rozwińzwiń

2020-03-11
Data 1. wydania:
2019-12-30
Magdalena Słysz
kłamstwo małżeństwo relacje rodzinne strach śmierć śmierć w rodzinie tajemnica thriller thriller psychologiczny zagrożenie zdrada rodzina

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

To moje kolejne spotkanie z twórczością B.A. Paris. Jednak jest to supełnie inna książka niż te, które miałem okazję wcześniej przeczytać. O ile w poprzednich mieliśmy do czynienia z budowaniem napięcia aby pod koniec skonfrontować nasze podejrzenia z kreatywnością autorki o tyle tu odpowiedź znajdziecie na pierwszej stronie. Jest to w mojek ocenie bardziej książka psychologiczna niż thriller. Nie będę ukrywał, że miejscami strasznie się wynudziłem kolejnymi wywodami, opisami podczas gdy główny bohater mógłby chwycić za telefon i już na 30 stronie książki podać rozwiązanie. Lektura ciekawa ale jakościowo odstaje od poprzednich książek.

Czyta się dobrze, wciąga, ale momentami to już istne przegięcie z tym "powiedzieć, czy nie powiedzieć". Akcja dotyczy tak naprawdę jednej doby, oparta o dramat rodzinny i katastrofę, o której nie ma więcej mowy aniżeli że się wydarzyła. Przez całą książkę przewija się imię córki, ale tak naprawdę jest bohaterką anonimową. Była i nagle nie ma. Dość prosta historia i trochę naiwna. Pierwszy raz rozczarowałem się na książce Paris.

Ksiażka wciągająca i bardzo szybko się ją czyta, jednak zakończenie jest jak z innej bajki. Nie jest niczym zaskakujące, jakby zabrakło na nie pomysłu.

Jak wiele innych osób zgadzam się z tym, że ciężko nazwać tę książkę thrillerem czy kryminałem, bo nic tu takiego się nie dzieje.

Akcja opisuje około 3 dni, gdzie w pierwsze dwa szczęśliwy długo wyczekiwany dzień zmienia się z każdą kolejną godziną w coraz większy koszmar. Coś o czym bohaterom nie mogło się śnić, stało się rzeczywiste. Ukrywanie, które stawało się coraz trudniejsze, nieuniknionego, tak żeby tylko nie zepsuć szczęśliwego dnia. Dylemat kiedy to wyznać i czy w ogóle. Udawanie, że jest w porządku, choć ledwo trzymali się na nogach wiedząc coś, czego inni nie byli świadomi.
Trzeci dzień to dzień bardzo odległy, podsumowujący jak radzili sobie z tą sytuacją przez następny rok.

Mocno przeciągnięta akcja, sporo niepotrzebnych, nic niewnoszących opisów.
Na plus dobre przedstawienie sytuacji ze strony obu bohaterów, na zmianę lecz w tym samym czasie i godzinach. Są nawiązania do przeszłości, które dużo czytelnikowi tłumaczą dlaczego tak, a nie inaczej.

Męczył mnie trochę brak jakiegokolwiek wyróżnienia, gdy były przedstawiane te sytuacje z przeszłości. Były wtrącone równo z teraźniejszością, że czasami nie miałem pewności co aktualnie czytam. Wystarczyłaby pusta linijka przerwy.

Nie jest źle, ale patrząc na tagi książki "thriller, kryminał" spodziewałem się czegoś trochę innego.

Nie wiem dlaczego w gatunku ma to thriller... To naprawdę dużo ujmuje tej historii. O wiele lepiej sprawdziłoby się, gdyby była po prostu przypisana do dramatu obyczajowego.

Historia chwyta za serce. Najpierw relacja Josha i Adama (💔),potem cała reszta wydarzeń...

Gdyby tylko była trochę mniej sucho-opisowa. Wtedy na pewno czytałoby się ją swobodniej.

Akcja strasznie rozciągnięta, w kółko te same przemyślenia. Mimo wszystko wciągająca, wywołująca emocje, ale mogłaby być o połowę krótsza.

Dobra historia do dyskusji, ciezki temat.
Mąż nie powiedział żonie w dniu jej 40 ur o śmierci córki, ponieważ nie chciał jej odbierać tego dnia, wiedzial, że już nigdy nie będzie nic takie same...

Dobra historia do dyskusji, ciezki temat.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta książka to porażka. Oceniłam na 3 chyba tylko ze względu na sympatię do autora.
Książka opisuje jakieś 2 dni z życia bohaterów a ciągnie się w nieskończoność. Czytanie to męczarnia. Większość książki to nudne opisy i w kółko te same przemyślenia bohaterów. Żadnej akcji, żadnego napięcia.

Książka wciągająca. Zakończenie nie było zaskakujące, jednak do ostatniej chwili miałam nadzieję, że okaże się inne. I wraz z głównym bohaterem cierpiałam, gdy potwierdziło się najgorsze.

1) ksiazka przegadana, nudna
2) decyzja Adama jest tak odrealniona, ze jesli ktos lubi takie klimaty to zdecydowanie lepiej poswiecic czas na przeczytanie innej ksiazki z gatunku fantasy lub SF.

1) ksiazka przegadana, nudna

6 262