Czarownice nie płoną

doskonała, pochłonęłam ją w dwa dni, bardzo polecam

doskonała, pochłonęłam ją w dwa dni, bardzo polecam

Bardzo lubię takie historie. Nieprzewidywalne, nie do końca jednoznaczne, nawiązujące do folkloru. Nie spałam, żeby się dowiedzieć jak to się skończy.

Ludzka wyobraźnia jest niewyobrażalnie wybujała. potrafimy wmówić sobie wiele, zdawałoby się niewiarygodnych, rzeczy.
Łatwo jest oskarżać osobę, która jest inna niż wszyscy; dziwna - dlatego "trzeba" się jej bać.
Łatwo jest też taką osobę zaszczuć.
Łatwo jest taką osobą manipulować, wykorzystując chociażby jej pragnienie bycia akceptowaną.
Demon drzemie też w najbardziej niewinnie wyglądających ludziach.

Łatwo jest też taką osobę zaszczuć.
Demon drzemie też w najbardziej...

„Przecież nie można się bać jedenastoletniej dziewczynki…
Nawet jeśli cię przed nią ostrzegają i radzą, żebyś się jej nie narażała.
Bo jeśli ją rozzłościsz, może ci się przytrafić nieszczęście.”

Przyjemne, krótkie, ale wypełnione akcją rozdziały, które znakomicie pozwalają wczuć się w klimat małomiasteczkowego życia głównych bohaterów i jednocześnie nie pozwalają oderwać się od czytania.

Tytuł „Czarownice nie płoną” nie jest przypadkowy, a bardzo trafny akurat dla tej pozycji.

Dobry trzymający w napięciu thriller z ciekawym zwrotem akcji i zaskakującym zakończeniem, choć pozostawiającym czytelnika z pewnym niedosytem i pytaniami, na które nie otrzymamy już odpowiedzi, ale chyba właśnie o to chodziło autorce. W łatwy sposób wytłumaczyła zjawiska pojawiające się w książce, a mimo to zakończyła książkę z pewną niewiadomą.

Jest w tej książce ważny przekaz, dotyczący rodzin zastępczych i tego jak czują się dzieci, które ciągle poznają swoje nowe przyrodnie rodzeństwo. Ile w ich życiu się zmienia i jak reagują na te zmiany? Znajdziesz odpowiedzi na te pytania. Odpowiedzi, które skłonią Cię do refleksji, ale niekoniecznie zadowolą.

To moja pierwsza przeczytana książka Jenny Blackhurst, ale z chęcią sięgnę po kolejne.

„Przecież nie można się bać jedenastoletniej dziewczynki…
Nawet jeśli cię przed nią ostrzegają i radzą, żebyś się jej nie narażała.
Bo jeśli ją rozzłościsz, może ci się przytrafić nieszczęście.”

Lubię książki Jenny Blackhurst, ale ta nie podobała mi się. O ile jeszcze wątki obyczajowe były całkiem ciekawe, tak wątek kryminalny (którego rozwiązania zresztą domyśliłam się w połowie) nie przypadł mi do gustu. Zaletą jest przyjemny styl pisania, ale sama historia nie porwała mnie.

Dla mnie nudna książka niestety spodziewałam się jakiegoś dreszczyku emocji, bardziej interesującej fabuły może bardziej kryminalnej... bardziej tajemniczej... inne książki wypadły dla mnie super ale ta niestety nie . Czytałam aby dobrnąć do końca i ja po prostu skończyć.

Mocna 7
Ellie jako jedyna z rodziny ocalala z pożaru, trafiła do rodziny zastępczej, gdzie zyskała przybraną siostrę Mary.
Jako jedyna ją broniła przed całym złem- dzieci w szkole naśmiewały się z niej, dorośli w miasteczku uważali ją za czarownice.
Inną ważną postacią w książce jest Imogen, która wraca do rodzinnego miasteczka. Nie wierzy ludziom, którzy uważają ze Ellie ma nadprzyrodzone "zdolności ", dopóki ją samej nie spotka tragedia, jaką jest poronienie.

Mocna 7
Okazało się że za tym wszystkim stoi Mary... Miała dość przyjmowania kolejnych dzieci pod opiekę przez swoich rodziców....

Książka bardzo mi się podobała . Na pewno sięgnę jeszcze po kolejne książki tej autorki . Trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony . Polecam

Dwie bohaterki, dwie narracje. Imogen zmienia pracę po tym, jak musiała odejść z poprzedniej. Wraca do rodzinnego miasteczka i zamieszkuje w domu po matce. Musi zmierzyć się z przeszłością, która nie była sielanką. Tu poznaje drugą bohaterkę, Ellie, jedenastolatkę, której rodzina spłonęła w pożarze domu i tylko jej udało się przeżyć. Oddana pod opiekę rodziny zastępczej, zostaje posądzona o bycie czarownicą. W małym miasteczku wszyscy wytykają ja palcami i oskarżają o wszelkie nieszczęścia. Imogen w pewnym momencie również w to wierzy. Czy uda im się poznać prawdę i dostać nową szansę?

zaskakująca

zaskakująca