Teraz zaśniesz

Anna Dobrzańska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kołysanka śmierci

15 Link do recenzji

Książka wciągająca, ale zakończenie zawodzi. Taka tendencja do tego, by mordercą była najmniej oczywista postać, jeszcze na dokładkę ta miła i urocza. Obecnie bardzo by mnie zaskoczyło, że najbardziej oczywisty bohater faktycznie jest mordercą.

Przyjemny, lekki kryminał. Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Idealna pozycja na spokojne niedzielne popołudnie.

Niby nic wielkiego, ale podobała mi się. Typowy kryminał, zagadka - kto morduje. Odosobnienie, odcięcie od świata, to idealne warunki na kryminał. Historia wciąga, chociaż nie jest to jakaś wyszukana fabuła. Dobre, poczytne.

W moich oczach tę książkę uratowało tylko zakończenie, chociaż też szału nie było. Scenariusz jak w "Klątwie" Czornyja, garstka ludzi uwięziona na krańcu świata w mrocznym hotelu. Ktoś kogoś ściga, zabija, potem znowu poluje....Wymęczyłam.

Anna Willis po dramatycznych wydarzeniach postanawia zmienić swoje życie. Przyjmuje więc posadę w hotelu na szkockiej wyspie Rum. Bohaterka cierpi na bezsenność, która jest skutkiem tragicznych doświadczeń. Przybycie siedmiorga gości i zajęcie się pracą, które miała jej pomóc, okazuje się przewrotnie kolejnym koszmarem. Przeszłość, o której wszyscy mieszkańcy hotelu...

Książka od pierwszych stron bardzo mnie zaciekawiła i szybko się ją czytało. Historia w niej zawarta opowiada o kobiecie o imieniu Anna. Zmaga się ona z ciężką traumą po wypadku samochodowym w którym zginęło jej dwóch kolegów a trzeci został kaleką. Po tym nieszczęściu Anna postanawia zmienić swoje życie i wyjechać daleko od domu, żeby z czasem zapomnieć o wszystkim co się...

Bardzo dobra książka. Klimat wyspy Rum dodaje dreszczyku, a dzięki opisom można wyobrazić sobie jej mroczne piękno. Jeśli ktoś lubi historie typu Agatha Christie, to na pewno jest to powieść dla niego ( mimo, że nie wylewa się tu tyle krwi ). Zakończenie dobre, chociaż osobiście dodałabym do niego trochę więcej emocji.

"Teraz zaśniesz" to bardzo lekki thriller psychologiczny w tajemniczym i trochę mrocznym klimacie. Bardzo ciekawa fabuła i bohaterowie. Akcja dosyć szybka, więc książkę czytało mi się bardzo dobrze.
Polecam osobom lubiącym lekkie kryminały. Czytelnicy lubiący kryminały z dużą dawką krwi i morderstw będą niestety zawiedzeni😉

Książka raczej bez skłanianie do głębszych refleksji, taka książka o niczym. Jedyne co ją uratowała to zagadka kto jest tytułowym zabójcą. Wątpię abym kiedyś sięgnął jeszcze po książki tej autorki.

Anna nie potrafi spać... Nie pozwala jej na to sumienie, oraz wspomnienie o wydarzeniach które miały niedawno miejsce... Dziewczyna brała udział w wypadku w którym zginęły dwie osoby.. Choć wypadek nie był jej winą, ktoś chce zrobić wszystko aby ona również poniosła karę... Dla wewnętrznego spokoju przeprowadza się na wyspę Rum, gdzie obejmuje stanowisko recepcjonistki. Ten...

Dyskusje

1 092