Pozwól mi wrócić

Albatros
2019-02-11
2019-02-11
Magdalena Koziej
manipulacja obłęd obsesja poszukiwanie prawdy tęsknota thriller zaginięcie zemsta
Inne

Okładka książki Dublerka Holly Brown, Sophie Hannah, Clare Mackintosh, B.A. Paris
Ocena 6,0
Dublerka Holly Brown, Sophie...

Oficjalne recenzje i

Najgorzej jest nie wiedzieć

640 9 47

Książka, którą otrzymałem jako prezent urodzinowy, zapowiadała się obiecująco, głównie za sprawą rozsławionej na świecie autorki - B.A. Paris. Wiele jej dzieł określa się mianem bestsellerów, jednakże okazuje się, że nie zawsze w ślad za masowością idzie jakość.

„Pozwól mi wrócić” opowiada historię rzekomo nieprzytomnie zakochanej w sobie pary. Jednak już od pierwszych stron czytelnik dowiaduje się, że więcej zakochanych dzieli niż łączy. Epilog ma za zadanie jedynie utwierdzić go w tym przekonaniu.

Osobiste rozterki i tajemnice bohaterów zapoczątkowują opowieść przeciętną, pozbawioną głębi, a także jak się okazuje, dla większości czytelników mocno przewidywalną. Ten stan rzeczy ułatwia niewielka ilość postaci, które na dodatek zachowują się niejednokrotnie w sposób sztuczny i irytujący. Po przeczytaniu odnoszę wrażenie, jakbym miał do czynienia z książkową wersją zabawy w kotka i myszkę, a nie thrillerem.

Krótkie rozdziały opisujące fabułę z perspektywy poszczególnych bohaterów nadają tempa akcji, co, biorąc pod uwagę niesatysfakcjonujące zakończenie, okazuje się zbawienne dla odbiorcy.

Nie jest to moja ulubiona książka autorstwa Paris, zakończenie niespodzianka, ale doprowadzające czytelnika do konsternacji "że niby jakim cudem?"

Nie powiem, że książka nie jest dobra. Jest dobra i szybko się czyta. Jest jednak mocno przewidywalna i oczywista. Nie wiem jak inni czytelnicy, ale tego mniej więcej się spodziewałam i nic ponad owe oczekiwania nie dostałam, żadnego "smaczka". Żałuję, że wątek przeszłości bohaterów nie został mocniej rozwinięty. Książka miała ogromny potencjał, który moim zdaniem nie został nawet w 1/4 wykorzystany. A szkoda.

Niespodziewane zakończenie. Warto przeczytać.

Niespodziewane zakończenie. Warto przeczytać.

Lekka i przyjemna, do przeczytania w kilka wieczorów - tego właśnie potrzebowałam. Autorka jak zwykle nie zawodzi z zakończeniem, którego się kompletnie nie spodziewałam.

Książka nabiera tempa dopiero na końcu.
Fajny pomysł, ale trochę się ciągnie.

Książka nabiera tempa dopiero na końcu.
Fajny pomysł, ale trochę się ciągnie.

Coraz lepsze te powieści

Coraz lepsze te powieści

Przeczytałam tę książkę dopiero za drugim razem. Słowo, które przychodzi mi do głowy, kiedy myślę o tej powieści to: DZIWNA. Tak... ta książka jest po prostu dziwna. Nie wciągnęłam się w nią, nie żyłam losem bohaterów, po prostu ją przeczytałam.

Historia opowiada o życiu mężczyzny po zaginięciu jego dziewczyny, która była jego największą miłością. Podczas powrotu z wycieczki w góry para zatrzymała się na przydrożnym parkingu, na którym kobieta rozpłynęła się w powietrzu zostawiając po sobie tylko najmniejszą matrioszkę - talizman, który miała przy sobie od dziecka. Śledztwo, oskarżenia, nadzieja na happy end i w końcu pogodzenie się z tym, że prawdopodobnie dziewczyna nie żyje. To wszystko zajęło głównemu bohaterowi kilka lat (nie pamiętam nawet ile). W tym czasie ułożył sobie życie z siostrą zaginionej. Po ogłoszeniu daty ślubu oboje zaczynają podejrzewać że być może zaginiona dziewczyna żyje.

To historia o dążeniu do prawdy, rozwiązaniu zagadki zniknięcia sprzed lat. Jaki jest finał tej historii?
Przeczytajcie sami.

Naprawdę fajna historia, wciągnęła mnie na maxa, wręcz chłonęłam każdą stronę. Na końcu jak zwykle zostałam zaskoczona, co uwielbiam w książkach.

Przeczytałam kilka książek B.A. Paris i wszystkie były bardzo dobre. Mamy tu wciągającą historię. Bardzo dobrze i szybko czyta się książkę. Polecam

B.A. Paris Pozwól mi wrócić Zobacz więcej
B.A. Paris Pozwól mi wrócić Zobacz więcej