Kiedy ciebie nie ma

Okładka książki Kiedy ciebie nie ma Lisa Jewell
Okładka książki Kiedy ciebie nie ma
Lisa Jewell Wydawnictwo: Edipresse kryminał, sensacja, thriller
Then She Was Gone
Edipresse
2018-10-17
2018-10-17
Danuta Śmierzchalska
córka zaginięcie tajemnice

W kręgu tajemnic

Pierwsze spotkanie z autorką, ciekawa, wciągająca fabuła, książka przeczytana w jeden dzień :)

Ależ to było dobre i ciekawe ;) Naprawdę polecam te pozycję.

Ależ to było dobre i ciekawe ;) Naprawdę polecam te pozycję.

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Lisy Jewell. Podobało mi się. To dobry kryminał z zawiłą fabułą, wciągający, szybko się go czyta przez krótkie rozdziały. Nie jest doskonały, ale nie zniechęca do sięgania po inne książki autorki. Bardzo dobrze została ukazana manipulacja, desperacja i tęsknota. Narracja prowadzona z dwóch perspektyw ma tutaj sens. Początek może się trochę dłużyć, ale po pewnym czasie wszystko, kawałek po kawałku, zaczyna nabierać kolorów. Słodko-gorzkie zakończenie podwyższyło moją ocenę, chociaż rozwiązania zagadki można się po pewnym czasie spędzonym z tą książką domyślić. Nie jest to kryminał/thriller „wysokich lotów”, nie wymaga od czytelnika za dużo, ale czytało się go naprawdę dobrze i można z nim przyjemnie spędzić wieczór.

"Kiedy ciebie nie ma" to fascynujący thriller, który zapewnia pełną dawkę emocji od pierwszej do ostatniej strony. Laurel, matka poszukująca swojej zaginionej córki Ellie przez dziesięć lat, niespodziewanie napotyka tajemniczego mężczyznę i jego córkę, której wygląd przywodzi na myśl zaginioną dziewczynę. Książka wciąga czytelnika w mroczny świat niewiadomych, ukazując psychologiczne aspekty utraty, rozpadu rodziny i poszukiwań prawdy.

Pełna goryczy, smutku i żalu historia Laurel ukazuje jej trudną walkę z bezsilnością oraz próbę odbudowy życia po tragedii. Autorka, Lisa Jewell, zgrabnie prowadzi czytelnika przez labirynt zawiłych relacji rodzinnych, odsłaniając kolejne warstwy dramatu. Laurel staje się centralną postacią, z którą można utożsamić się przez jej bolesną podróż przez przeszłość i teraźniejszość.

Zakończenie powieści jest prawdziwym arcydziełem, zaskakując czytelnika w sposób, którego nie można się spodziewać. To nie tylko rozwiązanie tajemnicy zaginięcia Ellie, ale także subtelna gra autorki z emocjami czytelnika, prowadząca do momentów zaskoczenia i refleksji.

Cała opowieść jest jak perfekcyjnie skomponowany koncert, gdzie każdy wątek, postać i zdarzenie mają swoje miejsce i cel. "Kiedy ciebie nie ma" to nie tylko thriller, to podróż przez labirynt ludzkiej psychiki, pełna nieprzewidywalnych zwrotów akcji i intensywnych emocji.

Polecam tę książkę wszystkim miłośnikom mrocznych, intrygujących historii, które zostawiają czytelnika z zaskakującymi refleksjami na temat życia, rodziny i ludzkiej natury.

Ocena : 🌟🌟🌟🌟🌟

#Thriller #LisaJewell #Książki #Bookstagram #RecenzjaKsiążki #rodzina #tajemnica #thrillerpsicologico 📚🕵️‍♀️💔

To moje pierwsze spotkanie z Lisą Jewell, które będę bardzo miło wspominać i myślę, że chętnie sięgnę po jej inne książki. Ciekawie napisana, podobało mi się, że fabuła pokazana jest z kilku punków widzenia, dzięki czemu mogłam poznać myśli i powody którymi się postacie kierowały. Bardzo dobrze się czyta, nie ma może wielu zwrotów akcji i dość szybko wiemy co stało się z Elli, ale mimo to chce się czytać dalej aby poznać sens, motywy i jak cała historia się skończy. Jest to smutna historia, przygnębiająca. Zakończenie mnie wzruszyło. Mimo, że jest to fikcja literacka to bardzo żal mi życia tej młodej dziewczyny, które się tak szybko skończyło, bo na swojej drodze spotkała chora psychicznie osobę. Bardzo polecam

Uwielbiam tę autorkę i sposób, w jaki pisze, snując intrygę za intrygą, pełną mrocznych tajemnic, sprawiając, że książka staje się tak cudownie nieodkladalna. Polecam!

Dobra pozycja z zawiłą intrygą , porwaniem zabójstwem . Czytało się dość płynnie ale trzeba było się skupić . Dość smutna z zakończeniem pozytywnym ale jednak nie do końca . Książka wydaję mi się godna polecenia .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

" Wszyscy walczyli o jej uwagę, o promień jej złocistego światła. A potem światła zabrakło, oni zaś rozproszyli się jak martwe planety odpływające od światła."

15 letnia córka Loren zaginęła, Elle była jej oczkiem w głowie, lepszą córka, dzieckiem idealnym. Po jej stracie zaczęła zaniedbywać resztę swoich dzieci.
10 lat później na swojej drodze spotyka czarującego mężczyznę Floyda. Pewnego dnia poznaje jego córkę imieniem Poppy, doznaje szoku, ponieważ jest bardzo podobna do jej zaginionej córki.
Co tak naprawdę stało się z Elle?
Co Floyd ukrywa przed Loren?

" Największym koszmarem jest niewiedza. Brak zamknięcia. Nie mogę zacząć znów żyć, nie wiedząc gdzie jest moja córka. To jest jak chodzenie po ruchomych piaskach. Widzę coś na horyzoncie, ale nigdy nie mogę do tego dotrzeć. To jest jak żyć, będąc martwym."

Było mi naprawdę żal Loren, sama niewiem jakbym się czuła gdybym znalazła się na jej miejscu. Z drugiej strony byłam na nią zła za to jak traktowała resztę swoich dzieci, nie dbała o nie przez co czuły się porzucone,
mimo prób zwrócenia na siebie uwagi, Loren dalej była myślami o Elle.
Ostatnie strony mnie poruszyły, nie potrafiłam powstrzymać łez🥺
Dla mnie autorka jest najlepszym tegorocznym odkryciem pod względem książek psychologicznych, książka była rewelacyjna.

10 lat później na swojej drodze spotyka czarującego...

Czy rodzic może mieć ulubione dziecko?

Tak było w tym przypadku kiedy córka Laury znika.
Pewnego popołudnia Ellie wychodzi do biblioteki i nie wraca.
Laura nigdy nie porzuciła nadziei ze jej ukochane, ulubione dziecko się odnajdzie. Po dziesięciu latach dalej szuka znaków i snuje domysły co mogło się takiego wydarzyć. Czemu akurat ta córka ?
Laura po rozpadzie rodziny postanawia ułożyć sobie życie na nowo z poznanym mężczyzna w kawiarni. Kiedy poznaje jego córkę, doznaje szoku jak bardzo jest podobna do Ellie.
Pytania kłębią się Laurel w głowie, czy to możliwe żeby ktoś był aż tak podobny ? Co takiego naprawdę się stało z jej ukochaną córką.

Zapierająca dech książka z niemożliwym zakończeniem. Zakończyła mnie jako całość, a zakończenie było zaskakujące. Książka która została pochłonięta w jeden dzień, nie dało się od niej odejść nawet na chwile. 🔥🥹

Czy rodzic może mieć ulubione dziecko?

Tak było w tym przypadku kiedy córka Laury znika.
Pewnego popołudnia Ellie wychodzi do biblioteki i nie wraca.
Laura po rozpadzie rodziny...

Autorka ma lekkie pióro, przez co jej książki czyta się błyskawicznie. Są wciągające. Z dotychczasowo przeczytanych książek ta podobała mi się najmniej. Strasznie naciągana fabuła, niestety przewidywalna. Można pominąć.

• Thriller/sensacja/kryminał

Lisa Jewell Kiedy ciebie nie ma Zobacz więcej