Terapeutka

Albatros
2021-04-14
2021-04-14
Maria Gębicka-Frąc
literatura brytyjska terapeutka thriller psychologiczny osiedle londyn krąg trauma sąsiad sąsiadka morderstwo romans
Inne

Klimatyczny thriller w tajemniczym Kręgu

Książkę wciągnąłem za jednym razem, kapitalnie napisana i niesamowicie wciągająca. Po raz kolejny B.A. Paris udowadnia, że jest jedną z lepszych w gatunku. Zdecydowanie polecam, nieoczywista historia zwieńczona niespodziewanym zakończeniem.

Książka była ciekawa, z pewnością zaskoczyła mnie lepiej niż pierwsza pozycja tej autorki po którą sięgnęłam.
Fabuła poprowadzona jest ciekawie, z początku miałam całkowicie inne przeświadczenie ku temu jakie zakończenie będzie miała. Jednak od ponad połowy książki moje podejrzenia pokierowały się na całkowicie innego bohatera.
Książka jest napisana lekkim piórem, rozdziały nie są zbyt długie i tak naprawdę nie wiemy kiedy przechodzimy do nowego. Jednak mam dwie uwagi.. Mianowicie to, że w niektórych momentach byłam załamana głupotą głównej bohaterki i tym jak łatwo i szybko zmieniała swoje podejrzenia co do ludzi mieszkających na osiedlu, a po drugie… zakończenie. Taka sama sytuacja była w książce „Za zamkniętymi drzwiami” i w tej się również powtórzyła. Według mnie jeśli autor przez praktycznie całą książkę buduje napięcie to dlaczego na zakończenie poświęca 1 rozdział? Uważam że zakończenie powinno być bardziej rozbudowane i umożliwić czytelnikowi przeżyć ten dreszczyk emocji przez parę rozdziałów

Książka jest napisana lekkim piórem,...

To był dobrze zapowiadający się thriller choć uważam, że powinien być o połowę krótszy. Większość to wodolejstwo, zupełnie niepotrzebne. Główna bohaterka bardzo irytująca, bezmyślna i bezrozumna, słowo daje jest to postać, której nie da się lubić. Ale sama fabuła miała w sobie coś intrygującego - zamknięte osiedle, na którym mieszkańcy wszystko o sobie wiedzą to temat, który zawsze mnie pociągał. Czytało się znośnie aż do czasu 'odkrycia prawdy' czyli sceny końcowej. No tutaj przeżyłam zawód po całości! Intryga totalnie nie logiczna i kuriozalna, zepsuła mi po prostu cały odbiór. Miałam dać ocenę 6, ale za taki finał ta ocena się nie należy. Ja raczej odradzam tę książkę, na pewno jest dużo lepszych w tej tematyce.

Całkiem ciekawa, ale motyw bardzo powtarzający się. Odgrzewany kotlet!

Całkiem ciekawa, ale motyw bardzo powtarzający się. Odgrzewany kotlet!

Kto czytał jakąkolwiek książkę Paris, ten zgodzi się ze mną, że Terapeutka jest dużo słabsza na tle innych. 75% to flaki z olejem, taka osiedlowa historyjka z lekką zagadką. Końcówka jest gęsta i pełna psychozy głównej bohaterki, która łączy fakty zbyt późno. Czy to wystarczy by polecać czytanie? Powiem tak, można z nudów ale niekoniecznie...

Zdecydowanie słabsza fabuła jak w książce "Za zamkniętymi drzwiami" ale daje 8 punktów bo jest bardzo dobra na relaks na plaży lub w deszczowe zimne popołudnie. Coś lekkiego.

Tak , rewelacyjna. Przykuwająca uwagę, nieodkładalna.

Tak , rewelacyjna. Przykuwająca uwagę, nieodkładalna.

Po przeczytaniu „Za zamkniętymi drzwiami” byłam zachwycona autorką, fabułą, którą stworzyła, bohaterami, tym napięciem, które trzymało mnie od pierwszej do ostatniej strony. Niestety każda kolejna książka była coraz gorsza, a „Terapeutka” jest naprawdę bardzo, bardzo słaba. Fabuła ciągnie się jak flaki z olejem. Bohaterowie niesamowicie nudni. Główna bohaterka jest przed 40, a zachowuje się bardzo niedojrzale. Przez całą książkę nie mogłam zrozumieć, dlaczego tak okropnie traktowała swojego partnera. Zakończenie niby zaskakujące, ale gdyby nie głupota głównej bohaterki, to nie miałoby miejsca, więc jeśli chodzi o „Terapeutkę”, to jestem sto razy na NIE.

Nie mogłam się do niej zabrać, ale fajnie się ja czytało, chodź wg mnie nie jest to najlepsza książka autorki, nie jest też najgorsza.

Książka warta przeczytania. Trzyma w napięciu do samego końca. Miałam cień podejrzenia co do winnej osoby, ale wydawało mi się to zbyt oczywiste. Czasami nie trzeba sięgać głęboko. Bardzo przyzwoity thriller. Polecam😉