rozwiń zwiń

Weekend z książką 7-8 marca. Spotkaj ulubionych autorów i weź udział w wymianie książek

LubimyCzytać LubimyCzytać
02.03.2020

W ramach wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji Plebiscytu Książka Roku 2019 wszystkich czytelników zapraszamy już w najbliższą sobotę, 7 marca, na spotkania autorskie z popularnymi pisarzami i pisarkami. Dzień później odbędzie się wielka wymiana książek „Z półki na półkę”, na której będzie można upolować wydawnicze nowości. Widzimy się w Poznaniu!

Weekend z książką 7-8 marca. Spotkaj ulubionych autorów i weź udział w wymianie książek

Głosowanie w Plebiscycie Książka Roku 2019 zostało zakończone o północy z 29 lutego na 1 marca. Czytelnicy oddali dokładnie 254 412 głosów! Laureatów poznamy 6 marca – śledźcie nasze relacje na InstagramieFacebooku Twitterze, by dowiedzieć się, które publikacje zyskały tytuł Książek Roku 2019. Tego wieczoru poznamy też Literackie Wydarzenie Roku 2019! Tuż po zakończeniu piątkowej gali, około północy, na stronie głównej serwisu opublikujemy również aktualność z listą wszystkich laureatów.

A już następnego dnia czytelnicy będą mieli okazję poznać bliżej niektórych nominowanych twórców. Do Poznania przyjadą pisarze i pisarki, którzy wezmą udział w spotkaniach autorskich i porozmawiają z czytelnikami o swojej twórczości. To nie koniec atrakcji! W niedzielę odbędzie się wielka wymiana książek „Z półki na półkę”, czyli cykliczna impreza organizowana przez serwis lubimyczytać.pl, która zawsze przyciąga tłumy spragnionych nowych lektur moli książkowych. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Starym Browarze w Poznaniu (wejście od ul. Ratajczaka).

7 marca – spotkania autorskie

W sobotę, 7 marca, będziemy rozmawiać o książkach z ich twórcami. Zapraszamy zarówno fanów literatury pięknej i powieści obyczajowych, jak i trzymających w napięciu thrillerów!

g. 12:0013:15 Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim, autorem książki „Kult”, nominowanej w kategorii literatura piękna.

g. 14:0015:30 Spotkanie z pięcioma autorkami nominowanymi w kategorii literatura obyczajowa i romans: Ałbeną Grabowską („Matki i córki”), Elżbietą Rodzeń („Chłopak, którego nie było”), Nataszą Sochą („(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie”), Adrianną Trzepiotą („Zimowa Jutrzenka”) i Magdaleną Witkiewicz („Jeszcze się kiedyś spotkamy”).

g. 16:0017:30 Spotkanie z B.A. Paris, autorką książki „Pozwól mi wrócić”, nominowanej w kategorii kryminał / sensacja / thriller. Autorka promować będzie swoją najnowszą powieść „Dylemat”.

Koniecznie zaznaczcie swoją obecność w wydarzeniu na portalu Facebook!

Wielka wymiana książek „Z półki na półkę”

Dzień po spotkaniach autorskich, w niedzielę 8 marca, czas na wydarzenie, na które czeka wielu użytkowników lubimyczytać.pl! Wielką wymianę książek „Z półki na półkę” organizujemy cyklicznie przy okazji największych imprez książkowych w różnych miastach Polski, tak aby mogli na nią dotrzeć użytkownicy z różnych miast. Teraz czas na Wielkopolskę!

Wymiana rozpocznie się o godzinie 12:00 przy Szachownicy w Starym Browarze w Poznaniu.

Co wyróżnia naszą wielką wymianę?
📖 można na niej upolować nowości przekazywane przez współpracujące z lubimyczytać.pl wydawnictwa,
📖 na wymianę można przynieść maksymalnie 5 książek,
📖 data wydania przyniesionych książek nie może być starsza niż 2000 rok,
📖 wymieniamy się książkami, które nie są zniszczone i z przyjemnością zostaną kolejny raz przeczytane.

Zasada wymiany pozostała niezmienna – możecie zabrać tyle książek, ile sami przynieśliście (maksymalnie 5 tytułów)!

Więcej szczegółów i spis zasad wymiany znajdziecie na Facebooku lubimyczytać.pl.

Wśród tytułów dostępnych na wymianie pojawi się sporo gorących nowości – do tej pory publikacje przekazały na ten cel takie wydawnictwa, jak Albatros, Burda, Świat Książki, Wielka Litera, Lira, Jaguar, Media Rodzina, Publicat, Poradnia K, Insignis, Editio, Bezdroża, Onepress, Sensus, Wydawnictwo Kobiece, Wydawnictwo Otwarte, Wydawnictwo Znak, Stara Szkoła, Fabryka Słów, Czarna Owca, Wydawnictwo FILIA, Wydawnictwo IUVI, Wydawnictwo Marginesy, Dom Wydawniczy REBIS, Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Partnerami Plebiscytu Książka Roku 2019 i „Weekendu z książką" są: Allegro, Stary Browar, Miasto Poznań.

KONKURS

B.A. Paris to jedna z najpopularniejszych pisarek thrillerów psychologicznych, jej książki sprzedają się w tysiącach egzemplarzy. Autorka już za kilka dni weźmie udział w organizowanym przez lubimyczytać.pl „Weekendzie z książką”. Z tej okazji mamy dla was 3 pakiety książek: „Za zamkniętymi drzwiami”, „Na skraju załamania”, „Pozwól mi wrócić” i premierowy tytuł „Dylemat”.

Napiszcie krótkie opowiadanie inspirowane fabułą powieści autorki. Czy uda wam się oddać klimat jej książek?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 2000 znaków ze spacjami. Autorzy trzech najciekawszych tekstów otrzymają pakiety z egzemplarzami książek z autografem autorki. Konkurs zakończy się 6 marca o godzinie 13:00. Więcej szczegółów znajdziecie w konkursowej w grupie dyskusyjnej.


komentarze [3]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Anna  - awatar
Anna 05.03.2020 10:16
Czytelniczka

Szkoda, że to Poznań :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
A_Gusia  - awatar
A_Gusia 03.03.2020 10:20
Czytelniczka

Poznaniacy zazdroszczę :-)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 02.03.2020 13:33
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post