Dylemat

2020-03-11
2020-03-11
2019-12-30
Magdalena Słysz
kłamstwo małżeństwo relacje rodzinne strach śmierć śmierć w rodzinie tajemnica thriller thriller psychologiczny zagrożenie zdrada rodzina

(Data orientacyjna)
Dobrze bawiłam się przy tej książce - rzeczywiście trzymała w napięciu, a motywacje bohaterów były dla mnie zrozumiałe. Potrzebowałam dokładnie takiej książki w takim czasie.

(Data orientacyjna)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest to pierwsza książka tej autorki, którą aż tak się zawiodłam. Nie jest to thriller, bardziej określila bym to jako dramat/obyczajowy. Czuję się rozczarowana, bo cały ten czas czytałam o ich dylematach, które mogliby rozwiązać rozmową z sobą nawzajem oraz wykonanym połączeniem. Szkoda, bo czytając opis miałam zdecydowanie większe oczekiwania. Uważam to za stracony potencjał.

#3/3024

Bardzo się zawiodłam, bo uwielbiam książki tej autorki. Niestety tutaj historia nie powaliła. Powód ukrywania tak ważnej informacji zdecydowanie rozczarowywuje

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dla mnie to typowy dramat psychologiczny, lekko tajemniczy, troszkę zagadkowy, smutny i przygnębiający. Nie jest to moja ulubiona książka Pani Paris. Ale dla osób lubiących delikatne łzy w oczach-jak najbardziej 😥

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Livia od kilku tygodni nie może się doczekać swoich czterdziestych urodzin z huczną imprezą, która ma jej wynagrodzić brak przyjęcia weselnego. Na przyjęciu mają pojawić się wszyscy bliscy, oprócz rodziców, z którymi nie ma kontaktu od ślubu i Marnie, która studiuje za granicą i nie zdąży na przyjęcie. Gdy przyjęcie się skończy Livia postanawia wyjawić swojemu mężowi sekret, dotyczący ich córki, nie widząc jeszcze wtedy, że jej mąż ma jej do powiedzenia coś, co zmieni ich życie. Co jesteś w stanie zrobić, by podarować swoje ukochanej kilka chwil szczęścia, zanim pójdą one w zapomnienie.
Mimo iż oceniłam tę książkę na 8, nie uważam, by była to najlepsza powieść autorki, bo nią jest Za zamkniętymi drzwiami. Jednak po tragicznej powieści Pozwól mi wrócić, słabszej Terapeutce, w końcu dotarł do mnie Dylemat. Gdyby nie wcześniejsze złe doświadczenia, ta książka nie byłaby tak wysoko oceniana, ponieważ ta historia postała na dość wątłym motywie jakim – braku rozmów i szczerości. Gdybym nie znała sekretu Adama, byłabym w ekstazie i w nerwach chcąc odkryć tajemnicę. Jednak czułam lekką irytację, kiedy robił wszystko by z nią nie rozmawiać, a strony w książce się zapełniały. Jedyne co mnie trzymało do końca to rozwiązanie tajemnicy. Cały czas liczyłam na to, że furtka się uchyli. Jak traktować to porównanie? Odpowiedź znajdziecie na kartach książki

Książka jest dosłownie nijaka.
Na końcu nie dowiadujemy się niczego nowego, żadne wydarzenie nie trzyma w napięciu. To czego spodziewamy się od samego początku okazuje się prawdą.
Akcja jest dość monotonna "dylematy" jakie mają bohaterzy nie są zbytnio interesujące.

Książka jest dosłownie nijaka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie jest to najlepsza książka autorki, ale nie jest też najgorsza. Zdecydowanie lepiej wychodzą jej thrillery psychologiczne niż kryminalne. A tutaj nawet napłynęły mi łzy do oczu, a to już świadczy na jej korzyść.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo polubiłam książki tej autorki. Kolejna pozycja, która trzyma w napięciu, momentami wzrusza i szybko się czyta.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powiedzieć, że czuję się rozczarowana to nie powiedzieć nic.

Zapewne byłoby inaczej, gdyby książka nie została zakwalifikowana jako kryminał/thriller, bo z tym gatunkiem nie ma nic wspólnego.
Jest to książka obyczajowa,/dramat - i gdybym podeszła do niej z tą wiedzą, pewnie oceniłabym ją trochę wyżej.

Sama historia jest dość nudna i trochę dziwna - ta cała obsesja na punkcie przyjęcia i jej powody są bardzo infantylne.

Sam motyw zostawienia bliskim jeszcze kilku godzin szczęścia rozumiem i jest on całkiem dobrze poprowadzony, ale cała otoczka, całe te narracje (szczególnie Livii) męczą i denerwują czytelnika.

Ja wybrałam wersję audiobooka i tu był kolejny zgrzyt: dwoje lektorów co samo w sobie jest dobrym pomysłem, ale...
Różnica w tempie czytania między Małgorzatą Lewińską, a Marcinem Popczyńskim jest znacząca. Spowodowało to u mnie "dylemat" jaką prędkość wybrać: czy nudzić się nad smętnie wolnymi rozdziałami Livii i słuchać normalnie Adama. Czy może słuchać normalnie Livię, ale męczyć się na zbyt szybkim czytaniu przez Marcina rozdziałów Adama?! Zmiana prędkości co rozdział byłaby rozwiązaniem, ale słuchając najczęściej w samochodzie, zwyczajnie nie wchodziło to w grę.

Powiedzieć, że czuję się rozczarowana to nie powiedzieć nic.

Sama historia jest dość nudna i trochę dziwna - ta cała obsesja na...

Niestety, słaba pozycja. Napewno nie jest to kryminał. Cała książka opiera się tylko na tym '' powiedzieć czy nie powiedzieć ''. Nudna.

• Przeczytane 2020