Czarownice nie płoną

2018-10-03
2018-01-01
Izabela Matuszewska
Albatros
czarownica literatura angielska niebezpieczeństwo poszukiwanie prawdy pożar strach terapia thriller trauma
The Foster Child
kryminał, sensacja, thriller
2018-10-03
Izabela Matuszewska

Póki co to najsłabsza książka Jenny Blackhurst, jaką czytałam (w dorobku mam jeszcze Tak CIę straciłam i Zanim pozwolę ci wejść). Jest dobra, ale nie wymagająca, miejscami nudna i nie powalająca. Z przykrością stwierdzam, że ją zmęczyłam. Raczej spodoba się komuś, kto zaczyna przygodę z lekkim thrillerem.

Początek jest bardzo ciekawy. Ale......... nagle tak jakby wszystko padło i cała historia zdecydowanie zwolniła. Do samego końca czytałam z nadzieją że będzie jakieś boom. No niestety końcówka była do przewidzenia :(

Przyjemna, niewymagająca lektura. Książkę dobrze się czytało. Nie wymagałam od niej zbyt wiele, dlatego nie zdziwiłam się, gdy mnie nie porwała i nie zostawiła wątpliwości w mojej głowie, gdy ją odkładałam.

"Czarownice nie płoną" to naprawdę niezły thriller. W pewnym momencie zaczynasz wątpić w racjonalne wyjaśnienia.

Pani psycholog Imogen zmaga się ze smutnymi wspomnieniami związanymi z jej dzieciństwem i poprzednią pracą. Wraz z zmężem wraca do swojego rodzinnego domu, żeby wszystko zacząć od nowa.

Rozpoczyna współpracę ze szkołą, gdzie pod opiekę psychologiczną dostaje...

Brr, historia mrożąca krew w żyłach. Po lekturze pierwszej książki Jenny Blackhurst byłam zachwycona. Bałam się sięgać po kolejną, żeby się nie rozczarować, ale ta okazała się jeszcze lepsza. Niezwykle poruszająca, wciągająca historia, która każe czytelnikowi myśleć w bardzo abstrakcyjny sposób.
Minus jedna gwiazdka za zakończenie. Nie jest najgorsze, ale nieco...

Na półkach: , , , ,

Po roku czasu wracam do Jenny Blackhurst i jestem ciekawa jej kolejnych książek.
Na tapetę trafia temat wałkowany przez wieki, i dzisiaj wciąż aktualny, czyli polowanie na czarownice.
Idiosynkrazja, pięknie brzmiący wyraz z języka greckiego (gr. ιδιοσυνκρασία, idiosinkrasia, idios „jego własny” i syn-krasis „mieszanina”), pięknie graficznie wygląda, niestety znaczenie...

Autorka na pewno wie, jak pobudzić emocje czytelnika

Gdy w małym miasteczku zaczyna panować niepokojącą atmosfera, połączona z kilkoma "nieszczęśliwymi" wypadkami, wszystkie oczy kierują się ku małej dziewczynce, która przetrwała pożar domu, w którym zginęła jej całą rodzina. Przecież od dawna wiadomo, że czarownice nie płoną...

Książka Jenny Blackhurst może służyć jako całkiem interesujące studium psychologiczne życia w...

Książkę przeczytałam w jeden dzień- wciąga. Na początku byłam pewna że Ellie jest niewinna, później już nie wiedziałam co myśleć. Zakończenie zaskakuje ale ostatnia scena jakby wciśnięta na siłę.
Polecam

Książkę czyta się lekko i szybko,ale bez większego "wow" spodziewałam się czegoś lepszego niestety, może dlatego,że w połowie ksiazki wiedziałam już kto za czym stoi i tak czekałam tylko na końcówkę którą niestety tylkoo utwierdzila mnie w przekonaniu ,że mam rację 😐

Dyskusje

1 666