Złota klatka

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Faye (tom 1) Seria: Thriller psychologiczny kryminał, sensacja, thriller
En bur av guld
Inga Sawicka
Czarna Owca
literatura szwedzka małżeństwo skandynawski kryminał Sztokholm Szwecja szwedzki kryminał śledztwo śmierć w rodzinie trauma zabójstwo zemsta
En bur av guld
Faye (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Inga Sawicka
Thriller psychologiczny
Inne

Czytałam w napięciu do ostatniego zdania.
W pierwszej części można było zniechęcić się do bohaterki, powiedzieć: "Kobieto, co ty robisz ze swoim życiem?!", ale dalszy ciąg zdarzeń wynagradza z nawiązką nasze czekanie.

Jak dla mnie trochę nierzeczywista ta książka. Z całym szacunkiem do autorki ale jak tak inteligenta kobieta, mogła się dać tak omamić.

Raczej nie przepadam za skandynawskimi kryminałami ze względu na nadmierny jak dla mnie naturalizm i bohaterów (zwłaszcza głównych, którzy zazwyczaj powinni nas obchodzić i powinniśmy im kibicować) zachowujących się w przeważającej większości jak kompletni socjopaci (albo przynajmniej bardzo niesympatyczni ludzie), ale akurat w tej książce obie te kwestie miały fabularne...

Nie wiem dlaczego reklamuje się tę książkę jako thriller psychologiczny, dla mnie jest to książka obyczajowa i to raczej średnia. W zasadzie nie wiadomo o co chodzi, napisana dość prostym czasem nawet infantylnym językiem.

Dobrze sie czyta; niestety zgadzam sie zwiekszoscia negatywnych recenzji. Mnostwo lokowania marek i zostanie po gym niesmak.

Opis nie odpowiada książce, przynajmniej większości. Według mnie jest to książka obyczajowa niż thriller psychologiczny. O postaci Jacka niewiele wiemy, tym samym o rodzinie Faye - kim był jej ojciec, czemu traktował Rodzinę jak traktował, matce i bracie. Brakuje jakichkolwiek relacji bohaterki ze znajomymi w czasie małżeństwa. Brakuje wyjaśnienia co tak naprawdę tknęło...

Camilla Lackberg ma swoje lepsze i gorsze momenty, ale według mojej oceny ta ksiazka byla naprawde dobra.

Zakonczenie troche naiwne ale i tak dobrze się ją czytalo, nie zepsulo ono ogólnego, dobrego wrażenia jakie wywarla na mnie ta opowieść.

Faye jest piękną i inteligentną kobietą- żyje w luksusowym apartamencie w Sztokholmie, ma cudownego męża i kochaną córeczkę. Czy jednak to daje jej szczęście?

Z twórczością Camilli Lackberg spotkałam się już kilka lat temu i pochłonęłam jednym tchem cały cykl o miasteczku Fjällbalka i jego kryminalnych zagadkach. Głównymi bohaterami są pisarka Erika Falck i policjant Patrik Hedström. Polubiłam tę parę od pierwszych stron. Tym razem szwedzka autorka odcina się od Fjällbalki i rusza z nową serią thrillerów, a jej pierwszą częścią...

Infantylna, styl pisania podobny do słabych opowiadań z wattpada.

Dyskusje

3 870