Terapeutka

Albatros
2021-04-14
2021-04-14
Maria Gębicka-Frąc
literatura brytyjska terapeutka thriller psychologiczny osiedle londyn krąg trauma sąsiad sąsiadka morderstwo romans
Inne

Klimatyczny thriller w tajemniczym Kręgu

Nie mogłam się do niej zabrać, ale fajnie się ja czytało, chodź wg mnie nie jest to najlepsza książka autorki, nie jest też najgorsza.

Książka warta przeczytania. Trzyma w napięciu do samego końca. Miałam cień podejrzenia co do winnej osoby, ale wydawało mi się to zbyt oczywiste. Czasami nie trzeba sięgać głęboko. Bardzo przyzwoity thriller. Polecam😉

Książka opowiada o Alice i Leo, którzy przeprowadzają się do nowego domu na zamkniętym osiedlu. Poznają sąsiadów i niby wszystko jest ok, ale coś jednak sprawia, że dziewczyna czuje się tam nieswojo.
Wszystko jest owiane tajemnicą. Zagadka goni zagadkę. To mi się podoba w tej książce. Już chciałabym aby wszystko było wyjaśnione i wszystko na to wskazuje, jednak gdy czytałam dalej już nic nie wiem. Rozdziały przeplatane są "przeszłością", to dopiero jest pełna tajemnicy i wątpliwości historia. W ogóle dla mnie, sąsiedzi są pełni niewiadomej, na pewno skrywają jakąś tajemnicę, to jakaś zmowa milczenia. Bardzo byłam tego ciekawa. Książka mi się podobała. Trzyma w napięciu, pomimo tego iż pod koniec domyśliłam się kto jest mordercą. Cieszę się, że dowiedziałam się tego pod koniec, a nie w połowie książki co często mi się zdarza. Wszystko ładnie się ze sobą poskładało i wyjaśniło. Polecam!

Dobry thriller psychologiczny, aczkolwiek nie jakiś wybitny ;) Do przeczytania i zapomnienia ;)

B.A. Paris to brytyjska autorka znana ze swoich emocjonujących thrillerów psychologicznych, w których zawsze udaje się wplątać czytelnika w intrygi. W "Terapeutce" dominuje obraz wymarzonego domu, który na pierwszy rzut oka jawi się jako oaza spokoju i luksusu. Jednakże, im dalej czytelnik zagłębia się w fabułę, tym bardziej zaczyna dostrzegać, że idealne fasady mogą skrywać mroczne sekrety i przerażającą prawdę. Marzenia bohaterów o spokojnym, beztroskim życiu zostają wystawione na próbę, gdy rzeczywistość zaczyna się sypać jak domek z kart, a granica między fantazją a koszmarem zaczyna się zacierać.
Autorka potrafi wciągnąć czytelnika w wir emocji, sprawiając, że trudno jest się oderwać od lektury jej niesamowitych i mrocznych thrillerów. Jest mistrzynią w ekscytujących układankach z nieszablonowymi rozwiązaniami. Finał powieści zaskakuje, daje do myślenia. Polecam

Świetna, wciągająca i do końca trzymająca w napięciu.

Świetna, wciągająca i do końca trzymająca w napięciu.

Wciągająca, nie będziecie chcieli odłożyć ją na bok! Przerażająca, bo zbyt realna. Jeśli znacie autorkę, wiecie jak potrafi oddać klimat grozy, który opiera na psychologii.
Byłam zachwycona "Za zamkniętymi drzwiami", lekko rozczarowana "Na skraju załamania" - a ten tytuł potwierdza, że chcę poznać każdą książkę autorki. Polecam!

Instagram @moment.na.relaks

Instagram @moment.na.relaks

To moje drugie podejście do twórczości B.A. Paris. Drugie i zdecydowanie ostatnie.

Aż niewiadomo co pogrążyło tę książkę najbardziej. Irytująca, zidiociała główna bohaterka? Jej rozterki, prywatne śledztwo i nadmierna kochliwość...? Akcja, a raczej jej brak...? A może wielkie przyjaźnie zawierane po jednym kieliszku wina...?

To jest jakiś mało poważny miks Harlequina z thrillerem. Nie polecam.

To jest jakiś mało poważny miks Harlequina z...

Dosyć długo ciągnie się akcja ale fajne zakonczenie

Dosyć długo ciągnie się akcja ale fajne zakonczenie

Podejrzewałam każdego. Fajna książka. Szybko się czyta. Jednak uważam, że najlepsza książka B.A. Paris to "Za zamkniętymi drzwiami".