Dylemat

Data 1. wydania:
2019-12-30
Magdalena Słysz
Albatros
kłamstwo małżeństwo relacje rodzinne strach śmierć śmierć w rodzinie tajemnica thriller thriller psychologiczny zagrożenie zdrada
The Dilemma
kryminał, sensacja, thriller
Magdalena Słysz

Mam dylemat czy napisać że to dobra książka 🧐 Ale można by powiedzieć że samo życie w niej zawarte jest. Powiedzieć czy nie powiedzieć, popsuć jej wymarzone przyjęcie czy udawać, że wszystko gra i tak pół książki jak nie więcej 😉 W najlepszych małżeństwach są tajemnice. Czyta się szybko i w pewnym momencie chcecie wiedzieć co będzie dalej. Ale #zazamkniętymidrzwiami...

Bardzo słaba książka, choć na początku wydawała jest bardzo dobra, to jednak szybko zmieniłam zdanie.

DNF. Nic tu się nie dzieje. Treść można streścić w 3 zdaniach i na serio te wszystko opisy w środku można pominąć. W związku z tym, po co to czytać?

Trochę się ciągła, spodziewałam się czegoś lepszego.

Z początku myślałam, że to czytadło. Świetna struktura. Powieść rozbudzająca w czytelnikach empatię. B.A. Paris potrafi doskonale pokazać, że nie trzeba mieć depresji, doświadczyć przemocy seksualnej (czy innego ważnego do poruszania problemu społecznego), żeby CZUĆ i być może to jest właśnie najważniejszym tematem.

Trudna relacja nie boję się nazwać jej toksyczną. Na pozór życie rodzinne bohaterów wydaje się takie idealne. Adam i Livia tak bardzo się kochają, tworzą cudowną rodzinę...jednak to tylko pozory. Książkę dość szybko się czyta.

"Za zamkniętymi drzwiami" i "Na skraju zalamania "- świetne Potem przeczytałam "Pozwój mi wrócić" i.... postanowiłam na zawsze pożegnać z tą autorką Czyli 3 książka baaardzo słaba. Przypadkiem wpadł mi w ręce "Dylemat" i opis: (...) w dylemacie (autorka) wraca do tego co jej najbliższe - powieści psychologicznej" oraz "Jak daleko się posuniesz by dać ukochanej osobie kilka...

Wynudziłem się i kółka stron przekartkowalam... Jedyny plus tej książki to taki, że pokazuje jak ważne są uczucia i szczerość w związku

Dla mnie jest to książka o relacjach i relacje są największym plusem fabuły.
"Dylemat" to druga książka B.A. Paris, którą czytałam. I przyznam, że po przeczytaniu "Za zamkniętymi drzwiami" miałam duże wątpliwości, czy dam radę z kolejną książką tej autorki. Na szczęście tym razem historia jest zupełnie inna.
Bardzo podoba mi się, że mamy tu perspektywę Livii i Adama. Dzięki...

Intrygująca książka.. Impreza, która miała być marzeniem dla Livii.. Jednak z biegiem czasu stała się niewypałem..

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

3 096