Pokuta

Max Czornyj Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Eryk Deryło (tom 3) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Filia
literatura polska
Komisarz Eryk Deryło (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Czas na rachunek sumienia

[ 19 ] Link do recenzji

Trzyma w napięciu, tak jak poprzednie dwie części. Wydaje mi się, że w niektórych momentach jest trochę przekombinowana, ale polecam. Ciezko się oderwać.

MAX CZORNYJ MOJA MIŁOŚĆ. STANOWCZO ZA DŁUGO ZWLEKAŁAM Z CZYTANIEM JEGO KSIĄŻEK. POKUTA TO PRAWDZIWA PEREŁKA DLA CZYTELNIKA LUBIĄCEGO MOCNE KRWAWE PSYCHODELICZNE KRYMINAŁY. SZYBKA AKCJA, ZASKAKUJĄCE ZWROTY AKCJI NIE POZWALAJĄ PRZESTAĆ CZYTAĆ. DODATKOWYM ATUTEM JEST DLA MNIE MIEJSCE AKCJI PONIEWAŻ MIESZKAM NA LUBELSZCZYŹNIE :). POLECAM

Wg mojej subiektywnej oceny najlepsza z pierwszych trzech cyklu. Konstrukcja fabuły sprawia, że książka "wciąga" i czyta się ją szybko.

Tutaj musiałbym ocenić całą trylogię (wg mnie, pierwsze 3 tomy o komisarzu Deryło). Ten tom jest najlepszy i najmocniejszy!
Pan Czornyj ma świetny styl pisania, i jest bardzo kreatywny.
Całość przeczytałem praktycznie jednym tchem.
Bardzo polecam!

Książka trzyma w napięciu jak poprzednie, a samo zakończenie jest zaskakujące - nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Bohaterowie na poziomie, dochodzenie łączy technikę z dedukcją, a wydarzenia ładnie kontynuują watki z poprzednich tomów.
Oceniając całościowo - czyta się szybko, dobrze i wciąga trzymając poziom. Jestem na tak i polecam.
Nieco zaskoczył mnie i...

Dzieciak. Ciul. De Sade. Borgia. Świętojebliwy. Casanova. Serio??? Bardziej pretensjonalnie się nie dało? Dwa pierwsze tomy tej serii były poprawne. Można je przeczytać skoro już się je kupiło, ale rezygnując z nich nie wiele stracicie w swoim czytelniczym życiu. Za to "Pokuta" obniża loty i jest co najwyżej męczącą kontynuację, która nareszcie zamyka historię lubelskiego...

Nuda, ciągle to samo, zero emocji przy czytaniu. Rozumiem że jak można zarobić to się tworzy takie książki ale ludzie którzy się zachwycają ta książką chyba nigdy nie czytali dobrej.

Ależ to były emocje. Komisarz Deryło w akcji. Jak od poczatku serii i tym razem emocji nie brakowało. Ba! Było ich tyle, że chwilami przechodziły mnie dreszcze. Świetny zwrot akcji, którego się nie domyślałam a zakończenie sprawia że chce się natychmiast sięgnać po kolejna część. Polecam.

Recenzja:

W końcu udało mi się poczytać na spokojnie. Jednak żałuję, że tyle czasu minęło od poprzednich części i cała historia zaczęła mi się rozmywać. Mimo to nie można odmówić autorowi talentu i mimo wszystko dobrze mi się czytało. Wartka akcja, momemtami bardziej sensacyjnie niż kryminalnie.

Dyskusje

2 142