Czy kiedykolwiek była najszczęśliwsza?

Otóż... nie. Morderstwo żony, po 4 latach Dawid Kaster dostaje list..., ale od zmarłej żony!

Od samego początku zostałam mocno wciągnięta w tą historię i nie mogłam się od niej oderwać. Liściki, prezenty, szok i niedowierzanie. Do tego sekrety, drugie życie u boku nowej kobiety. Końcówka bardzo mnie zaskoczyła, nie spodziewałam...

Główny temat "Najszczęśliwszej" nieco przywodził mi na myśl "Nieodnalezioną" R. Mroza, ale jakoś nie do końca potrafiłam się w nią wczuć. Niby ciekawa, a jednak czegoś mi brakowało. Mimo wszystko, jest to naprawdę interesująca pozycja, a przede wszystkim ogromnie zyskuje zakończeniem: kompletnie nie spodziewałam się takie rozwiązania sprawy i dosłownie zbierałam szczękę z...

Przyznam szczerze, że nie wywarła na mnie zbyt dużych emocji. Jedynie końcówka mnie totalnie zaskoczyła, ale ogólnie miałam wrażenie, że bardzo się ciągnie.

Rozumiem, że pisarz chciał poruszyć niezwykle ważny dla niego temat. Jednak zaciekawił mnie tylko początek thrillera. Środek przegadany i właściwie bez większego znaczenia, gdyż dwa ostatnie rozdziały podają wszystko na tacy. Szkoda.... bo zapowiadał się kawał mocnego thrillera.

Jest to pierwsza książka tego autora, którą przeczytałam. Szybko się czyta. Zakończenie bardzo zaskakuje i skłania do przemyśleń. Mogę ją polecić czytelnikom, którzy lubią psychologiczne manipulacje. Chociaż sama fabuła rodem z amerykańskiego CSI kryminalne zagadki 😁

Jestem zaskoczona zmianą stylu pisania. Książka troszkę zagmatwana przez pierwsze parę rozdziałów, ale później jest tylko lepiej. Chęć Poznania tajemnicy skłania do przeczytania książki jednym tchem. Jest inna od wszystkich książek autora, ale warta przeczytania dla zaskakującego końca.

Na półkach: , , , , , ,

Nie wiem o co chodzi, ale mam problem z panem Maxem. A mianowicie skończyłam drugą jego książkę, i mam mieszane uczucia. O ile "Rzeźnika" mogę mu wybaczyć (to jednak domysły pobudek polskiego mordercy Cyppka, próba uczłowieczenia? zwierzęcia w ludzkiej skórze, wyjaśnienia jego zachowań). O tyle "Najszczęśliwsza" jest po prostu słaba, basta!

Nie ukrywam, do lektury Czornyja...

Świetna książka zakończenie mnie zaskoczył. Polecam p

Pełna intryg i niedomówień. Pokazuje potęgę manipulacji i drogi do celu. Polecam

Dyskusje

1 810