Żona mordercy

Okładka książki Żona mordercy
Rachel Caine Wydawnictwo: Filia Cykl: Stillhouse Lake (tom 1) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2018-06-20
Data 1. wydania:
2017-07-01
Kinga Markiewicz
Kinga Markiewicz Żona mordercy Stillhiuselike Seriastillhouselake Rachel caine Thriller Kryminał Seryjny morderca

Oficjalne recenzje i

Nie jestem człowiekiem, tylko celem*

Link do recenzji

181 2 48

Pomysł bardzo dobry, nieźle poprowadzona akcja.

Pomysł bardzo dobry, nieźle poprowadzona akcja.

Słaba, nijaka, nie wzbudzająca emocji, za to pełna ciągłych, powtarzajacych się w nieskończoność opisów prześladowania żony mordercy przez ludzi wierzących również w jej winę i współudział i pełna jej ciągłych ucieczek. Jakakolwiek akcja zaczęła się około 200 strony, a i tak nie było to nic spektakularnego. Skusiłam się dobrymi ocenami i tylko dlatego dotrwałam do końca,a trwało to wyjątkowo długo.. zakończenie banalne i przewidywalne. Nie polecam, strata czasu!

Nie bardzo wiedziałam, czego się spodziewać po tej książce, choć miała naprawdę mocny początek. Gdzieś tam z tylu głowy miałam krwawy kryminał i w sumie w to celowałam, kiedy na nią padło. Nie, to kompletnie nie belo tym, czego oczekiwałam, ale nie jest mi przykro, bo miko rozwinięcia się, to naprawdę dobra książka.

Poznajemy naszą główna bohaterkę w najgorszym dniu jej życia. Wraca do domu i dowiaduje się, że mężczyzna, z którym dzieliła życie, ojciec jej dzieci jest seryjnym mordercą. Jeszcze gorszy jest fakt, że młode kobiety mordował przez lata tuż pod jej nosem - w ich własnym garażu. Gina zmienia nazwisko, zabiera dzieci i ucieka najdalej jak się da, modląc się w duchu, że demony z przeszłości nigdy jej nie dopadną.

Odludny koniec świata, piękne jezioro, dzieci chowane przez paranoiczną matkę, które z zamkniętymi oczami, wręcz instynktownie w razie zagrożenia się chronią. I nie mają pojęcia, dlaczego ich matka tak się zachowuje. To bardziej thriller psychologiczny, dla mnie świetnie ukazujący, jak tak traumatyczne przeżycia wpływa na rodzinę.

Gina, której świat się rozpadł robi wszystko, by chronić swoje dzieci. Trzyma je co prawda pod kloszem, nie pozwalając robić tego, co robią normalne nastolatki, są gotowe w każdej chwili porzucić swoje obecne życie, a mimo to dzielnie znoszą paranoję matki. Nigdy nie powiedziała im, co się stało, ba! Ona nawet nie pozwala im źle mówić o ojcu. Choć czasami Gina doprowadza mnie do szału, to jednak jestem pod wrażeniem, ile ta kobieta jest w stanie poświecić dla najbliższych.

Druga połowa to ta lepsza, bo wszystko zaczyna się komplikować, demony jednak wracają, a ja już miałam problem, żeby się oderwać. Słuchałam na raty, bo jednak potrzebowałam chwili, żeby to sobie wszystko ułożyć i nie chciałam, aby umknął mi chociaż jeden detal, bo detale są tu bardzo ważne.

Do tej pory kojarzyłam Caine z książkami o wampirach, dlatego tym bardziej jestem zaskoczona, że stworzyła tak wyrazistą i wciągającą historię. Trochę pokręconą, ale takie właśnie lubię ;)

Poznajemy naszą główna bohaterkę w najgorszym dniu jej...

Książka fajna, trzymająca w napięciu z nieoczekiwanym zakończeniem. Trochę zajęło mi jen przeczytanie ale było warto, dobrze że się nie zniechęciłam w połowie bo byłam blisko

Bardzo fajna wciagajaca ksiazka.
Żałuję, że tak późno się za nią zabrałam, ale cieszę się, że mam kolejne z tego cyklu.
Ksiazke bardzo dobrze sie czyta, a historia moze wstrząsnąć nami.
Nie wiem co więcej pow, ale wiem jedno warto ją przeczytać, nie zawiedziecie się.

Bardzo fajna wciagajaca ksiazka.
Ksiazke bardzo dobrze sie czyta, a historia moze wstrząsnąć nami.

Zaczyna się ciekawie. Potem akcja zwalnia i na koniec znowu przyspiesza. Książka średnio interesująco napisana. Pomysł wydaje się być intrygujący, ale forma podania treści już nie koniecznie.

„Żona mordercy” Rachel Caine, czyli życie po zbrodni z innej perspektywy.
Można żyć z człowiekiem latami i nie znać go całkowicie? Czy można wierzyć, że tworzy się idealną rodzinę? I czy można nie wiedzieć, co dzieje się za ścianą swojego domu? Czy idealny mąż i ojciec może okazać się potworem? Po przeczytaniu książki Rachel Caine odpowiedź na wszystkie pytania jest twierdząca.

Gina Royal mieszka w pięknym domu z mężem i dwójką dzieci. Wiedzie spokojne życie matki i żony. Któregoś dnia wracając z dziećmi do domu dostrzega radiowozy policyjne i karetki na swojej ulicy. I co myśli? Że przez to może opóźnić się obiad dla męża…! Jakież jest jej zdziwienie, gdy podjeżdżając pod dom dostrzega inne auto wbite w ścianę swojego garażu. Jeszcze większe zdziwienie następuje, gdy policjanci bardzo dziwnie reagują na informacje o tym, że to jest jej dom. Dziwnie i wrogo. Gina zostaje skuta kajdankami na oczach dzieci i sąsiadów. Nie rozumie z tej sytuacji nic, dopóki prowadząca śledztwo nie zabiera jej do garażu, a tam u sufitu wisi jakaś dziwna lalka. Dość szybko orientuje się, że to nie lalka a zwłoki młodej kobiety…
Co się dzieje?

To dopiero początek horroru Giny i jej rodziny. Jej mąż, Mel zostaje aresztowany wracając z pracy. On jednak nie jest aż tak zdziwiony zaistniałą sytuacją. Mel doskonale wiedział, co kryje się w jego garażu… Ten garaż, który od kuchni dzieliła tylko ściana, od wielu lat był miejscem potwornych czynów. Mel – wzorowy mąż i ojciec dawał tam upust swoim chorobliwym fantazjom i gdy w pokojach obok spały jego dzieci i żona on okaleczał, męczył i mordował młode kobiety.
Od razu w mojej głowie pojawia się niedowierzanie – jak to możliwe, że główna bohaterka tego nie zauważyła!? Jak mogła żyć z takim potworem – spać, jeść, spędzać czas oglądając filmy, bawiąc się z dziećmi i o niczym nie wiedzieć?! Nie tylko u mnie rodzą się takie wątpliwości – Gina została oskarżona o współudział, ale po długim procesie została uniewinniona.
Jednak to nie koniec jej koszmaru. Wraz z dziećmi zostaje skazana na wieczne potępianie, ocenianie, na wieczną ucieczkę i życie w kłamstwie. Bo ludzie nie wierzą w jej niewinność. Kobieta zostaje zalewana falą internetowego hejtu. Codzienność to tak zwany Patrol Psycholi – kobieta sprawdza coraz to nowsze publikacje na temat swojego byłego męża oraz czyta coraz to nowe groźby pod adresem swoim i dzieci.
Przenosi się z miejsca na miejsce, a pomaga jej w tym tajemniczy „ktoś” – kontaktuje się z nim przez SMS, a ten tworzy dla niej kolejne tożsamości… Kim jest? Czy jest przyjacielem czy wrogiem?
***

Gina jest odrobinę irytującą bohaterką – w swojej rodzinie wprowadza ogromny rygor, wpaja dzieciom nieufność wobec innych, dom jest pełen alarmów i zabezpieczeń. Czy można to zrozumieć – pewnie tak, jeśli weżmiemy pod uwagę przeszłość rodziny oraz setki gróźb pod ich adresem, które nie kończą się, choć od procesu minęło już sporo czasu.
W spokojnym miasteczku nad jeziorem rodzina powoli zaczyna czuć się jak w domu. Gina, a właściwie Gwen Proctor, bo tak nazywa się po kolejnej zmianie tożsamości, kobieta zaczyna żyć normalnie – nawet udaje jej się zaufać komuś… Jednak i tutaj dopada ją przeszłość. W miasteczku pojawia się morderca, a w jeziorze pojawiają się zwłoki… Zbrodnie dziwnie podobne do tych dokonywanych przez Mela… Czy Gwen zostanie o coś oskarżona? Czy mężczyzna, któremu zaufała okaże się być kolejnym potworem na jej drodze?
Książka jest pełna zaskakujących momentów. Paranoja bohaterki udziela się i czytelnikowi – zastanawiałam się ciągle, gdzie czyha niebezpieczeństwo. Przestawałam ufać bohaterom. Podejrzewałam każdego co chwila…
Jaki był efekt?

Musicie przekonać się sami! Bo nic nie jest takie jak się wydaje. A Gwen przyjdzie stawić czoła temu, czego najbardziej się boi.
Książka opowiada o tym, jak wygląda życie rodziny przestępcy – o tym, jakie konsekwencje niesie za sobą proces i oskarżenie. Porusza też problem hejtu w sieci – widzimy jak wielki stanowi on problem dla naszej bohaterki.
Obserwujemy też wewnętrzną walkę Gwen – jej nieufność jest łamana, a ona zastanawia się, czy może sobie na to pozwolić. Co z tego wyniknie i czy były mąż kolejny raz zamieni życie kobiety w piekło – koniecznie sprawdźcie!

„Żona mordercy” Rachel Caine, czyli życie po zbrodni z innej perspektywy.

Generalnie kryminały zza oceanu średnio do mnie trafiają. Ta książka muszę to przyznać patrząc na ten rejon świata wypada rewelacyjnie.
Nie jest coś wybitnego ale bardzo dobre.
Kryminał to jedno. Poruszane tam są różne tematy. Rozmowy głównej bohaterki, rozmowy z sobą.
Zapewne sięgnę po kolejne części.

Nie jest coś wybitnego ale bardzo dobre.
Zapewne sięgnę po kolejne części.

Początek i koniec super... Ale środek jak dla mnie za bardzo rozwleczony, za dużo opisów i za mało się działo.

Książka zawiera dużo nużących opisów. Już ma się nadzieję, na szybką akcję, a tu......opisy.
Ale mimo to książkę czytało się szybko, początkowo nudnawa opowieść życiu z mordercą przekształca się we wciągającą historię o tym, ile można zrobić, aby ocalić swoją rodzinę.