Teraz zaśniesz

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Kołysanka śmierci

841 1 321

Siedmioro gości i siedmioro tajemnic. Do tego jeden zabójca.
Czy wyspa okaże się rajem czy jednak pułapką bez wyjścia?

"Teraz zaśniesz" to była książka, po która sięgnęłam przypadkiem. Zaintrygował mnie opis i stwierdziłam, że muszę ją przeczytać. Widziałam kiedyś jakieś pozycje autorki, ale jakoś nie było okazji, aby po nie sięgnąć.

Książka mimo dosyć złego początku podobała mi się. Anna Willis to postać, która jest zadowolona z życia. Ma chłopaka, co prawda w ich związku zaczyna się psuć, ale nie narzeka. Do tego w pracy stara się o awans. Jeden dzień jednak to wszystko zmienia. Mimo, że minęło kilka miesięcy od tragicznego wypadku nie potrafi sobie z tym poradzić. Nie tylko męczą ją wyrzuty sumienia, traumatyczne wspomnienia, lęk, problemy z zasypianiem, ale i dochodzi do tego nieodparte wrażenie, że jest cały czas przez kogoś obserwowana. Ciągle towarzyszy jej uczucie, że ktoś non stop ją śledzi i prześladuje, nie dając jej w ten sposób normalnie funkcjonować. Dochodzą do tego tajemnicze wiadomości. Wszystko to powoduje, że decyduje się zwolnić z pracy i rozstać z partnerem.

Aby uciec od swojej przeszłości podejmuje pracę na odległej szkockiej wyspie. Jest to idealne miejsce dla osób takich jak ona. Dla tych, które chcą się odciąć od całego otaczającego ich świata i problemów. Rum jest to odludna wyspa zamieszkiwana tylko przez 31 mieszkańców a dostać się na nią można tylko i wyłącznie za pomocą promu. Zapowiada się pięknie, prawda?. Anna zostaje przyjęta na okres próbny jako recepcjonistka w hotelu. I jak to w hotelu już na początku jej pracy pojawiają się goście, którzy sami mają swoje tajemnice i którymi nie są chętni się podzielić. Poza tym po czasie okazuje się, że nawet tutaj przed przeszłością Anna nie jest w stanie uciec. Bo przeszłość zawsze dogoni człowieka. A wszystko zaczyna się od tajemniczej wiadomości. W ten sposób wyspa, która miała być rajem, ukojeniem staje się śmiertelną pułapką.

"Jeśli to czytacie, to znaczy, że nie żyje..." takie słowa Anna wypowiada w prologu. Bohaterka uświadamia sobie, że w grupie osób, które przybyły na wyspę ukrywa się morderca. Ktoś kto bardzo pragnie, aby Anna zapadła w wieczny sen. Sen, z którego się już nigdy nie wybudzi. Pojawiają się niby niewinne sytuacje, które mają pomóc Annie zejść z tego świata. Czytając ma się wrażenie, że za chwilę stanie się coś strasznego. Jakby tego było mało rozpętuje sie sztorm a tym samym wszyscy są uwięzieni na wyspie i odcięci od świata, bo podczas sztormu prom nie kursuje. Wieje trochę grozą, nie?. W końcu nawet dochodzi do tragedii, w wyniku czego Anna ma jeszcze więcej pracy niż dotychczas.

Kto jest mordercą? Kto chce, aby Anna zasnęła na zawsze?.

"Teraz zaśniesz" czytało się dosyć przyjemnie. Jest to książka pisana prostym językiem. Przyznaje, że początki były dosyć oporne, akcja rozwijała się dosyć wolno, strasznie się dłużyło. Na szczęście im dalej, tym akcja się bardziej rozkręca. Zwłaszcza, zaczęło się robić interesująco w momencie wyjazdu na wyspę Rum.
Książka jest pisana głównie z perspektywy Anny, ale dostajemy kilka rozdziałów z perspektywy innych osób, między innymi chłopaka Anny. W toku historii stopniowo czytelnik poznaje problemy i demony z którymi zmagają się również inni goście. No i przede wszystkim poznajemy mordercę i jego motywy jakimi się kierował.

Bardzo podobały mi się ciągłe zwroty akcji. Jak wydawało się, że wiadomo kto jest kim to jednak ostatecznie to nie był on. Można powiedzieć, że książka gwarantuje trochę podobne napięcie i zwroty akcji jak w książkach od Paris. Jest to fajny, momentami mroczny thriller psychologiczny, który wciąga(mimo mało obiecującego początku). Polecam, miłego! 😊

Zapraszam na instagram i.love.books26

Siedmioro gości i siedmioro tajemnic. Do tego jeden zabójca.
Czy wyspa okaże się rajem czy jednak pułapką bez wyjścia?

Książka mimo dosyć złego początku...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Gniot jakich mało

Gniot jakich mało

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czyta się fajnie, szybko, sam wątek poczucia winy jest bardzo ciekawy. Ale pierwszy raz mi się zdarzyło (a kryminałów sporo przeczytałam),że w połowie książki wiedziałam, kto jest mordercą. Gdzie element zaskoczenia! 😄

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kryminał, jak kryminał. Hotel w którym ktoś jest mordercą, miło się czytało i była dobrze napisana. Nie było też zbyt dużych zwrotów akcji, a zakończenia można było już domyślić się w połowie książki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobra, wciągająca książka. Jest odpowiedni klimat, dreszczyk emocji, no i wiele niewiadomych. Po prostu kryminał. :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie będę się rozpisywał. Zaczęło się ciekawie, ale im dalej tym gorzej.

Nie będę się rozpisywał. Zaczęło się ciekawie, ale im dalej tym gorzej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Taka sobie, ale bardzo nierówna. Gdyby nie audiobook, to pewnie bym jej nie dokończyła

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Samochód, który prowadziła Anna bierze udział w wypadku. Giną dwaj jej koledzy. Trzeci zostaje kaleką. Sumienie obarczą ja winą za tę tragedię.
Jej życie zmienia się diametralnie. Rozstaje się z chłopakiem, a uczucie, że ktoś nonstop ją śledzi i prześladuje nie daje jej noralmalnie funkcjonować.
Decyduje się przenieść na niewielką szkocką wyspę, gdzie ma rozpocząć pracę w pensjonacie.
Przyjezdni odwiedzają to miejsce z różnymi zamiarami, ale wszystkie plany zmieniają się wraz z nadejściem wiadomości, że nadciąga niebezpieczny sztorm.
Dziewięć osób uwięzionych w jednym budynku. Za oknem szalejące burze. I to nieustępujące poczucie, że wśród nich jest ktoś kto zna przeszłość Anny i chce by poniosła karę.
Pełna napięcia historia otoczona chęcią zemsty, emocjonujące zwroty akcji, walka z żywiołami i tragedie czyhające na każdym kroku. Różnorodni bohaterowie, w których zamknięcie wyzwala dotąd ukryte demony. Polecam.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wciągająca i nie mogłam sie od niej oderwać, pomimo słabych bohaterów pobocznych. Glówny wątek rewelacyjny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ksiazka zaczyna sie rewelacyjnie.
Potem jakos napiecie opada. Uwazam, ze raczej nadaje sie na film niz powiesc. Jakos nie moglem sie wystraszyc izolacja siedmiu nieznajomych, walka z zywiolem i zblizajaca sie tragedia.
Zakonczenie tez jakos mna nie wstrzasnelo. NIemniej polecam na jedno popoludnie.

Ksiazka zaczyna sie rewelacyjnie.

2 021
    1 211