Ktoś tu kłamie

Someone is lying
Albatros
2020-05-06
2020-05-06
kłamstwo literatura angielska manipulacja psychoza szantaż thriller zabójstwo zemsta

więcej Więcej

Na pewno każdy z nas zna albo też widział ludzi wyglądających idealnie. Wielkie domy z pięknym ogrodem i basenem, najnowsze ubrania od największych projektantów mody, z samymi sukcesami w pracy, a nawet mających własne biznesy czy też sławę, idealne małżeństwo, dzieci... można tak wymieniać bez końca. To wszystko może wydawać się idealne, lecz to tylko skorupka, pod którą...

1939

Książkę wygrałam w konkursie ogłoszonym na portalu lubimyczytac.pl. Można było zadać pytanie pisarce Jenny Blackhurst, a jeśli redakcja portalu wykorzystała je w wywiadzie, wygrywało się książkę. Miałam akurat bardzo inspirujący okres, bo udało mi się w ten sposób, w różnych konkursach wygrać aż 6 historii. Polubiłam styl Autorki od momentu zapoznania się z książką...

Książka ciekawa, sam zamysł naprawdę robi wrażenie. Zakończenie zaskakuje i do tej pory je jeszcze analizuję ;) i zaznaczam, nie chodzi mi o to kto zabił. Kto przeczyta to będzie wiedzieć do czego nawiązuję.

Na początku nasuwa się lekkie skojarzenie z "Desperate Housewives"... bogate osiedle ,mieszkańcy z sekretami i jeden "wypadek" , który zmienia wszystko .
Cała książka to praktycznie twist za twistem zakończona...wielkim TWISTEM. Szybka lektura z przyzwoicie skonstruowaną fabułą, która jednak bardziej nadawałaby się na fabułę mini serialu .

Mała społeczność, zamknięte osiedle, zgrana paczka przyjaciół, przypadkowa śmierć i seria podcastów, która zmieni wszystko. „Ktoś tu kłamie” to książka pełna tajemnic, kłamstw i strachu, że wyjdą na jaw. Czy śmierć jednej z nich to na pewno wypadek? Kto nagrał podcasty i czemu chce ich zniszczyć? Dobry thriller, który czyta się szybko i z zainteresowaniem. Na myśl...

Na początku wydawała się nudna, ale już po kilkunastu stronach zaczęła wciągać. Do samego końca nie wiedziałam kto zamordował i czy w ogóle. Moje podejrzenia okazały się błędne, a takie książki lubię najbardziej. Ostatnią 1/3 książki pochłonęłam w jeden wieczór.

Pierwszych kilka stron czytałam z pewną rezerwą, sądziłam, że pewnie nie podołam. Jednak przełamałam to. Nie żałuję.
Akcja się rozkręciła i to tak, że nie mogłam się oderwać, czytałam na jednym tchu.
Intrygi, kłamstwa, a na końcu sama prawda.
Książka jak najbardziej na plus.

Uwielbiam taki małomiasteczkowy klimat i tajemnice. Ciekawy pomysł i zgrabnie poprowadzona intryga. Bardzo przyjemnie się słuchało.

W Severin Oaks w luksusowym, zamkniętym osiedlu w Cheshire ginie młoda kobieta Erica Spencer. W trakcie krótkiego śledztwa policja stwierdziła, że kobieta zginęła w skutek nieszczęśliwego wypadku. Po prawie roku miasteczkiem wstrząsa anonimowy wpis na FB. Autor tegoż wpisu twierdzi, że Erica została zamordowana, a on sam może wskazać mordercę. Obiecał, że co tydzień będzie...

Ciekawa, wciągająca książka jednak nie od pierwszych stron.
Zakończenie zaskakujące.

1 228