Ktoś tu kłamie

Someone is lying
Albatros
2020-05-06
2020-05-06
kłamstwo literatura angielska manipulacja psychoza szantaż thriller zabójstwo zemsta

5,5/10. Autorka za bardzo namieszała

5,5/10. Autorka za bardzo namieszała

Totalny chaos, zero emocji, a zakończenie jakby nie na trzeźwo.

Totalny chaos, zero emocji, a zakończenie jakby nie na trzeźwo.

Rok po śmiertelnym upadku Eriki Spencer z domku na drzewie jej sąsiedzi, mieszkańcy ekskluzywnego osiedla Severn Oaks prowadzą uporządkowane życie. Seria podcastów "Prawda o Erice" całkowicie burzy ten porządek. Okazuje się, że każdy z mieszkańców skrywa jakąś tajemnicę.
Wciągający thriller psychologiczny brytyjskiej pisarki Jenny Blackhurst, mieszkanki Shropshire gdzie się wychowała i mieszka do dziś z rodziną. Inne powieści jak; Córka mordercy, Czarownice nie płona, Noc kiedy umarła czy Tak cię straciłam mam zamiar dopiero przeczytać.

To nie jest zła powieść, ale spodziewałam się większej ilości emocji czytając tę książkę. Zakończenia domyśliłam się już wcześniej, więc nawet ono mnie nie zaskoczyło. Czytało się na szczęście szybko i podoba mi się styl pisania autorki. Ta książka to takie czytadełko, kiedy nic innego nie ma pod ręką. Jest ok, ale bez szału.

PS może jestem złą osobą, ale w ani 1% nie było mi żal Eriki :)

PS może jestem złą osobą, ale w ani 1% nie było...

RECENZJA. 78/2023
Pamiętacie może w 2004 roku o ile się nie mylę był emitowany serial pod tytułem "Gotowe na wszystko "opowiadający o takim przedmieściu bogaczy i sześciu przyjaciółkach ,z których każda miała coś do ukrycia??? No więc Ja go oglądałam dość namiętnie w tamtych latach i Czytając tą książkę w pewnym momencie się poczułam dokładnie tak jak przy oglądaniu tego serialu. Historia opowiada nam o Erice Spencer ,która zginęła w wyniku tragicznego wypadku .Poznajemy miasteczko Severn Oaks ,w którym to żyje kilka par takich typowych "bogaczy ".Nikt już nie pamięta o dramatycznym wydarzeniu ,które wstrząsnęło tą małą społecznością do czasu gdy do sieci trafia zapowiedź Serii podcastów zatytułowanych "Prawda o Erice" ich autor zapowiada ,że ujawni co tak naprawdę wydarzyło się na halloweenowym przyjęciu podczas którego Erica. według jego wiedzy została zamordowana.
Powiem Wam tak, historia bardzo zagmatwana dla wielbicieli kryminałów idealna.Ja od początku nie potrafiłam się połapać kto tak naprawdę zabił i czy w ogóle zabił i jaka jest prawda ,ponieważ na jaw wychodzą tajemnice ,oczywiście jak to w takich książkach bywa w każdej rodzinie gdzieś jest ukryty jakiś tajemniczy wybryk ,o którym nikt ze społeczności nie może się dowiedzieć. Na światło dzienne wychodzą różnego rodzaju rzeczy o których"przyjaciele" dowiadują się właśnie z podcastu i wychodzi na jaw jak to ta przyjaźń tak naprawdę wygląda. Historia ogólnie bardzo mi się podobała, była wciągająca od samego początku, czytałam już kilka książek od tej autorki i chyba w sumie na żadnej się nie zawiodłam z tego co pamiętam. Także dla miłośników thrillerów, zagadek kryminalnych i właśnie takich urokliwych miasteczek bardzo tę pozycję polecam.10/10☆

RECENZJA. 78/2023

Bardzo dużo bohaterów, musiałam rozpisać sobie ich na kartce. Nie polubiłam żadnego bohatera, więc czytałam bez emocji. Fabula ciekawa i wiele zaskoczeń, każda osoba skrywa jakąś tajemnice, trudno domyślić się zakończenia.

Kiedy ktoś zna Twoje tajemnice i nie zawaha się ich użyć...

Kiedy ktoś zna Twoje tajemnice i nie zawaha się ich użyć...

Przeczytane bardzo szybko - krótkie rozdziały, prosty język, nagłe zwroty akcji. Niestety zakończenie mnie zawiodło

Podobała mi się ta pozycja. Bohaterowie nie są jacyś wybitni i czasem musiałam się namyśleć kto kim jest. Bardzo szybko się tą książkę czyta: rozdziały są krótkie, napisane "codziennym" językiem dzięki czemu się wręcz przez nią płynie. No i dzieje się od początku. Co chwila jakaś nowa informacja, która rzuca nowe światło na całą sprawę. Zakończenie mogłoby bardziej wbijać w fotel, ale jest dość zaskakujące.

Generalnie - z początku książka mnie nie wciągnęła. Znam już z innych powieści schemat zamkniętego osiedla i jego mieszkańców, którzy z pozoru są kryształowi, a potem okazuje się, że pozory mylą.

Nie inaczej było w tej powieści. Raczej nie trzyma ona jakoś specjalnie w napięciu, nie ma pędzącej akcji, jednak dzięki kilku zwrotom akcji, których się nie spodziewałam, jakoś po połowie książka ostatecznie wciągnęła mnie na tyle, bym doczytała do końca, chcąc dowiedzieć się w końcu, kto jest sprawcą.

Nie ma tu dramatycznych opisów rozszarpanych ciał, rozlewu krwi, pościgów. Wszystko toczy się raczej spokojnie, swoim rytmem, jest to taka raczej obyczajówka z wątkiem kryminalnym w tle.

Czy polecam to nie wiem, ja spodziewałam się po tytule czegoś lepszego, bardziej wciągającego, zagmatwanego. Raczej jest to książka, o której szybko zapomnę.

• Przeczytane 2020