Rywalka

2018-07-02
2018-07-02
2018-06-14
Aleksandra Żak
Aleksandra Żak thriller teściowa trójkąt miłosny

Co mamy w środku, można by powiedzieć że kochającą się parę, wszystko układa się wspaniale ,mamy przygotowania do ślubu, poznawanie się oraz rozmowy z rodziną.
Natomiast jest jedno alle ...
Wyobraźcie sobie że matka waszego partnera robi wszystko aby uprzykrzyć wam życie, drwi z ciebie ,przedstawia cię w najgorszym świetle, robi dosłownie wszystko aby zepsuć to co jest między zakochanymi ?? Co zrobić w takiej sytuacji?
Walczyć z przyszłą teściową..? A co jeśli to wszystko robione jest po to aby ratować Twoje życie a nie odwrotnie?
Bardzo dobry thriller i szczerze polecam 📖

Natomiast jest jedno alle ...

Wielowątkowa powieść obyczajowa z elementami przemocy domowej. Wydawać by się mogło, że banalny temat jakim jest relacja między teściową i synową już nic nowego nie wniesie do literatury. A jednak! Emily poznaje Adama, a gdy znajomość się zacieśnia, poznaje również jego matkę i brata. Przyszła teściowa o imieniu Pammie jest pozornie serdeczna i miła z przy czym za każdym razem delikatnie mówiąc wpuszcza Emily w maliny. Jakby chciała ją totalnie zniechęcić do syna.
Z kolei synowie mają nie odciętą pępowinę od niej. Za każdym razem ją tłumaczą i starają się poświęcić jej jak najwięcej czasu. Szczególnie Adam dla mamusi rzuca wszystko i pędzi żeby ją pocieszyć lub pomóc.
Czytając, pomyślałam sobie że ta relacja jest strasznie toksyczna.
Oczywiście wyobrażałam sobie zakończenie, ale w życiu bym na nie nie wpadła.
Książka jest świetna. Polecam!

Pelna emocji..

Pelna emocji..

Bardzo przyjemna książka, idealna na zimowe wieczory. Wciągnęła mnie dość szybko, duży plus za zwrot akcji, którego trochę się nie spodziewałam. Takie zaskoczenia to ja w książkach lubię :)

Jak tam Wasze teściowe?
Mamy historię miłosną Emily i Adama- oraz zakochaną w swoim synu Pammie... niechęć jedenj do drugiej jest wręcz namacalna.

Mamy pokazaną bardzo stereotypową relacje teściowa- synowa. Przez większość książki współczułam głównej bohaterce, tym bardziej jak okazało się że poprzednią partnerke Adama znalazła martwą "kochana tesciowa"... czy Emily jest w niebezpieczeństwie? Ale drugiej strony ile można się dać poniżać?

Książka zajęła mi jeden wieczór, czyta się ją szybko, główna bohaterka mocno irytująca. Niestety fabuła przewidywalna, a zakończenie- niby zaskoczyło ale jednak nie do końca. Można było się tego spodziewać czytając między wierszami. Książka opisana jako kryminal- powiedziałabym raczej że dobra obyczajówka. Ciężko mi powiedzieć czy ją polecam czy nie...

Jak tam Wasze teściowe?

Ostatnie 5 stron wszystko zmienia, okazuje się kto jest tym złym i nie przekonuje mnie to, że nie jest to teściowa, która niby z troski chciała zniechęcić Emily do Adama, dziwne również to, że tak Adam skakał nad matką skoro był taki zły... Żałosne również to że Emily spotkała się z z bratem Adama James na kawie i nie powiedziała o tym Adamowi jakby robili nie wiadomo co... Czasami absurd goni absurd.

Książka Obyczajowa, mało dzieje się w niej, przez całą książkę "potyczki" głównej bohaterki z przyszłą treściową, historia standardowa dziewczyna poznaje chłopaka, zakochują się w sobie, później poznają swoje rodziny. Nawet nie wiedzialam do czego zmierza ta książka. Teściowa tak irytująca, że wspolczulam i polubiłam główną bohaterkę oraz jej rodzinę i przyjaciół....

Bardzo dobrze czytało mi się tą książkę. Autorka ma lekkie pióro i przystępny styl. Polubiłam też główną bohaterkę i jej przyjaciół.

Od samego początku wszystko w tej historii wskazywało na to, że przyszła teściowa Emily ma na sumieniu dużo złego.
Jednak w trakcie czytania pomyślałam sobie, że pewnie będzie TAKI zwrot akcji, chociaż to byłoby zbyt oczywiste, więc albo książka skończy się bez zwrotów akcji, albo autorka wymyśliła coś co rzeczywiście mnie zaskoczy. No i okazało się, że wydarzył się właśnie TEN, przewidywalny zwrot akcji.

Nie wiem czy to co napisałam ma sens, ale nie chcę za dużo zdradzać 😉

Czy przeszkadzało mi to, że zakończenie było do przewidzenia? O dziwo, nie. Książka jest tak ciekawie napisana, a ja dobrze się bawiłam podczas jej czytania, więc ten szczegół mi nie przeszkadzał.

Zazwyczaj wolę tajemnice i zagadki, które trudniej rozwiązać, ale ta powieść to po prostu dobra rozrywka, taka do poczytania dla relaksu, kiedy nie mamy ochoty zbyt dużo analizować.

Książka dość wciągająca, czytaj się bardzo szybko i z każdą stroną dalej byłam ciekawa czym jeszcze zostanę zaskoczona. Losy bohaterki dość interesujące, działo się dość gęsto, natomiast nieco rozczarowała mnie końcówka. Miałam takie wrażenie, że czytałam całą książkę tylko po to aby ostatnie rozdziały odwróciły kota ogonem wszystkich wcześniejszych akcji a bohaterka która przeszła sporą katorgę ze strony teściowej została tknięta poczuciem winy na koniec, trochę tu wybajerzone ale ogólnie fajne, można poczytać.

Zakończenie zaskakujące. Trochę wolno się rozkręca całość. Niektóre postacie bardzo irytujące.

Dosyć ciekawa. Jest zwrot akcji, a to mi się podoba, jest trochę romansu, czym nie pogardzę. Początek ciężko mi szedł, ale później już się rozkręciło i nie chciało zatrzymać.

• Przeczytane 2018