Terapeutka

Albatros
2021-04-14
2021-04-14
Maria Gębicka-Frąc
literatura brytyjska terapeutka thriller psychologiczny osiedle londyn krąg trauma sąsiad sąsiadka morderstwo romans
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Klimatyczny thriller w tajemniczym Kręgu

8742 133 56

Thriller "Terapeutka" zaczyna się od kłamstwa. Leo nie mówi Alice całej prawdy o ich nowych domu, przemilcza fakt, że doszło w nim do morderstwa, i tak zaczyna się obsesja kobiety.

Para przeprowadza się do nowego domu na zamkniętym osiedlu. Kobiecie bardzo zależy by zaprzyjaźnić się z sąsiadami i stać się częścią społeczności. Nie każdy jednak jest dla niej serdeczny. Niektórzy sprawiają, że kobieta czuje się nieswojo. Kiedy do tego odkrywa, że w jej domu została zamordowana poprzednia lokatorka, zupełnie traci głowę. Nina, bo tak miała na imię ofiara, staje się jej obsesją. Alice w końcu zaczyna wierzyć, że w jej domu mieszka duch.

"Terapeutka" to całkiem zgrabnie napisana fabuła, z mocno ukrytym i trudnym do odgadnięcia rozwiązaniem. Można się w nią wciągnąć, bo oprócz tajemnicy śmierci Niny dochodzi dziwne zachowanie sąsiadów i samego Leo. Automatycznie on staje się jednym z podejrzanych. Przez całą akcję autorka zwraca uwagę czytelnika na kolejne postaci jakby insynuując, że to one mogą być mordercą.

Mocno zaangażowałam się w tę książkę, ponieważ akcja idzie szybko do przodu bez przedłużania, a kolejne rewelacje i wskazówki pozwalają bawić się we własne domysły. Jedyne co mi się nie podobało to reakcje głównej bohaterki. Znów, jak w przypadku "Za zamkniętymi drzwiami", zachowywała się bardzo nierealistycznie i ja tego nie kupiłam. Gdyby zachowała się bardziej racjonalnie, na przykład powiedziała prawdę o detektywie zamiast zupełnie bez sensu wymyślać kłamstwa, cała akcja mogłaby nie potoczyć się tak dramatycznie. Wiem więc dlaczego musiała tak się zachować, jednak dalej jej motywacje były zupełnie nierealne.

Zdecydowanie mogę polecić "Terapeutkę". Dobrze się przy niej bawiłam, trochę pogimnastykowałam umysł i miłe zaskoczenie, kiedy przeczytałam zakończenie.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dziwna historia. Główna bohaterka bardzo irytująca.

Dziwna historia. Główna bohaterka bardzo irytująca.

Rewelacyjna

Rewelacyjna

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka, fajne nieoczekiwane zakończenie. Na pewno sięgnę po kolejne książki tej autorki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wow. Ogólnie bardzo ciekawa książka mimo, że jako starej fance kryminałów, udało mi się odgadnąć zakończenie. Muszę jednak przyznać, że autorka mocno mieszała przez całą książkę i miałam chwile zwatpienia w moją "teorię", ale to oczywiście jak najbardziej na plus. Kolejną ogromną zaletą jest końcówka książki, która moim zdaniem, jest wprost genialna. Zdecydowania książka godna polecenia:)

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna świetna książka tej autorki, wciągająca, tajemnicza i trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Zakończenie, którego absolutnie się nie spodziewałam. W skrócie- rewelacyjny thiller, który bardzo polecam 🙂

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytana, a raczej przesłuchana co może mieć wpływ na niższą ocenę książki. Może czytając dałabym się bardziej wciągnąć w akcję książki. Ciekawa, choć nie do końca wciągająca historia.. "czegoś braknie", zaskoczenia.. troszkę "się dłużyło" słuchając.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra, czytalam z wielkim zaciekawieniem, bardzo zadkakujacy koniec, polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Nikt nie chce myśleć, że osoba, którą kocha, jest zdolna do najgorszych rzeczy.”
Moja druga książka autorstwa B.A. Paris. Po lekturze „Za zamkniętymi drzwiami” miałam ochotę sięgnąć po kolejną lekturę autorki. Rozgryzłam już jej styl pisania. Nie do końca przypadł mi do gustu. Dlaczego? Przez znacznie większą część książki nic takiego się nie działo. Akcja była niczym obyczajówka, tylko tutaj należy dodać domniemania głównej bohaterki - Alice - co do zabójcy kobiety - Niny - która uprzednio zamieszkiwała dom jej i jej partnera.
W tym czasie czytelnik dobrze poznaje bohaterów historii, których jest wiele, gdyż są to mieszkańcy zamkniętego osiedla. Można się pogubić, więc najlepiej jest to sobie wszystko rozrysować xd
„Terapeutka” wypadła u mnie lepiej w porównaniu do „Za zamkniętymi drzwiami” przez wzgląd na to, że nie odgadłam punktu kulminacyjnego - zostałam tym pozytywnie zaskoczona, a z drugiej strony plułam sobie w brodę „Jak Oliwia mogłaś o tym nie pomyśleć?! Było tyle wskazówek” xd
Książkę czyta się dość szybko, język jest bardzo przystępny, prosty. W kolejce od tej autorki mam jeszcze „Na skraju załamania”.
Polecam, mimo wszystko. Nie rozumiem tylko dlaczego był taki szał swego czasu na powieści B.A. Paris.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oderwanie się od książki było nie lada wyczynem. Dawno nie miałam tak, żeby podczas czytania wysnuć co najmniej 7 hipotez, na to co się właściwie wydarzyło i do samego końca nie móc w 100% tego potwierdzić. Super!

8 413
    2 577