Kiedy ciebie nie ma

córka zaginięcie tajemnice

Oficjalne recenzje i

W kręgu tajemnic

[ 5 ] Link do recenzji

Bardzo dobra książka. Pierwsza przeczytana przeze mnie z dorobku Lisy Jewell. Doskonały, nietuzinkowy pomysł. Akcja prowadzona wielotorowo (różni narratorzy, inny czas), ale książkę odbiera się bezproblemowo. Rozczarowało mnie trochę (ale tylko trochę) zakończenie, czułem jakiś taki niedosyt. Coś mi brakowało.

Rewelacyjna książka, poruszająca i przerażająca. A wszystko zaczyna się od zaginięcia piętnastoletniej Ellie. Śledztwo policyjne utknęło w martwym punkcie. Minęły lata i wreszcie zrozpaczona matka doczekała się odpowiedzi na pytanie, co stało się z jej córką? Zdecydowanie polecam!

Rozkręca się ciężko i wolno, dużo rozmów i opisów kompletnie nic nie wnoszących do fabuły dających wrażenie zapełniaczy.. W połowie książki akcja nabiera tempa ale co z tego skoro już większości rzeczy się domyślasz? Kto zawinił, kto co zrobił, jak do tej sytuacji doszło... Nie nawiązałem więzi z główną bohaterką, nie poczułem jej emocji, ogromu bólu jakiego doświadczyła;...

Ciekawa historia i styl pisania. Jedyny minus to na ok.100 stronie rozwiązałam zagadkę. Zepsuło to trochę czytanie. Zakończenie ciekaw, ponieważ nie spodziewałam się takiej postawy Floyda. Ale coś ze mną nie tak bo to już któraś książka przy której domyśliłam się rozwiązania.

Książka w sam raz na wakacje. Czytanie szybkie, nawet błyskawiczne. Bez wyrzutów sumienia, bo czas wolny. Ale też bez zachwytu. "Bestseller"? No bez przesady. Aż tak to nie. Ciekawa kompozycja i pomysł jako taki.

Przewidywalna, ale ciekawa historia. Połknęłam w jeden dzień, musiałam poznać całą prawdę zanim zasnę :) Mieszane narracje, wzbudzające empatię. Akcji i napięcia nie było zbyt wiele, ale były inne emocje. Fajny klimat.
Pierwsze dwie części trochę za bardzo przeciągnięte, ale później już było tylko lepiej.

Książka na jeden wieczór, wessała mnie i już nie puściła. Czytało się świetnie, krótkie rozdziały, ciekawy temat.
Nie jest to jednak literatura wysokich lotów, napisana jest prostym, fajnym językiem, ale nie wymaga od czytelnika absolutne żadnego zaangażowania oprócz poświęconego na nią czasu:) To może być wada lub zaleta. Fajnie, jeśli ktoś szuka czegoś lekkiego i...

Z bestsellerami bywa różnie, ale ten naprawdę dobrze mi się czytało.
Lisa Jewell w znacznej mierze skupiła się na emocjach i dzięki temu nie jest to tylko thriller.

Dramat matki, która z dnia na dzień traci dziecko. Córka wyszła do biblioteki i po prostu nie wróciła. Poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
Strata zaciążyła na rodzinie. Małżeństwo się rozpadło. Dzieci się...

Książkę kupiłem przypadkiem. I nie wiem czemu akurat po nią siągnąłem po kilku latach. Przeczytałem na raz. Nie jest to wybitna powieść ale jak najbardziej warto poświęcić jej jedno deszczowe popołudnie. Od początku możemy domyślać się zakończenia ale autorka zostawiła na koniec kilka niespodzianek.

Niestety bardzo się zawiodłam. Praktycznie od początku można domyślić się zakończenia. Niestety nie polecam.

Dyskusje

• 2019